Zatmění

Ross Poldark se po řadě osobních i finančních ztrát snaží zajistit svou ženu Demelzu a syna Jeremyho, ale stále naráží na svého úhlavního nepřítele, mstivého bankéře a podnikatele George Warleggana. Hluboce zakořeněná vzájemná nenávist obou mužů dostává další rozměr po Georgeově sňatku s křehkou Elizabeth, Rossovou první láskou a vdovou po jeho bratranci, která přivádí na svět dítě a zjišťuje, že její manželství s bezcharakterním, všeho schopným zbohatlíkem dostává první trhliny. Zlá krev mezi oběma rodinami zasahuje i do rodícího se vztahu mezi Demelziným bratrem Drakem, synem nuzného horníka, a Elizabethinou příbuznou Morwenou, která žije s Warlegganovými jako vychovatelka jejich syna. Jediné uklidnění nastává mezi Rossem a jeho ženou Demelzou, kteří k sobě po překonaných tragédiích a hlubokém rozkolu způsobeném Rossovou nevěrou znovu nacházejí cestu, a dokonce k sobě mají blíž než dříve. Do jejich života však zasáhne válka, když Ross zjistí, že jejich přítel doktor Dwight Enys upadl do francouzského zajetí, a vydá se ho osvobodit. Stejně obětavě se snaží pomáhat svým zbídačeným sousedům, zasaženým krizí a chudobou, která sužovala Cornwall koncem 18.století....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327697/zatmeni-Sps-327697.jpg 4.544

Poldark 5.

Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno, Baronet

The Black Moon, 1973

Kniha Zatmění

Damonka12
28.10.2020

Série pokračuje dále ve svém stylu, skvělý historický román.

Atuin
06.01.2019

Chvilku jsem se nechala ošálit a málem jsem dala tomuto dílu znovu 4*, ale po přečtení dojem rychle vyprchal. Po raketovém vstupu obsah celkově zvlažněl a zmalátněl, autor se svého času snažil nakombinovat všechny možné prvky z knih na které si lze vzpomenout. ( Od Rozumu a citu po Ságu rodu Forsythů)...ze začátku( 1,2 díl)si tak nelámal hlavu s formou a bavil se skutečně jen příběhem, od chvíle kdy začal dohánět svou inspiraci ( konec 3.dílu, s určitostí od 4. dílu), to trochu ztratilo kouzlo. Nebo je to jen únava materiálu. Pokud dokázal napsat 12 dílů takto už to je celkem obdivuhodné, ale víc jak 3 či 3,5/5 že mě kniha asi už nedostane, ačkoliv mě osudy hrdinů dál zajímají. To je tak jak se jednou ocitnete v sérii :-)

Lee7
12.11.2018

No co čekat.. pořád napínavé, pořád něco silného... mám je v oblibě a čekám, co se stane dál

MayB2
12.09.2018

Po všech těch historicko-romantických spiscích, které jsem v létě četla, je tohle balzám. Hezky napsané, hezky přeložené, postavy i děj uvěřitelné.

ivulka15
30.08.2018

Já tuto ságu prostě miluji.

Silmarien
05.07.2018

Pre mňa oddychový diel. Problémy sa síce hrdinom a vedľajším postavám nevyhýbajú, ale aspoň tam nie je ten večne sa hojdajúci Damoklov meč finančného bankrotu, ktorý sa nad Rossom vznášal prvé štyri časti. Demelza a Ross po veľkom rozpore z minulej doby nažívajú v relatívnej spokojnosti a tak sa môžu sústrediť na problémy ostatných - a tých bude.

Páči sa mi Grahamov štýl, je taký akurát. Nevyhýba sa dlhým opisom, keď je to treba, ale ani nerozpisuje a siahodlho neanalyzuje každé hnutie mysle, niekde stačí naznačiť a pochopíme. Mám pocit, že sa viac venuje vnútornému svetu postáv, ale nie je to úkor deja.

Príjemný pohodový román, ktorému atmosféra Cornwallu a vždy prítomného vetra s morom dodáva špeciálny nádych.

P. S. Koniec som čakala, ale aj tak mi to bolo ľúto. Sľubuje to riadne haló do šestky.

Artep25
01.06.2018

Všechny díly se četly velmi dobře a když jsem to spojila se seriálem ,tak zážitek byl zajímavější .

weberda
27.05.2018

Opět poutavý příběh.Těším se na další díl.

Vévoda a já
Vévoda a já