Čtyřka: Divergentní povídky

Čtyřka: Divergentní povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206214/bmid_ctyrka-divergentni-povidky-am8-206214.jpg 4 1580 240

Dva roky předtím, než Beatrice Priorová podstoupila Obřad volby, to samé učinil i Tobias. Po svém překvapivém rozhodnutí se ocitá mezi Neohroženými – zde konečně může zapomenout na svého tyranského otce, přestat být tím ustrašeným klukem schovávajícím se v koutě a žít šťastný život, nebo si to alespoň myslí. Už jako Čtyřka přichází na to, že ani nová frakce není bez problémů – nejen že pro získání postavení jsou Neohrožení ochotni jít přes mrtvoly, ale zároveň skrývají tajemství, které by mohlo rozvrátit celý systém frakcí. O dva roky později Čtyřka cítí, že by měl něco udělat, ale stále netuší co. Teprve dívka, která jako první nováček skáče ze střechy do záchranné sítě, může vše změnit. S ní dokáže napravit celý svět. S ní by Čtyřka opět mohl být Tobiasem.... celý text

Povídky Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Four: A Divergent Collection , 2014

Cherry1824
11.04.2021 4 z 5

Oddychové čtení z pohledu Čtyřky (aneb jednoho z nejlepších mužských hrdinů, kterého jsem měla čest poznat). Ihned po přečtení pár kapitol jsem pochopila, proč autorka prvně psala za Tobiase. Příběh je uvolněnější, pohodovější a má mnohem více šťávy (samozřejmě mi dochází, že příběhově by to nešlo skloubit). Po přečtení Aliance, kdy mi na jazyku zbyla hořká pachuť, byla tato kniha spásou a milou nostalgií.
Když knihu nebudete mít v knihovničce, asi se nic nestane. Ale pokud jste si zamilovali Čtyřku, tak jako já, nesmí vám tento kousek doma chybět.

Tialexa
09.04.2021 5 z 5

Potom všem co se odehrálo v posledním díle bylo pro mě tohle takové oddychové. Doporučuji

Karoli282
31.03.2021 5 z 5

Povídky z pohledu mé oblíbené postavy Divergence. Opravdu jsem ráda, že autorku napadlo tyto povídky napsat a vydat. Četlo se to velmi lehce, klidně bych uvítala více stránek.

BarboraZ
12.01.2021 4 z 5

Hezké zakončení celé série. Čtyřku jsem měla mnohem raději než Tris. Bylo fajn vrátit se zase na pohodový začátek.

MyBookWorld
12.10.2020 5 z 5

Mám zkušenost, že první díly bývají nejlepší. Kniha Čtyřka je ovšem výjimka, která potvrzuje pravidlo! Senzační kniha, která nás přenese na počátek Divergence, do téměř bezstarostného období hlavních hrdinů. Určitě doporučuji jako třešničku na dortu za celou sérií.

akcive11
04.09.2020 5 z 5

Jsem velikým fanouškem triologie + Čtyřky.
Autorka píše tak, že slova hltáte :) Pokud jste viděli pouze filmy, doporučuji přečíst knihy,.. poté se dozvíte, tak příběh skutečně skončí.

Luc.i
30.07.2020 4 z 5

Takhle knížka mohla být delší. Jelikož mám Čtyřku ráda (ale kdo ne že jo) tak se to hezky četlo a dozvěděla jsem se i něco co v původní triologii nebylo. Akorát mi teda přišlo že občas dělala autorka z hlavního hrdiny nevyrovnanou osobnost nebo nějakýho chudáčka ikdyž tak v předchozích dílech vůbec nevystupoval. Jinak se mi ale knížka líbila a Tobias je pořád stejně boží. 4/5*

Maara320
27.07.2020 5 z 5

Jak se Čtyřka stal Čtyřkou. Jak se Čtyřka z frakce Odevzdanosti dostal do frakce Neohrožených.
Moc se mi kniha líbila. A vím, že se k celé sérii Divergence zase brzy vrátím.

Pulp_catastroph
20.07.2020 2 z 5

Původně měla být Divergence psaná z pohledu Tobiase, což je dobré vědět. Opravdu jsem chtěla něco více, než jen pár kapitol z Divergence, přepsaných na Tobiasův pohled.

Sirina
15.07.2020 4 z 5

Povídky jsem četla dlouhou dobu po přečtení série a krásně jsem si oživila děj. Jinak nepřináší v podstatě nic nového, ale dobře se čte.

Sixtinka144
13.05.2020 5 z 5

Tak a máme tu zase konec celé Divergence :D Ach jo, jak já si to rereadingování knížek hrozně užívám... Divergentní povídky jsou jedny z nejlepších povídkových dílů ,které jsem četla. Vždycky mi zvednou náladu po Alianci :D Taky je super ,že vidíme pohled Tobiase a dozvídáme se o jeho minulosti a o jeho obřadu volby a začátcích v Neohroženosti. Je to hrozně roztomilé pozorovat jeho pocity a myšlenky ( a navíc když už to známe z pohledu Tris, tak je to fakt hustý :D). Sice je to krátká knížka, takže ji máte za pár okamžiků přečtenou, ale opravdu stojí za to. A pokud jste celou trilogii četli a povídkový díl jste z nějakého důvodu vynechali, děláte chybu.. :D Za mě jednoznačně ano, stojí to za přečtení a celou trilogii a povídkový díl naprosto miluju!

KnihomolkaPája
22.03.2020 5 z 5

Už jsem tohle nechtěla číst, kvůli tomu, co se stalo Tris... Nakonec jsem si to přečetla a opravdu se mi to líbilo!!!! Doporučuji přečíst.

Mish-ka
05.08.2019 5 z 5

"Nejsem si jistý, jestli člověk získává odvahu s věkem jako moudrost - ale možná že tady, v Neohroženosti, je právě odvaha tou nejvyšší moudrostí, která potvrzuje, že život lze žít a měl by se žit beze strachu."

Novak98
08.07.2019 5 z 5

Parádní knížka. Pro fanoušky série Divergence nutnost. :)

Mamosvain
03.06.2019 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale souhlasit s tím, že tahle kniha povídek je prostě lepší než Aliance. Mně osobně Aliance ani tolik nevadila, ale na téhle kratší knize je prostě nějaké to kouzlo, které mi v Alianci chybělo. Čtenáře YA fantasy/sci-fi určitě nezklame jako takové zakončení celé téhle série.

PhoebePollard
18.05.2019 4 z 5

Kniha není špatná a hezky doplňuje sérii, ale potom strašném konci ve trojce jsem se už nedokázala čtení tolik poddat, když jsem věděla, jak to všechno skončí. Ale i tak jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

KLHannah
01.04.2019 3 z 5

Kniha rozhodně nebyla špatná, ale pro ty, kdo četl trilogii byla místy poněkud nezajímavá. Předkládá znovu věci, které už čtenář jednou četl, i když z pohledu Tobiase. Jeho přestup do frakce byl až nudně podobný tomu Trisinu. Nejzajímavější bylo asi povídání o matce, zkoumání aktivit Maxe a setkání s otcem po dvou letech ve frakci. Čekala jsem, že tam bude víc z jeho dětství. Ale jako návnada na trilogii určitě zajímavá.

jirka3176
14.03.2019 4 z 5

Krásné doplnění příběhu, ale kniha se mně zdá celkem zbytečná, neboť to šlo jednoduše doplnit již v předešlých knihách, i přesto dávám 4*/5*

Iny
04.01.2019 3 z 5

Taková oddychovka na doplnění...:)

Charmedka
18.11.2018 3 z 5

Tohle není úplně špatné. Některé doplňkové knihy mi přijdou kolikrát zbytečné a je poznat, že se vznikly jen za účelem zisku, ale tahle má alespoň nějaký smysl. Neříkám, že bych se bez ní neobešla, ale pro fanoušky je určitě super vrátit se zpět do světa divergence a nahlédnout do hlavy Tobiasovi.