Čtyřka: Divergentní povídky

Čtyřka: Divergentní povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206214/bmid_ctyrka-divergentni-povidky-am8-206214.jpg 4 1580 240

Dva roky předtím, než Beatrice Priorová podstoupila Obřad volby, to samé učinil i Tobias. Po svém překvapivém rozhodnutí se ocitá mezi Neohroženými – zde konečně může zapomenout na svého tyranského otce, přestat být tím ustrašeným klukem schovávajícím se v koutě a žít šťastný život, nebo si to alespoň myslí. Už jako Čtyřka přichází na to, že ani nová frakce není bez problémů – nejen že pro získání postavení jsou Neohrožení ochotni jít přes mrtvoly, ale zároveň skrývají tajemství, které by mohlo rozvrátit celý systém frakcí. O dva roky později Čtyřka cítí, že by měl něco udělat, ale stále netuší co. Teprve dívka, která jako první nováček skáče ze střechy do záchranné sítě, může vše změnit. S ní dokáže napravit celý svět. S ní by Čtyřka opět mohl být Tobiasem.... celý text

Povídky Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Four: A Divergent Collection , 2014

Veronika33
04.07.2017 4 z 5

Kniha je príjemným zakončením série Divergencia. Bola pútavá a bavila ma, takže odporúčam prečítať najmä fanúšikom tejto série.

MájaM.
03.07.2017 5 z 5

Myslím,že pokud si tuto knihu přečtete,tak neuděláte chybu. Sice hodně věcí asi víte,pokud jste četli sérii Divergenci,ale vidět Tobiasův život před volbou jsme možnost neměli:)
Kniha mě bavila a někdy mi přišel Tobiasův pohled na svět lepší než od Tris:)

Aileena
20.06.2017 3 z 5

Po celou dobu čtení jsem měla problémy překousnout vyprávění v první osobě - budiž, ale proč proboha v přítomném čase?! Z jakého důvodu psát, že Tris odchází a já osamím, když mohu napsat: Tris odešla a já osaměl...!?! Nebýt tohoto faktu, dám čtyři hvězdy bez diskuze. Co se týče děje, byla jsem spokojená a pohled Čtyřky mi přišel zajímavý, uvěřitelný a příjemně doplňující předchozí vyprávění Tris.

koala
24.05.2017 5 z 5

Pro ty, kteří už přečetli celou trilogii už to zřejmě nebude napínavé, ale zato příjemně doplňující. A po tom drastickém závěru si opět užijeme hlavní hrdiny živé a zdravé.

Percabethka
01.05.2017 4 z 5

Bylo zajímavé se po tolika letech vrátit zpátky do světa Divergence. Tu jsem si už bohužel skoro vůbec nepamatovala a tak jsem po celou dobu čtení Čtyřky prolistovávala všechny díly trilogie, abych si připomněla některé věci, které mi kvůli zapomenutým souvislostem nedávaly smysl. Ačkoli mi hodně vadilo násilí na začátku knihy (a vím, že jsem s tím měla problém už v Divergenci :D), celkově se mi kniha líbila a přečíst si situace nejdřív z Trisina a potom i z Tobiasova úhlu pohledu bylo vážně super :)

HDosoudilová
07.04.2017 3 z 5

Jelikož mou oblíbenou postavou celé serie byl právě Tobias, těšila jsem jsem na vyprávění z jeho pohledu. Nicméně tato povídková kniha už mě tolik nezaujala. Možná kdyby to bylo pojato jako klasické velké vyprávění, třeba by mě to chytlo víc a hlavně by mě zajímal jeho úhel pohledu dál. Ale každopádně celou serii hodnotím velmi kladně a moc mě bavila.

KateChatt
13.03.2017

Bylo zajímavé číst z pohledu Tobiase, na začátku Divergence se mi zdál docela tvrdej. A ono ve skutečnosti...
P.S. Pořád nechápu jak Veronica mohla povraždit skoro všechny hlavní a úžasné postavy. To že byli v téhle knize, mě strašně rozesmutnilo.

qinska
12.03.2017 4 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou. Líbila se mi natolik, že si určitě přečtu i ostatní.

Karoli282
08.03.2017 5 z 5

Určitě doporučuji všem fanouškům Divergence.
Tobiasův pohled je velice zajímavý a objasnil mi i některé nejasnosti.
Oblíbila jsem si ho ještě více a to je co říct, protože Čtyřku zbožňuji už od začátku.
Myslím si, že autorka popsala většinu důležitých scén a já jsem byla opravdu spokojená.
Knihu jsem přečetla hned, protože se čte velice dobře a navíc není dlouhá.
Možná bych byla spokojenější, kdyby celá trilogie byla z pohledu Tobiase. Opravdu se mi líbilo číst to z jeho pohledu a prozkoumat jeho osobnost zblízka.

dancadragneel
06.03.2017 5 z 5

Kniha, kterou jsem očekávala po dočtení Aliance. Je úžasné vidět ten příběh z jiného pohledu.

Richelle
06.03.2017 5 z 5

Páni. Zajímavé čtení, pokud máte rádi Divergenci, doporučuji. Je to nesmírně zajímavé sledovat to z druhého pohledu.

EliaBooks
04.03.2017 5 z 5

Myslím, že super. Vždycky mě zajímalo jak to asi vypadá z pohledu Čtyřky a vůbec mě to nezklamalo. Je pěkné vidět, že Čtyřka neni vždycky jenom tvrďák. :)

Mishelle.01
23.02.2017 4 z 5

Tato kniha byla dobrá, ale i tak mě lehce zklamala. V Divergenci jsem Čtyřku brala jako super nebojácného kluka. To se v této knize říct nedalo.. Občas jsem u Divergence přemýšlela, co si asi Tobias myslí, takže jsem ráda, že to konečně vím :-).

ufounek173
18.02.2017 5 z 5

Trilogii jsem začala z nudy číst od Čtyřky a zjistila jsem ,že jsem viděla film. Pak už mě to pohltilo.

deedulka
06.02.2017 4 z 5

Ze začátku se mi to líbilo, protože děj osvětlil první roky života Tobiase u Neohrožených. Druhá polovina knihy už však bylo jen opakování děje z Divergence.

Katulik86
05.02.2017 5 z 5

Čtyřku prostě baštím... Škoda, že to byl takový krátký návrat do světa rozděleného frakcemi... Ale těch pět hvězdiček je spíš nostalgie ;)

Nelin
29.01.2017 4 z 5

Bála jsem se, že tahle kniha nebude nic moc dobrého, protože jsem byla z celé série nadšená, nechtěla jsem si to zkazit. Obavy byly však zcela zbytečné, kniha je skvělá a určitě stojí za přečtení, je to jako třešnička po konci Aliance. :)

Peťulka8
08.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha s vynikajícím dějem.

Alexxxxx
23.12.2016 5 z 5

Skvělé doplnění trilogie.

Horselen
16.12.2016 5 z 5

Oproti posledním dvou dílům série, jsem si tuhle knihu užívala. Těšila jsem se z každého momentu, který blíž odhalil Čtyřkův pohled na věc, minulost a jeho způsob přemýšlení. Nejvíc se mi líbila scéna jeho prvního seskoku a jsem ráda, že jsme odhalili důvody, proč se nestal leadrem frakce.