Poslední výročí

Poslední výročí https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339692/mid_posledni-vyroci-5AD-339692.png 4 1022 304

Sophii táhne na čtyřicet, a ačkoliv je taková optimistka, že podle své kamarádky Claire nevidí sklenici zpola, ale úplně plnou, už i ji začínají trochu znervózňovat biologické hodiny a nová známost je přitom v nedohlednu. Neudělala chybu, když tak lehkovážně pustila k vodě Thomase, nejhodnějšího muže, jakého kdy poznala? Sophie začíná mít pocit, že její život uvízl na mrtvém bodě, když jednoho dne zjistí, že jí Thomasova mazaná prateta z Ostrova počmáraných blahovičníků ve své závěti odkázala něco tak nečekaného, že tím Sophii jako pohádková kmotřička obrátí život úplně naruby. Grace je krásná ledová královna a má všechno, o čem kdy snila: manžela, který ji miluje, a čerstvě narozeného syna. Jak se s tím ale vypořádá, když vidí, jak se Sophie na oba toužebně dívá? Veronice se v životě nic nedaří a na všechny má dopal. Nejvíc na pratetu Connii za to, že umřela a že do své závěti zahrnula zrovna Sophii! Veronika je odhodlaná závěť napadnout a hnát celou „kauzu“ až před nejvyšší soud. A taky vyřešit záhadu Ostrova počmáraných blahovičníků a napsat o tom knihu!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Last Anniversary , 2005

haidy
31.05.2022 5 z 5

To byla tak krasna knizka! Za me autorky nejpovedenejsi kousek. Knizku jsem precetla za jedno odpoledne, jak sem byla napnuta, co se tehdy stalo na Ostrove pocmaranych blahovicniku. Hlavni postavy jsou sympaticke a clovek jim fandi. Ke knizce se urcite nekdy vratim.

Nika151
10.04.2022 5 z 5

Na knížce mi přišlo zajímavé, že se střídají kapitoly z pohledu různých osob, je tam několik postav a postupně se dozvídáme jejich příběh, právě i přes úhel pohledu někoho jiného. Líbil se mi styl psaní, pozitivní přístup Sophie k životu, popis ostrova a celá jeho záhada.

Lehký spoiler: Ocenila bych méně otevřený konec týkající se milostného života Sophie.

Eddemi
25.03.2022 1 z 5

Dosť veľké sklamanie. Autorku mám rada, ale toto bola nuda bez deja.

nicolettkaa
20.03.2022 3 z 5

Taková pohádka pro dospělé. Záhadu lze rozlousknout už ze začátku a nemusíte být zrovna Sherlock Holmes. Čte se dobře, ale není to nic, co by bylo třeba opakovat. Jako odpočinková literatura určitě obstojí.

yvette3
19.03.2022 5 z 5

Bavila jsem se dobře, děkuji Mrs. Moriarty. V současné době příjemná oddychovka.

Knihomolka506
20.02.2022 4 z 5

"víkendovka"
Příběh o závisti, možném nevyčíslitelném pokladu a o snaze hledat si muže.

maryska09
17.02.2022 4 z 5

Autorka má svůj styl psaní, který dodržuje ve všech svých knihách a který baví. Tato není výjimkou. Možná je trochu předvídatelná, ale i tak se čte velmi dobře a závěr s klasickým rozuzlením potěší. Doporučuji

capricorn__
04.02.2022 4 z 5

Za mě spokojenost. Po "Třech přáních" jednoznačně moje druhá nejoblíbenější kniha od autorky. Sedly mi hlavní postavy a jejich osudy, ano, postav je vcelku hodně a docela obtížně se v nich vyznává, ale ve výsledku jsem si k nim našel cestu. Jsem obvykle kritický ke knihám, které se zaobírají snad každým členem rodiny, protože se časem opakují, ale v tomto případě se určitě hodil autorčin styl psaní a její způsoby vypravování. Závěr se mi taky moc líbil. "Poslední výročí" má svojí odpočinkovou, nostalgickou náladu.

Parwana
10.01.2022 odpad!

Zřejmě poslední kniha, kterou jsem od této autorky četla. Psáno tak zvláštním stylem, že jsem musela odložit po pár stránkách, vůbec jsem se s knihou nesžila. Oproti Manželovu tajemství a Na co Alice zapomněla je to už jen slabý odvar.

Ja.Yitka
20.12.2021 4 z 5

Souhlasím s většinovým názorem, že to bylo příjemné oddychové čtení. Krom extrémně pozitivní a perfektní hlavní postavy se mi líbilo vykreslení charakterů všech osob, záhada byla na vedlejší koleji ale vůbec to nevadilo. Chvílemi jsem se i příjemně pobavila a zasmála a závěrem jsem ráda, že konec skončil trochu jinak než se očekávalo, to mě potěšilo celkem dost.

Pajina68
07.12.2021 3 z 5

Kniha nebyla špatná, pouze ten konec mne trochu zklamal. Asi jsem čekala víc. Předchozí knihy od této autorky se mi líbily víc.

martineden
05.11.2021 3 z 5

Ze začátku jsem byla z knihy nadšená, říkala jsem si, konečně fakt dobrá současná autorka. Jak přibývalo stránek, začala jsem se nudit a ty hlavní postavy mi začaly lézt na nervy. To se bohužel zhoršovalo a ke konci jsem se ke čtení musela nutit. Škoda! Ale zkusím další díla autorky, poslouchala jsem zatím jen audio Sedmilhářky, ty se mi docela líbily. Uvidíme.

Kskaja
26.10.2021 3 z 5

Trochu natahování pribehu, kniha mohla být kratší. Téma zajímavé.

iiiccc
10.09.2021 5 z 5

Ač jsem od začátku tušila, jak to s ostrovní záhadou ve skutečnosti je, strašně ale vážně strašně mě to bavilo číst!

kofina
22.08.2021 3 z 5

Jako oddechovka dobré :-)

Nikychlupova
10.07.2021 4 z 5

Další super napsaná kniha. Autorka nezklamala. Dávám čtyři hvězdy.

zimolka
07.07.2021 2 z 5

Nejslabší ze všech autorčiných knih,ale jako oddechovka ujde.

radkanin
24.06.2021 3 z 5

Knihy od Liane mam rada, vzdy je to prijemny relax. U teto musim souhlasit s komentari nize, ze je to zatim nejslabsi, co jsem cetla. Pribeh natahovany, rozuzleni jsem odhadla jiz tak kolem poloviny knihy.. Napad zajimavy, zpracovani tentokrat pokulhavalo..

petra5588
22.06.2021 3 z 5

Příjemná oddychovka, sice poněkud předvídatelná, ale dobře napsaná a místy vážně vtipná.

Hyjoska
22.06.2021 3 z 5

Za mě spíše slabší z autorčiných knih. Čtení bylo sice oddechové a příjemné, ale příběh mě nijak zvlášť nepohltil a nezanechal ve mě žádné hlubší pocity nebo věci na zamyšlení.