Pověz mi, jak žijete

Pověz mi, jak žijete https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29518/bmid_povez-mi-jak-zijete-otC-29518.jpeg 5 155 38

V knize Pověz mi, jak žijete z pera Agathy Christie nenalezneme tentokrát žádný příběh s kriminální zápletkou, ale živé, barvité, humorné i občas napínavé vzpomínkové vyprávění o archeologických výpravách na Blízký východ, jichž se autorka ve třicátých letech minulého století zúčastnila. Proto také první dáma zločinu podepsala toto netradiční dílko též příjmením po druhém manželovi – Mallowan –, který jí dělal na iráckých vykopávkách věrného společníka. Nabízí se nám tak jedinečná možnost poznat důležitou část života geniální spisovatelky i prostředí meziválečných archeologických výzkumů. Pověz mi, jak žijete je dezertem pro všechny christieovské gurmány!... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Knižní klub

Come, Tell Me How You Live , 1946

Kerberos
16.08.2019 5 z 5

Agatha popisuje své postřehy z cest po orientu se svým manželem archeologem.Vtipné - trochu mi to připomíná Amelii Peabody.Poslouchala jsem audioknihu.

Boogie007
23.07.2019 4 z 5

Agathu máme především zařazenou jako autorku detektivního čtení, ale už ve svém životopise a nyní i v této knize se projeví její skvělý humor, nadhled a popis místa i lidí. Spolu s druhým manželem se zúčastnila několika archeologických výprav, užila všeho, co s tím bylo spojené (včetně nepohodlí, blech atd.), ale přesto na tento čas s láskou vzpomínala v době, kdy válka znemožnila jakékoliv archeologické bádání.

SSTknihy
16.01.2019 4 z 5

Tak si tak říkám, že kdyby paní Agatha žila v dnešní době, možná by měla úspěšný blog o cestování. Její vyprávění o době, kterou strávila se svým druhým manželem mezi archeology na vykopávkách v Sýrii, jsou plné výborných postřehů, nepostrádají cit pro atmosféru, vykreslují skvěle místní prostředí, myšlení místních obyvatel i způsob života. Navíc jsou to historky zábavné a vtipné.

Jessica007
08.01.2019 5 z 5

Od mojí oblíbené autorky jsem zatím četla jen detektivky (a ještě si určitě nějaké přečtu), ale tato knížka se mi také moc líbila. Není to detektivka, je to ze života A. Christie a knížku napsala mile a s laskavým humorem.

BabaJaga11
16.09.2018 5 z 5

Musím přiznat, že toto je první kniha, kterou jsem od A. Christie přečetla. Detektivky v knižní podobě mě totiž nějak nepřitahují, raději je shlédnu ve filmové podobě. Kniha "Pověz mi, jak žijete" je zajímavou sondou do života lidí v Sýrii v 1. polovině 20. století. Pokud jde o mentalitu, asi se příliš nezměnila, takže i s pomocí této knihy můžeme ledacos pochopit... například, že život pro obyvatele Blízkého Východu mnoho neznamená. Ač obsahuje mnohá závažná poselství, kniha je psána s laskavým humorem. Určitě doporučuji k přečtení!

dagmar5477
26.08.2018 5 z 5

Celkem dlouho jsem se této knize vyhýbala, ale naprosto zbytečně. I když to nebyla detektivka, přesto dokázala udržet zájem. Super knížka.

muchomurka
25.05.2018 4 z 5

Zajímavé čtení, sice to nebylo tak strhující, jako Agathiny detektivky, ale i tak to mělo něco do sebe. Je zajímavé číst o dobách, kdy Agatha žila a co podnikala. Nejvíce mě zaujaly ty nákupy. To by bylo, to zažít. Na druhou stranu by to pro mě nebylo, neb bych nesnesla to, že se něco ztratí, všichni po vás chtějí "dary", grrrr. A teda co mi rvalo srdce, tak bylo zacházení s nálezy, které nechtěli nebo nebyly z doby, kterou chtěli. Taková škoda. Vím, že to byla taková doba, ale i tak.

SilvieSisinka
21.02.2018 5 z 5

Tohle jsem si musela přečíst.Miluji Agathu.Všechno co napíše musím přelouskat ;-)

lin24
26.01.2018 5 z 5

Kniha pro Agathu netypická, ale o to raději jsem si ji přečetla. Úžasný humor, jsem nadšená.

Fazolka2017
25.03.2017 5 z 5

Agatha je prostě nejlepší ! Geniální detektivky, bez debat. Ale tenhle její dobrodružný autobiografický cestopis je prostě úžasný. Vtipné, napínavé, lidské, skvělé ! Při čtení jsem záviděla tolik zážitků, cestování, ..měla jsem chuť sbalit kufr a nastoupit na vlak a jet. Cestování v té době po koloniích Anglie muselo být tak nádherné ( pokud jste tedy měli to štěstí a patřili k té správné třídě ). Při čtení mi bohužel chvílemi bylo smutno z toho, že spousta míst, u kterých Agi popisovala jejich nádheru je nyní zničeno ( aktuálně Allepo ) a o místech o kterých psala, že místní žijí klidným životem neznajíc válku, tak tam teď zuří boje. Ještě že to Agátha nevidí, jak by jí asi bylo, kdyby to všechno co navštívila viděla ve stavu v jakém je to dnes.

denib
22.01.2017 5 z 5

Agathu Christie jsem si zamilovala díky jejím detektivkám. Při nich jsem si uvědomila, že to je velká spisovatelka. Pak jsem od ní četla Vlastní životopis a uvědomila si, že je velká spisovatelka nejen detektivek. A teď, po přečtení Pověz mi, jak žijete, s úlevou zjišťuji, že i Agatha Christie je jen člověk :-) Velký člověk, ale člověk. Je to milá a vtipná knížka, kde si Agatha dělá legraci z ostatních i sama ze sebe. Opravdu jsem se bavila od začátku až do konce a místy se smála nahlas. To se mi už dlouho nestalo.

lenulitah
04.12.2016 5 z 5

Moc příjemná kniha, zajímavá a vtipná. Bavila mě stejně jako autorčiny detektivky.

Cagbel
25.02.2016 1 z 5

Kniha mě nezaujala. Vlastně jsem ji asi dočetla jen kvůli tomu, že jsem stále čekala, že dojde k nějaké zajímavé detektivní zápletce…. Bohužel nic.
Pokud bych si bývala byla dopředu přečetla nějakou anotaci a zjistila tak, že se jedná jen o nějaké vyprávění o vykopávkách v Sýrii, knihu bych nejspíš ani číst nezačala. Ale vlastně mi asi i přesto něco dala – dokážu si po jejím přečtení lépe představit mentalitu většiny lidí, kteří nyní ze Sýrie a jejího okolí do Evropy migrují. A na klidu mi to tedy vůbec nepřidává….

lucmat
15.02.2016 5 z 5

Výborná kniha, zábavná i dobrodružná, bezvadné historky, skvěle napsané s úžasným humorem, moc jsem si knihu užila - veselé pochichtávání při čtení v metru a busu ;-) Rozhodně doporučuji všem Agathiným fandům i nefandům...

Elor
19.10.2015 5 z 5

Mimořádně lidská kniha.

kika 13
25.01.2013 3 z 5

Pěkné čtení a napínavé.

hortenzie
04.08.2012 5 z 5

Vynikající! Zjistila jsem, že paní Agatha měla velký smysl pro humor. Doporučuji.

kristeen
01.02.2011 5 z 5