Poločas rozpadu

od:


KoupitKoupit eknihu

Volné pokračování románu Spad. Válka skončila. Zbyla jen vzpomínka v podobě zničené planety, na kterou dopadly stovky jaderných hlavic. Starý svět zmizel a ten nový je jiný – divoký, tvrdý, radioaktivní… Zbytky lidí se snaží přežít v jeho troskách a vybudovat něco jako civilizaci. Jsou ale takoví, kteří civilizaci nechtějí. Vlastně nechtějí ani divošství. Touží po jediném – dokončit práci, kterou začaly světové mocnosti ve své válce. A proti nim stojí ti, kteří věří v nové začátky. Ale – stojí tenhle svět vůbec za záchranu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/330800/polocas-rozpadu-2BH-330800.jpg 4.5351
Série:

Spad (2.)

Žánr:
Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (88)

Přidat komentář
Hejkalka
13. října

Nedokážu říct, který z prvních dvou dílů se mi líbil víc. Ale chvíli jsem měla nutkání dát čtyři hvězdy, protože takhle skončit knížku, když jsem 400 kilometrů od třetího dílu, no to se prostě nedělá! ;-)

gaspoda
10. října

fajnově nakoplo

1T0S_
29. září

Netradičně podaná post-apo kniha, která vás rozhodně nebude nudit.
Osobně bych řekl, že tohle je zatím to nejlepší, co jsem od Kotlety četl - 4/5 ;)

heavy66
29. září

1."Počkej, až řeknu banzai, jasný?" "Jasný, plukovníku," odvětila Nacumi.
"Banzai," zašeptal jsem. "Banzai!", vykřikla nadšeně Nacumi.
2."Víš, jako to říkal generál Špaček: Před popravou je nechte vychcat a nabídněte jim cigáro, protože ty pochcaný mrtvoly jsou pak strašně neestetický."
3."V Rusku, kurva, v Rusku. Všechno zlý přijde vždycky z Ruska!"
Před Brnem začíná být horko a plukovník Michálek vyráží s Alicí a Ryanem na brutální, krvavou a napínavou misi proti Měnitelům!

Predator3313
11. září

Druhý díl nebyl úplně špatný, nicméně proti jedničce to bylo slabé.
Vůbec mě nezaujaly nové postavy a ty oblíbené z první knihy se moc ke slovu nedostali ( Sam KO, Michal se jen mihnul a Ryan taky nedostal nějak moc prostoru ).
Spoiler: Nicméně holohlavci, kteří se snaží posbírat co nejvíc atomovek a zlikvidovat lidstvo kompletně, nejsou vůbec špatný námět. To že se ukázal i Žolík bylo taky dobré, jsem zvědav jak rychle to s ním Plukovník vyřídí, nebo si ho nechá na později :D
Takže jdu číst třetí díl, ale určitě mě jednička bavila víc.

Azmodan
24. srpna

Druhý díl. A pro mě zajímavější než ten první (což jinými slovy neznamená, že ten první byl špatný!). Opět mi to připomíná Fallout, ale příběh je zajímavější, napínavější a i ty bitky byly takové...jiné. Navíc reálie byly surovější, kanibalismus, otrokářství. Prostě trefuje témata, která se dle mě takového světa velmi týkají. Vtáhlo mě to a já si to užil! První díl ustanovil dobré kulisy a ten druhý v nich rozehrál velmi zajímavé divadelní představení!
Jediné, co ve mě vzbuzovalo rozporuplné pocity byly "vzpomínky" na naše soudobé reálie. Poznámka k Ewě Farné (a jiným) ve mě vzbudily myšlenku "kdo na ní bude vzpomínat 40 let po jaderném holokaustu" (bez jakékoliv skryté či zjevné urážky!), na druhé straně, zmínka o kouzelníku Žitu se mi líbila...prostě fakt nevím, jestli to do té knihy patří nebo ne :o)
V každém případě doporučují a těším se na díl třetí!!!

Budulman
19. srpna

Dvojka byla pro mě nejslabší díl, který jsem se dokonce musel přemáhat dočíst.
Cesta z Brna byla roztahaná a s vyhlídkou na další díl se zdála neúplná.
Trojka mi to naprosto vynahradila :)

lee5747
09. srpna

Za mě super, lepší než předchozí díl. Čtivé a napínavé.

hanak_v_exilu
26. července

První díl začal zvolna a skončil drtivě. Ten druhý mě naopak chytl od první stránky a postupně moje nadšení opadalo. Možná jsem jsem se přesytil neustálé akce. Nebo možná autor překročil onu neviditelnou hranici, za níž začínám vidět nerealistické momenty i na braku. Násilí bylo hodně, bohužel místo aby zahušťovalo atmosféru, připadalo mi, že má za úkol jen šokovat. I svět na pokraji šílenství by měl mít svou příčetnou tvář.

toni-az
14. července

Doufal jsem, že tento díl bude lepší než jednička, ale bohužel úroveň spíš klesá. Jsem zvědav na poslední díl, ale jsem k tomu poněkud skeptický. Tento díl je dosti zklamání.

Lmslaver
03. července

Byl to dobrý tah zkrátit si dlouhou chvíli na rozpálené pláži Poločasem rozpadu od masaře z Bruntálu, který mě vtáhne do Čech po apokalyptické jaderné válce. Plukovník Michálek, hrdina z Istanbulu nemá zrovna na práci nic menšího než záchranu už jednou zničeného světa. Vykouří u toho víc doutníků, nežli utrousí hlášek, což mi vyhovuje (tím nechci schvalovat kouření), protože nepotřebuju mít mezi jednotlivými výstřely z akáčka pokaždé nějaký vtipný bonmot. I tak se mi dostala dostatečná porce fórků mezi podřezanými hrdly, průstřely těl, cákanci krve, mozků a dalšími chuťovkami. Nevadí mi ustřelené hlavy, useknuté ruce, nebo jiné končetiny ale useknutý konec knížky mě dokáže namíchnout a Poločas rozpadu je vlastně jen polovina příběhu, který je ukončen v následující Rázové vlně. Škoda, tohle je má jediná malá výhrada, ale i tak je to hodně dobré čtení, obzvlášť na rozžhavený písek. Stále se griluju na slunci vedle manželky, slyším cizí uřvaná děcka pobíhající po břehu a před očima se mi míhají prapodivná tetování na obézních tělech. Vracím do plážové tašky kotletovku a marně šátrám po šestiranném pythonu kterým bych nejraději zkropil okolní písek krví a odebral se na vychlazený čepovaný San Miguel…

pa1wek
21. června

Jedním slovem nádhera. Poutavý příběh z postapokalyptické doby plný napětí a akce a snahy o zachování alespoň zlomku toho, co zbylo ze starého světa — Součást trilogie.

Däniken
12. června

Plukovnik Michalek a jeho parta kontra kult vyholenych dumsdej-dacanu v surovem mixu madmaxe, Slechtova Oggerda a jednoho britskeho postapo snimku, jehoz nazev jsem uz davno zapomnel.

Solidni, (ne)kvalitni literatura pro choromyslne scifisty a zhave tema pro silene analyzy a hlucne diskuze v podzemnim bunkru radikalnich feministek.
Ja osobne se dobre bavil.

Lethania
06. června

Že je pokračování lepší se moc často nestává, ale tady to vyšlo. Kniha se četla sama, o humor nebylo nouze a postavy byli velmi sympatické. Prostě další kotletovský zážitek se vším, co si od 'brakové' literatury přát.

Solverino
21. května

Zase prostě kvalitní "braková" literatura. Není co dodat, za plný zásobník hvězdiček.

stanislaw
17. května

Na mne kniha dělala dojem pěkně přepsané počítačové hry. Klasicky rozdělená na mise a úkoly, vážně mne napadlo, že by to mohla být skvělá RPG. Snad teď nejsem za blbce, jako že už to existuje. Nevím o tom. Jinak všem děkuji za zprávy, že to není konec, a že bude poslední díl. Protože konec Poločasu byl vážně rychlý a divný. Celkově se mi kniha líbila a děj mne bavil, i když jsem starší ročník a vlastně nemám rád zbraně. Neustále jsem si říkal, že to ani takové sci fi nemusí být. Že?

Alezi76
20. dubna

Velice důstojné pokračování prvního dílu. A o chlup dá se říct, že i lepší. Jsem zvědavý na konečné třetí pokračování. Jen tak dále pane Kotleto.

Dandulka
20. dubna

Kotleta je prostě Kotleta! Mám ráda ty jeho slovní kotrmelce. Ráda se jim zasměji.

roso.mak
16. dubna

Svět se dostává do nové dimenze průseru (omlouvám se, ale průšvih je prostě slabé slovo) a jen hrdina, co už si párkrát prošel peklem (nebo jadernou válkou, ono to vyjde nastejno) ho může zachránit. A protože má s sebou dvě baby jako křen, myslím, že má docela šanci.

Mnohem lepší než první díl. Ten stojí dost samostatně, když po něm nebudete chtít pokračovat, ničemu to vadit nebude. Tenhle díl ale skončil natolik napínavě, že už netrpělivě čekám, až se na mě dostane řada na jeho pokračování.

Sldook
12. dubna

Kotleta zde pekne rozviji dej prvniho dilu, ale prislo mi, ze se zde objevily nove dejove linky a to na ukor starsich, ale neuzavrenych, z predchoziho dilu. Kazdopadne kvalita psani zustava, mozna i naopak narusta. Necham se prekvapit a snad se nektere dejove linky znovu objevi v tretim dilu.

Lenka.Vílka
10. dubna

Rozhodně lepší než první díl, přestože ten mě nadchnul maximálně. Stále stejná úroveň popisu, děje a počtu výstřelených kulek.

Wyrdaia
02. března

Zábavná jednohubka, která na 2. díl suprově odsýpá a nutí číst neustále dál. Ten uštípnutý konec... ten mi dokázal zkazit den. Banzai.

Při čtení mě několikrát napadlo: "Svůj svět si musíme zasloužit."

Krukron
01. března

Rychlost, akce a super spád. Perfektní pokračování prvního dílu. Řekl bych i lepší než první díl, což se u pokračování moc často nevidí.

tony64
01. března

Všem se kniha líbí.Já nejsem vyjímka.Tenhle žánr ve spojení s Kotletou nemůže zklamat.

lipon
20. února

"čteno" opět ve skvělém podání Borka Kapitánčíka jako audiokniha. Líbilo se mi, ale SPAD se mě zaujal více, přišlo mi, že děj ve SPADu více odsýpal. Konec useknutý, je třeba číst dále :-)

vaby
17. února

Super.

Jm.bazar
10. února

Ani nevim jak, začala jsem knihu číst a najednou byl konec :) děj prostě utíkal. Uvidíme jak to dopadne ;)

SimaX
09. února

Dostal jsem co jsem očekával. Velké překpavení byla manlinká japonka, která tomuto dílu dodala o hodně větší šmrnc. Dal jsem si menší pauzičku, ale co nevidět letí na poslední díl.

RoseMadder
08. února

Nesrovnatelně čtivější a propracovanější, než první díl. Rázová vlna překonává i druhý díl.

jiri2002
30. ledna

Protože jsem četl první díl (Spad), přečetl jsem si i tento. Pozitivní je to vlastenectví, které z knihy kouká...


TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

postkatastrofická

Autor a jeho další knihy

Leoš Kyša

František Kotleta (p)
česká, 1979

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených15x
v Přečtených505x
v Čtenářské výzvě68x
v Doporučených23x
v Knihotéce185x
v Chystám se číst92x
v Chci si koupit47x
v dalších seznamech3x