Povídky o ženách

Povídky o ženách https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49592/povidky-o-zenach-49592.jpg 3 96 13

Příběhy, jejichž hrdinkami jsou především ženy a tématem především láska a další mezilidské vztahy.

Nuttelka
28.12.2023 3 z 5

(Audiokniha)
A jak dobře povídky začaly, tak od půlky už to šlo z kopce.. Pawlowská, Viewegh, Šabach - moc povedené a pak to začal být průměr :-( Mám tyto sbírky povídek opravdu ráda, ale už to tak prostě beru, že ne všechny se líbí.. Ale i tak jsem si knihu moc ráda poslechla..

Ronnie68
28.11.2023 3 z 5

Útlá kniha s celkem 11 povídkami... přečteno relativně rychle ... ale nebyl to pro mě přímo šálek kávy...

Veveruška320
14.11.2023 3 z 5

Knihu,máte přečtenou za chvilku,11 povídek o ženách a jejich životě.Některé povídky byli úsměvné,jiné nic moc.Takový průměr,rozhodně nepatří ke knihám,které si přečtu znovu.

haannyys
09.10.2023 1 z 5

Z této edice je to moje třetí knížka, a bohužel nejslabší. Za zmínku stojí podle mě tak jedna max dvě povídky. Takže z této edice bych budoucímu čtenáři doporučila spíš Ve škole i za školou, tahle nestojí za nic.

Lele61
16.09.2023 3 z 5

Soubor celkem 11 povídek na téma ženy od známějších (Viewegh, Pawlowská, Pekárková, Kantůrková) i méně známých (Dousková, Koubská, Nosková) autorek i autorů. Žena z různých pohledů a v různých situacích. Zajímavá je převaha zúčastněných žen spisovatelek oproti mužům v poměru 9:2. Jako obvykle v takovéto antologii jsou zde dílka zdařilejší a vtipná, pak taková průměrně dobrá a potom ta slabší. Bohužel celek mě nějak zvlášť nezaujal, žádná velká pecka se rozhodně nekonala a vracet se k této knížce v budoucnu už nehodlám. Když to číst nebudete, tak o nic závratného určitě nepřijdete.

Emma27
23.04.2022 1 z 5

Některé povídky dobré ,vtipné jiné slabší.

Blančitos
28.02.2022 3 z 5

Za mě takový průměr, který neurazí a nenadchne.

hellena1523
30.12.2019 4 z 5

Některé povídky jsou slabší, jiné velice zdařilé. Jako celek působí dobře.

Makocka
23.08.2018 3 z 5

nic moc

SSTknihy
13.03.2018 3 z 5

Žena v různých podobách, nahlížena okem a perem českých spisovatelů a spisovatelek. Styl povídek je rozličný jako množství autorů. Občas jsem měla dojem, že jsou tu ženy doslova nahnány do absurdních situací, jen aby mohly projevit svůj charakter a ukázat své ženství. Tentokrát mě bohužel většina povídek nijak nezasáhla.

Clea3112
12.01.2018 2 z 5

Ženy a pocity, které doprovází ženský svět ve spojení s muži - naděje i zklamání, pochybnosti i odhodlání, touha po blízkosti i odcizení, rozvernost i žárlivost, sebelítost i tvrdost, když dojde na lámání chleba. Jedenáct povídek na téma ženské duše. Přečteno za jeden večer. Ač čtivé, tak nějak mi ty příběhy prosvištěly kolem uší a dneska už jen ztěží tápu, o čem to vlastně bylo.

Jingle
06.02.2012 3 z 5

Smutně reálné...
Knížka na jedno odpoledne, která vám ovšem na náladě příliš nepřidá. Prostě tak trochu ze života :)

Brambu
02.09.2011 3 z 5

Ženy jsou krásné, milé, citlivé, zranitelné, sladké, ale dokáží být i zakéřné a kruté bytosti. A přesně takové jsou i tyto povídky. Každá je jiná, a přece mají mnohé společného.