Povídání o pejskovi a kočičce

Povídání o pejskovi a kočičce https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338274/bmid_povidani-o-pejskovi-a-kocicce-URH-338274.jpg 5 2844 2844

O pejskovi a kočičce série

Žili, byli v jednom malém domečku pejsek s kočičkou. Vedli společnou domácnost a snažili se dělat všechno skoro stejným způsobem, jako velcí lidé. Jenže, jak je asi všem jasné, lidé to přeci jen nejsou a tak se jim některé věci povedly trochu jinak, než by měly. Ono je například krásné dát do narozeninového dortu všechno, co máme rádi, ale jak pak bude taková zvláštní směs chutnat? Povídání o pejskovi a kočičce patří do zlatého fondu české literatury pro děti. Kniha Josefa Čapka je plná skvělých dialogů a humorných zápletek, při kterých se budou smát nejen děti, ale velmi dobře se při čtení pohádky na dobrou noc pobaví i jejich rodiče.... celý text

RMarkéta
23.04.2020 5 z 5

Kolik generací už na nich vyrostlo. Kouzelné vyprávění. Večerníčková klasika, která byla dokonale odvyprávěna Karlem Hogrem. Měl úžasný hlas, tak melodický a laskavý. Když zavřu na moment oči, tak ho stále slyším. Josef Čapek byl geniální. V jednoduchosti je síla.

Olous1
28.03.2020 5 z 5

Kdo by neznal tuto krásnou knihu o pejskovi a kočičce. Kniha mého dětství. Začínám číst pohádky ,abych zapomněla na ten blázinec co se teď děje kolem nás.

petraj30
18.03.2020 5 z 5

Ještěže tahle kniha existuje. Mého syna už unavili všechny knihy, které jsem s ním za poslední týden v karanténě přečetla, tak už jsme vzala i knihy ze železné zásoby a na horší časy. Další nádherná kniha z mého dětství, na kterou se nedá zapomenout. Podlaha, dort a roztržené kalhoty jsem přečetla nesčetněkrát a ještě častěji pustila v televizi. Už se mi o tom i zdá:-).
Jsem moc ráda, že můžu předávat dál. Jsou to pohádky, které nikdy neomrzí:-)

Krchnaida
12.03.2020 3 z 5

Dcerce jsem zvyklá číst pohádky na dobrou noc, ale plním čtenářskou výzvu zpětně, tak jsem si tuto knížku zvolila jako jednu ze starších témat ;-) Ano, také beru jako klasiku a jako vrácení se zpět do školních lavic :-)

Vera Silent
06.03.2020 5 z 5

Nejlepsi je ta jak pekli dort, ta me bavi uz od detstvi nejvice.

Vevericka.eva
22.02.2020 5 z 5

Prostě nestárnoucí klasika. Ještěže se k ní dá vrátit čtením nové generaci.

Mensa627
22.02.2020 5 z 5

Milá a hezká knížka. Měla jsem ji ráda já a později i můj syn

andrea7191
19.02.2020 4 z 5

To je prostě klasika, kterou by měly znát i dnešní děti a jejich děti a děti jejich dětí...

Venda32
17.02.2020 5 z 5

Dcera knížku miluje. Pro mě jsou některé formulace až moc do jednoducha a hodně polopaticky, ale knížka není pro mě, ale pro děti.

Monika1717
15.02.2020 5 z 5

Knihu jsem cetla mockrát. Jako dítě jsem jednou zkusila i kousnout do mýdla,když tak krásně vonělo.

jirka9453
28.01.2020 5 z 5

Nesmrtelné.

MilanCFC
24.01.2020 5 z 5

Ne jen klasika, ale již naprostý kult. Neuvěřitelně krásné, milé, a také poučné. Vše doplněno nádhernými a přesně vystihujícími kresbami, které nikdy nezestárnou. Čapkova láska k dětem a čtyřnohým kamarádům je zde projevena v celé své kráse a nejde než hodnotit naplno a schovat knížku pro pozdější čtení s vlastními dětmi.

Medasek
23.01.2020 4 z 5

Nedávno jsem někde viděla seriál a vzpomněla si jak mi tuto knížku babička četla před spaním. Bylo hezké se k ní po tolika letech vrátit.

Ema22
22.01.2020 5 z 5

I když je mi tolik, kolik mi je, u věšení prádla se vždycky zasměju. A nejen u něj. Prší. Zmokne nám prádlo. Mám moc ráda knihu i animované pohádky, mohla bych se na ně dívat každý rok bez omrzení.

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

Krásná klasika ,kterou jsem si ráda v dětství četla...A taky oblíbená knížka mého syna....

Eva429
07.01.2020 5 z 5

Klasika, která nezklame.

Jana512
30.12.2019 5 z 5

Knížka mě připomínala dětství. Teprve nyní vnímám schopnost autora, jak do příběhů vkládá lásku k dětem, na které i výchovně působí krásně ilustrovanými pohádkami.

jindrich7442
29.12.2019 5 z 5

Kdo by neznal dětskou klasiku, kterou ocení všechny věkové generace.

michaela.97
23.12.2019 5 z 5

Moje dětská - asi nejoblíbenější pohádka (společně s Honzíkovou cestou) ♡

hi24nd
16.12.2019 5 z 5

Přečteno s mými dětmi. Jak si pejsek s kočičkou dělali k svátku dort je naše nejmilejší. Paráda.