Povídky o nelásce

Povídky o nelásce https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491468/bmid_povidky-o-nelasce-M1B-491468.jpg 2 163 56

V nových povídkách se náš nejpopulárnější spisovatel opět vydává do známého hájemství příběhů „o manželství a sexu“, ale jak je pro něj v posledních dílech typické, pohled je to trpký, sebeironický a občas černočerně vtipný. Spisovatelovo alter-ego přichází o manželku, peníze, rodinné zázemí a v jednom případě dokonce i o psa, ale své ztráty sčítá s posmutnělým klidem. Výseky ze života, kde se láska odehrála kdysi dávno, nyní už je však nenávratně pryč, autor zachycuje s posmutnělým cynismem, který občas pózuje jako hrdinství, ale prozrazuje únavu a deziluzi. Tvrdý střet s realitou zde má řadu podob, ale obdobné poselství – totiž že to, co člověku nakonec zůstane, je jen on sám, a tomu, kdo se zpronevěří i sobě, nakonec nezbyde nic.... celý text

moniiwolf
17.05.2020 4 z 5

Nechápu malá hodnocení, která jsou směřována k této knize. Já osobně mám Viewegha velmi ráda a jeho knihy jsou pro mě pohlazením po duši. Píše příběhy v celé své kráse a nepotřebuje dávat hlavním hrdinům anglická jména, aby kniha byla více populární. Divadelní hra na konci se mi líbila a bylo to příjemné zpestření k předešlým povídkám.

M.Bo.
13.05.2020 1 z 5

Nevím, jestli je to určené náročnějšímu čtenáři, ale mám pocit, že jsem to vůbec nepochopila.

MartinkaSl
19.04.2020 2 z 5

Povídková část byla dobrá, oddechové čtení. Některé povídky byly lepší, ostatní naopak.

Divadelní hra se mi do knihy nehodila, nudila mne. Bohužel jsem tuto část knihy nedokázala dočíst.

dzejkbeltygros
29.03.2020 3 z 5

Začátek trochu zmatený, nevěděla jsem, jestli je to jeden příběh nebo každá kapitola o někom jiném. Četlo se to hezky, dalo se u toho i zamyslet. Ale ta poslední část mě absolutně nenadchla. I když autor na konci píše, že to tam dal jakoby záměrně, vůbec se mi nelíbilo, že tam motal jiný literární útvar. Ještě mi vadí, když se odkryje jenom část příběhu, kde se zase až tolik nestane a já pak nevím, co se dělo nebo nedělo dál.
Celkově jsem při hodnocení mírná, proto 3 hvězdy.

Janniska
03.02.2020 1 z 5

Po přečtení první povídky mě napadlo “Ty vole ,proč taky nepíšeš?” V zápětí jsem si odpověděla “protože mě by to nikdo nevydal” musim napsat že pan Viewegh se vypsal.Jsem nesmírně ráda že jsem knihu vzala v rámci akce vem 4 zaplať nejdražší,protože dát za ni doporučivaných 299 káčé,jsem asi pěkně nas...štvaná.Obrovské zklamání.

JaromírNosek
23.01.2020 1 z 5

Tohle bohužel není dobré. Spisovatel Viewegh ztrácí lehkost, je to na sílu a není vtipný. Bohužel nemůžu více hvězd, je mi to líto neboť starší knihy se mi velmi líbyly.

Botaska
07.01.2020 odpad!

S touto knihou se u mě autor velice ztrapnil,pro mě to nedávali hlavu ani patu.

fred749
06.01.2020 1 z 5

Až asi na jednu výjimku to jsou povídky o ničem.

jprst
28.11.2019 1 z 5

Autorovo hodnocení je jasné a stručné: Každý rok jedna kniha!
A obsah a kvalita? Nepodstatná otázka! Mí čtenáři mi rozumí, pokud ne, tak to zachrání má dosavadní popularita.

MojeMonca
23.11.2019 3 z 5

Dobré.

TomasFan
04.11.2019 1 z 5

Inu, komerce literatuře vládne... s tímhle přijít dosud nezavedený autor, už si neškrtne... Viewegha ale budou lidé kupovat, i kdyby napsal kdoví co, protože prostě Viewegh. Povídky jsem dočetl, když už je chci hodnotit, ale nezanechaly ve mně nic jiného, než pocit, že autor potřeboval poplatit účty, a proto sestavil něco (i z textů již publikovaných), co akorát zahltí literární trh, ve kterém se i díky tomu třeba ztratí nějaký literární talent. Fakt tohle někdo podporuje?

darinakovacova
10.09.2019 3 z 5

Oddechová četba, některé povídky se mi líbily víc některé míň. Nejvíc mě zaujalo drama.

Taralcielle
04.09.2019 2 z 5

Jedna z podprůměrných knih od MV. Téma o osudu Oskara už je po všech stránkách vyčerpané, ničím nepřekvapí, ani neohromí. Bylo by určitě lepší začít trochu z jiného soudku a najít zase jinou postavu.
Některé části jsem sice přečetla, ale pravda je, že jsem se musela přemlouvat, abych je nepřeskočila. Navíc nikde se nepíše, že skoro polovinu knihy tvoří divadelní hra Růže pro Markétu... tu jsem tedy opravdu jen zběžně prolétla. Nijak mě nezaujala.

Dvě hvězdičky jen proto, že Viewegh stále patří mezi mé oblíbené autory a stále ještě ho nechci úplně zatratit. S dalšími novými knihami si ale říkám, že to "jde z kopce". Na jeho díla Báječná léta pod psa to nemá ani náhodou.

Petula009
15.08.2019 2 z 5

Některé povídky nebyly špatné a daly by se na nich vystavět nové věci, které dle mého názor Viewegh nutně potřebuje. O postavu ukňouránka Oskara už nikdo nestojí, chtělo by to nový vítr. Druhá část knihy je zaplněná hrou, která nezestárla moc dobře. Přikláním se k tomu, že by prostě měl začít psát něco nového a nezahlcovat trh staršími věcmi. Myslím, že by mu to prospělo.

Daniel.F
06.08.2019 1 z 5

"Kvantita a kvalita nejsou totéž". Tak nějak by se ve stručnosti dala popsat celá Vieweghova tvorba.

jan37
03.08.2019 1 z 5

Jen o kousek lepší než poslední Hartl - nejlepší víkend.

Aleh
21.07.2019 3 z 5

Některé povídky se mi líbíly víc, některé míň. Byla to typická Vieweghova tvorba, jeho styl psaní, ironie, vtip. Každopádně je to další kniha povídek z řady jeho předchozích povídkových knih. Uvedení divadelní hry Růže pro Markétu však nijak nesouvisela s titulem knihy Povídky o nelásce a měla tedy být na titulu také uvedena.

MíšaS.
13.07.2019 2 z 5

Něco bylo dobré něco horší. Možná by to chtělo zavřít dveře za minulostí a začít znovu od začátku, ve všem, a už se k tomu nevracet a neužírat se.

jahlina
01.07.2019 3 z 5

Povídková část se mi líbila. Autorovo alter ego Oskar, který vystupuje ve většině povídek, mi zde nepřijde tak ukňouraný, jako se mi jevil v několika posledních knížkách. Paradoxně se mi ale líbila nejvíc povídka Lenka a spící princ, kterou jsem už ale četla v antologii povídek Město mezi zelenými kopci z loňského roku. V té je hrdinkou dospívající dívka.... No a ta divadelní hra tam byla snad jen proto, aby měla knížka víc stránek ? Nevím. Nebavila mě, nedočetla jsem...

JFK117
27.06.2019 3 z 5

"Krása," komentoval to kysele Oskar. "... a já dávám za 3.