Čtyřka: Divergentní povídky

Čtyřka: Divergentní povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206214/bmid_ctyrka-divergentni-povidky-am8-206214.jpg 4 1580 240

Dva roky předtím, než Beatrice Priorová podstoupila Obřad volby, to samé učinil i Tobias. Po svém překvapivém rozhodnutí se ocitá mezi Neohroženými – zde konečně může zapomenout na svého tyranského otce, přestat být tím ustrašeným klukem schovávajícím se v koutě a žít šťastný život, nebo si to alespoň myslí. Už jako Čtyřka přichází na to, že ani nová frakce není bez problémů – nejen že pro získání postavení jsou Neohrožení ochotni jít přes mrtvoly, ale zároveň skrývají tajemství, které by mohlo rozvrátit celý systém frakcí. O dva roky později Čtyřka cítí, že by měl něco udělat, ale stále netuší co. Teprve dívka, která jako první nováček skáče ze střechy do záchranné sítě, může vše změnit. S ní dokáže napravit celý svět. S ní by Čtyřka opět mohl být Tobiasem.... celý text

Povídky Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Four: A Divergent Collection , 2014

love_divergent
21.10.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, stejně jako zbytek celé série. Víc k tomu asi psát nemusím, je to prostě bomba a vskutku doporučuji.

Dobby888
16.06.2018 4 z 5

Pěkné doplnění celé série :-)

Julinka679
31.05.2018 4 z 5

Celá Povstalecká trilogie (z pohledu Tris) se mi líbila a u téhle knihy tomu není jinak :-)
Povídky z pohledu Čtyřky / Tobiase mě ale možná bavily o trochu víc... až mi přijde škoda, že Tobias nedostal tolik prostoru, kolik by si zasloužil :-)
Bylo zajímavé se o něm dozvědět zase trochu víc a přečíst z jeho pohledu i části, které jsme předtím mohli "prožít" s Tris :-)
Hodně povedené, hodně čtivé a hodně skvělé! Škoda, že už je konec :-/ :-)

Bublinka.
21.05.2018 2 z 5

Bylo fajn dozvědět se něco o Tobiasovi z jeho minulosti, před sérií, ale jakmile se objevila Triss, tak mě to už moc nebavilo, ač už uběhlo docela dost času od doby, co jsem sérii četla.

Peslik
15.05.2018 4 z 5

Občas je fajn mít pohled na věc i z druhé strany. Jako tečka za trilogií to bylo dobré.

Killerka
01.04.2018 5 z 5

Kdyby byla serie z pohledu Tobiase, bylo by to asi fakt zajímavější. Kniha se mi líbila, ale konec už byl trochu nudnější, jak se tam překrývaly děje z minulých knih. Já si hlavně kolikrát u knih říkám, jak by to asi vypadalo, kdyby to vyprávěl někdo jiný. Tady se mi to částečně splnilo ;)

Mruskulka
29.12.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, sice nic nového nepřinesla, ale účel splnila. Odreagovala mne a nahlédla jsem do Tobiasova vnitra

4laras
28.12.2017 1 z 5

Ne.
Úplně zbytečná kniha. Prostě série měla skončit Aliancí a nechat to spát. kniha nic nového nepřinesla. Pro mě byla i zmatené napsaná a Čtyřka s Trys tam byli jako malá děcka na písečku...

vandalindakova
25.12.2017 2 z 5

Od povídkových knih k sériím nikdy nečekám nic extra. Tahle byla v pohodě, tak do poloviny. Poté to šlo z kopce. Divergenci jsem sice četla před delší dobou, ale i tak mi některé věci příběhově moc neseděli. Tris tu vypadá jako ubrečený fracek a Čtyřka zrovna tak. Za mě ne-e.

Kačkaknihomol
17.12.2017 1 z 5

Absolutně k ničemu. Opravdu. Kdybych to nevěděla, myslela bych si, že to je z pohledu Tris (právě proto se mi pletly pohledy v Alianci). Nedozvíme se nic novýho, jsme maximálně svědky toho, jak Tobias prožívá dilema. Navíc není kniha vyprávěna jako klasický příběh, ale pomocí jakýchsi "povídek", které ale působí jen jako útržky a na konci je to opravdu znát. Kdybych mohla, tuhle knihu bych úplně vyškrtla, je podle mě zbytečná a navíc mám takový dojem, že to bylo napsané jen kvůli penězům.

Pasadenka
06.12.2017 2 z 5

Jak Verča píše v začátku, příběh o povstalcích psala nejdřív z pohledu kluka, 4. A v těchto povídkách je to hodně znát. Úvodní 4 geneze je úplně profláklá z původně vydané trilogie a tak nepřináší absolutně nic objevného. Ten, kdo se pak těší na dokreslení příběhu a doplnění detailů, vyjde na prázdno. Na konci mě napadla myšlenka, zdali to Verča opravdu vydala úmyslně, jako něco co stojí za to a chce se s tím podělit se čtenáři, nebo, a k tomu se přikláním, to byl jen tah, jak vyloudit další peníze. Když už filmové zpracování ztroskotalo, tak vytěžíme penízky alespoň ze šuflíkovky. Docela zklamání. :(

A tak přemýšlím, zdali se pustit do čár života, nebo nikoli. Fandím mladým autorům a autorkám a pokaždé doufám, že překlenou stigma mládí a překvapí opravdu skvělou knížkou, skvělým příběhem, dojemnými postavami a nebojácnou neotřelostí tolik vlastní dravosti mládí. A čeho se mi dostává? Hořkosti. :(

JmenujiSeZuzla
11.10.2017 3 z 5

Kdysi dávno kdy jsem dočetla sérii Divergence, jsem ani neměla chuť se pustit do této dejme tomu ''dodatkové'' knihy. Ale teď jsem ji tak jednou viděla v knihkupectví, řekla jsem si, že by nemusel být nejhorší nápad si přečíst i tuto. Upřímně se mi kniha velice líbila. Jako postavu jsem Čtyřku naprosto zbožňovala - jeho chování, způsob myšlení nebo postavení. Tris jsem vlastně naprosto nesnášela, ale Tobias vedl (spolu s Peterem ale to je vedlejší

h.mose
06.10.2017 2 z 5

Nic moc. Kniha jako solitér absolutně nefunguje. Někomu, kdo nečetl Divergenci to nic nedá. V úvodu jsou povídky ještě docela v pohodě. Je jasné, že popisují nějaký konkrétní stav, nebo situaci. Ke konci už je tam ale jen spleť nesouvislých úryvků. Tamhle odstavec, tu stránka. Honem honem narychlo splácat knihu. Šlo to sepsat lépe. V tomto ohledu mnohem víc fungovala třeba kniha Grey.

Melaanie
08.09.2017 5 z 5

Konečně jsem se dostala k přečtení těchto povídek, které se mi líbily,ale je škoda, že tam toho nebylo více. Bylo fajn se zase vrátit ke Čtyřce a Tris.

sd1992
06.09.2017 5 z 5

Nevím proč, ale nikdy se mi do těch povídkových knížek nechce, ale vždy když je začnu číst, tak téměř okamžitě změním názor a úplně se do toho zamiluju... a ani v tomto případě to nebyla výjimka... Bylo to fakt super. Hrozně mě zajímalo, jak se bude Tobias vyrovnávat s odchodem Beatrice a tady je tomu část věnována, takže si myslím, že je to takové hezké ukončení naprosto bombastické trilogie! super!

petra-š
21.08.2017 5 z 5

Jsem velmi ráda, že jsem se dzvěděla trochu víc o Tobiasově životě před Tris a některých zážitků s Tris z jeho pohledu. Je to zjimavý číst příběh z dvou růných pohledů na stejnou situaci.

erulka
21.08.2017 3 z 5

Jako doplnění k celé sérii to bylo fajn. Četlo se to příjemně, takové pohodové čtení na prázdniny. Jelikož jsem věděla, jak to všechno dopadne, tak mě děj nijak nezvedal ze židle, což ale určitě nebylo ani autorčiným cílem. Jsem ráda, že nám čtenářům poskytla i Tobiasův pohled na jednotlivé věci a události.

MirijamFrankl
07.08.2017 4 z 5

Fajn, příjemně napsané doplnění k Divergenci. Připomněla jsem si události z knihy a i se něco nového dověděla. Romantická linka ze Čtyřkova pohledu se mi taktéž líbila.

tinka99
01.08.2017 3 z 5

Celou sérii jsem milovala...nevím, jestli je to tím, že už je to dlouho, co jsem ji četla, ale Čtyřka už mě prostě moc nebavila...

elisabeth03
05.07.2017 4 z 5

Taková tečka za celou seriì. Bylo příjemné se zaměřit na Tobiase.