Povídky ekniha

První kniha povídek Zdeňka Svěráka. Jednotlivé příběhy autor líčí s laskavostí, hravostí a jemným inteligentním humorem. Kniha své čtenáře potěší, neboť kdokoli z nás se mohl někdy v životě dostat do stejné situace jako její hrdinové. Věřte, že jejich osudy Vám budou natolik blízké, že se k povídkám budete rádi vracet a kniha Vám bude mít stále co dát....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216038/big_povidky-3dS-216038.png 4.1789
Humor, Literatura česká

Vydáno: (ekniha), Fragment (ČR)

Kniha Povídky

daza.dt

Krátké povídky, které vás vtáhnou - některé více některé méně.
Škoda jen, že knížky pana Svěráka jsou takové tenké jednohubky.

Macek71228
29.12.2021

Prvně pro mě kniha nebyla nijak zajímavá, ovšem po přečtení pár povídek vás vtáhne. Krásné povídky, normální prostředí a normální lidé.

Katka2382
30.11.2021

Milý a laskavý humor pana Svěráka mě provází už od dětství a doufám,že ješte dlouho bude.
Mám ráda jak jeho povídky tak i filmové scénáře.

koudja
11.10.2021

Fajn sbírka povídek z nichž některé jsou víc super a některé tak normálka.

MikeshCZ
10.08.2021

Povídky jsou fajn, odlehčené a vybroušené. Mají spád. Doporučuji i audioknihu, kterou čte přímo Zdeněk Svěrák s kolektivem.

ennlady
10.07.2021

Taky jsem čekala víc. Jako někteří čtenáři tady. Nedávno jsem v rádiu slyšela jednu povídku z Nových povídek čtenou přímo panem Svěrákem a to mě tak nakoplo, že jsem začala od začátku a v knihovně si půjčila ty první Povídky. Možná kdybych neměla takové očekávání... Ale v každém případě si přečtu i tu druhou knížku, protože pan Svěrák je opravdu pan Umělec a jeho díla jsou z velké části opravdovým skvostem české kultury.

Recidivista
01.06.2021

Zdeňka Svěráka mám veľmi rád, ale musím sa priznať, že s výnimkou niekoľkých Cimrmanových hier (v textovej podobe), je toto moje prvé stretnutie s jeho literárnou tvorbou. Na vlne pozitívnych emócií, ktoré vo mne zostali po prečítaní poviedok Sergeja Dovlatova, som opäť siahol do tejto „poličky“. A znovu s veľkým úspechom. Určite tomu pomohlo aj to, že som si v hlavných mužských postavách predstavoval samotného autora a zároveň som pri čítaní mal v ušiach jeho hlas, môj mozog si z toho spravil vlastnú audioknihu. Inak, aj ja ako Slovák vnímam, že tá čeština v podaní Svěráka je akási malebnejšia a poetickejšia.

Z väčšiny textov bolo cítiť typický svěrákovský humor. Všetky poviedky boli výborné vypointované, aj keď v dvoch prípadoch sa mi zdalo, že zvrat, ktorý mal vyšperkovať pointu, poviedkam skôr uškodil. Nemusím písať, že silnou stránkou autora ako skúseného scenáristu sú dialógy, ale mne sa páči najmä ľudskosť, ktorá vyžaruje z jeho postáv. Dá sa povedať, že úplne kontra-intuitívne mi boli tým viac sympatické, čím viac autor písal o ich chybách a nedostatkoch. No a na základe tejto malej vzorky si dovolím tvrdiť, že najviac to autorovi sedí v poviedkach, ktorých dej sa odohráva v minulom režime.

Top poviedky: Vltava, Ivanka a Lenin, Tetřev, Podvodník.

9/10

saez
31.05.2021

Pohlazení po duši, které si kouskujete, protože kniha povídek se najednou "sežrat" nedá. Vyjídáte ji postupně, jako bonboniéru a chutná vám sladce, hořce, překvapí náplní...zobněte si taky, neupejpejte se :-)