Divergencia

Divergencia https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111996/bmid_divergencia-2Yv-111996.jpg 4 5022 853

V dystopickém Chicagu, Beatrice Priorové, je spoločnosť rozdelená do piatich frakcií, z ktorých každá sa venuje pestovaniu jednej zvláštne cnosti. Je to poctivosť (Čestní), obetavosť (Nezištní), odvážnosť (Neohrození), mierumilovnosť (Priateľskí) a múdrosť (Vzdelaní). Každý rok, v stanovený deň, si všetci šestnásťroční musí vybrať jednu z frakcií, ktoré sa potom budú venovať po celý život. Beatricino rozhodnutie kolíše medzi voľbou zostať so svojou rodinou a byť tým, kým v skutočnosti je. Oboje mať nemôže. Nakoniec však dôjde k voľbe, ktorá každého prekvapí, vrátane jej samotnej. Počas vysoko konkurenčného začatia, ktoré nasleduje, si Beatrice zvolí nové meno - Tris - a snaží sa zistiť, kto sú jej skutoční priatelia a kam do tohto nového života zapadá románik s niekedy fascinujúcim a inokedy búrlivým chlapcom. Tris má ale tajomstvo, ktoré musí ukrývať, pretože bola varovaná, že by mohlo znamenať smrť. Vo chvíli, keď odhalí narastajúce konflikty vo zdanlivé dokonalej spoločnosti, tiež zároveň zistí, že by jej tajomstvo mohlo zachrániť všetky ktorých miluje ... alebo by mohla sama seba zničiť.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Divergent , 2011

Ajda300
19.08.2018 5 z 5

Hledala jsem něco v podobném stylu jako Hunger Games a narazila jsem na tohle. Příběh byl úžasný a moc mě zaujal.

ivič
18.08.2018 3 z 5

Celkem hezké, ale nijak originální. Něco jako frakce je i v Hunger games a Selekci
(například) a je v podstatě jasné, že to nemůže fungovat. Charaktery postav nebyly nic moc a hlavní hrdinka mi dost lezla na nervy. Podle mě se to propaguje zbytečně moc.

lumiyeu
13.08.2018 5 z 5

Vsechny tri knihy cele serie mely neco do sebe a vsechny me bavily. Obcas mel clovek sice pocit, ze cte uz tolikrat ohrany pribeh, ze by knizku nejradsi odlozil. Vzdycky jsem se pres tyto cast dostala a docetla do uplneho konce cele serie. Konec jako takovy me velice zklamal. Spousta snahy a vlastne pro nic. Ale kdyz vsechny stripky skladacky pridate k sobe je v tomto pribehu jista sila a neco co Vas nuti premyslet. Za me super pribeh s trochu depresivnim koncem a misty az moc obycejnym pribehem, ale jako celek naprosta spokojenost a precteno vlastne jednim dechem.

Cartyra
13.08.2018 5 z 5

Trošku jsem se bála pouštět do knihy, když jsem viděla film, zvlášť když ho řadím do skupiny oblíbených, ale naštěstí se tvůrci filmu rozhodli moc nevybočovat od knižní předlohy, na rozdíl od dalších dílů a Divergence je skvělá v obou verzích.

Terka72
04.08.2018 5 z 5

Kniha žánru young-adult už příliš nečtu, ale tahle série se mně líbila. Byla čtivá, zajímavá a svět frakcí mně přišel originální.

Tilikum
04.08.2018

To jsem sáhl vedle! Ale asi je to moje chyba, kniha je vyloženě pro děti, nevím proč jsem očekával pravověrné sci-fi, možná podle obálky, anebo je to tím, že jsem namlsaný Burešovým Impériem. Nedočetl jsem a nebudu hodnotit.

zdenaR
19.07.2018 4 z 5

Knihu jsem četla v rámci čtenářské výzvy, a i když toto není žánr, který běžně čtu, byla jsem mile překvapená. Doporučuji :-)))

BojácnéKuře
08.07.2018 2 z 5

Po přečtení úplně nevím, co si o knize mám myslet. Když to vezmu popořádku, nápad, co se týče frakcí, mi teď příjde úplně zbytečný. I přes veškerou snahu, válce a násilí nezabránili. Postavy mi vůbec nepříšly sympatické a hlavní hrdinka už vůbec ne. Přišla mi nerozhodná a hrozně sobecká. Celý tento svět je pro mě takový umělý, nepřirozený. Není možné, aby se lidé rozdělili mezi 5 "vlastností", které budou vyznávat a jakmile bude někdo vyčnívat, tak ho odprásknou jako nějakou zvěř. Moc mě nezajímá, jak to skončí, proto v dalších dílech pokračovat nebudu.

Gabux
17.06.2018 2 z 5

Tak tohle šílenství mě očividně minulo. Za mě to je jeden z těch příkladů sérií, kde je skvělá myšlenka, ale zpracování nic moc.

Francesca14
12.06.2018 5 z 5

Samotná série nepatří mezi mé favority, podobně jako u Hunger Games mě druhý díl bavil míň a třetí už vůbec, ale ten první s radostí čtu opakovaně. Mám ráda celý ten proces jejího zvykání si v nové frakci, stejně tak si užívám Čtyřku a to, co mezi nimi postupně vzniká. Kniha je čtivá, se zajímavou myšlenkou a s dobrou zápletkou, má napínavý konec a sympatickou, ale přesto poměrně reálnou postavu. Škoda, že další díly už mě tak nezaujaly, protože samotný svět té knihy měl potenciál a Divergenci mám vážně ráda i přesto, že když jsem ji před několika lety četla poprvé, přišla mi moc krutá a nebavila mě.

kaca3606
19.05.2018 3 z 5

asi nejsem cílová skupina, začátek byl hroznej, prostředek ušel ale konec byl zase děs

nai.ivka
15.04.2018 3 z 5

Rozdělení tohohle vymyšleného světa mi bylo od začátku krajně nesympatické.

Aríka
09.04.2018 3 z 5

Tuto knihu jsem si chtěla koupit původně místo "Hunger Games", ale přeci jen jsem raději sáhla po HG, věděla jsem proč. Ačkoliv kniha není to samé, co HG, musím říct, že mi silně přípomínala výše zmíněné (možná to bude tím, že jsem HG četla dříve). Kniha je jistě dobře napsaná, je čtivá, poutavá, měla jsem ji hned přečtenou. Popisy také nejsou k zahození. Hlavní postavy mi byly v rámci možností sympatické. Kniha si ode mě vsloužila 3 hvězdičky, protože se mi více líbí HG a příběh "Divergence" mě moc neoslovil, nemám v plánu číst další díly.

Honsova58
02.04.2018 5 z 5

Za mě skvělá kniha a také film, i když Tris nemám moc ráda, tento svět rozdělený na frakce se mi zalíbil.

juni
31.03.2018 5 z 5

Do této knížky jsem se zamilovala a i do filmu. Je zvláštní jak jsou rozdělení do pěti frakcí (Odevzdanost, Upřímnost, Sečtělost, Neohroženost a Mírumilovnost). Do jaké z frakcí byste patřili a do které byste chtěli? Já teda nevím. Moc se mi příběh líbil. Doporučuju :)

kkzk11
22.03.2018

Opravdu úžasná kniha. Doporučuji!

baacinka
10.03.2018 3 z 5

První půlka mi připadala jako odvar Hunger Games. Druhá půlka byla jako Fifty Shades of Grey bez sexu. Na chvíli mě to strhlo, mělo to spád, ale ty nepříliš uvěřitelné a veskrze ploché postavy mě vlastně vůbec nezajímají, takže druhý díl číst nebudu. Ale tak na tři hvězdičky to má, no...

Gagarinuvbratr
07.03.2018 1 z 5

Tešil som sa na poriadnu sci-fi a dostal som pubertálne telenovelu s ukňouranou hlavnou hrdinkou. Hlúposť.

4ka
06.03.2018 5 z 5

Nejlepší kniha na světě,a film je úplně nejlíp spracovaný

DracoMalfoy
03.03.2018 4 z 5

Ačkoliv dávám 4 hvězdy, knize chybí jen velmi málo abych dala 5. Doufám že to příští díl vytáhne. Líbila se mi, jenom mi Čtyřka občas přišel trošku otravnej.