Povolené ztráty

Povolené ztráty https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405704/mid_povolene-ztraty-O85-405704.jpg 4 123 40

Onen osudný večer byla pro Simone návštěva kina s kamarádkou lékem na zlomené srdce. Pro Reeda jen další přivýdělek na brigádě. V tom zazněly výstřely. Na zemi zůstaly ležet desítky nevinných lidí. Časem začne Simone s Reedem spojovat více než jen krutý okamžik, který přežili. A zatímco se oba léčí z hrůz a oddávají vzájemnému citu, vyčkává vrah na ten správný čas, aby znovu zaútočil. A Simone stojí na nejvyšší příčce plánu jeho pomsty... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Shelter in Place , 2018

Szekynka
02.03.2020 5 z 5

Pokud někdo tuhle spisovatelku náhodou neznáte, doporučuju začít s touto. Autorka použila v knize všechny svoje „zbraně“. "Povolené ztráty" jsou parádní čtení, v němž se fikce mísí s realitou. Příběh vás opravdu vtáhne.

LilianaFalcon
29.02.2020 3 z 5

Na můj vkus je tu moc potav. I když je to propojené, působí to dost roztříštěné, nějak prostě autorce nemůžu přijít na chuť..

ritz
14.02.2020 5 z 5

Bomba, hltala jsem od začátku do konce, bylo tam všechno, napětí, humor, romantika.

vikimi
11.02.2020 5 z 5

Parádní příběh. Během čtení jsem měla pocit, že jsem součástí přiběhu - všechny postavy byly detailně a výstižně popsané. Možná někoho může odradit začátek, kde je to o náctiletých holkách, ale je to pro linii příběhu důležité a autorka to napsala opravdu skvěle. A to jak popsala hlavní psychopatku jen dotvrzuje, že je to autorka, která ví, jak psát. Příběh byl velmi čtivý, oddechový a parádní.
Tajuplná žena, Cizinec a Povolené ztráy patří mezi moje top od N.Roberts. ;)

biki
30.12.2019 5 z 5

Dobře si vzpomínám, že jsem si knihu šetřila na víkend - začala jsem ji číst v pátek odpoledne a dočetla v sobotu večer. Jenže vzápětí jsem na netu uviděla zprávu o střelbě v nákupním centru v El Pasu a hned další den někde v Ohiu, s desítkami mrtvých a zraněných. Musím říct, že mi šel mráz po zádech a vůbec mi nebylo dobře. A já blázen jsem si tehdy říkala, že aspoň toto u nás prakticky nehrozí. Omyl.
První polovinu knihy hodnotím jako vynikající - pohled na tento hrůzný zážitek z perspektivy několika zúčastněných, záchranné akce, zoufalé čekání na zprávy o obětech. A také onen pocit viny přeživších i způsob, jakým se v průběhu let s tímto zážitkem s různým úspěchem pokoušejí vyrovnat. Aspoň pro mne byla překvapením postava v pozadí jako původce a iniciátor celé akce. Domnívám se, že její motivy i osobnost se podařilo vykreslit velmi slušně. Romantická linka příběhu na pozadí malého městečka se svéráznými postavami a postavičkami i s jejich obyčejnými problémy je však již zcela typická pro Noru R. a v podstatě tvoří vcelku standartní pozadí pro dramatické vyvrcholení příběhu. Souhlasím, že konec je trochu uspěchaný, ale to nic nemění na tom, jak na mne kniha celkově zapůsobila.

lifeoptimist
29.12.2019 5 z 5

ÁÁÁch... to jsem si zase jednou knihu od mé oblíbené autorky užila. Jsem moc ráda, že mi kniha strašně připomněla starší kusy této autorky, které jsou výborné, a proto nemůžu a hlavně ani nechci dávat méně hvězd.
V první řadě chci pochválit obálku, která se podle mě Alpressu hodně povedla, co se už tak moc nepovedlo jsou chyby... fakt nevím, jestli je to jen tím, že si v poslední době kupuju e-knihy, protože těch masakrálních pravopisných chyb a překlepů je tam čím dál víc, tak nevím, zda v tištěných to ještě opravují, spíš asi ne... fakt nevím, ale je mi líto za to strhávat hvězdy, i když mi to teda kazí radost ze čtení a pak nevím, zda je to překladem, nebo tak Nora přitvrdila, protože se v knize místy objevoval dost nevybíravý slovník :-) .
Na druhou stranu musím autorce pochválit současné téma a hodně dobře zpracované, jen mě mrzí, že vše to směrovalo k luxusnímu konci a hrozně jsem se těšila na finále, ale nikde nic a je konec....trošku mě to mrzí, jako kdyby jí došel dech, ale právě vše okolo si těch 5* zalouží a hlavní hrdina byl fakt sympaťák. Taky vsadila na jistotu malých amerických městeček, což ona fakt umí popsat... kdo její knihy čte, tak ví co myslím :-)

čef
07.12.2019 5 z 5

V tomto románu Nora Roberts docela přitvrdila. Je zde strašný masakr v obchodním centru a spousta dalších vražd provedených šílenou vražedkyní. Avšak jsou zde samozřejmě rovněž další nezbytné propriety jejích románů. Především nehynoucí láska vždy správných a vražedkyní ohrožovaných lidí, šťastný pejsek, složité rodinné vztahy atd. Čtenář se může často dojímat, až ronit slzy, ba i trochu se bát a končit spokojen.

Litocha
24.11.2019 3 z 5

Autorka zúročila své zkušenosti s psaním detektivek, tyhle romance s kriminální zápletkou jí jdou nejlépe. Povolené ztráty mě bavily víc než většina Nořiných knížek z poslední doby (Evu Dallasovou z toho vyjímám, ta se mi líbí dlouhodobě). V mnohém je to typická Nora Roberts, komu tenhle styl a kulisy menšího města vyhovují, bude spokojený. Tentokrát se více povedla hlavní mužská postava, Reed mě bavil mnohem více než Simone a jejich vztah byl takový nemastný neslaný. Tradičně se ale podařily vedlejší postavy. Je obdivuhodné, že spisovatelka dokáže i na malém prostoru představit oběť vraždy tak, že s ní čtenář soucítí.
Zaznamenala jsem ostřejší slovník, než na jaký jsem od autorky zvyklá, a bohužel i zvýšené množství pravopisných chyb. Knížka je čtivá, s napínavými i vtipnými momenty a patří k Nořině dobrému standardu, i když jede na jistotu podle zavedené šablony. Povedlo se jí ale vyhmátnout aktuální a hrůzu nahánějící téma – možná je trochu škoda, že z něj nevytěžila víc.

Neara
02.11.2019 5 z 5

Super kniha.Přečteno za pár hodin.

Bobina74
13.10.2019 4 z 5

Kniha POVOLENÉ ZTRÁTY je aktuální i děsivá zároveň a já začínám čím dál víc přicházet na chuť této autorce, která dokáže své čtenáře zaujmout od první stránky. Příběh několika lidí, kteří se báli, že zemřou dřív, než začnou skutečně žít… Více v recenzi od Kniha za knihou.

Skalara
08.10.2019 4 z 5

Pro mě malinkaté zklamání, hrozně dlouhý začátek a strašně zrychlený konec. Navíc bych si ho představovala jinak a když víme po celou knihu kdo je vrah, tak by bylo vhodné se ještě více zaměřit na pocity vraha a detailněji třeba popsat, co se při stopování obětí nepovedlo a co jo.... bylo by to velmi zajímavé znát ještě více ty myšlenky vraha... zaměřit se v té knize spíše na to :)

veveronka
05.10.2019 4 z 5

Prvni cast knihy byla zdlouhava a obcas zbytecna,ale druha polovina uz se rozbehla.Reed byl skvely a Simone mi az tak sympaticka nebyla

katst
04.10.2019 5 z 5

Nora Roberts opět nezklamala, její knihy jsou pro mě sázka na jistotu. Knize nechybí napětí, romantika ani humor. Velmi čtivá kniha. Malinko mě zklamal jen ten strašně rychlý konec. Čekala jsem větší stupňování napětí a větší drama.

mariva
26.09.2019 5 z 5

Opět skvělá kniha od Nory Roberts. Tentokrát z detektivního žánru, takže jde o knihu plnou napětí a dramatických situací, jak to známe ze série s Evou Dallasovou. Autorka nedá čtenáři ani na chvíli vydechnout a vše graduje do strhujícího závěru. Kniha nepostrádá romantiku a velký důraz klade i na psychologii postav, zejména těch, kteří prožili tragickou událost. Prostě výborné čtení, jak to mám u autorky ráda.

Jana65
23.09.2019 5 z 5

Super kniha, nemohla jsem se od ní odtrhnout jak se mi líbila. Nora Roberts mě opět nezklamala a všem můžu doporučit.

Baileys
27.08.2019 4 z 5

Po delsi dobe slusna knizka od NR.

Hermínka
20.08.2019 5 z 5

Výborná knížka pro všechny, kdo mají rádi napětí, detektivky i romantické zápletky. Chytil mě už začátek knihy, kdy může čtenář očima hlavních hrdinů prožít střelbu vraždících studentů do nevinných obětí nákupního centra. Ta atmosféra prvotní nevěřícnosti, ale pak hrůzy a šoku těch, kdo přežili, je popsaná perfektně. To jsem hodně ocenila!!! Další průběh zmiňovat nebudu, abych nepřipravila o překvapení ty, kdo se ještě nezačetli.

brectanka
13.08.2019 4 z 5

Začátek trochu zdlouhavý, ale v době, kdy hlavní hrdinové dospěli začalo to být zajímavé, napínavé, krásné. Jen mě u Nory mrzí, že padoucha dostanou v jednom odstavci. Čekáte, napětím nemůžete nic dělat, jen čtete a čtete a najednou je padouch chycen a vy ani nevíte jak.... A také je škoda, že vydavatelství Alpress si nedá práci s opravou pravopisných chyb. Ale jinak fakt moc pěkná kniha, kde nechybí napětí, láska. Ráda se zase někdy za Simone a Reedem vrátím! Líbí se mi jejich ostrov i domovy a ostrov, kde se všichni vzájemně znají.

cherubinka
07.08.2019 5 z 5

Na knihu jsem se těšila. Přeci jen, delší čas zde ze současnosti nic nevyšlo. A tohle bylo perfektní. Hrůzu nahánějící, ale skrz naskrz Robertsová. E-knihu jsem koupila hned jak to bylo možné. A začala skoro hned číst. Tedy ještě před tragédií v El Pasu. Obchoďák, střelba, oběti, výpovědi... Sakra, to jsem teď četla jako "fikci". Jenže se to děje. U této knihy to v ČR vyšlo až děsivě k sobě.
Škoda, že jsem neměla čas to přečíst v tahu, ale i tak to stálo za to. Konečně zase skvělá Robertsová. Reálná a dnešní.

kolacky
02.08.2019 5 z 5

Výborné čtení! Skoro jako Eva Dallasová. Napínavé až do konce. A miluju městečka, kde se všichni znají, a to Nora umí jaksepatří.

Nora Roberts
americká, 1950