Čtyři po půlnoci I. - Časožrouti / Skryté okno do skryté zahrady

Čtyři po půlnoci I. - Časožrouti / Skryté okno do skryté zahrady https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17227/mid_ctyri-po-pulnoci-i-casozrouti-skryt-xxX-17227.jpg 4 914 101

Čtyři po půlnoci série

Povídky a novely série

4. díl

V Americe byla vydána kniha Čtyři po půlnoci, která obsahuje čtyři novely - Časožrouti, Skryté okno do skryté zahrady, Policajt z knihovny a Sluneční pes - jako celek. Vzhledem k rozsáhlosti děl je ale české vydání rozděleno do dvou knih. V této knize je novela Časožrouti a Skryté okno do skryté zahrady. První příběh vypráví o velmi záhadném letu, při kterém zmizí většina cestujících a piloti. Ze zbylých pasažérů je naštěstí jeden pilot, který se ujme řízení letadla a přistane s ním. Posléze zjišťují, že se ocitli v naprosto liduprázdném místě, kde nejsou vůně a zvuky, jen tíživé ticho vzbuzující strach. Ve druhém příběhu se seznamujeme s osamělým spisovatelem Mortem, jemuž vtrhne do života člověk, který tvrdí, že mu Mort ukradl příběh. Ale zdá se, že cizinec snad ani neexistuje, jako by byl jenom v Mortových představách.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Four Past Midnight , 1990

Najulka
30.03.2014 5 z 5

Časožrouti výborní.. zhruba v polovině jsem se dostala do takového tranzu, že sem to prostě musela přečíst až do konce a myslím, že sem trhla svůj čtenářský rekord.. 147 stran za 3 hodiny jsem snad ještě nedala. Prostě sem jen četla a četla a četla. Příběh je napínavý, má dostatečného záporáka a vůbec tak nějak všechno, co bych od takového příběhu čekala, takže spokojenost. Už se těším na Skryté okno do skryté zahrady. :) Nutno dodat, že tohle byla moje první kniha od Kinga.

Kosmik
09.03.2014 5 z 5

Fantastivké povídky. Skryté okno do skryté zahrady se mi líbilo víc než Časožrouti, lae to v žádném případě neznamená, že sou špatný - tohle kIng proboha!!! Ten nemá špatný knížky :D

Betty11
28.01.2014 5 z 5

Já jsem opět spokojená. U první povídky napnutá jak kšanda, a u druhé jsem sice věděla co mně čeká, ale i tak se autorovi podařilo mně u svého díla zdržet :o)) .

Alzbetta
20.01.2014

Nemůžu hodnotit,protože jsem sáhla úplně vedle.Není to můj šálek kávy.Chtěla jsem vyzkoušet Kinga,možná jsem vybrala špatně.

popomala
26.12.2013 4 z 5

Tak jsem to přečetl... a nejsem z toho zrovna v literární extázi, ale jednoznačně doporučuji přečíst.

tlapička
22.08.2013

Velice se mi líbí Skryté okno do skryté zahrady, i když taková porucha duševní se rěžko vyskytuje.

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Časoužrouti... I přes svůj poněkud zvláštní název mě povídka naprosto pohltila, nemohla jsem přestat číst. Prostě jsem se najednou spolu s kapitánem probudila v prázdném letadle, kde po ostatních cestujících zbyly akorát zlaté zuby nebo kloubní náhrady. A ta šílená beznaděj, když přistáli poprvé a došlo jim, že jsou vlastně v minulosti. A pak se objevili časožrouti.
Jak říkám, byla jsem nadšená.
Skryté okno do skryté zahrady - zfilmováno pod názvem Tajemné okno. Přiznávám, že jsem nejdříve viděla film a ten se mi líbil, velkou zásluhu na tom nesl Johny Depp. I když knižní Mort je poněkud jiný chlápek a už mnohem dříve začnete tušit, že mu asi trošku straší na věži, knižní závěr mě překvapil. V povídce se na povrch opět dostaly nějaké temné síly, které nebohého Morta dostaly... Ve filmu Depp prostě zešílel. Obě podání tohoto příběhu se mi líbí, jen je nesmíte doslovně porovnávat.

julythreemosen
13.03.2013 4 z 5

Další skvostné dílo Pana Kinga. Opětovně mi ve dvou povídkách dokázal, proč jeho příběhy tak zbožňuju. Napětí do poslední chvíle, každá sekunda prožitá s hlavními hrdiny, či hrdinou, zkrátka další dávka adrenalinu do žil. Nádhera - doporučuji všem. :)

doktorking
11.01.2013 3 z 5

Stejně jako u druhé knihy obsahuje dvě novely,jednu geniální a druhou trochu slabší,tou geniální je tu novela ČASOŽROUTI,skvělé postavy,děj i pojetí časoprostoru King zvládl skvěle,u novely SKRYTÉ OKNO DO SKRYTÉ ZAHRADY se dozvíme akorát to že King je skvělý psycholog ale to už dávno víme,myslím že tehle novele pomohlo hodně filmové zpracování s JOHNY DEPPEM jinak se jedná o pruměr dávám TŘI HVĚZDIČKY PLUS, DRUHÁ KNIHA JE LEPŠÍ

orson
12.12.2012 5 z 5

Už poněkolikáté smekám před Kingem - nechápu, jak dokáže z jedné malé vzpomínky uplést tak ohromující příběhy a vytěžit originální nápady. Třeba v časožroutech to pojetí času - nikdy jsem ještě nečetl o takovémto cestování časem - má to hlavu, má to patu a je to nové, originální.Druhá povídka z knihy byla taky dobrá, přímo hororová, ale docela brzy jsem už věděl, kam autor míří a jak to ve skutečnosti bylo.

Met...
05.11.2012 5 z 5

Časožrouti jsou moje nejoblíbenější povídka od Kinga. Četla jsem ji už nesčetněkrát a pořád se bavím. 10/10
Skryté okno do skryté zahrady také velice povedené a zase trošku jiné.10/10 Obě povídky zfilmovány a je o co stát.

Jingle
03.06.2012 4 z 5

Povídky jsou trošku delší, ale rozhodně čtivé. U Časožroutů jsem měla místy pocit, že se vůbec nechytám, ale o to víc mě bavilo to číst. Popravdě u Kinga nemusím, když zatahuje do děje až příliš "neskutečna", ale u Časožroutů jsem s tím dost počítala a tak se zklamání nekonalo, naopak :) Už se těším, až si za pár dní sednu do letadla a bude se mi ta povídka celý let honit hlavou :)
Tajemné okno jsem ještě předtím, než jsem knížku četla, viděla v TV, takže jsem věděla, co můžu čekat, ale i tak mě povídka hodně bavila. Možná i víc, než Časožrouti. I přesto že se dá hodně předpokládat, co se bude dít, děj má spád a člověka vtáhne. Určitě doporučuju :)

Calwen306
16.03.2012 4 z 5

Časožrútov som prečítala na jeden šup, nemohla som sa od príbehu odtrhnúť. Veľmi napínavý príbeh, na ktorý sa len tak nezabúda. Druhý príbeh trošku slabší, ale to asi hlavne kvoli tomu že som pri jeho čítaní ešte stále myslela na časožrútov :)

Sysie von Kopri
05.03.2012 4 z 5

Časožrouty jsem přečetla bez dechu od začátku do konce, s druhou povídkou už to tak slavné nebylo, ale nemůžu říct že by neměla něco do sebe.. :)

klipers
13.01.2012 5 z 5

Veľmi dobrá prvá poviedka, pri ktorej som sa bál a ani som nevedel čoho :D
A potom druhá poviedka cez ktorú sa treba prelúskať začiatkom a potom to už ide samé od seba, dávam 5 aj jednej aj druhej.
Všetky mali niečo do seba.

PanKérka
23.01.2011 5 z 5

Časožrouty jsem doslova hltala. Skryté okno se mi už až tak nelíbilo, ale i tak docela zajímavé.

tlamiczka
30.11.-0001 5 z 5

Zápletku povídky "Časožrouti" bych se nebála označit za dementní...přesto byla svojí atmosférou neuvěřitelně působivá. Nevybavuju si, kdy jindy bych si tolik říkala "to je ale blbina" a zároveň se absolutně nedokázala odtrhnout od knihy.

JohnCoffey
30.11.-0001 4 z 5

Opět jsem se pustil do Kinga jakožto do povídek. každá jiná, takže hodnotím jednotlivě:
Časožrouti - nový pohled na cestování časem. Nic jiného bych ani od Kinga nečekal, než nějakou novinku. Krom hororových prvků ale výrazně upoutává skutečně jen to cestování. Neotřelé, ale přesto musíte vidět časoprostorové trhliny a nedostatky. Ale to zřejmě k tomuto žánru už patří. Proto - 4/5
Skryté okno do skryté zahrady - z lítosti nad neviděným filmem jsem si půjčil knihu právě kvůli této povídce. A King to opět slušně pomotává - od napětí přes duchovno k vraždám. Nejen z konce jsem trochu rozpačitý, takže také jen 4/5.

Rockwood
30.11.-0001 4 z 5

Tuhle knihu jsem sháněl velice obtížně. Dvojka k mání byla hned, ale jednička ne. Konečně po dlouhém boji jsem ji získal. Hnal jsem se po ní kvůli povídce Skryté okno do skryté zahrady, kterou jsem chtěl strašně moc číst, neboť jsem znal filmovou verzi. Ten film jsem už pár let před tím znal a během těch pár let tisíckrát viděl. Dobře, přeháním, zas tak mockrát to nebylo, ale viděl jsem to víc než dost-krát. Když jsem se dozvěděl, že to je od Kinga, prostě jsem to musel mít. A nakonec měl a přečetl a víte vy co? Je to opravdu jeden z mála příběhů, který mě zaujal mnohem víc ve filmové úpravě, než samotná předloha. Těžko se mi to přiznává, protože já dávám přednost knihám před filmem, ale skutečně to pro mě je v tomhle případě naopak.

mi-380
30.11.-0001 5 z 5

Dvě lahůdky pro milovníky a) SF s prvky hororu, b) psychologického hororu. King je jako vždy čtivý a dokáže nás udržet v napětí. 95 % a 90 %.

povídky letadla zfilmováno cestování časem spisovatelé horory letiště

Část díla

Stephen King