Povídky o nelásce

Povídky o nelásce https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491468/bmid_povidky-o-nelasce-M1B-491468.jpg 2 161 55

V nových povídkách se náš nejpopulárnější spisovatel opět vydává do známého hájemství příběhů „o manželství a sexu“, ale jak je pro něj v posledních dílech typické, pohled je to trpký, sebeironický a občas černočerně vtipný. Spisovatelovo alter-ego přichází o manželku, peníze, rodinné zázemí a v jednom případě dokonce i o psa, ale své ztráty sčítá s posmutnělým klidem. Výseky ze života, kde se láska odehrála kdysi dávno, nyní už je však nenávratně pryč, autor zachycuje s posmutnělým cynismem, který občas pózuje jako hrdinství, ale prozrazuje únavu a deziluzi. Tvrdý střet s realitou zde má řadu podob, ale obdobné poselství – totiž že to, co člověku nakonec zůstane, je jen on sám, a tomu, kdo se zpronevěří i sobě, nakonec nezbyde nic.... celý text

lucifess
25.12.2022 2 z 5

Četla jsem pouze a jenom kvůli čtenářské výzvě, konkrétně autor o 22 let starší než já. Moc na výběr nebylo a chtěla jsem dát ještě jednu šanci. Dlouho jsem se k tomu odhodlávala, knihu často odsunula a sáhla raději po jiné, že do konce roku je ještě čas... :)
Ničím mě to nezaujalo, od autora už další dílo opravdu ne.

Make20
28.07.2022 2 z 5

Povídková část byla poměrně dobrá, lehčí oddechové čtení. Některé povídky byly lepší, ostatní mně naopak příliš nezaujaly. Divadelní hra se mi do knihy nehodila, nudila mne. Bohužel jsem tuto divadelní část knihy nedokázala dočíst. Od knihy jsem vzhledem k předchozím autorovým knihám měla větší očekávání.

NiKub
21.05.2022

Knihu jsem ani nedočetla. Od začátku mi to nedávalo smysl a kolikrát jsem se musela vrátit zda mi něco neuniklo.

uzivatel1190
01.03.2022 1 z 5

Dočetla jsem jen díky výzvě, protože autor je o 22 let starší než já, naštěstí knížka je slabá. Povídky jsou trapné, nepobavila mě snad ani jedna, na konci je ,, divadelní hra", u které se přiznám, že jsem četla každé páté slovo a těšila se, až to celé skončí. Bohužel za mě nejhorší, co jsem od tohoto autora četla.

vercatko20
25.02.2022 odpad!

Zbytečné, trapné.
Úplně mě to otrávilo.
Žádná povídka nedávala smysl a ta rádoby divadelní hra na konci? Tak to vůbec..
U téhle obludnosti jsem fakt trpěla.

Nicolka77
03.01.2022 3 z 5

Rekla bych, taková jako oddychovka, pár povídek bylo i vtipných kdy jsem se fakt...zasmála , ale poslední povídka ta mě mě vůbec nenadchla..znam i lepší knihy od autora.

TerezaaBaarova
07.08.2021 2 z 5

Hrozně jsem se na knihu těšila, ale byla pro mne částečným zklamáním, proto jen 3/5. Ikdyž jsem si v ní našla něco hezkého, něco svého, něco mě vytočilo - prostě klasický Viewegh.

Anasa
15.07.2021 2 z 5

Mám představu, že asi takhle mohl probíhat rozhovor mezi autorem a nakladatelem:
Nakladatel: Máš pro mě něco?
M. V.: Nic.
Nakladatel: Vůbec nic nemáš? Neříkej!
M. V.: Ale jo, mám něco v šuplíku. Jsou to spíš nápady, někde to potřebuje dotáhnout, stmelit, přidat pointu.
Nakladatel: Tlačí nás čas. Šup sem s tím. Kolik toho je?
M. V.: Málo. I na knížku povídek málo.
Nakladatel: Míšo, ty určitě ještě něco máš!
M.V.: Pravda, mám. Ještě by tam byla hra. Není moc dlouhá, ale není špatná.
Nakladatel: No, a máme to!
A na závěr ještě pochvala pro dárkyni: To věnování, které jsi mi do knížky vložila, bylo super!

Fanda74
12.07.2021 4 z 5

Já jsem byl spokojený, docela jsem se i zasmál, i když to bylo takové hořkohumorné. Nejsem vyloženě čtenář povídek, ale toto mě zabavilo. Kromě poslední části divadelní hry, to jsem přečetl silou vůle, ale možná je to opravdu tím, že nejsem na tento žánr zvyklý. Ale povídky se mi líbily..

Dejnau
17.06.2021 1 z 5

Přečetla jsem jsem většinu povídek a za mě tak nějak nic moc. Knihu posílám dál a zkusím dát šanci jiné knize od autora.

KaLiBi
08.06.2021 2 z 5

Lehké, odpočinkové, nenáročné, ale příjemné.

Annkag
31.05.2021 3 z 5

Nektere povidky boli dobre ale nektere mi vubec nesedli.

kuky921
27.05.2021 odpad!

Příšernost. Vůbec nechápu, že může někdo takový paskvil vydat.

Prey
03.05.2021 1 z 5

Přilepit starou divadelní hru k novým povídkám, aby vůbec mohla vzniknout kniha za 299 Kč, to napovídá mnohé. No a k povídkám - Viewegh už se vůbec nepokouší hledat témata. To, co přežvýkal, žvýká znovu a znovu. Buď se změnil on, nebo já, nebo oba, ale pád literární zručnosti (kterou disponoval i jako prodejný autor) pokračuje.

Dom95
04.03.2021 2 z 5

Jediné, co stojí za zmínku z této knihy je divadelní hra, která je jiná a dokážu si představit i její zpracování. Bohužel by měla pravděpodobně 30 minut :-)

Popko
18.02.2021 odpad!

Knihu jsem si půjčila, protože zavřeli knihovny. Jen díky tomu, že je kniha tenká, má malý formát a text byl poměrně roztahaný, tak jsem ji nakonec dočetla - dlouho jsem nic tak hrozného nečetla.

Luluhappy
27.11.2020 3 z 5

Tahle kniha se mi celkem líbila. A divadelní hra na konci mě oslovila hodně :) Dobrá změna

blanka7271
25.11.2020 1 z 5

Nenadchla mě... Dala jsem ji do knihobudky, třeba někoho osloví víc.

jana1941
19.05.2020 3 z 5

Kniha se četla dobře, šlo to samo. Ale za mě to byla místy malinko nuda, čekala jsem víc. Ale jinak to bylo příjemné oddechové čtení.

moniiwolf
17.05.2020 4 z 5

Nechápu malá hodnocení, která jsou směřována k této knize. Já osobně mám Viewegha velmi ráda a jeho knihy jsou pro mě pohlazením po duši. Píše příběhy v celé své kráse a nepotřebuje dávat hlavním hrdinům anglická jména, aby kniha byla více populární. Divadelní hra na konci se mi líbila a bylo to příjemné zpestření k předešlým povídkám.