Rezistence

Rezistence https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134258/bmid_rezistence-134258.jpg 4 3709 514

Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou – a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Insurgent , 2012

Kira128
07.11.2017 4 z 5

„Jako haló?“ vypadlo ze mě, když jsem očima přelétla po závěrečných slovech na posledních stránkách Rezistence.
Nemohu tvrdit, že mi konec nevyrazil dech. Navíc jsem ho i na několik minut postrádala, nějak jsem ho totiž nedokázala přimět k tomu, aby se laskavě vrátil z opuštěné planety jménem „Neohroženost“ ke mně.
Styl psaní autorky se nemění, kniha přeci jen navazuje na Divergenci. Stále je to ich-forma, jak jsem říkala i ve svém minulém názoru, je to ich-forma tělem i duší. Plus k ní je zapojen přítomný čas. Už jsem si na takový způsob po přečtení prvního dílu této Povstalecké trilogie zvykla. A nestěžuji si. Líbí se mi, jak autorka skládá věty, líbí se mi, jak dokáže utvořit napětí, líbí se mi, že já sama při čtení prostě jen civím na stránky a nenapadají mě vhodné výrazy k okomentování jejího vyjadřování. V tomto směru to je, co se týče kvality, na vysoké úrovni. Až na ten občasný nepořádek, jenž ztělesňuje opakování slov. Bohatě by stačilo neklást ten důraz tak okatě. Takhle nevyznívá moc dobře.
Čumile, tady budou spoilery, tak couvej a roluj stránku zpátky, jestli jsi Rezistenci nečetl!
Co mě na knize asi nejvíce překvapovalo, bylo chování Tris. Vážně mě fascinovala. Vážně mě fascinovalo její myšlení. V některých chvílích jsem prostě chtěla zvednout z nočního stolku ten tvrdej budík a mrštit jím o její hlavu, aby se jí tam pořádně rozsvítilo. Takhle nepříjemnou povahu bych k ní nikdy nepřiřadila, vlastně jsem ani nečekala, že mi někdy půjde Tris proti srsti.
Začátek knihy mě také trochu odrazoval, na mé návyky tam bylo až příliš milostných scének. Na to, že jim jde o život, se tam takové momenty vyskytovaly poměrně často.
Uriah. Já to předpokládala! Předpokládala jsem, že je Divergentní! A trefila jsem se! Uriah se stal jednou z mých nejoblíbenějších postav, i když vlastně vůbec v knize není nějak zásadní. Účinkuje tam spíše jako takový vedlejší charakter. Jeho povaha, vzhled, inteligence, pocity… to všechno mě hrozně zasáhlo. A to to tam autorka nijak zvlášť nerozepisovala, to jen má mysl si utvořila své vlastní představy. Skvělé představy.
A Tobias? Tým Čtyřka navždy. I když… taky mě tu poměrně často vytáčel. V podstatě mě vždy naštval v době, kdy jsem vypěnila na Tris, jen to nebylo vždy.
Pravděpodobné ukončení spoilerů!
Kdybych měla být upřímná, narovinu říkám, že Divergence se mi líbila více. Mnohem více na mě zapůsobila. Neprohlašuji, že tento druhý díl je o nějakých šedesát stupňů dole pod prvním dílem, to vážně ne. Jen mi prostě jednička sedla více. Nic uspěchaného, milé scény, záchvaty smíchu z čehokoliv, napětí, strach… to všechno se mísilo v prvním díle. Tady šlo především o přežití.
Kniha stojí za přečtení. Kdyby nestála, už by skončila dole v tom keři pod mým oknem. Jen tak mimochodem… venku prší, je tu bahno a to, co se v těch větvích nachází, opravdu není jenom voda. Tím mířím tam, že bych ji prostě nebyla schopna zavřít a hodit ji ven. Na to se mi příliš líbila její myšlenka.
Autorka má skvělé návrhy, obdivuji ji. Nechápu, jak dokázala vymyslet rozčlenění světa do frakcí. A celkově vlastně netuším, jak ji mohl takový příběh napadnout.
Mám dojem, že jsem již řekla všechno. Doporučuji. Opětně dávám čtyři hvězdy, protože to prostě stále není ono. Ty ořechy, které se v knize nachází, prostě pořád nejsou dobré.

hroneczek
30.10.2017 2 z 5

Po výborném prvním díle jsem byla na knihu dost natěšená, nicméně mě poněkud zklamala. Nebyla už tak čtivá a místy se děj dost vlekl. Ale vydržela jsem.

Katnissia
30.10.2017 3 z 5

První díl se mi líbil a rozhodla jsem se přečíst si další a byla jsem zklamaná. Ani jsem ho nedokázala dočíst do konce. Špatně se mi kniha četla a děj se pro mě nevyvíjel nijak zajímavě.

Claire
13.10.2017 3 z 5

První díl byl rozhodně lepší - vztah mezi Tris a Tobiasem mě zde tak trochu štval, připadala jsem si jako kdyby jim bylo třináct... Příště by se autorka měla více snažit promyslet postavy...

Rika007
05.10.2017 3 z 5

Oproti jedničce nic moc:-/

Nelasp
01.10.2017 4 z 5

Druhý díl série. Začínají se vršit žabomyší hádky Tris a Čtyřky (ti dva mají opravdu velké mezery v komunikaci), což mi začíná vadit. Nebezpečí je všude, kam se hrdinové podívají, nikomu se nedá věřit (ani vlastním sourozencům), zkrátka hlavní hrdinové nemají lehký úkol. Velice zajímavé rozuzlení na konci. Kniha má svižné tempo, četla se velice snadno a rychle.

knihomol5555458
21.09.2017 4 z 5

Byla sice trochu slabší než Divergence, ale ne nějak moc. Četla se sice narocneji Ale pořád to je dobrá kniha.

Etule
03.09.2017 2 z 5

Páni to bylo teda slabý. Chápu, že u druhých dílů to tak nejspíš funguje, ale musím říct, že mě to skoro vůbec nebavilo. Tak jak mi Tris v první díle nevadila, tak v druhém díle si to vybrala aj s úroky. Její obraty v náladách mi lezly těžce na nervy. Nicméně to neznamená, že bych si nepřečetla závěrečný díl. Snad to bude o něco lepší. :)

archandelka
12.08.2017 4 z 5

No oproti Divergenci se to četlo o něco náročněji. Nicméně pořád si myslím, že je to celé postavené na dobré myšlence, i když podle mě celá ta love story, která se příběhem táhne, už je dost přehnaná.

DanielŠ.
12.08.2017 4 z 5

Kniha Rezistence byla dobrá, nicméně první díl byl mnohokrát lepší, ale tak už to u druhých dílů z delších sérií většinou bývá. To ale neznamená, že mě kniha nebavila a že jsem si ji neužil.

karolinalet
20.07.2017 4 z 5

Jak už to bývá zvykem, kniha je slabší než první díl. I tak mě ale do děje dostala a rozhodně jsem ráda, že jsme si ji přečetla. Je to asi jeden z nejlepších druhých dílů, které jsem u trilogie četla.

Anniie
17.07.2017 3 z 5

čekala jsem teda o něco víc... tenhle díl mě doslova zklamal :-( . Zajímalo by mě kolik to je stránek, kdy se Tris a Tobias/Čtyřka hádají... Jak jsem se na knížku těšila tak mě zklamala... Ale velké plus je za obálku ta je naprosto úžasná, z té filmové se mi chce zvracet! Ale na tuhle se vždy ráda podívám :) . A knížku ne/ doporučuju, tak napůl... asi by si ji měli přečíst lidi co mají rádi takový žánr ale nečekejte nic velkýho... Škoda protože první díl je fakt moc hezký :)

1Světluška2
09.07.2017 4 z 5

Ten to díl byl o trochu horší než ten prvni, ale také jsem si ho zamilovala. Tris mi někdy lezla na nervy, ale to tak bývá. Myšlenky Rothové byly opravdu zajímavé. Čtenáři co mají radi Sci-fi a oddechové čtení, rozhodně si to přečtěte.

Veronika33
04.07.2017 4 z 5

Kniha bola o poznanie pútavejšia ako Divergencia. Príbeh príjemne ubiehal bez väčších nudných častí. Nie je dokonalá, ale bola pútavá, takže OK. Som zvedavá na záverečný diel trilógie.

Storm5007
28.06.2017 4 z 5

Rezistence mi přijde o něco slabší než první díl. Nicméně čte se velmi dobře a opět jsem ji přečetla velice rychle. Druhý díl jde více do hloubky jsou popisovány detailně všechny frakce. Co se mi moc líbilo je, že do hry vstupují tzv. Odpadlíci tedy ti co nespadají do žádné frakce. V prvním díle se o tomto uskupení lidí autorka pouze zmínila jako o něčem z čeho mají lidé strach. Strach, že nikam nepatří. Co se mi naopak nelíbilo je celkové chování Tris s diametrálně odlišnou povahu jejich vztahu s Tobiasem. Už to nebyl ideální vztah, ale vztah plný lží a nedůvěry. Ale to byl jistě záměr autorky, aby si připravila půdu pro další díl :oD. Kniha se mi celkově moc líbila.

burianek
19.06.2017 1 z 5

Nelíbil se mi styl psaní. Není to můj šálek kávy. Dočetl jsem jen se sebezapřením až do konce.

MájaM.
22.05.2017 4 z 5

První díl mi přišel o něco lepší,ale i přesto hodnotím kladně. Pokud se vám líbil první díl,tak doporučuji přečíst.
Konec vás určitě navnadí na další díl. Nemohu se dočkat!

lulu28501
19.05.2017 5 z 5

Přečetla jsem ji 27.12. 2015
Az teď sem dávám svou recenzi.
Mě se tahle kniha a i celá série moc líbí .

Kiwi24
11.05.2017 4 z 5

Za prvé mě úplně nehorázně štvalo chování Tris. Kdyby to Tobiasovi řekla všechno na začátku, tak by to bylo mnohem lehčí!!! taky mě štve, že mu podle svého chování a postoje moc nevěří. (omlouvám se za spoilery...)

DARKeccentric
29.04.2017 2 z 5

První díl je mnohem lepší.