Povídky z jedné kapsy / Povídky z druhé kapsy

Povídky z jedné kapsy / Povídky z druhé kapsy https://www.databazeknih.cz/img/books/64_/64297/bmid_povidky-z-jedne-kapsy-povidky-z-dru-DIQ-64297.jpg 4 1368 158

Sborník detektivních povídek "Povídky z jedné a z druhé kapsy patří mezi to nejlepší, co kdy bylo v tomto žánru napsáno. Odhalení zápletky je vždy podloženo dokonalou charakteristikou postav, jejich morálkou. Většina těchto povídek patří do zlatého fondu české literatury a jejich náměty jsou natolik originální, že byly mnohokrát znovu a znovu použity a přesto dokáží vždy překvapit a nadchnout.... celý text

Paganfairy
10.06.2014 2 z 5

Četla jsem tyto povídky jen kvůli maturitě a bohužel ve mně nezanechaly žádnou významnou pohnutku, která by mě nutila si je přečíst znovu.

Skip
01.04.2014 5 z 5

Povídky z jedné kapsy

Co se týče formy, tak je to prostě paráda. Povídky se čtou doslova jedním dechem. A co se obsahu týče, tak ten poněkud kolísá povídku od povídky, ale dá se říct, že jsou to vesměs povídky zajímavé, přičemž mojí nej je Naprostý důkaz, jejíž pointa je perfektní.

Povídky z druhé kapsy

O formě platí to, co jsem napsal výše, přičemž je docela originální, jak na sebe jednotlivé povídky jakoby navazují, když ty příhody a případy vyprávějí různí chlapíci, sedící nejspíš někde u piva nebo něčeho jiného od alkoholu. Ovšem co do obsahu jsou tyto povídky poněkud slabší.

I přes tu kolísavost v obsahu si tam určitě každý najde tu svou nej a ty, které budou bavit více nebo méně. No a styl, jakým jsou napsané, proti tomu nemůže snad nikdo nic mít, a právě díky tomu, jak jsou skvěle napsané, patří ke skvostům české literatury.

kilometr
27.02.2014 4 z 5

Netřeba něco psát,netřeba doporučovat.To se musí číst.90%.

Esti
11.01.2014

Tak dneska jsem přečetla jednu povídku "Pád rodu Votických" a moc se mi líbila. Pobavila a dobře se četla. Náročné bylo akorát zorientovat se v rodinných vztazích historických postav.

Indian
10.08.2013 5 z 5

Povídky z jedné kapsy jsou rozhodně čtivější a lepší než roztahaný a chvilkama opravdu nudný povídky z druhý kapsy. Jako celek je to však geniální ve všech směrech :-)

kleria
09.06.2013 4 z 5

Povídky z jedné kapsy se mi líbily mnohem víc než z druhé kapsy. Sice jsem to musela číst kvůli povinné četby (které mě vůbec nebaví), ale tohle je velká výjimka. Myslím si že to stojí za přečtení ;).

čuřil
09.04.2013 3 z 5

Knížka tak napůl. Pobavila, ale i nudila.
Některé povídky jsou opravdu povedené, ale část se moc nenadchla.
Zatím u mě nejvíce od autora bodovalo R.U.R.

maple34
14.02.2013 4 z 5

Knihy Karla Čapka mne dlouho odrazovaly svoji náročností, ale rozhodl jsem se, že mu dám šanci,bez předsudků. A vyplatilo se, sbírka převážně detektivních povídek je ideálním společníkem pro nudné odpoledne či dlouhou cestu MHD :o) Některé povídky skutečně nadchnou, mají skvělý spád a rozuzlení, které jednou čekáte, jednou zase ne. Jsou zde však i povídky, které mi připadají, že jen vyplňují prostor. Celkově však vřele doporučuji a chystám se na další "čapkovky"

Kelíns
06.02.2013 3 z 5

Jak tak koukám cítím se skoro trapně, že dávám tak malá počet hvězd, kdyby to šlo dala bych alespoň tři a půl. Ale víc bohužel nemohu. Povídky byly hezké, ale ne pro mě. Četla jsem to pouze z důvodu povinné četby. Není ta knížka, kterou si někdy přečtu znovu.

Joges
31.01.2013 5 z 5

Pro mne nejlepší kniha z Čapkovy tvorby, a možná nejlepší vůbec. Nejoblíbenější povídky: Zločin na poště, Modrá chryzanténa, Experiment profesora Rousse, Šlépěje, Zločin v chalupě, Balada o Juraji Čupovi, Rekord, Poslední věci člověka ....

Zidanek
15.01.2013 5 z 5

Krásné povídky, které dokáží neskutečně zabavit. Vůbec nejraději mám povídku šlépěj :)

nikajeptiska
03.10.2012 5 z 5

Nadherny jazyk, kratke a poutave povidky. Knihu jsem cetla ted po 2. a opet jsem se zasmala......Opravdu prijemne cteni!!!

kajanovakova
15.02.2012 4 z 5

Příjemné čtení! :-)

Hancza
07.09.2011 5 z 5

Čapek byl opravdu výjmečný spisovatel. O zdánlivé maličkosti dokázal napsat hezkou a častou úsměvnou povídku... Nejraději mám asi povídku "Jehla"...

WEIL
10.08.2011 5 z 5

Tyhle povídky od K. Čapka mám v stálé lásce. Jsou především ze soudních síní, ale s autorskou invencí.

velbloudice
12.07.2011 5 z 5

Tato knížka byla skvělá. Moc ráda se k Povídkám vracím.

Jitule Š.
26.04.2011 4 z 5

Kapesní povídky jsou bezva. Hezká je Pád rodu Votických. Mně osobně se nejvíc líbily takové ty duchovní na konci prvního dílu a na začátku druhého - byly filozofické, ale žádná křeč. Občas mi Čapek přijde vyumělkovaný, jako kdyby nad každou větou dlouho přemýšlel, ale u Kapesních povídek tomu tak nebylo. Vtiúná je knížka Marsyas čili na okraji literatury - tam se s ničím nepáře, je vtipný, ironický a má pravdu:-))) Taky mám ráda R.U.R. Sice drama, ale čte se jedním dechem

Vendulik
22.03.2011 2 z 5