Povídání o pejskovi a kočičce

Povídání o pejskovi a kočičce https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338274/bmid_povidani-o-pejskovi-a-kocicce-URH-338274.jpg 5 2838 325

O pejskovi a kočičce série

Žili, byli v jednom malém domečku pejsek s kočičkou. Vedli společnou domácnost a snažili se dělat všechno skoro stejným způsobem, jako velcí lidé. Jenže, jak je asi všem jasné, lidé to přeci jen nejsou a tak se jim některé věci povedly trochu jinak, než by měly. Ono je například krásné dát do narozeninového dortu všechno, co máme rádi, ale jak pak bude taková zvláštní směs chutnat? Povídání o pejskovi a kočičce patří do zlatého fondu české literatury pro děti. Kniha Josefa Čapka je plná skvělých dialogů a humorných zápletek, při kterých se budou smát nejen děti, ale velmi dobře se při čtení pohádky na dobrou noc pobaví i jejich rodiče.... celý text

Literatura česká Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Omega

Povídání o pejskovi a kočičce , 1929

zandu
03.10.2021 4 z 5

Stará dobrá klasika. A u nás je nej mišmaš dort :-)

Hakate
26.09.2021 4 z 5

Pohádková klasika, úžasné a nezapomenuté příběhy.

Ni.kk.i
18.09.2021 5 z 5

Kdo by neznal.... Na této pohádce vyrostl snad každý. Nám ji tatínek pouštěl jako audio vždy když jsme jeli někam autem. Já ji teď předčítám svým dětem před spaním a doufám, že ji budou znát i má vnoučata. Tato pohádka je a snad i zůstane nezapomenuta.

Ismahan
20.08.2021 4 z 5

Pamatuju si, jak nám ji paní učitelka před 25 lety četla ve školce před odpoledním spaním a já ji teď čtu před spaním své holčičce, z nostalgie, už jen pro příběh Jak si pejsek s kočičkou dělali k svátku dort...

Baryrim
17.08.2021

Oblíbené čtení mých dětí před spaním.

proni
13.08.2021 4 z 5

knížečka pri nejmenší

Kacatko86
17.07.2021 5 z 5

Pěkná kniha, dcera dostala jako dárek při odchodu z MŠ. Nejvíc jsme se pobavili při pohádce Jak si pejsek roztrhl kaťata.

kykiryki28
03.07.2021 5 z 5

Česká dětská klasika. Doteď jsem znala pouze dva příběhy z knihy - a to o tom, jak myli podlahu a jak pekli dort. Ostatní příběhy jsou rovněž velmi poučné a měli by být příkladem všem dětem i dospělým.
V dnešní době mladší generace pomalu ani netuší, proč vlastně slavíme 28.říjen. V knížce je to krásně vylíčené...

Kuža007
30.06.2021 5 z 5

Kniha mého dětství.

Doubravka1975
28.06.2021 5 z 5

Moje milované příběhy pejska a kočičky, jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech.... Teď v dospělosti sem tam poslouchám. Je to taková moje pejskokočičková terapie při odeznivajici migréně. Hlas Karla Högra famózní

Len2očka
07.06.2021 5 z 5

Nádherné čtení,nesmrtelná kniha.

adelkas
03.06.2021 5 z 5

Je to Česká klasika, našla sem ji u tchýni mezi dětskými knížky od manžela, pak moje kamarádka dala k Vánocům dceři úplně novou. Občas před spaním ji čteme a super, že dceru po tlapkove patrole a jednorožcich baví i tato klasicka kniha.

Štěpinambura
23.05.2021 5 z 5

Jen slova nesmírné chvály.

PetraBery
19.05.2021 5 z 5

Nádherná kniha čtená večer se synem v rámci každodenního čtení. Jak bavila v dětství mne, tak baví i jeho. Milé ilustrace, humor i ponaučení.

Disinka
18.04.2021 5 z 5

moje milované pohádky, které teď miluje i muj synek :)

Knihomollla
24.03.2021 2 z 5

Hezká, dětská knížka, s milými příběhy u kterých se člověk přesune do těch dětských bezstarostných dní.

princesse
11.03.2021 5 z 5

To je prostě skvost. A pohádky vyprávěné panem Karle Högerem, to je nádhera.

666Jitka
05.02.2021 5 z 5

Jak já tuto knihu milovala a jak jsem se u ní nasmála :-) Humorné příběhy Pejska a Kočičky, které v sobě však nesou také ponaučení, a tak to má být. Typická česká pohádka z dílny Josefa Čapka obohacená jeho charakteristickými obrázky. Skvělé čtení pro děti a úžasný večerníček.

š.m.i.k
03.02.2021 5 z 5

Tohle je nesmrtelná knížka. Bavila jsem se u ní jako dítě já a úplně stejně se chechtají i mé děti. Doporučuji jako ideální knížku na první čtení pro prvňáčky, kteří se teprve číst učí. Zvládnou to s nadšením "louskat" i po těch slabikách.

85098211
03.02.2021 5 z 5

(audiokniha)
Skvostná jednohubka, kterou jsem slupla za jeden podvečer ;-). Knihu jsem četla kdysi dávno ještě v dětském věku, ale svoje kouzlo neztratila doteď. Zase jsem se ponořila do milého světa, kde žijí pejsek s kočičkou a zažívají svoje dobrodružství. Většinou píšu delší komentáře, ale u této knihy netřeba dalších slov - aspoň podle mého názoru ;-), proto hodnotím plným počtem a doporučuji všem čtenářům bez rozdílu, nejen těm malým! :-)