Bazar zlých snů

Bazar zlých snů https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279740/bmid_bazar-zlych-snu-mtM-279740.jpg 4 915 193

Povídky a novely série

Nová povídková kniha slavného mistra napětí obsahuje i texty, které ještě nikdy knižně nevyšly! Každý příběh je navíc opatřen úvodem o tom, kdy a jak vznikal a co vedlo Stephena Kinga k tomu, aby ho vytvořil. Povídky spojuje téma morálky, viny a posmrtného života – při čtení máme možnost si klást řadu závažných otázek, například co bychom udělali jinak, kdybychom viděli do budoucnosti nebo kdybychom mohli napravit minulost. „Ty povídky jsem napsal pro vás,“ říká King. „Zkoumejte je po libosti, ale buďte opatrní. Ty nejlepší mají zuby.“... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Bazaar of Bad Dreams , 2015

Bee240
25.08.2021 4 z 5

O knihách pana Kinga už toho bylo napsáno hodně a asi nemusím autora představovat a nebo psát že píše dobře...jelikož to všichni víme. A i když jsou jeho knihy čtivé a zajímavé...čtou se mi těžce. Pro mě je jeho styl kterým píše těžký, proto čtu tak jednu Kingovku za rok.
A co se týče této knihy tak název je přesný. Máte v ní výběr z mnoha povídek různých žánrů. Kdy každá je něčím zajímavá a děsivá zároveň. Některé byli slabší ale velké plus za rozmanitost příběhů a také vysvětlení jak autor k nápadu na povídky přišel.
A i když jsem tuto knihu četla opravdu dlouho velmi se mi líbila. Nechtěla jsem všechno zhltnout najednou tak jsem si po každé povídce dala chvilku na popřemýšlení o daném příběhu a až pak se pustila do další.
Má nejméně oblíbená je BLOKÁDA BILLY - povídka je z větší části o baseballu a tomu já nerozumím takže se mi moc nelíbila.
Jinak byli všechny zajímavé a povídky která mě nejvíce zaujala byl -
ZLÝ CHLAPEČEK - Z postavy malého chlapečka se mi dělala husí kůže. Tato povídka byla nepříjemná a děsivá. A při čtení mi nebylo úplně hej. Nikomu bych nepřála mít takového démona který se pravidelně vrací. Chlapečkovi říkám démon protože jím dozajista byl, protože co jiného než nějaká zlá entita mohl být.
JAKO DALŠÍ BYLA POVÍDKA
UR - Tato povídka byla hodně dobře vymyšlená a kdyby toto bylo možné ve skutečnosti bylo by to velmi zajímavé a myslím že spousta lidí by projela všechny Ury které by šlo. Představa že se mi dostane taková čtečka do rukou.....asi bych jen surfovala Ury dokud by mě nechytili.
A JEŠTĚ ZMÍNÍM POVÍDKU
NEKROLOGY - Nebudu kecat tato schopnost by se nikomu neměla dostat do rukou. Velmi nápadité jak moct zabíjet lidi. I když bych si u této povídky raději přečetla jiný konec - stejně se mi četla dobře a líbila se mi....
Do další knihy S. Kinga se pustím zase až za nějaký čas, protože jak vždy říkám na jeho knihy musí být ten správný čas abych si čtení užila.

Faila
01.07.2021 4 z 5

King je multitalent, což hravě prokazuje v této sbírce plné silně odlišných příběhů, různorodých žánrů a velmi zajímavých témat.

beowafle
29.05.2021 4 z 5

Moc pěkná sbírka povídek. Pomohla mi zase se vrátit do čtecího režimu. Jsem rád, že neobsahuje jen typicky Kingovské povídky. Sešlo se v ní mnoho žánrů, ale jak sám autor v knize říká, přece jenom se jedná o povídky Stephena Kinga, tak na to čtenáři pamatuj.

Erutan
28.04.2021 5 z 5

Už jenom ten název..."Bazar zlých snů", skvělý pro sbírku povídek. Přidanou hodnotou jsou krátké prology, kde autor vysvětluje jak k příběhu přišel. Většinou se mi povídky líbily, byly tam i slabší kousky ale to k knize o dvaceti příbězích patří. První půlka byla určitě lepší než druhá. Některé povídky byly děsivé, některé nechutné, některé mě dost zasáhly. Můžu jen doporučit. Knihu jsem četl pomalu a nespěchal, každou povídku jsem si snažil vychutnat.)

mysimas
23.04.2021

Tož buď jsem z Kinga vyrostla, nebo Bazar dostál svému jménu a sešly se v něm samé čtenářské noční můry. Knížku doporučuju maximálně tak skalním fanouškům, kteří od Kinga chtějí přečíst naprosto všechno - včetně uspávacích povídek, které v drtivé většině případů nezaujmou ani pointou, ani provedením.

jprst
10.04.2021 4 z 5

Dobrá povídková kniha, ale jak to už u těchto knih bývá, některé povídky nadchnou, některé spíše zklamou. Mezi ty první bych za mě uvedl především: Míle 81, Zlý chlapeček, Duna, Letní bouře, naopak mě docela zklamaly: Pod psa, Tommy, Blokáda Billy. Zajímavým zpestřením jsou autorova vyjádření, co ho k napsání jednotlivých povídek vedlo.

veronika4001
14.03.2021 3 z 5

Byla to moje první sbírková kniha od Stephena Kinga, půjčená v knihovně. Nadšeně jsem si ji půjčila s vědomím, že se do ní začtu jako do Kingového TO. Jedna povídka za druhou, všechny pěkně napsané, ale tak nějak očekávatelné. Příznak strachu tam byl, ale důsledkem nebylo, že bych se bála podívat se pod postel, nebo jít do vedlejší místnosti či na WC. Chtělo to něco víc, něco co je symbolické pro Kingovo TO, ale co je zároveň kratší, tedy povídkové a textově i co do kvality obsahu hutnější, nakřáplé ne mrazivou, ale přímo mrznoucí atmosférou, napětím, tajuplnem a rychlým spádem děje na teď a nadoraz.

ArwenAragorn
07.02.2021 3 z 5

60%

Tuto sbírku povídek jsem si přečetla znovu a musím říct, že je podle mě opravdu jen lehce nad průměrem. Byly tam povídky, které se mi líbily hodně, ale i hodně takových, které se mi nelíbily.
Nejlepší povídky: Míle 81, Nekrology, Pod psa, Letní bouře, Opilé rachejtle (u té jsem se fakt pobavila)
Dobré povídky: Zelený bůžek agónie, Blokáda Billy, Zlý chlapeček, Duna, Batman a Robin mají spor
Přestože tato sbírka není nejlepší ze sbírek povídek od autora, přečetla jsem si ji moc ráda. A ještě musím napsat, že je super i obálka.

666Jitka
10.01.2021 4 z 5

Kniha se mi dobře četla - každá povídka z jiného soudku a to mi vyhovuje. V úvodu každého kousku S.K. sděluje, kde našel inspiraci k jeho napsání. Kniha mi zpříjemnila několik pozdních večerů - někdy jsem se bála, jindy jsem byla napjatá a nebo jsem povídkou byla dovedena k zamyšlení ...

klaraj093
22.10.2020 2 z 5

Tyjo, jedna z mála knih co mě od Kinga nebavila.. Musím se k ní někdy vrátit a zkusit to znovu.

Kateline
17.10.2020 5 z 5

Opět skvělá kniha pana Kinga. Je pravda, že ne všechny povídky jsou krvavé, jak mnozí čekali, ale já jsem byla nad míru spokojená. Povídky byly na druhou stranu hodně na zamyšlení. O morálce, hodnotách, posmrtném životě, svědomí, o tom co je správné a co ne. Mé nejoblíbenější: Míle 81, Duna, Morálka, Ur, Pod psa, Zelený bůžek agonie, Opilé rachejtle a Letní bouře.

Arkagas
03.10.2020 4 z 5

Bazar zlých snů je netypicky, ale i typicky Kingovská kniha. Najdeme zde povídky, které jsou prostě mistrně zpracované a "Kingovština" je tady naprosto jasná, beze sporu. Na druhou stranu jsou v této knize i povídky, do kterých bych nikdy neřekla, že jsou z pera Kinga. Téma posmrtného života, vymítání nemoci, ale i neštěstí a odhodlání raději zemřít. K tomu navíc povídka, kde se dostáváme do deštného pralesa, kde se objevují duchové mamutů a slonů a chrání chrám.. waw, děkuji za tuto knihu, přesvědčila jsem se u ní, že i když známe Kinga v jeho klasické podobě, nedivila bych se, kdyby po jeho smrti vyšly romány, do kterých bychom nikdy neřekli, že je napsal sám. Naprosto mě dostala povídka Ur (dlouho nebudu uvažovat nad koupí čtečky), ale další, které mě chytly za srdce jsou: Duna, Zlý chlapeček a samozřejmě Míle 81.

Mayaku
31.08.2020 3 z 5

Povídka patří k mým nejoblíbenějším žánrům a povídky od Stephena Kinga jsem vždy ve svém pomyslném žěbříčku řadila značně vysoko. Můžu i s klidem říci, že jeho povídky mě oslovují o ždibíček více, než jeho romány. S touto sbírkou jsem ale měla problém a docela jsem se nadřela, než jsem ji dorazila do konce. Nevím, zda mi zastřešující téma celé knihy obecně nesedlo, nebo zda to bylo stylizací a pointováním jednotlivých povídek, ale většina textů mě poměrně zklamala a byla z mého pohledu hluboko pod standardní úrovní mistra Kinga. Za nejlepší považuji povídky Duna a Zlý chlapeček, které byly vyloženě skvělé. Rovněž mě potěšila Letní bouře, Nekrology a Ur. Zbývající texty byly docela průměrné a některé bohužel vyloženě nudné. O dvou "básních", u nichž těžko říci, zda nefungují a priori samy o sobě, či v důsledku překladu, radši ani nemluvě.

Greenfingers
23.04.2020 4 z 5

Povídky jsou mým oblíbeným literárním žánrem a v jejich hodnocení obvykle bývám dost náročný. Pokud se týká Bazaru zlých snů, rozhodně bych netvrdil, že vybrané "kousky" jsou ze "sekáče".

Romanka89
22.03.2020 4 z 5

V povídkách King není podle mě až takový král jako v obsáhlejších dílech, i když některé nápady a zpracování rozhodně stojí za to. Vybírám několik co mě zaujaly a pak naopak ty co mě absolutně minuly jakýmkoli účinkem.
Zaujalo: Duna, Nekrology, Pod psa, Posmrtný život, Ur, Zlý chlapeček.
Nezaujalo: Blokáda Billy (ne, popisy baseballu mě fakt strašně nudily), Kostnice, Tommy (obě "básně" od Kinga pro mě opravdu ne), Pan Mňamka. Ostatní za mě takový průměr. Závěrečná povídka je v aktuální situaci docela příhodná.

Čtenářská výzva 2020: Kniha, jejíž název je na obálce červenou barvou.

MamaKnihomolka
13.03.2020 4 z 5

Už po přečtení úvodu jsem si říkala ,, bože, ten je hustej...". Na této knize se mi velice líbí to, že autor navazuje kontakt s čtenářem. Jako bysme byli stáří známý. Nejsou to vyloženě povídky se strašidlama a masakrem v každé povídce, ale o to strašidelnější je to, že píše o věcech, které se nám mohou přihodit (např. Premium Harmony nebo Morálka).
Jako každá kniha povídek, některé byly slabší, některé lepší. Moc jsem si oblíbila povídky Duna, Herman Wouk stále žije a Letní bouře. Oceňuji, že před každou povídkou autor píše jak přišel na její námět nebo proč ji psal. Dost mě překvapilo, že se pustil i do poezie, ale za mě se mu moc nepovedla,nebo to bylo špatným překladem.
Každou Kingovou knihou se o něm dozvídám další nové věci a stále se utvrzuji, že je to prostě mistr svého oboru.

SeanFifield
06.03.2020 3 z 5

Tedy, čekal jsem od mistra víc. Bazar mě moc nezaujal. Částečně slabé chvilky střídané velkými popisky, bez napětí a skoro bez krve. Jedna z těch velmi průměrných povídkových knih pana Kinga. Ale pro milovníky tohoto žánru lehká jednohubka. Jsem rád, že jsem to přečetl, ale pravděpodobně už se k této knize nikdy nevrátím. Navěky se na ní bude prášit.

Dobré povídky: Míle 81, Duna a Letní bouře.
Průměrné povídky: Pod psa, Posmrtný život a Kostnice.
Nejhorší povídky: Batman a Robin mají spor, Zelený bůžek agónie a Tommy.

n.ezn.amy
12.02.2020 5 z 5

King je pro mě prostě Pan spisovatel a povídky má neméně dobré jako jeho romány. Hlavně co na něm oceňuju, že se nevykrádá a že prakticky všechny jeho povídky, jsou vážně dobré. Za mě skvělá Blokáda Billy

Sisi394
30.01.2020 3 z 5

Nemam rada kratke pribehy, prave proto mam rada Kinga. Povidky nejsou spatne, ale ja se potrebuju zacist a kdyz se zactu uz to konci.

anez66
25.01.2020 5 z 5

Pan King mě stále překvapuje. S každou další knihou, po které sáhnu, se do něj víc a víc zamilovávám. Několik povídek mě zasáhlo neskutečnou silou a není žádná šance, že bych je někdy v budoucnu dostala z hlavy.