Bazar zlých snů

Bazar zlých snů https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366065/bmid_bazar-zlych-snu-hxa-366065.jpg 4 916 193

Povídky a novely série

Každý příběh je navíc opatřen úvodem o tom, kdy a jak vznikal a co vedlo Stephena Kinga k tomu, aby ho vytvořil. Povídky spojuje téma morálky, viny a posmrtného života – při čtení máme možnost si klást řadu závažných otázek, například co bychom udělali jinak, kdybychom viděli do budoucnosti nebo kdybychom mohli napravit minulost. „Ty povídky jsem napsal pro vás,“ říká King. „Zkoumejte je po libosti, ale buďte opatrní. Ty nejlepší mají zuby.“... celý text

jiri77
27.07.2016 3 z 5

Předem musím říct že mám radši od S.Kinga když si můžu přečíst nějaký obsáhlejší hororový román. Povídky mě v poslední době moc neberou ale co je nezkusit. Musím říci že se mi kniha celkem líbila a našel jsem tam opravdu výborné povídky jako - Duna,Letní bouře,Nekrology,Ur. Zato povídky Morálka,Pod psa,Pan Mňamka u mě propadly. Po sečtení celého hodnocení mi vyšlo 3,1 tak dávám tři hvězdičky. Ta obálka je opravdu super,moc se mi líbí.
Taky nechápu že někteří uživatelé dají každé povídce pět hvězd jenom proto že to napsal pan King. Plně souhlasím s uživatelem Terva.

vnimat_Krasu
26.07.2016 4 z 5

Je to pořád v něm. A když to do nás napere skrz Nekrology, Smrt, Morálku, Zlého chlapečka a vůbec dobré tři čtvrtiny knížky, máte chuť popadnout laptop a napsat něco podobně super. A jedinou výraznější vadou, co mi brání před udělením fanboyovské plné palby, je prosté přesycení. Bez páru básňových nepodarků nebo k neučtení úmorného Blokády Billyho by se totiž tenhle bazar obešel. Přesto kupujte. Pár hořkých se mezi mléčnými najde vždycky.

Hanzz
15.07.2016 3 z 5

Tak je to za mnou zbývají dvě básně které prelousknu a přečteno. Teto knize povídkové sbírce dám 50% něco je fajn něco je utrpení nepočítám dny kdy sem se musel nutit do čtení a kdy ne, ale za me průměr. Vím ze každému se může líbit ta či jiná povídka za me to bylo teda půl na půl nedoporucim začínajícím čtenářům Kinga. Už se tesim jak knihu vrátím do obalu a začnou poradny Kinguv román na povídky ted stačilo chci něco velkého..... Svědectví či Pod kopulí ráno moudřejší večera

zahadum
12.07.2016 4 z 5

Mix lepších a horších poviedok...dokonca sú tu aj nejaké kúsky poézie ktoré po pravde ma minuli a zazlievam autorovi,že ich vsunul do zbierky poviedok. Za všetky dokonalé poviedky určite musím vysoko vyzdvihnúť hneď úvodnú Míľu 81 - Naprosto dokonalá brutálna,neľútostná poviedka o aute ktoré má fakt " zuby " a neváha ich použiť. Ako píše užívateľ Terva, jednoznačne si viem predstaviť ako by z tohoto námetu vznikol zaujímavý román...námet je úderný v štýle super poviedky " Prám " kde tiež neznámo vraždí ľudí neznámym spôsobom. Proste dokonale poviedka hodná svojho autora !
Potom ma zaujali ešte tieto:

Duna - Desivé tajomstvo ukryté v piesku...
Letná búrka - koniec civilizácie ako ju poznáme a s poriadnou dávkou depresie...
Originálne Nekrology, ....tak koho by ste si napísali Vy sami ?:)
UR - Zase obrovský potenciál na román !!! škoda,že táto perla bude v podobe poviedky...

Málo však ? áno žiaľ ostatok je až na dve tri výnimky skôr katastrofa a po pravde moje štyri hviezdičky sú až príliš kladné hodnotenie....

Mikik
11.07.2016 5 z 5

Některé povídky byly opravdu prostě Kingovské. U konci Duny jsem si řekla, panebože, to je přesně ono, co mám na Kingovi ráda. Další povídky mě také moc bavily a některé měly opravdu temnou atmosféru. Jiné byly trošku slabší, ale za mě velmi podařená sbírka. King prostě umí :-).

JustWomen
11.07.2016 5 z 5

Dostal mě už nádherný úvod: tady je mé zboží ... ruční kousky, speciálně pro vás.
A já je nadšeně kupuji, miluji hlavně ty, co mají zuby. Krásná kniha, celkový dojem za 5.

borknagar
10.07.2016 4 z 5

Stal se z toho takový můj rituál. Jakmile vyjde nová kniha od Kinga, navštívím knihkupectví, koupím jeden výtisk a hurá jde se číst. Tento jakoby rituál už trvá hodně let (tipuji tak 18). Z mladého školáka se stal zasloužený otec, proběhla řada jiných změn, ale King si drží stále kvalitu. Pod parádním obalem se skrývá 20 povídek, které sice nevyděsí, ale rozhodně pobaví. A i když ne každá má top kvalitu, je tato sbírka povídek velmi dobrá. Nemá cenu vypisovat, která povídka se mi líbila a která ne (každý čtenář má jiný vkus), ale pár prďáckých povídek se tu najde a každý fanoušek číslo jedna je náležitě ocení. Díky za tuto knihu, bylo to více než příjemné čtení......

Iskvík
09.07.2016 5 z 5

Stephen je samozřejmě králem rozsáhlejších románů. O tom není pochyb snad stejně, jako že je Louis Creed výjimečný hrobník. Ale nelze říct, že by jeho povídky byly špatné. Jistě se najde pár, které by u jiných autorů zapadly, také pár těch, které zapadnou i u Kinga. Ovšem většinu táhne to typicky ponuré, sarkastické a zároveň i citlivé a melancholické cosi. Cosi, co dělá jeho knihy tak úspěšné.

Za sebe bych vyzdvihl Míle 81 (aneb další ze série Mám slabost pro čtyři kola a desetinásobek zubů), konec Duny (asi jediná z těch dobrých povídek, kdy mi nebylo líto, že z ní není román), Zlý chlapeček, Letní bouře a jako nejlepší nepochybně Ur. Vlastně jediné, co mě nebavilo, byly dva básnické pokusy, dále Pan Mňamka, Zelený bůžek agonie a Opilé rachejtle. Ještě bych zmínil povídku Ten autobus je jiný svět, která je až vulgárně nevyužitá a krátká. Zbylé povídky si velice rád přečtu znovu.
Největší plus celé sbírky je v tom, že není jednotvárná. Jistě, společným tématem je ta nechutná baba v pláštěnce s kosou, která připomíná blížící se setkání. Přitom jsou všechny povídky pojaté jinak a většina obsahuje přesně to, co by výborná povídka obsahovat měla. Další plus jsou samozřejmě autorova uvedení do povídek, ze kterých asi nikdy nezapomenu na paní, která nemá ráda jeho příběhy, ale..

Navíc člověka už při prvním pohledu přitáhne obálka, která znázorňuje Smrt v rouše surrealismu. A právě v jejích jednotlivých tazích se skvostně vykresluje celý obsah knihy.

Terva
08.07.2016 3 z 5

Tak další kniha od mistra Kinga přečtena.
Po lehce zklamaném nakouknutí a zjištění, že se jedná o povídkovou knihu se mi do čtení moc nechtělo. Nemám rád povídkové knihy. Mají jeden zásadní problém – ne všechny povídky se mi totiž budou líbit a abych se propracoval celou sbírkou, musím si přečíst i ty o kterých bych nikdy neuvažoval. Nakonec jsem tak ale učinil a přečetl všechno.
Hodnocení povídek jsem vložil, přidal ke každé komentář a seznam povídek i s hodnocením přidávám na konec tohoto komentáře. A protože žádná z povídek neměla ani obsah, tak jsem ho každé vepsal.
Nechápu některé uživatele, kteří jásají nad Kingovou novou sbírkou a aby své jásání náležitě potvrdili, dají pro jistotu každé povídce pět hvězd. To mi hlava nebere a nikdy tomu nebudu rozumět.
Po sečtení všech hvězd a následné vydělení dvaceti jsem došel k číslu 2,65,
což zaokrouhleně vlastně činí tři hvězdy.
Máte-li chuť na nějaké ochutnávky nebo citáty najdete je v komentářích k jednotlivým povídkám.
Následuje seznam povídek, tak jak jsou uspořádané v knize a mé hodnocení každé z nich.:

01 - Míle 81*****
19 – Opilé rachejtle **
20 – Letní bouře ****

Pennywise
07.07.2016 5 z 5

King je prostě King, tak nemohu jinak než dílko pochválit. Bazzar není špatná knižka - povídky docela vydařené. Ale prostě román od SK (nejlépe 1000 stran) je úplně jiný level než povídky ..

MartinSt
03.07.2016 4 z 5

Název sbírky mi tak nějak nesouhlasí s obsahem, Čekal bych spíše horory, ale z 90% stránek na nás dýchá smrt a umírání. Jako u všech Kingových sbírek obsahuje TOP povídky, čtivé a pak takové ty, které jsem rád, že skončily.

Pro mě nejlepší první a poslední povídka (Míle 81 a Letní bouře), dále se mi líbil závěr Duny, Posmrtný život, Ur, Zelený batůžek agonie, Opilé rachejtle. Zbytek byly pěkné, čtivé, ale pro mě nejhorší byly Batman a Robin mají spor, Blokáda Billy, kterou jsem ani nedočetl, prostě mě to uspalo a ani nevím, co jsem vlastně četl, protože nerozumím baseballu :D a také Pan Mňamka.

Celkově ale je sbírka opravdu čtivá a chytlavá :) a jak tu bylo řečeno, opravdu skvělá obálka :)

Air15
02.07.2016 4 z 5

King umí, to vím už dávno (po cca 40 přečtených knihách). Až na dvě povídky/básně (básně celkově moc nemusím) a povídku Blokáda Billy pojednávající o baseballu (ten sport jde úplně mimo mě) jde o vydařenou sbírku. Nejvíc pobavil nápad o čtečce v povídce Ur. To se musí líbit každému knihomolovi.

zylla
30.06.2016 5 z 5

Konečně zase starej dobrej (nejlepší) KING! Po zklamání s Panem mercedesem, který nebyl vůbec můj šálek a Revivalem, který mi přišel prostě úplně hrozný, jsem opět nadšená. Všechny povídky jsou naprosto skvělé, knihu jsem četla jedním dechem a prostě klobouk dolů pane Kingu. (Mimochodem musím taky pochválit zpracování obálky - je super.)