Ross Poldark - Návrat domů

Ross Poldark - Návrat domů https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248985/bmid_poldark-ross-poldark-navrat-domu-1Nl-248985.jpg 4 239 81

Poldark série

Důstojník Ross Poldark se po letech vrací z americké války do rodného Cornwallu a těší se, že zase začne vést normální život, bude spravovat rodový majetek a ožení se s dívkou, kterou už léta miluje. Po návratu však zjišťuje, že otec je mrtvý, šlechtické sídlo i veškeré hospodářství zchátralé a že služebnictvo rozprodává všechny zbývající cennosti. Největší bolest však zažívá po zjištění, že se krásná Elizabeth zasnoubila s jeho bratrancem Francisem, protože se domnívala, že Ross ve válce zahynul. Zklamaný důstojník se ale navzdory všemu pouští do práce a snaží se dát do pořádku rodinný majetek a znovu otevřít otcův měděný důl. A také zapomenout na svou životní lásku a zvyknout si, že patří jinému. Pomáhá mu v tom mladičká Demelza, vlastně ještě téměř dítě, kterou najal jako služebnou, aby ji vytrhl z neutěšeného prostředí, v němž dosud žila. Vděčná dívka v něm vidí svého zachránce a odměňuje se mu hlubokým obdivem, ale zároveň usiluje o jistou míru samostatnosti. Vedle ní a s její pomocí se Ross znovu vrací do života… Podle této dvanáctidílné ságy natočila britská televize BBC kultovní seriál, který si získal obrovskou popularitu. V roce 2015 vznikl stejnojmenný osmidílný remake, jenž zaznamenal okamžitý úspěch a zařadil se mezi nejsledovanější seriály posledních let. BBC seriál prodloužila o další sérii, chystanou na rok 2016.... celý text

Romány Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Baronet

Ross Poldark , 1945

katallinka
31.01.2017 5 z 5

Ke knize jsem se dostala prostřednictvím seriálu. Naštěstí jsem viděla pouze jeden díl, protože kniha vše popisuje velmi do hloubky a to seriály tak dobře neumí. Kniha se navíc velmi dobře čte. Už se těším, jak bude život rodiny Poldarků pokračovat dále.

tygřík2
31.01.2017 5 z 5

Neznala, potkala, beznadějně zamilovala. Prostřednictvím seriálu, který vzniká od roku 2015.
Kniha je rozvláčnější, ale vůbec to nevadí, krásně se po ní usíná.
Romantický příběh, ale ne hloupý. ( Možná proto, že si všímá i jiných věcí než jen milostných pletek.) Neřeší být či nebýt nebo kdo a co jste. V Poldarkovi , když už jednou jste, tak koukáte, abyste byl ( řečeno slovy jiného klasika). Muž je muž, žena je žena, láska je nádherná, láska bolí, o lásku se musí pečovat. Problémy se řeší, nečeká se, až vyhnijí nebo je vyřeší někdo jiný. Krása se nazývá krásou, špína špínou. A v každém je namícháno trochu ďábla a trochu anděla, jen poměry jsou jiné.
Bohužel, vyskytují se tu tiskové chyby (opravdu ano a není to přímá řeč jedné z postav) , ale jsou drobné a není jich mnoho. Ale u jinak pěkně vyvedené knihy je to zbytečné a škoda. Ovšem, na druhou stranu, to vynahradí obálka, že?

Channach
27.01.2017 5 z 5

Byla jsem velice mile překvapena a tak trochu vzdělána. Toto dílo ze 40.let minulého století je syrové, skvělé a předběhlo svou dobu. Není divu, že už podle něj byly natočeny 2 seriály a film. Vřele doporučuju. + ta seriálová obálka je prostě...wow. Více v mé recenzi v záložkách (Chrudimka.cz).

ivulka15
26.01.2017 5 z 5

Mě se to moc líbilo. Hlavně barvitost jednotlivých postav, to že nikdo vlastně není úplně kladný ani záporný. A navíc se román odehrává ve velmi zajímavém období plném převratných změn.

jitvav
09.01.2017 4 z 5

Knížka mne nezklamala, ale ani nijak zvlášť nenadchla. Chvíli mi také trvalo, než jsem se trochu sžila s hlavními postavami. Místy je také děj trochu rozvláčný, nicméně další díly si určitě přečtu.

Leniiis
06.12.2016 4 z 5

Hezká knížka, jen konec mě už moc nebavil, ale určitě zkusím druhý díl.

Sidonia
14.10.2016 4 z 5

Souhlas s orinkou3.obalka neodpovida obsahu, ale pekne napsany roman, vykresluje obraz doby - potize horniku, zivot ang. Slechty, zajímavé. Pekne jsem si pocetla.

Větrnáhůrka
29.09.2016

To Hanisek:
Ty "tiskové chyby" nebyly chyby, ale výroky poněkud tupé doktorovy manželky, která měla vadu řeči a neuměla vyslovovat "r". Proto ten "Poldauk" a "Ameuika". Jinak se taková logopedická vada v psaném textu znázornit nedá.

Airin
17.09.2016 5 z 5

Kniha se mi četla opravdu nádherně! Autorův styl psaní Vás při první větě chytí a nepustí až do poslední věty. Je to velmi zajímavě napsané a divila jsem se, že jsem během čtení nepřeskočila ani jednu větu v knize. Je to velmi příjemné čtení, kde nechybí láska, intriky, příjemné prostředí, ve kterém se příběh odehrává a vy se přistihnete, jak se už nemůžete dočkat další kapitoly.
Seriál se mi také opravdu velmi líbí :))

flanker.27
01.09.2016 5 z 5

Tohle je ten případ, kdy mne adaptace dovedla k předloze. Je to pak trochu jiné, než když první čtu knihu a až poté vidím adaptaci (ve druhém případě to adaptace mají těžší, protože si člověk udělá svou představu, do které se tvůrci nemusí trefit). Nicméně ke knize. Velice příjemně napsané, autorův lehký styl se okamžitě zažere pod kůži a oči přeletí až na poslední stránku. Propracované charaktery a dokonale zvládnuté prostředí. Rodová sága jak má být.
K těm chybám, co zazněly v jednom komentáři: to byla vada řeči paní Choakové :)

weberda
31.07.2016 5 z 5

Krásný čtivý román, doporučuji.

ElisR1
20.07.2016 3 z 5

Od knihy jsem čekala hodně, vzhledem ke všem nadšeným recenzím, ale nakonec jsem byla jenom zklamaná.

Izu
20.06.2016 3 z 5

Tak nevim. Kniha neni spatna, ale za srdce me nevzala.Takove nemastne,neslane.Ale zkusim i druhy dil.

orinka3
18.05.2016 5 z 5

To je aspoň knížka!! Obálka je tedy hodně kýčovitá, ale koho neodradí, dočká se úžasné četby. Příběh jsem zhltala za dva dny a před očima mi defilovaly postavy jako živé. Autorovi se podařilo vykreslit každou z nich tak, jako bychom ji znali osobně. Každá jiná, každá svým způsobem originální a utkvívající v paměti. I prostředí je navýsost zajímavé, hlavní hrdina není typický klaďas, o to víc je sympatický. Moc se těším na další díl, už jsem si ho zarezervovala v knihovně.

Skatty
06.05.2016 4 z 5

Moc se mi tato kniha líbila a už se těším na další díl. A mám v plánu i seriál, ale to až přečtu knihy. Protože kniha je většinou vždycky lepší než film. Alespoň co se mých zkušeností týče :) Takže uvidíme. Vřele doporučuju všem :)

Jass
15.04.2016 5 z 5

I když bez mučení přiznávám, že seriál se mi líbil o trošku víc (přišlo mi to tam tak nějak logičtěji uspořádané, některé seriálové důvody mi byli sympatičtější než knižní... Třeba celá vánoční scéna na Trenwithu byla seriálově skvěle zpracovaná, tam Ruth Teagovou skutečně nesnášíte, v knize vás spíš lehce irituje), byla tahle kniha skutečný skvost. Sice jsem ji četla trochu déle, než je u mě běžné, ale nebylo to tím, že by nebyla dobrá, jen jí možná chyběla taková ta úplná chytlavost, kdy prostě nemůžete přestat číst, ale možná to bylo tím, že jsem byla vážně hodně unavená :D. Bylo to vážně skvělé a nemůžu se dočkat dalšího dílu, i když už vím, jak to bude pokračovat, nijak mi to ale nevadí a určitě se na něj vrhnu hned jak vyjde.

zuzana13
25.03.2016 5 z 5

Je to moc překrásná kniha. Líbí se mi seriál i kniha. Byla napínavá od začátku až do poslední stránky. Už se moc těším na další díl.

Ronnie68
14.02.2016 5 z 5

Tohle byla jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Perfektně popsané životní vztahy a celkově celá tehdejší doba + vyvíjející se vztah Demelzy a Rosse .... Prostě úžasná kniha a už se těším na pokračování ..

alexvera
15.11.2015

Kniha se četla moc krásně, úplně z ní na mě dýchla atmosféra cornwallské přírody a tmavých dolů. Příběh je krásně napsaný, postavy a jejich osudy si díky skvělému popisu okamžitě zamilujete. Nevím jestli byl lepší seriál nebo kniha. Už se moc těším až vyjde druhý díl. :)

Rodaw
29.10.2015 4 z 5

Moc pěkná kniha :-) Je na takové spíš klidné vlně, autor hezky v klidu popisuje život našich hrdinů, u čtení si člověk odpočine :-) Pokud máte rádi rodinné ságy a rádi čtete něčích životech, tohle by mohla být ta správná volba :-)