Ross Poldark - Návrat domů

Ross Poldark - Návrat domů https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248985/bmid_poldark-ross-poldark-navrat-domu-1Nl-248985.jpg 4 239 81

Poldark série

Důstojník Ross Poldark se po letech vrací z americké války do rodného Cornwallu a těší se, že zase začne vést normální život, bude spravovat rodový majetek a ožení se s dívkou, kterou už léta miluje. Po návratu však zjišťuje, že otec je mrtvý, šlechtické sídlo i veškeré hospodářství zchátralé a že služebnictvo rozprodává všechny zbývající cennosti. Největší bolest však zažívá po zjištění, že se krásná Elizabeth zasnoubila s jeho bratrancem Francisem, protože se domnívala, že Ross ve válce zahynul. Zklamaný důstojník se ale navzdory všemu pouští do práce a snaží se dát do pořádku rodinný majetek a znovu otevřít otcův měděný důl. A také zapomenout na svou životní lásku a zvyknout si, že patří jinému. Pomáhá mu v tom mladičká Demelza, vlastně ještě téměř dítě, kterou najal jako služebnou, aby ji vytrhl z neutěšeného prostředí, v němž dosud žila. Vděčná dívka v něm vidí svého zachránce a odměňuje se mu hlubokým obdivem, ale zároveň usiluje o jistou míru samostatnosti. Vedle ní a s její pomocí se Ross znovu vrací do života… Podle této dvanáctidílné ságy natočila britská televize BBC kultovní seriál, který si získal obrovskou popularitu. V roce 2015 vznikl stejnojmenný osmidílný remake, jenž zaznamenal okamžitý úspěch a zařadil se mezi nejsledovanější seriály posledních let. BBC seriál prodloužila o další sérii, chystanou na rok 2016.... celý text

Romány Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Baronet

Ross Poldark , 1945

bookcase
06.04.2018 5 z 5

Kolem téhle ságy jsem chodila obloukem, myslela jsem podle obálky, že to bude přeslazená slátanina. Dala jsem pak na doporučení jedné kolegyně knihomolky a začala číst. Nelituju, dostala jsem krásný historický příběh v úžasných reáliích Cornwallu, romantiky tak akorát.

Freedomova
28.03.2018 5 z 5

Knihu jsem si půjčila náhodou v knihovně a naprosto mě pohltila, takže už za dva dny jsem šla pro další díl. Netušila jsem, že existuje seriál a jsem za to ráda, alespoň si všechny postavy mohu představit podle sebe. Kniha je napínavá, čtivá, není v ní žádná nudná pasáž. Barvité líčení krajiny a těžkého života chudých horníků plynule doplňuje milostný příběh hlavního hrdiny, takže kniha není vyloženě "slaďák" a každý si v ní najde to své.

Amitiel76
11.03.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem si vypůjčila v knihovně, po zhlédnutí nádherného seriálu BBC, který jsem si zamilovala.....
Tato knižní předloha, je určitě nádherné dílo, co obsahem, tak i vypravěčským stylem autora. Je neuvěřitelné, že byla napsána již v roce 1945.
Kdyby se mi kniha dostala do rukou dřív, než jsem zhlédla seriál, jistě bych ji četla s velkým zápalem a zvědavostí. Ale takhle, jelikož jsem již dopředu věděla kudy se bude děj ubírat, co bude následovat, a co se stane potom....nutilo mě to neustále otáčet stránky dopředu, vyhledávat jen více zajímavé pasáže, a číst tak říkajíc "letem - světem" :-) Dá se říct, že jsem četbu omezila pouze na kapitoly, ve kterých se pojednávalo o Rossovi a Demelze. To ostatní dění kolem, týkajících se záležitostí dolu, a dalších postav, jsem vynechávala.
Ale to určitě nesvědčí o špatné kvalitě díla. Spíš o mé lenosti a nechuti , číst znovu doslovně to, co jsem nedávno zhlédla v televizi. Seriál je totiž téměř dokonalou kopií knižní předlohy..... Upřímně schrnuto, asi jsem spíše vyznavačkou jednodušší romantické literatury.
Přesto že knihu hodnotím plným počtem bodů, po dalších dílech nyní určitě nesáhnu.....

de_baques
31.01.2018 5 z 5

Kniha byla zřejmě od začátku koncipovaná jako menší série, proto autor rozehrál tolik jmen a osudů, které by byly zřejmě značně zmatečné nebýt toho, že jsem viděl prvně seriál. Je to příběh vypravěčsky jednoduše koncipovaný, hodně dějový, nesnaží se proniknout do podstaty historických problémů a jeví se jako klasická oddechovka.

Atalera
30.01.2018 2 z 5

Obálka udělá hodně, ale obsah byl "nemastný" "neslaný", po druhém dílu nesáhnu ani omylem. Za mě prostě NE.

minimonisek
29.09.2017 5 z 5

Knihu jsem četla po shlédnutí mého oblíbeného seriálu, proto ji doporučuji všem fanouškům Poldarka. Nevím, zda by se mi tolik líbila, kdybych seriál neznala, ale četla se dobře, příběh byl promyšlený a člověka vtáhl do děje. Už se těším na druhý díl.

snimcibdim
09.09.2017 2 z 5

Pro mně částečně "červená knihovna" částečně "žánrový obrázek". Seriál pokládám za napínavější a celkově lepší - a myslím, že kdybych ho neviděla, tak knihu ani nedočtu. Smekám před BBC (i když ani oni z toho nedělají víc než jen romantickou mainstremovku opřenou o půvab a sexappeal hlavních představitelů).
Oproti seriálu jsou v knize vztahy méně dramatické, děj rozvleklejší, postavy "šustí papírem".
Žádné veledílo, jen průměrná oddechovka.
Škoda - námět je totiž podle mě docela dobrý a dalo se z něj dostat víc než jen "román pro ženy".

Toffee
08.09.2017 2 z 5

Zklamání! Uhrančivý krasavec na obálce, superlativa v komentářích, moje očekávání bylo velké - že to bude něco jako Jih proti Severu s mužským hrdinou. Bohužel, uhrančivý byl jen ten fešák na obálce, knížka ne. Bylo to celé tak nějak kostrbaté a bez čehokoli, co by vyvolávalo emoce. Veškerý děj byl jen jaksi nezaujatě popisován, takže i mé čtení se neslo bez valného zájmu o postavy, natož o to, co bude dál.

LiLLu
04.09.2017 3 z 5

já jsem z toho tak nadšená nebyla, přišlo mi to studené bez emocí takové jak rovná linka..a když už to bylo zajímavé autor to ukončil a pokračoval u dálší postavy.
Podívám se na seriál asi bude lepší..

Anne Leyyd
01.09.2017 4 z 5

Čteno jedině kvůli skvělému seriálu :-)

Autor píše velmi dobře, svižně postupuje měsíci a roky a čtenář se při četbě rozhodně nenudí.

Jelikož to napsal muž, tak se mi moc nepodařilo vytvořit si k postavám osobnější vztah - postrádala jsem kapku hlubší prodchnutost postav, kterou do psaní umí zasadit autorky, jinak ale nemám co vytknout.

Co bych ale doporučila těm, kteří se do této série chtějí pustit, tak aby se nejprve mrkli na 1 - 2 epizody seriálu, protože těch postav je tam fůra a bez toho, že jsem viděla seriál jako první, bych se rozhodně nedovedla tak dobře orientovat.

A tleskám tvůrcům seriálu, protože to bylo mistrovské převedení knihy na obrazovky. Jedno z nejlepších jaké jsem kdy viděla.

meredith6677
19.08.2017 4 z 5

Velice čtivá kniha a pěkně popsaný děj. Za mě ale asi vede více seriál. :)

Sabča92
04.08.2017 5 z 5

Tak toto byla skutečně krásná kniha! Viděla jsem nejprve seriál, ale to nic nemění na faktu, že kniha je prostě úžasná! Napsána nesutečně krásným květnatým jazykem, která se mi četla sama. Všem moc doporučuju :-)

annes
28.06.2017 5 z 5

Rosse jsem si prostě musela přečíst po shlédnutí seriálu. Musím říct, že postavy jsou v knize mnohem lépe propracované a dějové spojky lépe vysvětleny. Pokud máte rádi romantiku a anglickou přírodu/prostředí vřele doporučuji.

Lee7
04.06.2017 5 z 5

Musím říct, že kniha mě uchvátila. Skvěle napsaná a vtáhne vás do děje za dob 18.století. Jací lidé byli, a jak vše vypadalo v jedné rodině. Moc hezky sepsán první díl. Jen očekávám co bude v druhém :)

javirgo
20.02.2017 4 z 5

Právě jsem knihu dočetla a mám podobný názor jako uživatelka Atuin, viz komentář přede mnou. Ross na mě z obálky působí dost ďábelsky a to je zavádějící. Podle této obálky to vypadá, jako by byla kniha napsána podle filmového scénáře, nikoliv naopak. Myslím si, že je na čtenáři, jakou si udělá sám představu o hlavních postavách románu. To je ale jediné, co bych knize vytkla. Seriál jsem ještě neviděla, pouze v ukázkách.

Atuin
17.02.2017 4 z 5

Velice by mě zajímalo proč si první vydání u nás zasloužilo filmovou obálku ( předpokládám že je filmová ), je to neoriginální a bez nápadu a vnucuje to představu že uvnitř knihy najdete něci jako Stmívání nebo Vampírskou akademii.
Kniha sama mě překvapila je to povedené není to překombinovaná slátanina, ostatně vzhledem k datu sepsání ani nemůže být. Výborné prostředí, uvěřitelné postavy, prostě pravdivé. Taková jiná Jane Austen nebo Louisa May Alcottot, apd...Jsem ochotna tomu dát plné hodnocení, protože proč ne když je kniha dobrá, chytne a nelze ji odložit.5/5

Barbara182
16.02.2017 4 z 5

Moc se mi líbí seriál BBC a tahle kniha ho nádherně "doplňuje" :-)

Jane007
16.02.2017 4 z 5

Upřímně jsem čekala něco trochu jiného. Knížku jsem četla na doporučení, že to má být podobné jako panství Downton. V tomhle jsem byla trochu zklamaná. Další, co mi hrozně vadilo, byla obálka. Mohli dát něco lepšího, ale to já neovlivním. A v knížce se občas vyskytovaly překlepy. Na druhou stranu se knížka četla velice dobře, skvěle jsem si u ní odpočinula a romantická zápletka (i když nereálná) se mi líbila. Jsem zvědavá na seriál.

maruschka
05.02.2017 5 z 5

Bála jsem se přeslazené kostýmní romance. Zbytečně. Navíc je knížka s ohledem na datum vzniku tak trochu historickým vhledem na druhou, protože svým způsobem vypovídá i o názorech lidí před více než sedmdesáti lety.

MayB2
04.02.2017 3 z 5

Odpočinkový slaďák v příjemném tónu. Kdejaký současný pisatel červené knihovny by si z téhle postarší romanťárny mohl vzít ponaučení. Není to nijak geniální, ale rozhodně také ne banální.