Povídky

Povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216038/bmid_povidky-3dS-216038.png 4 863 133

První kniha povídek Zdeňka Svěráka. Jednotlivé příběhy autor líčí s laskavostí, hravostí a jemným inteligentním humorem. Kniha své čtenáře potěší, neboť kdokoli z nás se mohl někdy v životě dostat do stejné situace jako její hrdinové. Věřte, že jejich osudy Vám budou natolik blízké, že se k povídkám budete rádi vracet a kniha Vám bude mít stále co dát.... celý text

Bránolog
10.10.2012 4 z 5

Tak milé, tak laskavé...no, bez ironie je to pěkné čtení, ale pod kůží mi nezůstane. Ale to nejspíš ani není autorovým cílem.

Mýša
04.09.2012 4 z 5

Kniha je plná laskavého humoru. Je hezké vědět, že nemusí být v povídkách sex a sprostá slova, aby pobavily. Navíc coby bývalý učitel čestiny má skvělé vyjadřovací schopnosti a to oceňuji. Když čtu jeho povídky, říkám si, jak je český jazyk bohatý a krásný.

kilometr
01.06.2012 5 z 5

Výborné povídky,které jsem přečetl za tři hodiny.Líbily se mi všechny,nejvíc asi Tetřev.
Povídka je záhon a tady je 10 velmi povedených záhonků.Bravo,pane Svěrák!100%.

maruna
12.04.2012 4 z 5

Svěrák je pro mne osobnost. Některá povídka je zdařilá, jiná méně. Ale všechny mají zajímavé rozuzlení, které nás nutí se zamyslet nad pestrostí našeho života.

Miru
10.04.2012 3 z 5

Tak vám nějak nevím. Prostě povídky. Neurazí, nenadchnou... Očekávala jsem větší koncentraci Svěrákova laskavého humoru...

Blíženec
14.03.2012 4 z 5

V povídkách je chytrý a jemný humor,některá povídka je lehce satirická.

vejnar
11.03.2012 3 z 5

Novým povídkám jsem dal čtyři hvězdy, ale tyto jsou slabší a některé se mi ani nelíbily.. Úžasná je ta o Přemku Baštýřovi, tu si určitě přečtěte;)

Lenka Žofka
05.01.2012 2 z 5

Typický Svěrákův "laskavý humor" - nikoho neurazí. Ale že by vyloženě nadchnul to také ne - do metra než koukat na trubky dobré :)

Gooverka
19.11.2011 5 z 5

Kromě dvou posledních povídek se mi líbily všechny. Měly vtip, nadhled a já jsem hlavně absolutně netušila, že pan Svěrák je tak skvělým spisovatelem.

Verrrunka
02.02.2011 4 z 5

Pěkná čtivá kniha, ale od pana Svěráka jsem čekala trochu víc toho "kultovního" humoru...

lucajda
23.12.2010 5 z 5

opravdu pohladí na duši, souhlasím, "Povídka je záhon román je pole"

vnimat_Krasu
14.12.2010 2 z 5

Pan Svěrák kdesi prohlásil, že jako mladý začal psát knížky pro děti, protože měl nad nimi zkušenostní převahu a nad dospělými nikoliv. Kdyby Zdeněk Svěrák napsal své Povídky dnes, možná by se staly úsměvnou a především vyrovnanou knihou plnou milého čtení. Rozpětí stáří autorových povídek je však příliš široké a s ním je široký i rozptyl kvality či zajímavosti jednotlivých segmentů. Pár sympatických kousků by se tu našlo, o tom žádná, převládá však jen šedá nuda nepromakaných nápadů, které Svěrák nevyužil do své filmové či divadelní tvorby. Maminky a tetičky budou spokojeni, čtenáři toužící po pointě a dravosti nikoliv.

Skrew
30.11.-0001 5 z 5

Pohladí na duši. Jednoduše Pan Svěrák.