Čtyřka: Divergentní povídky

Čtyřka: Divergentní povídky

Dva roky předtím, než Beatrice Priorová podstoupila Obřad volby, to samé učinil i Tobias. Po svém překvapivém rozhodnutí se ocitá mezi Neohroženými – zde konečně může zapomenout na svého tyranského otce, přestat být tím ustrašeným klukem schovávajícím se v koutě a žít šťastný život, nebo si to alespoň myslí. Už jako Čtyřka přichází na to, že ani nová frakce není bez problémů – nejen že pro získání postavení jsou Neohrožení ochotni jít přes mrtvoly, ale zároveň skrývají tajemství, které by mohlo rozvrátit celý systém frakcí. O dva roky později Čtyřka cítí, že by měl něco udělat, ale stále netuší co. Teprve dívka, která jako první nováček skáče ze střechy do záchranné sítě, může vše změnit. S ní dokáže napravit celý svět. S ní by Čtyřka opět mohl být Tobiasem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/206214/ctyrka-divergentni-povidky-am8-206214.jpg 4.11117

Povstalecká trilogie (4.)

Four: A Divergent Collection (2014)

Povídky, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Mruskulka
29.12.2017

Kniha se mi líbila, sice nic nového nepřinesla, ale účel splnila. Odreagovala mne a nahlédla jsem do Tobiasova vnitra

4laras
28.12.2017

Ne.
Úplně zbytečná kniha. Prostě série měla skončit Aliancí a nechat to spát. kniha nic nového nepřinesla. Pro mě byla i zmatené napsaná a Čtyřka s Trys tam byli jako malá děcka na písečku...

vandalindakova
25.12.2017

Od povídkových knih k sériím nikdy nečekám nic extra. Tahle byla v pohodě, tak do poloviny. Poté to šlo z kopce. Divergenci jsem sice četla před delší dobou, ale i tak mi některé věci příběhově moc neseděli. Tris tu vypadá jako ubrečený fracek a Čtyřka zrovna tak. Za mě ne-e.

Kačkaknihomol
17.12.2017

Absolutně k ničemu. Opravdu. Kdybych to nevěděla, myslela bych si, že to je z pohledu Tris (právě proto se mi pletly pohledy v Alianci). Nedozvíme se nic novýho, jsme maximálně svědky toho, jak Tobias prožívá dilema. Navíc není kniha vyprávěna jako klasický příběh, ale pomocí jakýchsi "povídek", které ale působí jen jako útržky a na konci je to opravdu znát. Kdybych mohla, tuhle knihu bych úplně vyškrtla, je podle mě zbytečná a navíc mám takový dojem, že to bylo napsané jen kvůli penězům.

Pasadenka
06.12.2017

Jak Verča píše v začátku, příběh o povstalcích psala nejdřív z pohledu kluka, 4. A v těchto povídkách je to hodně znát. Úvodní 4 geneze je úplně profláklá z původně vydané trilogie a tak nepřináší absolutně nic objevného. Ten, kdo se pak těší na dokreslení příběhu a doplnění detailů, vyjde na prázdno. Na konci mě napadla myšlenka, zdali to Verča opravdu vydala úmyslně, jako něco co stojí za to a chce se s tím podělit se čtenáři, nebo, a k tomu se přikláním, to byl jen tah, jak vyloudit další peníze. Když už filmové zpracování ztroskotalo, tak vytěžíme penízky alespoň ze šuflíkovky. Docela zklamání. :(

A tak přemýšlím, zdali se pustit do čár života, nebo nikoli. Fandím mladým autorům a autorkám a pokaždé doufám, že překlenou stigma mládí a překvapí opravdu skvělou knížkou, skvělým příběhem, dojemnými postavami a nebojácnou neotřelostí tolik vlastní dravosti mládí. A čeho se mi dostává? Hořkosti. :(

JmenujiSeZuzla
11.10.2017

Kdysi dávno kdy jsem dočetla sérii Divergence, jsem ani neměla chuť se pustit do této dejme tomu ''dodatkové'' knihy. Ale teď jsem ji tak jednou viděla v knihkupectví, řekla jsem si, že by nemusel být nejhorší nápad si přečíst i tuto. Upřímně se mi kniha velice líbila. Jako postavu jsem Čtyřku naprosto zbožňovala - jeho chování, způsob myšlení nebo postavení. Tris jsem vlastně naprosto nesnášela, ale Tobias vedl (spolu s Peterem ale to je vedlejší

h.mose
06.10.2017

Nic moc. Kniha jako solitér absolutně nefunguje. Někomu, kdo nečetl Divergenci to nic nedá. V úvodu jsou povídky ještě docela v pohodě. Je jasné, že popisují nějaký konkrétní stav, nebo situaci. Ke konci už je tam ale jen spleť nesouvislých úryvků. Tamhle odstavec, tu stránka. Honem honem narychlo splácat knihu. Šlo to sepsat lépe. V tomto ohledu mnohem víc fungovala třeba kniha Grey.

DominaCZ
25.09.2017

Líbilo se mi to do té doby, než z něj byl luxus fighter.
O tom, že se pak zaláskoval moc ani nemluvím, tam už to bylo low.
Mně nevadí že to neznám celý, stačil mi tento jeho úsek a ten byl zajímavej, akorát se ty simulace pořád opakovaly.
Vytkla bych jednu věc překladu: "kousal se do dásně." Paní Radko, do dásně se kousnout nemůžete a nevím, jak si můžete plést rty s dásní.

Melaanie
08.09.2017

Konečně jsem se dostala k přečtení těchto povídek, které se mi líbily,ale je škoda, že tam toho nebylo více. Bylo fajn se zase vrátit ke Čtyřce a Tris.

sd1992
06.09.2017

Nevím proč, ale nikdy se mi do těch povídkových knížek nechce, ale vždy když je začnu číst, tak téměř okamžitě změním názor a úplně se do toho zamiluju... a ani v tomto případě to nebyla výjimka... Bylo to fakt super. Hrozně mě zajímalo, jak se bude Tobias vyrovnávat s odchodem Beatrice a tady je tomu část věnována, takže si myslím, že je to takové hezké ukončení naprosto bombastické trilogie! super!

Elis2
03.09.2017

Doporučuji přečíst všem, kteří četli Divergenci. Je zajímavé dozvědět se více o Čtyřkově dětství a hlavně o Tobiasových pocitech. Tyto povídky sérii dobře doplňují.

petra-š
21.08.2017

Jsem velmi ráda, že jsem se dzvěděla trochu víc o Tobiasově životě před Tris a některých zážitků s Tris z jeho pohledu. Je to zjimavý číst příběh z dvou růných pohledů na stejnou situaci.

erulka
21.08.2017

Jako doplnění k celé sérii to bylo fajn. Četlo se to příjemně, takové pohodové čtení na prázdniny. Jelikož jsem věděla, jak to všechno dopadne, tak mě děj nijak nezvedal ze židle, což ale určitě nebylo ani autorčiným cílem. Jsem ráda, že nám čtenářům poskytla i Tobiasův pohled na jednotlivé věci a události.

MirijamFrankl
07.08.2017

Fajn, příjemně napsané doplnění k Divergenci. Připomněla jsem si události z knihy a i se něco nového dověděla. Romantická linka ze Čtyřkova pohledu se mi taktéž líbila.

tinka99
01.08.2017

Celou sérii jsem milovala...nevím, jestli je to tím, že už je to dlouho, co jsem ji četla, ale Čtyřka už mě prostě moc nebavila...

elisabeth03
05.07.2017

Taková tečka za celou seriì. Bylo příjemné se zaměřit na Tobiase.

Veronika33
04.07.2017

Kniha je príjemným zakončením série Divergencia. Bola pútavá a bavila ma, takže odporúčam prečítať najmä fanúšikom tejto série.

MájaM.
03.07.2017

Myslím,že pokud si tuto knihu přečtete,tak neuděláte chybu. Sice hodně věcí asi víte,pokud jste četli sérii Divergenci,ale vidět Tobiasův život před volbou jsme možnost neměli:)
Kniha mě bavila a někdy mi přišel Tobiasův pohled na svět lepší než od Tris:)

Aileena
20.06.2017

Po celou dobu čtení jsem měla problémy překousnout vyprávění v první osobě - budiž, ale proč proboha v přítomném čase?! Z jakého důvodu psát, že Tris odchází a já osamím, když mohu napsat: Tris odešla a já osaměl...!?! Nebýt tohoto faktu, dám čtyři hvězdy bez diskuze. Co se týče děje, byla jsem spokojená a pohled Čtyřky mi přišel zajímavý, uvěřitelný a příjemně doplňující předchozí vyprávění Tris.

koala
24.05.2017

Pro ty, kteří už přečetli celou trilogii už to zřejmě nebude napínavé, ale zato příjemně doplňující. A po tom drastickém závěru si opět užijeme hlavní hrdiny živé a zdravé.

Percabethka
01.05.2017

Bylo zajímavé se po tolika letech vrátit zpátky do světa Divergence. Tu jsem si už bohužel skoro vůbec nepamatovala a tak jsem po celou dobu čtení Čtyřky prolistovávala všechny díly trilogie, abych si připomněla některé věci, které mi kvůli zapomenutým souvislostem nedávaly smysl. Ačkoli mi hodně vadilo násilí na začátku knihy (a vím, že jsem s tím měla problém už v Divergenci :D), celkově se mi kniha líbila a přečíst si situace nejdřív z Trisina a potom i z Tobiasova úhlu pohledu bylo vážně super :)

HDosoudilová
07.04.2017

Jelikož mou oblíbenou postavou celé serie byl právě Tobias, těšila jsem jsem na vyprávění z jeho pohledu. Nicméně tato povídková kniha už mě tolik nezaujala. Možná kdyby to bylo pojato jako klasické velké vyprávění, třeba by mě to chytlo víc a hlavně by mě zajímal jeho úhel pohledu dál. Ale každopádně celou serii hodnotím velmi kladně a moc mě bavila.

KateChatt
13.03.2017

Bylo zajímavé číst z pohledu Tobiase, na začátku Divergence se mi zdál docela tvrdej. A ono ve skutečnosti...
P.S. Pořád nechápu jak Veronica mohla povraždit skoro všechny hlavní a úžasné postavy. To že byli v téhle knize, mě strašně rozesmutnilo.

qinska
12.03.2017

Ke knize jsem se dostala náhodou. Líbila se mi natolik, že si určitě přečtu i ostatní.

Karoli282
08.03.2017

Určitě doporučuji všem fanouškům Divergence.
Tobiasův pohled je velice zajímavý a objasnil mi i některé nejasnosti.
Oblíbila jsem si ho ještě více a to je co říct, protože Čtyřku zbožňuji už od začátku.
Myslím si, že autorka popsala většinu důležitých scén a já jsem byla opravdu spokojená.
Knihu jsem přečetla hned, protože se čte velice dobře a navíc není dlouhá.
Možná bych byla spokojenější, kdyby celá trilogie byla z pohledu Tobiase. Opravdu se mi líbilo číst to z jeho pohledu a prozkoumat jeho osobnost zblízka.

dancadragneel
06.03.2017

Kniha, kterou jsem očekávala po dočtení Aliance. Je úžasné vidět ten příběh z jiného pohledu.

Richelle
06.03.2017

Páni. Zajímavé čtení, pokud máte rádi Divergenci, doporučuji. Je to nesmírně zajímavé sledovat to z druhého pohledu.

betka2467
04.03.2017

Myslím, že super. Vždycky mě zajímalo jak to asi vypadá z pohledu Čtyřky a vůbec mě to nezklamalo. Je pěkné vidět, že Čtyřka neni vždycky jenom tvrďák. :)

Mishelle.01
23.02.2017

Tato kniha byla dobrá, ale i tak mě lehce zklamala. V Divergenci jsem Čtyřku brala jako super nebojácného kluka. To se v této knize říct nedalo.. Občas jsem u Divergence přemýšlela, co si asi Tobias myslí, takže jsem ráda, že to konečně vím :-).

ufounek173
18.02.2017

Trilogii jsem začala z nudy číst od Čtyřky a zjistila jsem ,že jsem viděla film. Pak už mě to pohltilo.