Rezistence

Rezistence https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134258/bmid_rezistence-134258.jpg 4 3713 514

Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou – a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Insurgent , 2012

japan25
19.04.2017 4 z 5

Podle mě je to tak napínavé až jsem si musel dávat pauzy.

jaja1989
07.04.2017 3 z 5

Rozhodně propadák oproti divergenzi!!!!!!!!!

PeťkaW.
24.03.2017 3 z 5

Místní pře o to, jestli je lepší první, či druhý díl, mi přijdou naprosto zbytečné vzhledem k tomu, že jde o dvě úplně rozdílné knihy, byť patřící do jedné trilogie. Divergence nám představila určitý systém a snažila se nás s ním seznámit, ukázat vnitřní konflikty a problémy, kdežto Rezistence už zabředá mnohem dál. Ukazuje, že problémy jsou mnohem starší a hlubší, než jsme si mysleli. Druhý díl je proto psaný úplně jinak, děj se mění, stejně tak struktura knihy a logicky i chování postav, které se musí přizpůsobit nové situaci.
Musím se ale přiznat, že mě tenhle vývoj moc neoslovil. Čekala jsem od ságy něco docela jiného. Podobné náměty musí mít autor velmi dobře promyšlené, aby pak do sebe všechno zapadlo, fungovalo a bylo dobře vysvětleno. A to v případě Veronicy Roth moc nedopadlo. Nedokáže správně vtáhnout do děje, objasnit chování postav a jejich pohnutky a co mi chybí úplně, je dostatečné objasnění celého původního praproblému. Náznaky tam jsou, ale pro mě je to hrozně málo a zkratkovitě podané. Jsem skoro ve 3/4 posledního dílu a pořád jsem se pořádně nedopídila toho, čeho jsem chtěla.

PinkAlicorn
23.03.2017 5 z 5

Netvrdila bych, že tenhle díl nebyl zajímavý - naopak, byla v něm spousta skvělých myšlenek a taky poznávání ostatních frakcí mě vážně bavilo. Mírumilovné jsem si naprosto zamilovala a říkám si, že by možná nebylo tak špatné v tom systému žít. Děj byl hodně napínavý, celou dobu jsem nevěděla, co si myslet a konec mě dostal. Jistě, Divergence byla lepší, ale i Rezistence si vedla obstojně. O něco míň mě bavil třetí díl, ale tady přece hodnotíme dvojku :)

Market = )
22.03.2017 3 z 5

Tentorkát zase tolik nadšená nejsem. Co se mi nelíbilo - vážně mi Tris docela pila krev (už chápu, co tím všichni v komentářích mysleli - místy jsem měla chuť kvůli tomu knížku odložit :-D), nic moc mi neříkaly ustavičný skoky dobrý / špatný mezi Tris a Tobiasem a s tim související, pro mě opět nadbytečný, dramatizování všech rozhodnutí (zřejmě je to tím, že autorka skutečně psala tak, jako by jí bylo šestnáct, což jí vlastně slouží ke cti... Mně už šestnáct dávno není, takže nad tím spíš kroutím očima i hlavou :-D), pocit, že se v hlavním ději jako čtenář pořádně neorientuju. Podle komentářů by se mělo v Alianci všechno vysvětlit, já si nejsem jistá, jestli mi to všechno bude dávat smysl i po dočtení a jestli to na mě není moc sci-fi. Nu což. Co se mi líbilo - plynulé navázání v ději (mezi první a druhým dílem), jazyková úroveň překladu (bez chyb a překlepů, ani nevím, kdy jsem naposledy četla knížku, ve které bych nic nenašla...) a zřejmě i originálu, místy i popisování charakterů. A sama jsem se i divila, že mě docela bavilo postupný odhalování a "zvraty" v kladných a záporných postávách. Třeba v detektivkách to ráda nemám, ale tady je to moc hezky zapracované a nikdy ne úplně černobílé. Ach jo, a teď jdu rovnou na Alianci :-(.

HDosoudilová
21.03.2017 4 z 5

Po skvělém prvním díle jsem se trochu bála, že to bude slátanina a už mě to nebude bavit, jelikož scifi normálně nečtu. Druhý díl mě ale mile překvapil. Byl plný akce a hltala jsem každou stránku. Jediný problém, který jsem měla, byla orientace v postavách. Těším se na zbývající díly.

Ajka112
07.03.2017 4 z 5

Celou knížku jsem si řikala, "sakra, Tris, co to zase vyvádíš?" Celou knihu mě hlavní hrdinka neskutečně štvala, litovala jsem Tobiase, když musel Tris stále zachraňovat... i když pak se vše vysvětlilo:) ovšem díl byl zajímavý, hned se jdu vrhnout na trojku, i když vím, jak kniha dopadne díky některým zdejším přispěvovatelům...

Richelle
07.03.2017 5 z 5

Od rezistence jsem čekala o trochu více, přesto mě kniha v mnoha směrech dokázala zaujmout, pobavit a rozveselit. Je psaná jednoduše, takže je dobrá k odpočinku. Přesto, že byl první díl lepší, i tento díl stojí zato si přečíst.

dancadragneel
06.03.2017 5 z 5

Tento díl mě moc nepotěšil. Byl rozhodně slabší než první, ale i přesto stalo ho prekousat a dostat se k poslednímu dílu.

Mishelle.01
23.02.2017 5 z 5

Tento díl byl rozhodně slabší, než první. Přesto jsem ho přečetla za den a půl. Překvapilo mě, že kniha byla skoro úplně jiná, než film, ale samozřejmě lepší. Trochu mi vadily Trisiny časté sebevražedné sklony, ale alespoň to bylo něčím ještě zajímavější :-)).

Zornaddie
18.02.2017

Knížka mě nudila, nedočetl jsem

ufounek173
18.02.2017 5 z 5

Líbila moc i film.

Elea
25.01.2017 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila, mnohem víc než film, i když souhlasím s předchozími komentáři, že Tris je neskutečně nesnesitelná.

Ewerine
15.01.2017 4 z 5

Musím říct, že tento díl se mi líbil o dost víc než díl první. Vzhledem k tomu, že jsem prvně viděla film, jsem tušila o co půjde. Dost mě ale potěšilo, když jsem zjistila, že kniha je o dost jiná :) Je pravda, že na rozdíl od Divergence mě Tris už kolikrát dost štvala svojí emoční labilitou způsobenou Willem a rodiči, ale jinak mě děj bavil, byl svižný a nebyla chvíle kdybych se nudila a měla chuť knihu odložit. Co mě první napadlo po dočtení poslední stránky bylo "to byl ale blbej konec"...potom jsem o tom přemýšlela proč "byl blbej", jsem ale zjistila, že vůbec nebyl špatný, že byl dokonce dobrý a šokující (rozhodně bych to neuhodla). Problém byl, že to vlastně moc konec nebyl, že to byl spíš začátek...a to mě naštvalo. Ta otevřenost děje mě absolutně užírá (ale samozřejmě to chápu, musí navnadit na poslední díl). Proto a pro pár dalších "blbostí" v ději (Jako že rozbijí všechna okna ve třech patrech, ale nikdo si toho ani nevšimne, no promiňte..) dávám 4* :)

ttpnkov
09.01.2017 4 z 5

Druhý díl téhle trilogie mě potěšil o něco víc, než ten předchozí. Hlavní hrdinka je snad ještě otravnější (kromě scén v zajetí a závěrečných chvil knihy, kdy se na chvíli stává snesitelnější), nicméně myšlenka a celý příběh mají svižné tempo, ostatní postavy jsou sympatické a většinou se dočkají svých "pěti minut slávy" a závěr je pravděpodobně nejpovedenější 'klifhengr', na jaký jsem v poslední době narazila - jako návnada na velké finále působil přesně tam, kde má.

Karcoolka2210
02.01.2017 3 z 5

Príde mi ťažké oddeliť knihu od filmu, keďže som videla filmy. Takže viac menej len porovnávam, že čo je iné a zisťujem, že je toho celkom dosť. Ale sama sa neviem rozhodnúť, či sú tieto knihy ok. Asi som už na ne pristará ;) Ale dám aj tretiu, nech už viem ako to skončí, keďže film posledný ktovie či bude alebo nie ;) AJ

Viviana-Mori
12.12.2016

Ačkoliv byl i tento díl zajímavý, už jsem ho nedokázala dočíst. Je to škoda, skončila jsem na straně 300. Snad někdy jindy a znovu.

Katulik86
01.12.2016 3 z 5

Rezistenci jsem přečetla a přišla mi opět lepší než film... Víc bych se asi nerozepisovala... Ale i jako film to pořád ještě ušlo.

gabice4
27.11.2016 4 z 5

Zajímavé......jdu se mrknout na film......na mě tam umírá docela dost lidí

Deni136
12.11.2016 5 z 5

Knížka se mi opět moc líbila a musím uznat, že o trochu více než první díl. Moc se mi líbila část, kde byla Beatrice v zajetí, protože tam bylo spoustu vtipných hlášek a já jsem si těchto, přibližně padesát stran, četla neustále dokola . Hned jsem se vrhla na třetí a poslední díl. :)