Divergence

Divergence https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117803/bmid_povstalecka-trilogie-divergence-gVh-117803.jpg 4 5020 852

Hlavní hrdinka Beatrice žije v Chicagu budoucnosti, kde je společnost rozdělena do 5 frakcí a každá z nich se věnuje pěstování určité ctnosti – Odevzdanost, Neohroženost, Sečtělost, Mírumilovnost a Upřímnost. Každý rok ve stanovený den si musí všichni šestnáctiletí vybrat jednu z frakcí, do níž budou patřit po celý svůj život. Beatrice se rozhoduje mezi tím, jestli zůstane s rodinou, nebo bude sama sebou – obojí mít nemůže…... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Divergent , 2011

zdenulii
03.09.2012 5 z 5

Na tuto knihu jsem se strašně těšila a tak jsem se bála, že mě zklame. Nezklamala. Výborná! Těším se na Rezistenci:)

martula.07
16.08.2012 5 z 5

Nádhera. Jedna z mála knih, která chytne a za žádnou cenu nepustí. Děkuju za překrásnou obálku, která mě přinutila po ní sáhnout. Teď už vím, oheň Neohroženosti. Už se těším na další díl. A taky sem zvědavá na film. Taková kniha prostě nemůže projít bez povšimnutí a nedočkat se ho. Myslím, že má všechny předpoklady k tomu, aby se stala trhákem. A další díl bude ještě parádnější, pokud Veronica někde neklopýtla, o čemž pochybuju. Četla sem jen jednu jedinou stejně dokonalou prvotinu.

KristýnaČ
09.08.2012 4 z 5

Rozhodně je to čtivá kniha plná napětí a akce. Jen jediné, některá rozuzlení jsem tušila už od začátku, takže mě pak moc nepřekvapila, leccos mi docházelo dříve než hlavní hrdince. Ale neodradilo mě to a celkový dojem je pozitivní.

Canney
01.08.2012 5 z 5

Na Divergenci jsem slyšela chválu, kudy jsem chodila. Takže jsem se na ni těšila a zároveň se obávala, že nenaplní mé očekávání. Bála jsem se ale zbytečně protože jsem neměla čas se nudit (zvláště v poslední třetině). Začetla jsem se téměř okamžitě a přečetla jsem ji za jediný den. Má akci, napětí i nějakou tu romantiku, takže jsem se prostě nemohla odtrhnout :)

Monisek.B
20.07.2012 5 z 5

Před samotným čtením jsem se na knihu celkem těšila. (Musím poděkovat pořadatelkám linie Hunger Games na FF, které jednu ze svých přednášek zaměřily na distopické romány a já se tak o tomto pozoruhodném dílu vůbec dozvěděla). Jakmile jsem jí ale rozečetla, mé nadšení opadlo a já se začátkem jen prokousávala. Vadily nespisovné výrazy, schválně krátké věty a celkově mi to nějak nesedělo. Postupně jsem se do toho ale tak zažrala, že jsem druhou půlku knihy dala na jeden zátah. Musím říct, že se mi to fakt líbilo a hrozně se těším na druhý díl :-)

Violetti
18.07.2012 4 z 5

Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami. Divergence má potenciál a docela zajímavý příběh, ale je trochu nedotažená. Občas ruší nelogické výstřelky a ohromně ruší nespisovné výrazy, které se prostě do celkové atmosféry příběhu nehodí. Jinak je tedy opravdu velmi čtivá, zabrala mi pár hodin. Je také krásné vydaná, ale vazba není moc kvalitní - rychle se rozjíždí, už po pár přečteních! Dál se mi také líbilo, že autorka nenechávala pořád vítězit jen dobro, navíc je velká část knihy správně agresivní a "zlá".
Příjemné oddechové počtení, ale spíše pro věkovou kategorii okolo těch 16 let, tedy okolo věku hlavní hrdinky.

Frakira
15.07.2012 4 z 5

Dobré a svižné počtení, mám chuť si nechat udělat další tetování :O)

trpaslyk
03.07.2012 5 z 5

Tak tohle jsem teda fakt nečekala! Přečteno za 21 hodin včetně spánku v noci a pak osmihodinové pracovní doby. Bylo to jako rychlá jízda vlakem s otevřenými vagóny přes město… Spousta adrenalinu, napětí, touha vrhnout se do toho po hlavě.
Skvělý příběh, zajímavá myšlenka, charakterní a různorodé postavy.
Mám-li tomu něco vytknout, pak je to na můj vkus příliš mnoho mrtvých a příliš mnoho otevřené brutality. A přesto jsem z příběhu nadšená, protože prostě bez toho vraždění a brutality by to nemohl být ten příběh, jaký je, postavy by nebyly nuceny jednat tak, jak jednají, všechno by bylo jiné. A pak mi trochu vadilo zakomponování některých stereotypních vzorců – např. on a ona se konečně sblíží, dají si najevo své city, ale když se on další den před ostatními chová, jako že se mezi nimi nic nestalo, aby tak neodhalil jejich „slabinu“ před ostatními, ona se okamžitě urazí, protože pochybuje o jeho citech k ní – panebože, kolikrát už to přesně takhle v knížkách proběhlo? To opravdu neexistuje originálnější vývoj vztahu mezi zdánlivě nerovnými partnery? Pak mám ještě výtku k tomu probuzení Čtyřky z vlivu séra – to jako fakt tak jednoduše? Po tom všem?
A ano, člověk se prostě neubrání srovnávání s Hunger Games. Ale upřímně – je to sice stejný žánr, ale je to jiné a rozhodně obojí má svoje kouzlo.

Lea
28.06.2012 4 z 5

Rozhodně poutavé a zase trochu jiné čtení. Nenudila jsem se ani chvíli, ani když se dalo odhadnout, co se bude dít dál. Knížka je napsaná jednoduše, ale najde se v ní pár zajímavých morálních dilemat a malá i větší tajemství čtenáře donutí nepustit Divergenci z ruky. Není tak drsná jako Hunger Games, neryje tolik do hloubky, přesto před mladinkou autorkou klobouk dolů. Má to v hlavě srovnané a s lehkostí se dovede vyjádřit. A Čtyřka je moc fajn. Konečně kluk, co hlavní hrdinku nezasypává přeslazenými slovíčky. Naopak se snaží vyždímat z Tris co nejvíc i za cenu, že to bude bolet. Pro svět, v němž žijí, je to pro ni mnohem přínosnější než klišoidní sliby lásky a bezmezné ochrany.

GaBella
20.06.2012 5 z 5

Ještě jsem neviděla poutavější knihy! Hned od začátku mě kniha chytla a dál už to jelo a jelo, až jsem měla za 2 dny knihu přečtenou. Opravdu doporučuju!

mynonka
26.05.2012 5 z 5

Spousta lidí tvrdí, že tato série je podobná Hunger games. Z části s tím souhlasím, z části ne...ale určitě jsou si podobné ve své krutosti a násilí a surovosti. Kniha je neskutečně čtivá, spisovatelka, ač o rok starší než jsem já sama, má velký potenciál stát se další literární hvězdou :). Velké plus u mě má za to, že postava Tris nám skoro dospívá před očima. Příběh mě dokonale vtáhl a fascinoval a proto doporučuji všem, kteří mají tento druh knih stejně rádi jako já. Stojí to za to :).

Hanyuu-hime
24.05.2012 4 z 5

Opravdu zajímavá a neskutečně čtivá kniha, jejíž děj je moc dobře promyšlený a má spád... Nechybí zde přátelství, láska, ale ani lidská krutost, která až přesahuje meze.
Je to přesně jedna z těch knih, ke kterým se nalepíte a čtete dokud můžete...