Povídky z druhé kapsy

Povídky z druhé kapsy https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161/povidky-z-druhe-kapsy.jpg 4 950 78

Sborník detektivních povídek z pera Karla Čapka patří ke skvostům české moderní prózy a právem náleží do zlatého fondu české literatury. Příběhy s kriminální zápletkou autor povýšil na studie člověčenství, které dokáží vždy překvapit a zaujmout. Náměty povídek jsou natolik originální, že byly mnohokrát použity pro filmové zpracování. Klasická díla Karla Čapka jsou ozdobou každé knihovny! ... celý text

hroneczek
31.10.2017 4 z 5

Povinná četba, která baví, nenudí. Klidně znovu.

Blancheerka
26.01.2017 3 z 5

Kniha je soubor povídek většinou s detektivní a policejní tématikou. Spisovatel se dívá na věci mnohokrát s lehkým nadhledem a píše úsměvným stylem. Nejvíce se mi líbily povídky Poslední soud a Sbírka známek

tatafa
07.01.2017 3 z 5

Poměrně čtivé povídky, které mne ovšem nijak nenadchly ani nezaujaly.

dreamhex
26.12.2016 1 z 5

Omlouvám se všem, ale tuhle knížku bych zařadil mezi mučicí nástroje, těch pár dobrých povídek to zachrání maximálně na 1*.

kosilka
19.12.2016 4 z 5

K této knize není moc co říkat. Je to oddechové čtení, příjemné, plynoucí, má to vtip, lidský přesah, duchovní myšlenky a hluboká zamyšlení. Přestože jde o kriminální případy, v člověku se čtením rozhostí v duši klid. To je ta zlatá, krásná, stará doba. Velmi kvalitní čtení.

MotorkaN
30.11.2016 4 z 5

Když jsem dočetla Povídky z jedné kapsy, tak jsem se hned vrhla i na tyto. A opravdu mě nezklamaly.

fojtikjirik
20.11.2016 5 z 5

Pěkná oddychová četba od velkého českého spisovatele, který podle mého soudu měl dostat Nobelovu cenu, na níž byl několikrát nominován.

Nelly
19.09.2016 4 z 5

Oddechová knížečka z kriminálního prostředí - je vůbec možné, aby něco, co zavání zločinem, mohlo pohladit duši? Ano, Čapek toto umí - hry se slovy a se zajímavými charaktery lidiček z podsvětí, které si snad i přes jejich kriminální život musíte oblíbit.

stastnyandel
27.07.2016 5 z 5

Miluji povídky.Tyto jsou kouzelne.Jdu hned na ty z prvni kapsy.

bergerova
24.06.2016

Znáte takový ten pocit, když máte před sebou maturitní seznam povinné četby a jste z ní mile překvapeni? Mile překvapená jsou hodně slabá slova na tuto knihu :)

Hedwik
31.05.2016 5 z 5

Krásné! Některé povídky veselé, některé méně, ale je zajímavé jak celá kniha povídek graduje.

Sourire
06.03.2016 5 z 5

Myslela som si, že Povídky z druhé kapsy sa mi budú páčiť minimálne tak veľmi ako tie z tej prvej. Ale nie. Páčili sa mi ešte viac.

Čapek ma opäť zaviedol na miesto činu, do súdnej siene, medzi detektívov a zločincov. Rozpráva však hlavne o živote, pravde, svedomí, strachu či smrti. A so slovami sa hrá tak krásne, že je čítanie jeho poviedok vždy pohladením pre dušu.

sulcv
28.02.2016

Povídky z druhé kapsy jsou zdařilé stejně jako z první kapsy.

Kunki
26.12.2015 4 z 5

"... a na posvatném vzoru Čintanami, to se rozumí, se válí ta mrzká psí ropucha; když mne viděla, zavrtěla potěšeně tím tlustým jelitem, kterému se u jiných psů říká ocas."

Pokud si chcete oddychnout, hurá do toho :)

alef
24.09.2015 5 z 5

Hlavními hrdiny těchto povídek jsou prostě - lidé - se svými slabostmi, radostmi, ctnostmi i nectnostmi ... a tak pan Čapek i z druhé kapsy vytáhl příběhy plné tajemství, zvláštních náhod a se zajímavým rozuzlením ... příběhy psané hravým a zábavným stylem, které mě prostě bavily :-).

"Ale ono na světě přichází nazmar tolik zvláštního důmyslu a takových těch krásných schopností – Víte, lidé mají tu trpělivost hledat v písku diamanty nebo perly v moři; ale aby hledali v lidech vzácné a podivné dary od pánaboha, aby nepřišly nazmar, to je ani nenapadne. A to je veliká chyba.”

Beni
23.08.2015 5 z 5

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA KRÁTKÝCH POVÍDEK

Úžasné, jak člověk po letech vidí jinak již přečtené knihy :-) Četla jsem asi na základce a nyní znovu. Povídky se mi strašně líbily, dokázala jsem je ocenit. Když jsem je četla poprvé, tak mne to moc nebralo.. Určitě doporučuji všem přečíst :-)

Maverick
03.04.2015 5 z 5

Doporučuji si přečíst! Jedná se o krátké, ale přitom zajímavé detektivní povídky. Jako četba k maturitě ideální. ;-)

Veeris
13.03.2015 3 z 5

a jo, dá se, když se musí:)

Daniel.95
05.03.2015 4 z 5

Sice mi povídky z první kapsy sedly více, ale i tyhle mají své osobité kouzlo. :)

katerina9455
04.01.2015 4 z 5

Povídky z jedné a druhé kapsy jsou moc příjemné a zábavné čtení. Kriminální případy v podání Čapka jsou moc moc fajn!