Povídky ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

První kniha povídek Zdeňka Svěráka Jednotlivé příběhy autor líčí s laskavostí, hravostí a jemným inteligentním humorem. Kniha své čtenáře potěší, neboť kdokoli z nás se mohl někdy v životě dostat do stejné situace jako její hrdinové. Věřte, že jejich osudy Vám budou natolik blízké, že...

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216038/povidky-216038.jpg 4.1727
Žánr
Humor, Literatura česká
Vydáno (ekniha)Fragment (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (114)

Kniha Povídky

Přidat komentář
Mánička178
dnes

Člověk by neměl brát knížku do ruky s velkými předsudky - u této zavládlo překvapení, protože se mi povídky příliš humorné nezdály, spíš takové posmutnělé, ostatně jako bývá občas i život :) Svěrákův fantazijní svět ovšem milovat nepřestanu, stejně jako styl jeho povídání a češtinu, kterou vypráví...

Kariol
19.12.2020

Šest povídek. Čtyři namluvené samotným autorem, Zděnkem Svěrákem, jedna Libuškou Šafránkovou a jedna Danielou Kolářovou. Nedokážu říct, která se mi líbila nejvíc. Snad ta první, protože byla tak hezky úvahová? Nebo ta druhá, kterou namluvila Libuše Šafránková, s názvem Divačka, kde vypravěčka sedí v divadle, pozoruje představení i diváky a vzpomíná? Vltava, to byla opravdu legrace, musím si ji pustit (jakože opravdickou Vltavu, ne tuto povídku, byť bych si ji klidně znovu dopřála). I druhá várka trojice povídek se mi líbila, všechny jsou originální a dobře se poslouchají. Nenáročné, leč obsahově plné. Mám Svěráka ráda, ať si o něm kdo chce, co chce, říká.


stanislav0373
02.12.2020

Posloucháno jako audiokniha, načtená přímo autorem. Některé povídky byly zpracovány jako inscenace, což bylo na poslech velice příjemné. Doporučuji na ukrácení času v autě při rodinném výletě.

Jarek82
30.08.2020

Luxusní povídky u kterých jde málokdy odhadnout pointa a jsou tak napínavé až do úplného konce. A navíc ten Svěrákův nevšední pohled na věci...

Rade
20.07.2020

Krátké povídky s milým chytrým svěrákovským humorem s roztomilými, případně i trochu nostalgickými pointami. S výjimkou jedné jediné povídky - a tu z hodnocení, jako cimrmanovský úkrok stranou vyjímám :) - je to pětihvězdičkové čtení.

blak
02.06.2020

Vtipné a úderné povídky, skvělá délka, přečteno za pár jízd autobusem do města. Mimochodem jsem koukal jakým tématům se pan Svěrák věnoval, ale možná je to jen má hloupá neznalost celé jeho tvorby.

bookwoman
13.03.2020

Kniha mě bavila, povídky byly zajímavé, tak akorát rozsáhlé. Rozuzlení je vždy až na konci povídky a u mnohých bych vůbec nečekala, že to skončí tak, jak to končilo. Určitě si přečtu i jeho další knihu s povídkami.

jolii
07.01.2020

Moc fajn čtení. Při "Také u nás v Horní Hrudce..." jsem se chechtala nahlas. Ve vlaku. Přečteno komplet při cestě Česká Třebová - Praha.

1