Čtyři po půlnoci I. - Časožrouti / Skryté okno do skryté zahrady

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V Americe byla vydána kniha Čtyři po půlnoci, která obsahuje čtyři novely - Časožrouti, Skryté okno do skryté zahrady, Policajt z knihovny a Sluneční pes - jako celek. Vzhledem k rozsáhlosti děl je ale české vydání rozděleno do dvou knih. V této knize je novela Časožrouti a Skryté okno do skryté zahrady. První příběh vypráví o velmi záhadném letu, při kterém zmizí většina cestujících a piloti. Ze zbylých pasažérů je naštěstí jeden pilot, který se ujme řízení letadla a přistane s ním. Posléze zjišťují, že se ocitli v naprosto liduprázdném místě, kde nejsou vůně a zvuky, jen tíživé ticho vzbuzující strach. Ve druhém příběhu se seznamujeme s osamělým spisovatelem Mortem, jemuž vtrhne do života člověk, který tvrdí, že mu Mort ukradl příběh. Ale zdá se, že cizinec snad ani neexistuje, jako by byl jenom v Mortových představách....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17227/ctyri-po-pulnoci-i-casozrouti-skryt-xxX-17227.jpg 4.2723
Série

Povídky a novely 4.

Žánr
Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno, Beta-Dobrovský
Orig. název

Four Past Midnight, 1990

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

•Skryté okno do skryté zahrady posloužilo jako předloha k filmu režiséra Davida Koeppa z roku 2004, v hlavní roli si zahrál Johnny Depp a film nese český název Tajemné okno. (kanybalka)


Novela Sluneční pes byla napsána jako prolog k poslednímu románu z Castle Rocku Nezbytné věci. Čtenáři zde mohou nalézt řadu známých lidí a zvířat. (smetyl)


Ocenění

1990 - Bram Stoker Award (Best Fiction Collection)