Rezistence

Rezistence https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134258/bmid_rezistence-134258.jpg 4 3709 514

Měl to být pro Tris šťastný a slavnostní den, ale všechno dopadlo úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi vzrůstají konflikty a nad společností se vznáší válka. Tris se musela rozhodnout už jednou – a teď ji čeká další volba. Dřívější rozhodnutí, obavy, zármutek i provinilost, to vše ji teď dostihlo a Tris nezbývá než bez výhrad přijmout svou Divergentní identitu. Dokáže se ale vyrovnat se vším, co to znamená?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Insurgent , 2012

martina.culik
01.01.2019 5 z 5

V době, kdy jsem tuto sérii četla, jsem byla plně uchvácená dystopiemi, takže je možné, že mé hodnocení není zcela objektivní. Všechny knihy mě ale bavily a se zaujetím jsem četla příběhy hlavních postav, i když nejsem úplně bezvýhradnou fanynkou Tris.

ivič
02.09.2018 2 z 5

První díl mi moc nesedl, ale přesto jsem se pustila do druhého dílu. A upřímně je to ještě horší. Tris je pořád stejně otravná, akorát ostatní zblbli ještě víc. I přesto dám šanci i poslednímu dílu.

Ajda300
19.08.2018 4 z 5

Trochu mě štvalo jak se Tris chovala ale jinak senzační.

lumiyeu
13.08.2018 5 z 5

Vsechny tri knihy cele serie mely neco do sebe a vsechny me bavily. Obcas mel clovek sice pocit, ze cte uz tolikrat ohrany pribeh, ze by knizku nejradsi odlozil. Vzdycky jsem se pres tyto cast dostala a docetla do uplneho konce cele serie. Konec jako takovy me velice zklamal. Spousta snahy a vlastne pro nic. Ale kdyz vsechny stripky skladacky pridate k sobe je v tomto pribehu jista sila a neco co Vas nuti premyslet. Za me super pribeh s trochu depresivnim koncem a misty az moc obycejnym pribehem, ale jako celek naprosta spokojenost a precteno vlastne jednim dechem.

Tánička11
15.07.2018 4 z 5

Asi první díl byl určitě lepší, ale konec se mi tady taky opravdu líbil.

juni
06.07.2018 4 z 5

Od pokračovní Divergence jsem čekala ,,trochu víc'', ale přesto to byl zajímavý příběh. Moc se těším na poslední díl.

kaca3606
19.05.2018 2 z 5

i přes to že se mi první díl nelíbil ,tak jsem šla do dvojky ,a bohužel tenhle díl, byl ještě horší než první

nai.ivka
27.04.2018 3 z 5

Dvojka je akčnější, nakonec i trojku přečtu, ale do knihovny bych si trilogii nekoupila.

DracoMalfoy
09.03.2018 4 z 5

Doufala jsem že bude kniha na 5 hvězd, jenže jsem se musela rozhodnout, zda jí vůbec mám dát 4. Konec byl lepší, a navnadil na další díl ale nějakých 100 stran jsem četla bez zaujetí. Tris se představila jako ukázková blbka a příběh tak trochu ztratil na přitažlivosti.

katallinka
26.02.2018 4 z 5

Knížky tohoto typu mi připadají vždy stejné... nicméně autorka píše velmi poutavě a tudíž se mi kniha velmi líbila.

Nomia
24.02.2018 3 z 5

Pro mě je celá trilogie Divergence poměrně průměrnou fantasy, není to špatné, ale k dokonalosti tomu dost chybí. Nicméně čtivost se jí nedá upřít. Jako velké minus vidím fakt, že kniha je neskutečně předvídatelná a postavy jsou bohužel značně černobílé, navíc málo vykreslené. V člověku málokterá z postav vzbudí výraznější sympatie.

Pěkný nápad s frakcemi, ale to samotné vše neutáhne, spousta věcí je v knize nedovysvětlených. Autorka se možná až příliš soustředila na teenagerovský pohled, pocity a romanci mezi Tris a Čtyřkou. Ona sci-fi stránka příběhu zůstala bohužel trochu nevyužitá. Velká škoda.

Julinka679
20.02.2018 4 z 5

Knížka se četla jedním dechem, mělo to spád, bylo to zajímavé, napínavé a konec opět otevřený (takže abych brzo začala číst Alianci!). Jediné za co ubírám hvězdičku tak je chování Tris, která mi většinu času lezla na nervy a občas i chování Tobiase nebylo moc logické... Když od toho odhlédnu, tak je Rezistence skvělá a já si díky ní "zamilovala" Christinu, Lynn,... ale hlavně Uriaha :-) a pokud očekáváte podobnost s filmovým zpracováním, tak v tom se kniha dost liší :-)

pipa36
25.01.2018 3 z 5

Ne ne, toto se fakt četlo hrozně - přečetla jsem, ale s obtížemi. Tento díl byl výrazně slabší, než první, a když k tomu přičtu pro mě velmi těžce čitelný styl psaní... 3 hvězdy a do dalšího dílu už nejdu.

mapet85
11.01.2018 4 z 5

Druhá časť trilógie Divergencia dosahuje takmer úroveň prvej knihy zo série. Vo frakciách zmietajú mocenské boje, sú v rozklade, vojna na obzore. Kniha je písaná veľmi jednoduchším štýlom a opäť sa stretávame s dobre známymi hlavnými postavami Tris a Tobiasom, ktorí knihe dodávajú „zamilovaný“ podtón. Takže na svoje si určite prídu násťroční a teda najmä násťročné. :-) Ale číta sa to dobre a ako som niekoľko krát spomínal, ja dystopie môžem.

heyitsronnie
27.12.2017 3 z 5

Rezistenci jsem přečetla, protože mě zajímalo, jakým směrem to povede. Špatným. Druhý díl Divergence mi velmi připomíná třetí díl Hunger Games. Celkem zklamání.

Peslik
11.12.2017 4 z 5

Trošku slabší díl, který se, ale čte dobře a rychle. Děj je napínavý a nutí vás číst dál a dál, až najednou je ....konec a vy si říkáte "To jako fakt!!" a tak vám nezbyde nic jiného než sáhnout po třetím díle.
Líbilo se mi to, i když mi bylo řečeno, že to zas tak dobré není, holt každý máme jiný pohled na knihu. Dávám 3,5*.

Kačkaknihomol
10.12.2017 4 z 5

Jsem lehce na vážkách, jak mám knihu hodnotit. Na jednu stranu mě to bavilo, bylo to čtivý a mělo to nějakej spád, ale na stranu druhou mi občas připadalo, že autorka vaří z vody. A konec. Bože, bože to bylo napínavý. Děsně se těším na Alianci!

Mruskulka
27.11.2017 5 z 5

Kniha o trochu slabší než první díl, ale přesto mě pohltil a nemohla jsem se dočkat, až budu mít chvíli čas a do děje se opět ponořím.

Natali692000
20.11.2017 4 z 5

Pro mě byl tento díl trochu slabší než první, takže hodnotím 3,5*. Konec mě ale opravdu dostal. Jsem zvědavá, jak to vše dopadne.

silvinka12
08.11.2017 3 z 5

No už to prostě není ono. Divergence byla prostě skvělá a lehce se četla. Tento díl se četl o něco hůř. Na třetí díl se nechci vrhnout protože mě ten konec děsí :(