Poslední zrada

Poslední zrada https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513356/bmid_posledni-zrada-VD6-513356.png 5 278 69

Když dvě mladé dívky nedorazí z nočního klubu domů, jejich rodiny jsou bez sebe strachy. Z vězení totiž nedávno propustili Conora Dowlinga, muže, který jednu z dívek nenáviděl, protože právě kvůli ní skončil za mřížemi. Bohužel po pár dnech jsou v odlehlém squatu nalezeny obě dívky mrtvé. Mrazivé je nejen to, že jejich těla byla zcela zkrvavená, ale navíc obě v rukou svíraly stříbrné mince. Jaký vzkaz to po sobě vrah zanechává? Všechny stopy ukazují na Conora, ovšem jeho alibi je neprůstřelné. A zatímco se inspektorka Lottie Parkerová pouští do pátrání, v luxusním bytovém komplexu se najdou těla dalších dvou ubodaných dívek. A pak zmizí Lottiiny dcery...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Final Betrayal , 2019

putpuda
07.05.2023 5 z 5

Nehorázně čtivé, prostě neodložitelné ;)
Musím říct, že tentokrát jsem měla správný typ na "záporáka". Ale až ke konci mě to napadlo. Už se moc těším na další pokračování a jsem zvědavá na Lottiinu odpověď :)

miloslav5679
07.05.2023 4 z 5

Kniha bola veľmi dobrá, hoci, ako aj v ostatných knihách autorky sa treba chvíľu zorientovať v menách. Napriek tomu som jednu hviezdu ubral, neznášam, ak sa do ďalšej časti prenáša dej tej predposlednej. Od čítania dielu "ani slovo" uplynulo pol, trištvrte roka a to značí že som prečítal medzitým 20 - 25 kníh. Nemám v hlave počítač, aby som si všetky pamätal. Po čase som si spomenul, ale nie každý číta celú sériu. Ak mal tú smolu, že nečítal minulú časť a tuto áno, tak tento diel celkom nepochopí.. Inak, další diel si určite prečítam

Titas9001
04.05.2023 5 z 5

Čtivé, propracované. Jeden z nejlepších dílů série.

dencazrnu
30.04.2023 5 z 5

S Lottie a jejím týmem se setkáváme již po šesté a já opět jásám. Skvělý díl plný zvratů, napětí a nepředvídatelných situací. Jsem ráda, že jsem s touhle sérií začala, protože čtení každého dílu si opravdu užívám. Líbí se mi, že autorka píše krátké kapitoly, díky kterým čtení ubíhá neskutečně rychlým tempem. Jen bych si moc přála, aby Lottie konečně našla ve svém životě trochu toho pomyslného klidu, protože její rodina si vytrpěla na můj vkus až příliš. Každopádně už se těším na léto, kdy na nás čeká sedmý díl :-)

Ulala
27.04.2023 5 z 5

Souhlasím s většinou komentářů. Napínavé, čtivé, zápletka propracovaná tak, že člověk neví, kam obrátit svou pozornost, aby nepřehlédl to nejdůležitější. Trochu mi vadí zmatek v hlavě Lottie a její nekomunikativnost s rodinou, ale to už patří k příběhu. Určitě si zaslouží 5 hvězdiček a já si nenechám ujít další díl.

adevis
27.04.2023 5 z 5

Co Vám budu do této série jsem se již u Ukradených životů (druhý díl) doslova zamilovala. Poslední zrada je díl šestý a pořád tak dokonale skvělý.

Když dvě mladé dívky nedorazí z nočního klubu domů, jejich rodiny jsou strachy bez sebe. Shodou náhod totiž nedávno propustili z vězení Conora Dowlinga, který před deseti lety skončil ve vězení právě kvůli svědectví jedné z pohřešovaných. Bohužel jsou dívky po pár dnech nalezeny mrtvé a v rukou svírají stříbrné mince. Jaký vzkaz po sobě vrah zanechává? Inspektorka Lottie Parkerová se pouští do pátrání po vrahovi. Mezitím se nacházejí další dvě těla ubodaných dívek.
A pak zmizí Lottiiny dcery

Panebože. Knihy od Patricie Gibney jsou prostě sázka na jistotu. Neuvěřitelná čtivost, spád, zápletka, vyšetřování, podezřelí, Lottie, Boyd :)))
Pokaždé vím, že se od knihy nedokážu odtrhnout, když potřebuji něco, co přečtu fakt rychle, sahám po Gibney. V každé knize Lottie chrání především svou rodinu. V této knize jsem se bála o její dcery, Katie a Chloe. Dějová linka mezi Lottie a Boydem je prostě dokonalá, i když malinko na nervy, že? :))

A abych nezapomněla! Po hooodně dlouhé době jsem měla správný tip :) To se mi totiž moc často nestává, dle mého jsou pokaždé podezřelí všichni.

Jenny46
26.04.2023 5 z 5

Nedá se odložit!!!
Nevidím, neslyším a čtu moji oblíbenou sérii a nic mě nezajímá .o), kdo ještě nečetl moc doporučuji od 1 dílu...
Mám ráda Lottie je lidská někdy tvrdohlavá, odhodlaná vyšetřovatelka řeší komplikované případy a těším se vždy na další díl, akční děj určitě se nudit nebudete.
Snad konečně i její soukromý se obrátí k lepšímu.

ArwenAragorn
21.04.2023 5 z 5

81%

Potřebuju dvě, přesně podle plánu. To všechny zmate. Jenže zvládnout dvě najednou by bylo náročné. Proto hezky jedna po druhé. Překvapilo mě to. Zdálo se, že na to možná nebudu mít žaludek, místo toho se nemůžu dočkat té další. Ten pocit. Jako by mým tělem probíhal proud. Příval života, který mě zaplavil, zatímco z ní unikal.
_______________________________________________________________________________________________
Jasný pětihvězdičkový thriller. Vychutnala bych si ho ale určitě víc, kdybych nemusela jeho čtení z časových důvodů kouskovat. Napínavý, čtivý, výborná zápletka a rozuzlení na konci. Lottii moc obdivuji jako policejní inspektorku i mámu a babičku. Jsem moc zvědavá, kam se bude ubírat její vztah s Boydem.
Doporučuji!

alexis818
17.04.2023 5 z 5

Skvělé,skvělé jako vždy.

zuzana2599
17.04.2023 5 z 5

Další díl z mé oblíbené série byl opět na jedničku ! Také já jsem si oblíbila Lotie Parkerovou, neohroženou inspektorku, starostlivou mámu i babičku a silnou ženu.
Tato krimi série se rychle čte, je svižná a plná napětí. A pak nakonec po smršti zla, zloby a vražd, přijde Boyd s tak krásnou nabídkou. Jak mu Lottie odpoví ?
Další díl s názvem Zlomené duše si zajisté přečtu !

nada3314
11.04.2023 5 z 5

Mě prostě Lottie Parker sedí. Tohle je již 6. díl ze série a stále mě to neskutečně baví. Ale to je asi viditelné, jinak bych po dalším dílu nesáhla. Já jsem zastáncem, čtení sérií od prvního dílu a myslím, že i tady by to bylo rozumné. Osobní příběh Lottie se vyvíjí a určitě by byla škoda se o něj ochudit. Nepochybuji, že by se tento díl nedal číst samostatně, určitě ano, protože autorka vše hezky vysvětlí a vrací se i do minulosti, takže pozorný čtenář nebude mít problém se chytit a něco si i domyslet. Ale jak už jsem psala, myslím, že by to byla opravdu škoda.
Tento díl, byl trochu jiný Lottie sekla ze závislostí na prášcích a alkoholu, a v novém domě začala se svými dcerami a vnoučkem snad lepší život. Už by bylo na čase, protože co si Lottie a její rodina doposud zažívali, bylo šílené. Jak s tímto zamává nový případ a ke všemu to vypadá na sériového vraha, se tady dozvíme a ještě i něco navíc autorka nám na konci každého dílu připraví takovou malou třešničku na dortu, abychom se měli zase na co těšit ;-)

Naši zahraniční kolegové knihomolové mají velkou výhodu - Patricia Gibney je velmi plodná autorka - světlo světa již spatřilo 12. dílů a já se už moc těším, až se budu moct ponořit do dalšího. Moc doporučuji, jsou to svižné thrillery u, kterých se nenudíte a jen hltáte jednu stránku za druhou. :-)

hlenicka
10.04.2023 5 z 5

Dávám 5*, ale předchozí díly mi přisly rafinovanější, napínavější,víc propracovanější. Tady jakobyste od začátku věděli,jak to skončí. Zádná extra zápletka, ze začátku se tam prolínalo dost postav a jmen,že vám z toho šla hlava kolem a obraceli jste zpět,abyste pochopili,kdo to je. Já nevím, jsem celkem zklamaná. Snad to příště bude zase lepší.

Misabi
09.04.2023 5 z 5

Začala jsem číst včera a dnes dopoledne dočetla. Od knihy se nedalo odtrhnout. Za mne skvělé pokračování. Už se moc těším na další pokračování.

BlaV.
07.04.2023 5 z 5

Začala jsem číst dnes ráno a musela jsem se přinutit knihu odložit a jít něco dělat, za mne další skvělé pokračování.

soukroma
06.04.2023 2 z 5

Jakmile se v knize, zejména detektivce/thrilleru na 20. straně potkávám s 20. postavou, která nemá ani vazbu na předešlé vyjmenované, ztrácím jakýkoli zájem.

Paja1709
03.04.2023 5 z 5

Opět skvělý dil.Myslim ,že zatím každý díl ze série je sázka na jistotu pokud si člověk chce přečíst dobrý thriller.

misaC
02.04.2023 5 z 5

Od poslední stovky stránek se nedalo odejít, i když v tu dobu jsem už předpokládala, kdo za vraždami dívek stojí. Všechna propojení osob, jejich pohnutek a činů se vysvětlila - a že toho bylo hodně!

jeny-v
31.03.2023 5 z 5

Čím dál výš nastavený zenit. Svižný, napínavý, koncem až strhující případ, který se lehce dotýká dílu Stará tajemství. Lotie se nachází v hodně velkém presu - vraždy dívek, z toho dvě z prestižních rodin Gillových a Whyteových, k tomu nerozvážný čin Lea s propuštěním nepříčetné příbuzné, chybný aspekt v případu z minulosti a poslední kapka - únos Katie a Chloe.
Po šesti knihách jsem spolehlivě zaháčkovaná do série o Parkerovic rodině a zdarech vyšetřovacího týmu ragmullinské policie, ke které přibyl nový kolega Sam Keown (snad vydrží).
"Jeden krok, jedno jediné šlápnutí vedle a jste suspendovaná. Tlukot jeho srdce byl v tu chvíli jediná útěcha, kterou dokázala snést."

Andrea7272
30.03.2023 5 z 5

Zase parádní díl. Napínavé a taky pěkně zamotané, ale jako vždy vše do sebe zaklaplo , jak mělo :-)
Lottie už byla trochu klidnější a i celkem občas milejší na sympatického Boyda :-)
No už by bylo na čase si svůj život konečně vyjasnit a říct " ANO " !!!!

hana1039
29.03.2023 5 z 5

Propletenec to byl teda pořádný, autorka se v tom pěkně vyžívá :-)) no doufám, že se už Lottie rozhoupe v osobním životě a posune se dál, samozřejmě i s Boydem :-)

Patricia Gibney
irská, 1962