Poslední láska Petra Voka

Stárnoucí Rožmberk Petr Vok už ví, že jeho sňatek s mladičkou Kateřinou z Ludanic byl omyl. Dívka nejenže neoplývá očekávaným bohatstvím, ale navíc není duševně zcela v pořádku. Útěchou se Vokovi stává pohledná a energická Zuzana Vojířová z Vacovic, hofmistryně jeho fraucimoru. Rožmberk ji zprvu zahrnuje drahými dary, aniž by čekal, že ona sama o něj projeví zájem. Přesto se na nemocemi sužovaného posledního vladaře rodu pětilisté růže usměje štěstí v podobě Zuzaniny přízně. Podaří se mu však získat i její lásku?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474043/big_posledni-laska-petra-voka-8mh-474043.png 3.815

Kniha Poslední láska Petra Voka

vsechnonebonic
20.04.2020odpad!

Pracuji na zámku, na kterém Petr Vok skutečně žil. Během prohlídky o něm vyprávíme - pravdu. Tohle nemá se skutečností nic společného. Nejlepší je, když vyprávíme lidem o Petru Vokovi,o Zuzaně Vojířové a paní Kateřině a nějaký návštěvník "chytrák" nám skáče do výkladu, aby naše nedostatky doplnil, protože je nabušen vědomostmi, četl např. tuto knihu. Na odreagování , pro někoho, kdo nezná historii, snad dobré, ale já při četbě trpěla a ani jsem ji nedočetla.

orinka3
24.06.2015

Kniha se mi dobře četla, sice se žádné velké překvapení nekonalo, ale přece knížku ráda doporučuji. Komu se líbil film Svatby pana Voka, bude spokojený. I já jsem byla:)