Pokud se ještě setkáme

Pokud se ještě setkáme https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507306/bmid_pokud-se-jeste-setkame-siJ-507306.jpeg 4 318 72

Někdy potkáte lidi, kteří jsou tak dokonalí, že snad ani nepatří do tohoto světa - a tak z nich uděláte součást toho svého. Sex na jednu noc, který se zrodil z pomsty a v cizí zemi. Byla mezi námi výbušná přitažlivost, kterou ani jeden z nás nemohl popřít. Podepsali jsme smlouvu na spodní části ubrousku z hospody U Kančí hlavy, která hovořila o tom, že pokud se ještě někdy setkáme, všeho necháme a budeme spolu. O osm let a tisíce kilometrů dál, a on je tady. V New Yorku. A je z něj nová americká hudební senzace. Nedefinovatelný irský básník, který sráží ředitele nahrávacích společností na kolena. Sněhová vánice v mojí dokonalé, neotřesené sněžící kouli. Když jsme spolu naposledy mluvili, byl to žebrák, který neměl v úmyslu stát se králem. Ale králem se stal a já jsem nyní jeho služebnice. Už nejsem ta stejná zlomená princezna, kterou Malachy Doherty dal dohromady svýma mozolnatýma rukama. Mám kariéru, již miluju. Přítele, kterého zbožňuju. Byt, spolubydlící, život. Změnila jsem se. I on se změnil. Ale Mal si ten ubrousek ponechal. Otázkou je, dodržím své slovo?... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: ekniha , Baronet

In the Unlikely Event , 2019

kristy.books
20.01.2023 4 z 5

Pokud se ještě setkáme je trochu odlišný príbeh, na aké som u autorky zvyknutá a priznám sa, že keby som nevedela, že ho napísala ona, priradila by som ho k nejakej úplne inej autorke. Príbeh ako taký sa mi však (až na pár detailov) páčil.

Rory a Mal pred 8 rokmi uzavreli dohodu - pokiaľ sa ešte niekedy stretnú, dajú svoje doterajšie životy stranou a budú sa snažiť vybudovať spoločnú budúcnosť. Osud ich teraz znovu spojil, no Mal je úplne iný, než akého si ho Rory pamätala. Netuší, prečo je na ňu taký zlý, no pokiaľ si nechce zničiť kariéru, bude s ním musieť dva mesiace spolupracovať...

Ich vzťah bol jedna veľká horská dráha. Do cesty sa im postavilo mnoho intríg, klamstiev, tajomstiev, životných tragédií, nedorozumení...moje emócie dostali celkom zabrať. Občas som mala chuť zahodiť knihu niekam poriadne ďaleko.

Musím sa priznať, že tú prvotnú veľkú lásku som im moc neverila - poznali sa len 24 hodín, ktoré síce strávili spolu, no pre mňa to dosť málo, aby mi to prišlo uveriteľné. Z tohto dôvodu som mala z prvých kapitol trochu zmiešané pocity. Potom, keď sa príbeh rozbehol a dozvedeli sme sa určité skutočnosti, som si ho začala viac užívať.

Rory mi bolo celkom ľúto, v podstate všetci jej blízki jej o niečom klamali, zatajovali jej určité skutočnosti, nehovorili jej celú pravdu (aj keď to väčšinou nerobili so zlým úmyslom, skôr ju chceli chrániť).

Mal...to bola pre mňa mätúca postava. Približne polovicu príbehu som ho moc nemusela. Miestami sa choval ako poriadny hajzel a ja by som ho najradšej prefackala. Bola som veľmi zvedavá, prečo Rory tak strašne nenávidí. Keď sa začala odhaľovať pravda, hovorím si, to naozaj kvôli tomuto sa tak naštval? Keď sme sa však získali všetky kúsky skladačky, pochopila som ho.

Na knihu som čítala rozličné názory, no ja sa pridávam k tej skupine čitateľov, ktorí s ňou boli spokojní.

Kikityna19
19.01.2023 3 z 5

Jsem trochu na rozpacích, knihu jsem přečetla jedním dechem, zároveň jsem přemýšlela jestli ji opravdu napsala J.L. Shen.. Vážně jsem si chvílema připadala jako když jsem schizofrenička.

Nakonec po dlouhém přemýšlení jestli se mi kniha líbila, musím konstatovat, že ta kniha je tak divná až se mi sakra líbila.

Opravdu příjemná oddychovka a humor se mi líbil.

Lucuschka
14.01.2023 4 z 5

Líbila se mi, líbila se mi a ještě jednou se mi kniha líbila Tohle jsem potřebovala pro to, abych si dala pauzu a oddechla si... Je tady všechno, co jsem chtěla - romantika, drama, tajnosti a šťastný konec... Spousta ach, och i jaj. Ale bylo to super. Doporučuji.

ElikaS
13.01.2023 4 z 5

L. J. Shen mám jako autorku moc ráda, ale tato knížka mi přišla jako její suverénně nejslabší, což je i tak lehce nadprůměrem, ale od ní jsem prostě čekala více. Shen umí skvěle vystihnout vztah láska-nenávist, ale tady se jí to úplně nepovedlo. Nenávist Mala mi přišla hodně přitažená za vlasy a na sílu. Byla nedostatečně odůvodněná, respektive ten důvod mi přišel hodně slabý.
Na druhou stranu druhá polovina knížky nebo možná spíš poslední třetina, ta byla výborná a konečně jsem v ní autorku poznávala. Tu závažnou dějovou linku vystihla perfektně a moc bavila.
Stejně tak musím ocenit Poznámky. To byl jednak vynikající a originální nápad a za druhé pěkně doplňovaly děj a mnohokrát pobavily. :-)

inom
13.01.2023 1 z 5

Já nevěřím, že toto napsala LJ. Shen, prostě nevěřím. Od LJ jsem přečetla asi každou její knihu, dokonce i ty, které u nás ještě nevyšly, ale ještě se mi nestalo, že by se mi její kniha nelíbila. Ale tato nejen že se mi nelíbila, já jsem měla problém ji dočíst jak byla špatná. Humor špatný, postavy špatné a ten děj ani nemluvím. Já vůbec nevím, co se tím snažila říct. Hrozně chaoticky napsané, názory se tam měnily ze vteřiny na vteřinu, úplně to postrádalo nějakou emoci. Ach jsem z toho vážně smutná, proto musím dát alespoň nějakou pozitivní věc nakonec. Má opravdu krásnou obálku – fakt krásná a originální, už jsem trochu unavená z toho jak na každé druhé knize je na obálce sexy chlap a proto mě moc potěšilo, že tady tomu tak nebylo.

Zuzi_cte
12.01.2023 4 z 5

Cekala jsem ledasco ale takovy zasmodrchanec rozhodne ne.
Chapu Kathleeniny pohnutky ale uprimne ji nesnasim.
A taky nevim jestli se mi libi dovysvetlujici POZNAMKY. Napriklad ubrousku nebo kravy....
Autorka v podekovani zminuje, ze chtela napsat blaznivou knihu pro ni netipickym zpusobem. No, za me se ji to povedlo :)

pavlikova9332
10.01.2023 5 z 5

Tak to byla další krásná kniha. Záhadný příběh. Stojí za přečtení

svoboanna
10.01.2023 4 z 5

Knihy autorky mám ráda, ale tahle mi k nim tolik nesedí. Příběh Rory a Mala mě neoslovil. Přesto dávám 4*, protože si myslím, že je to kvalitní kniha, která je originální a dobře se čte.

Leído
10.01.2023 4 z 5

Tohle bylo jiné, než na co jsme od autorky zvyklí. Za mě to dokonce byla možná nejslabší její knížka (četla jsem všechny). Ale to ani zdaleka neznamená špatná, pořád si stojí hodně vysoko. Byla originální, plná tajemství a ty vsuvky mě hodně bavily.

Holubicka1
09.01.2023 4 z 5

(SPOILER) S knížkama od L.J.Shen to mám jako na houpačce. Některé její knížky miluju a mohla bych je číst pořád a u těch zbylých nevím, co si mám tak úplně myslet.

Pokud se ještě setkáme je hořkosladký příběh o lásce Mala a Aurory, kdy jednu polovinu knížky miluju a o druhé polovině nevím co si mám úplně myslet.

Aurora Belle Jenkinsová se snaží zjistit vše o svém zesnulém otci, a proto podniká cestu do Irska. Na své cestě potkává pouličního umělce Malachyho Doherty, kdy oběma stačí jediný pohled, aby věděli, že jsou pro sebe vyjímeční. Jejich společná noc to jen potvrdí a i přesto, že chtějí být spolu, musí se rozloučit. Než se ale jejich cesty rozdělí, uzavřou mezi sebou dohodu, která může změnit jejich budoucí život, pokud se znovu potkají. Náhodné setkání po letech ale vůbec není takové, jaké si představovali.

U této knížky jsou mé pocity rozporuplné a to i po týdnu, co jsem dočetla. Některé věci a momenty jsem milovala, ale zároveň je v příběhu spoustu věcí, které se mi nelíbily a rozčilovaly.

Jedna z věcí, která se mi nelíbila, je chování Mala a Rory. Chápu, že nikdo nemůže být dokonalý, ale jejich chování jsem někdy opravdu nechápala a nejednou jsem s nimi chtěla zatřást. Také mi vadilo, že nikdo tam nedokázal být loajální a důvěryhodný, víc pochopíte až budete číst. A to co se stalo Malovi, se nemělo jen tak přejít, ale věnovat tomu důležitost a pozornost.

Šílený, spletitý a komplikovaný příběh, plný zrady, intrik, lží a podvodů a přesto, že mi spoustu věcí vadila jsem si čtení užila víc než bych asi měla a přečetla knížku za jeden večer.

NikolaSkop
08.01.2023 4 z 5

Poznámka od krávy nebo čokoládové tyčinky ? :D Hmmm bez toho bych to přežila. Za mě je to zbytečné naruseni v knize. :-/ Jinak dobrý příběh, ale určitě nééééé nejlepší od L.J.Shen.

peta88
07.01.2023 1 z 5

Prostě NE. Autorku mám moc ráda a její knížky se mi vždy strašně líbí, ale u téhle jsem měla pocit, že to ani nepsala ona. Příběh je hodně podivný, chaotický a vlastně jsem si celou dobu říkala, proč to vlastně čtu.

AliceTief
06.01.2023 3 z 5

První polovinu knihy jsem úplně hltala, vtáhlo mě to do děje a čekala jsem naplno krásný poutavý příběh. Z druhé půlky jsem však byla docela znechucená a musela se nutit do čtení. Ostatní knihy od této autorky mám ráda, ale jak sama uvedla o této knize, chtěla zkusit něco jiného a za mě se to teda moc nepovedlo...

hana1039
04.01.2023 5 z 5

Jak píše autorka v poděkování, měl to být vánoční příběh, ale nějak se to zvrtlo v tento příběh... trochu jiný, než jsme zvyklí, ale někdy je změna fajn...Mal a Rory si prostě byli souzeni, aspoň si to před osmi lety mysleli, ale co ty roky mezi,co se s každému z nich přihodilo,co zavinila dohoda psaná na ubrousku a kdo ji dodržel? Já už to vše vím :-)))

happy19
03.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Začínalo a končilo to jako pohádka od Disney ;-)
Ale mezi tím...zas hodně jiný žánr,než jsem u autorky zvyklá!
Tady to klasické "nenávist versus láska" okořeněno i humorným prvkem:-)
Moc mě překvapilo pojetí vsuvek "poznámky"
Výborný nápad!

„Ačkoli se nikdo nemůže vrátit zpět a udělat úplně nový začátek, kdokoli může začít od nynějška a dělat úplně nový konec.“

januska82
03.01.2023 5 z 5

Kniha bola super. Obsahovala z každého rošku trošku... Bola dojímavá, vtipná, romantická.... Vsuvky, ktoré tam dala, ci už od osôb alebo vecí podľa mňa nemali chybu. Knihu to oživilo a pri niektorých sa človek fakt zasmial. Strop bola čokoládová tyčinka.
A to ze sa prelínali dve časové obdobia - za mňa super. Nemám čo knihe vytknúť.

keiko33
27.12.2022 5 z 5

Ak hľadáte originálny príbeh, tak toto je presne ono. Životný príbeh Rory je od jej narodenie ako na húsenkovej drahé. Plný zvratov, utrpenia a neskutočnej lásky. Mal je dokonalý, no vďaka osudu a Rorynej matke sa rozdelia na niekoľko rokov. Ale pravá láska si vždy k sebe nájde cestu. A samozrejme si na knihu nechajte dostatok času, lebo sa od nej nebudete môcť odtrhnúť.

terikus
27.12.2022 5 z 5

Další super dílo od L.J.Shen...ta tyčinka mě dostala :-D

Hatshepsut
26.12.2022 4 z 5

Souhlasím s ostatními, že autorka si pro nás opět připravila emocionální smršť. Její knihy skutečně nelze odložit, i když někdy kroutíte hlavou a některé postavy a jejich skutky vás ukrutně štvou. Opravdu se nebudete nudit. Zpravidla její příběhy přečtete na jeden zátah. Nicméně jsem z tohoto měla chvílemi pocit, že někdy méně je více. Její kapitoly, kde se k příběhu vyjadřují i jiné osoby a věci, vyprávění oživují, ale někdy to působí až komediálně, na což nejsme u Shen zvyklí. Jinak k přebalu této knihy - no konečně nějaká originalita!

Ralemo
24.12.2022 5 z 5

Tak tato kniha mě velice překvapila, byla trošku jiná, než u této autorky jsem zvyklá. Každopádně určitě kniha stojí za přečtení, lehce mi vadily ty vsuvky ostatních živých i neživých postav. Každopádně tím je kniha výjimečná. Příběh se zajímavou zápletkou, dramatem, spoustou nesrovnalostí. Každopádně se mi velice líbila, neskutečná přitažlivost mezi hlavními hrdiny, spousta emocí, nenávisti, která naštěstí skončila dobře. :)