Čtyřka: Divergentní povídky

od:

Čtyřka: Divergentní povídky

Dva roky předtím, než Beatrice Priorová podstoupila Obřad volby, to samé učinil i Tobias. Po svém překvapivém rozhodnutí se ocitá mezi Neohroženými – zde konečně může zapomenout na svého tyranského otce, přestat být tím ustrašeným klukem schovávajícím se v koutě a žít šťastný život, nebo si to alespoň myslí. Už jako Čtyřka přichází na to, že ani nová frakce není bez problémů – nejen že pro získání postavení jsou Neohrožení ochotni jít přes mrtvoly, ale zároveň skrývají tajemství, které by mohlo rozvrátit celý systém frakcí. O dva roky později Čtyřka cítí, že by měl něco udělat, ale stále netuší co. Teprve dívka, která jako první nováček skáče ze střechy do záchranné sítě, může vše změnit. S ní dokáže napravit celý svět. S ní by Čtyřka opět mohl být Tobiasem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/206214/ctyrka-divergentni-povidky-am8-206214.jpg 4.21050
Série:

Povstalecká trilogie (4.)

Originální název:

Four: A Divergent Collection (2014)

Žánr:
Povídky, Sci-fi, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (190)

Přidat komentář
Melaanie
08. září

Konečně jsem se dostala k přečtení těchto povídek, které se mi líbily,ale je škoda, že tam toho nebylo více. Bylo fajn se zase vrátit ke Čtyřce a Tris.

sd1992
06. září

Nevím proč, ale nikdy se mi do těch povídkových knížek nechce, ale vždy když je začnu číst, tak téměř okamžitě změním názor a úplně se do toho zamiluju... a ani v tomto případě to nebyla výjimka... Bylo to fakt super. Hrozně mě zajímalo, jak se bude Tobias vyrovnávat s odchodem Beatrice a tady je tomu část věnována, takže si myslím, že je to takové hezké ukončení naprosto bombastické trilogie! super!

Elis2
03. září

Doporučuji přečíst všem, kteří četli Divergenci. Je zajímavé dozvědět se více o Čtyřkově dětství a hlavně o Tobiasových pocitech. Tyto povídky sérii dobře doplňují.

petra-š
21. srpna

Jsem velmi ráda, že jsem se dzvěděla trochu víc o Tobiasově životě před Tris a některých zážitků s Tris z jeho pohledu. Je to zjimavý číst příběh z dvou růných pohledů na stejnou situaci.

erulka
21. srpna

Jako doplnění k celé sérii to bylo fajn. Četlo se to příjemně, takové pohodové čtení na prázdniny. Jelikož jsem věděla, jak to všechno dopadne, tak mě děj nijak nezvedal ze židle, což ale určitě nebylo ani autorčiným cílem. Jsem ráda, že nám čtenářům poskytla i Tobiasův pohled na jednotlivé věci a události.

MirijamFrankl
07. srpna

Fajn, příjemně napsané doplnění k Divergenci. Připomněla jsem si události z knihy a i se něco nového dověděla. Romantická linka ze Čtyřkova pohledu se mi taktéž líbila.

tinka99
01. srpna

Celou sérii jsem milovala...nevím, jestli je to tím, že už je to dlouho, co jsem ji četla, ale Čtyřka už mě prostě moc nebavila...

elisabeth03
05. července

Taková tečka za celou seriì. Bylo příjemné se zaměřit na Tobiase.

Veronika33
04. července

Kniha je príjemným zakončením série Divergencia. Bola pútavá a bavila ma, takže odporúčam prečítať najmä fanúšikom tejto série.

MájaM.
03. července

Myslím,že pokud si tuto knihu přečtete,tak neuděláte chybu. Sice hodně věcí asi víte,pokud jste četli sérii Divergenci,ale vidět Tobiasův život před volbou jsme možnost neměli:)
Kniha mě bavila a někdy mi přišel Tobiasův pohled na svět lepší než od Tris:)

Aileena
20. června

Po celou dobu čtení jsem měla problémy překousnout vyprávění v první osobě - budiž, ale proč proboha v přítomném čase?! Z jakého důvodu psát, že Tris odchází a já osamím, když mohu napsat: Tris odešla a já osaměl...!?! Nebýt tohoto faktu, dám čtyři hvězdy bez diskuze. Co se týče děje, byla jsem spokojená a pohled Čtyřky mi přišel zajímavý, uvěřitelný a příjemně doplňující předchozí vyprávění Tris.

koala
24. května

Pro ty, kteří už přečetli celou trilogii už to zřejmě nebude napínavé, ale zato příjemně doplňující. A po tom drastickém závěru si opět užijeme hlavní hrdiny živé a zdravé.

Percabethka
01. května

Bylo zajímavé se po tolika letech vrátit zpátky do světa Divergence. Tu jsem si už bohužel skoro vůbec nepamatovala a tak jsem po celou dobu čtení Čtyřky prolistovávala všechny díly trilogie, abych si připomněla některé věci, které mi kvůli zapomenutým souvislostem nedávaly smysl. Ačkoli mi hodně vadilo násilí na začátku knihy (a vím, že jsem s tím měla problém už v Divergenci :D), celkově se mi kniha líbila a přečíst si situace nejdřív z Trisina a potom i z Tobiasova úhlu pohledu bylo vážně super :)

HDosoudilová
07. dubna

Jelikož mou oblíbenou postavou celé serie byl právě Tobias, těšila jsem jsem na vyprávění z jeho pohledu. Nicméně tato povídková kniha už mě tolik nezaujala. Možná kdyby to bylo pojato jako klasické velké vyprávění, třeba by mě to chytlo víc a hlavně by mě zajímal jeho úhel pohledu dál. Ale každopádně celou serii hodnotím velmi kladně a moc mě bavila.

KateChatt
13. března

Bylo zajímavé číst z pohledu Tobiase, na začátku Divergence se mi zdál docela tvrdej. A ono ve skutečnosti...
P.S. Pořád nechápu jak Veronica mohla povraždit skoro všechny hlavní a úžasné postavy. To že byli v téhle knize, mě strašně rozesmutnilo.

qinska
12. března

Ke knize jsem se dostala náhodou. Líbila se mi natolik, že si určitě přečtu i ostatní.

Karoli282
08. března

Určitě doporučuji všem fanouškům Divergence.
Tobiasův pohled je velice zajímavý a objasnil mi i některé nejasnosti.
Oblíbila jsem si ho ještě více a to je co říct, protože Čtyřku zbožňuji už od začátku.
Myslím si, že autorka popsala většinu důležitých scén a já jsem byla opravdu spokojená.
Knihu jsem přečetla hned, protože se čte velice dobře a navíc není dlouhá.
Možná bych byla spokojenější, kdyby celá trilogie byla z pohledu Tobiase. Opravdu se mi líbilo číst to z jeho pohledu a prozkoumat jeho osobnost zblízka.

dancadragneel
06. března

Kniha, kterou jsem očekávala po dočtení Aliance. Je úžasné vidět ten příběh z jiného pohledu.

Richelle
06. března

Páni. Zajímavé čtení, pokud máte rádi Divergenci, doporučuji. Je to nesmírně zajímavé sledovat to z druhého pohledu.

betka2467
04. března

Myslím, že super. Vždycky mě zajímalo jak to asi vypadá z pohledu Čtyřky a vůbec mě to nezklamalo. Je pěkné vidět, že Čtyřka neni vždycky jenom tvrďák. :)

Mishelle.01
23. února

Tato kniha byla dobrá, ale i tak mě lehce zklamala. V Divergenci jsem Čtyřku brala jako super nebojácného kluka. To se v této knize říct nedalo.. Občas jsem u Divergence přemýšlela, co si asi Tobias myslí, takže jsem ráda, že to konečně vím :-).

ufounek173
18. února

Trilogii jsem začala z nudy číst od Čtyřky a zjistila jsem ,že jsem viděla film. Pak už mě to pohltilo.

deedulka
06. února

Ze začátku se mi to líbilo, protože děj osvětlil první roky života Tobiase u Neohrožených. Druhá polovina knihy už však bylo jen opakování děje z Divergence.

Katulik86
05. února

Čtyřku prostě baštím... Škoda, že to byl takový krátký návrat do světa rozděleného frakcemi... Ale těch pět hvězdiček je spíš nostalgie ;)

Nelin
29. ledna

Bála jsem se, že tahle kniha nebude nic moc dobrého, protože jsem byla z celé série nadšená, nechtěla jsem si to zkazit. Obavy byly však zcela zbytečné, kniha je skvělá a určitě stojí za přečtení, je to jako třešnička po konci Aliance. :)

Peťulka8
08. ledna

Skvělá kniha s vynikajícím dějem.

Alexxxxx
23.12.2016

Skvělé doplnění trilogie.

Horselen
16.12.2016

Oproti posledním dvou dílům série, jsem si tuhle knihu užívala. Těšila jsem se z každého momentu, který blíž odhalil Čtyřkův pohled na věc, minulost a jeho způsob přemýšlení. Nejvíc se mi líbila scéna jeho prvního seskoku a jsem ráda, že jsme odhalili důvody, proč se nestal leadrem frakce.

Elea
15.12.2016

Knížka se mi líbila, vysvětluje některé situace z Divergence, Tobias je prostě perfektní.

sarekaslukova
07.12.2016

Kniha se mi moc líbila, jelikož postavu Toiase jsem v celý sérii měla v oblibě a bylo milé se o ní dozvědět něco víc. Trochu si oživit věci z Divergence a podívat se co se dělo před Tris a něco se i dozvědět o Tobiasových pocitech. Za mě po Divergenci asi nejlepší knížka v sérii.