Popravčí

Popravčí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400416/bmid_popravci-iXV-400416.jpg 5 3170 704

Robert Hunter série

Ví, co tě na smrt vyděsí… V losangeleském kostele leží na oltářních stupních zkrvavené, bezhlavé tělo kněze. Je pečlivě naaranžované, nohy natažené, paže křížené na hrudi, ale nejhrůznější ze všeho je, že hlavu kněze někdo vyměnil za hlavu psí. Ze začátku je detektiv Robert Hunter přesvědčený, že jde o rituální vraždu. Jenže když se objeví další mrtvoly, je nucen situaci přehodnotit. Všechny oběti zemřely způsobem, kterého se bály ze všeho nejvíc. Jejich nejstrašnější sny se staly skutkem. Ale jak o nich mohl vrah vědět? A co spojuje tyto zdánlivě nahodilé oběti? Hunter se ocitá na stopě přízračného a sadistického vraha – někoho, kdo má zřejmě schopnost číst myšlenky svých obětí. Někoho, kdo dokáže vycítit, co oběť nejvíc vyděsí. Někoho, kdo se nezastaví před ničím, aby dosáhl svého zvráceného cíle.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Executioner , 2010

lugh
16.01.2016 3 z 5

Po přečtení další knihy uvažuji kam až se autor pustí ve svých dalších dílech. Četl jsem mimo této knihy Dvojitý kříž a Nočního lovce.
Kniha od knihy na mě působí děsivěji. Nevím zdali je to tím, že uvažuji o popisovaných hrůzách nebo tím, že přemýšlím nad tím kde bere autor inspiraci.

radka73
31.12.2015 5 z 5

Autor opět nezklamal. Knihu stačí okomentovat jedním slovem: Perfektní!

LWALKER
19.12.2015 3 z 5

Po prvním díle, kterej byl opravdu skvělej...jsem se moc těšíl na Popravčího...ale pro mne je tato knižka veliké zklamání :(

cherry_kiss
14.12.2015 5 z 5

Tato serie je jednou z nejlepsich, jake jsem posledni dobou cetla. Napinave od zacatku az na konec. Knihu moc nerada odkladam,precteno temer jednim dechem. Nemuzu jinak, nez udelit 5*

TomK
03.12.2015 5 z 5

"Vím čeho se nejvíc bojíš..." Knihy Roberta Huntera jsou jedna z nejlepších sérií, kterou jsem kdy četl. Další brutální kniha u které hltáte každý řádek a každou kapku krve :D Nemohu jinak než zase doporučit a vzájemné popichování Garcii a Huntera je taky naprosto super, nejlepší detektivní dvojice:)A taky žasnu každou knihou jaký má pan Carter v některých oblastech (psychologie,počítačová technologie,atd.) obrovský přehled, někdy až se mi tomu nechce věřit. Naprosto dokonale zvrhlé dílo!

Kamil2
20.11.2015 5 z 5

Autor má neuvěřitelný dar dát svým knihám brutální rozměr. Popravčí je toho důkazem - knihu jsem četl jedním dechem a od pekelného napětí jsem si obrazně řečeno okousal nehty na rukou. To čiré zlo jsem cítil z každé stránky knihy.

ritta
08.11.2015 5 z 5

Vynikající kniha, stejně jako předchozí,žádné zdlouhavé pasáže jsem nezaznamenala, spíše drsnější a ty jsem stejně jak už někdo níže psal, sem tam přeskočila,abych neměla děsivé sny jako první oběť.Knihu doporučuji.

mispulin
01.11.2015 5 z 5

Jednoznačně pět hvězdiček. Napínavé od začátku až do samého konce. Co nejrychleji si musím sehnat další knihu od tohoto skvělého autora.

Verka123
29.10.2015 5 z 5

Výborná kniha, stejně jako první díl. Jdu se pustit do dalšího dílu.

petrzel
21.10.2015 5 z 5

Začala jsem serii číst na doporučení a nemůžu se od ní odtrhnout. Jsou to všechno perfektní knihy

Lilith1
11.10.2015 3 z 5

POZOR ---KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILER-----POZOR--KOMENTÁŘ OBSAHUJE SPOILER

Na jednu stranu se vůbec nedivím skvělému hodnocení. Kniha je napínavá, drsná, čtivá, s postavami se čtenář hladce sžije, ta troška nadpřirozena ve vidinách Mollie není ději na škodu. Co mi, ale hodně vadí, když něco naruší děj příběhu a je to třeba i maličkost jako v tomto případě. Takže - Dan Tayler - jak později zjistíme Michale Madden a zároveň hlavně Ryan Turner, prodával svůj dům přes Amandu Reillyovou, jak sám řekne, několikrát se s ní setkal a dokonce s ní po telefonu mluvil o tom, že má na dům kupce - Ryana Turnera. Takže ačkoliv věděla jak Tayler vypadá a znala i jeho hlas, jede mu pak prodat jeho vlastní dům? A navíc ho ani nepozná? Nic jí není podivné? Au, au, au..... Prostě pro mou osobu, to je hodně zásadní díra v ději. Nebýt tohohle kiksu, tak dám nejspíš plný počet, protože vše ostatní je logické, dotažené, ač v souvislosti Molliiním otcem možná už mírně překombinované, ale kruci, když je logika ve všem ostatním - číslování, použití krve předchozí oběti a vůbec je na ni kladen velký důraz, pak tady mi silně chybí a celkově to narušuje celý dojem z příběhu. Takže je mi líto, ale za mě je to jen za tři hvězdičky.

ERIK 2
10.10.2015 5 z 5

Kdyby bylo hodnocení sto bodů dám sto,je to příběh zajímavě propracovaný a pomsta bývá vždy sladká.

jarka2222
30.09.2015 5 z 5

Velmi dobrá kriminálka. Napínavá až do konce. Nechci tu vyzvonit konec, ale malinko už se to pohybovalo na hraně uvěřitelnosti, ale to je asi dobře. Jinak bych se určitě bála, aby nikdo nezjistil moje fóbie.Za mě maximum hvězdiček.

Salwator
28.09.2015 5 z 5

Bohužel jsem se k této knize dostal jako k první v sérii, ačkoli první být neměla. Proto jsem nechápal narážky na Krucifixe, a to mě štvalo. Za mě však až do nástupu Jednoho za druhým nejlepší díl série. Co vás v životě nejvíce děsí? Z čeho máte fobii? Dovedete si představit, že to na vás někdo ví a pak vás tímto stylem zabije? Ne? Pak si přečtěte Popravčího. Jeden z nejgeniálnějších vrahů, co kdy běhal po této planetě se mstí. A mstí se těmi nejbestiálnějšími způsoby, jaké si jen dovedete představit. Dokonalé!

terezie6086
17.09.2015 5 z 5

Chtěla jsem se bát, a myslím že tato kniha mi naprosto vyhovovala, skvělý děj. Doporučuji

ondrula
09.09.2015 3 z 5

Ze začátku se mi kniha docela líbila, ale postupem času jsem ztrácel zájem. Mix thrilleru a detektivky tentokrát moc nefunguje, autor se směšně pokouší udržet napětí tím, že knihu rozkousal asi do 130 krátkých kapitol a na konci každé z nich přijde nějaké šokující odhalení. Také se pokoušel o originalitu tak, že snaživě vymýšlel ty nejbizarnější způsoby vraždy, ale působilo to na mě poněkud samoúčelně, zvlášť když motiv práce se strachem nebyl příliš zužitkován. Robert Hunter, jinak celkem nezajímavý a odrzlý chytrák, poměrně obtížně přichází na motiv vražd a i na osobu pachatele, ovšem ten detektivní proces není příliš zajímavý. Zklamalo mě to autorské klišé, že pachatel je čtenáři dobře znám, protože se s ním Hunter v průběhu knihy konfrontuje. Závěrečné epilogové slinty už jsem musel přeskočit, jinak to nešlo. Knihu bych doporučil spíš nenáročnému čtenáři.

kristina16
28.06.2015 5 z 5

Po přečtení Nočního lovce a Sochaře smrti jsem si myslela, že se konečně bojím nějaké knížky.
opak byl však pravdou a upřímně? Tahle kniha mi naháněla husí kůži od začátku do konce...
"Vím, co tě na smrt vyděsí."

Brus
03.06.2015

Výborné čtení, přečetla jsem jedním dechem. A pak mě nafral syn, páč mi sebral tu další a já musela týden čekat, než dojede a mamince ji vrátí.

Dagmara36
01.06.2015 5 z 5

Supe, super, super. Co jiného dodat.

rubit
20.05.2015 3 z 5

Opět velmi čtivé, ale Dvojitý kříž mě přišel víc propracovanější, tento díl je o trochu slabší, hlavně konec, čekala jsem trochu víc, odhadla jsem oba vrahy. Také to bylo s Dvojitým křížem dost podobné. Ale jak jsem psala, čte se to velmi dobře, moc mě to bavilo a určitě se vrhnu na další díly.