Pokrevní pouta

Pokrevní pouta https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82962/bmid_pokrevni-pouta-pokrevni-pouta-5WB-82962.jpg 4 1043 140

Pokračování Vampýrské akademie. Mladá královna Lissa Dragomirová si netradiční politikou nadělala u morojského dvora spoustu nepřátel, kteří by ji rádi odstranili. Je ale velmi dobře střežena, a tak se spiklenci zaměří na její nevlastní sestru Jill. Vědí totiž, že kdyby Jill zabili, Lissa by musela odstoupit a přenechat trůn někomu, kdo má alespoň jednoho žijícího příbuzného. Po brutálním útoku na Jill se Morojové a dhampýři rozhodnout uklidit Jill někam do bezpečí. Kam ale? Po dlouhém zvažování dojdou k závěru, že mladou vampýrku by jistě nikdo nehledal ve světě lidí. Jill má doprovázet a strážit alchymistka Sydney Sageová. Obě dívky se zapíší na lidskou školu, kterou navštěvují i Adrian Ivaškov a Eddie Castile. Kamarádi zpočátku řeší běžné problémy spojené se studiem na lidské škole, ale brzy začnou zjišťovat, že na téhle škole nejsou jediní, kdo potřebuje k životu krev.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Bloodlines , 2011

135
08.09.2015 4 z 5

Děj za 1.Postavy za 1.Sepsání za 1.Je zajímavé pozorovat jak se její názor na vampýry mění.je to zajímavé.je to fajn kniha a mě se velmi, velmi líbila.A proto čtyři hvězdičky.

PandaGirl
09.08.2015 4 z 5

Prostě zbožňuji psaní Richelle Mead. Tahle série mě nadchla. Možná je to i tím, že Sydney je tak odlišná od Rose, která prostě byla můj vzor. Zato se Sydney si prostě rozumím.
Abych pravdu řekla, tak jsem se u toho docela i nasmála.
Navíc se tam prostě objevil Adrian. A Adrian je prostě moje srdcovka :)
Jsem zvědavá co se z toho nakonec vyklube :)

Babsie
24.07.2015 2 z 5

Proboha co jsem to přečetla?! Čekala jsem stejný napínák jako VA, ale tohle bylo obrovský zklamání! Nechtěla jsem se se světem VA a postavami rozloučit, takže jsem se samozřejmostí po této knize sáhla...A přišlo mi to naprosto hrozné. Téměř v celé sérii se nic nedělo, jediné co se tam řešilo( a donekonečna opakovalo) bylo, jaké má Sydney problémy s přijímáním potravy a závislost na kafi, a to jak se kdo obléká a češe! A tolik hrozných klišé... VA bylo něco úplně nového, zatím co v této sérii se neustále opakovalo, že -upír nesmí chodit s člověkem- -moroj nesmí chodit s dhampýrem- -dhampýr nesmí chodit s člověkem- ...Prostě přesně ty teenager románky které nesnáším a které se VA naštěstí vyhnuly... Dočetla jsem to jenom proto, že chci vědět jak to v tomhle světě dopadne, a kvůli Adrianovi, což je nejlepší postava vůbec a chvílemi to zachraňoval... Většina série opravdu hrůza, zápletky předvídatelné a krátké, většinou se nic nedělo, bavil mě až pátý díl kde se toho dělo dost, navíc to bylo zajímavé. Richelle Mead píše skvěle, takže se to dalo číst, proto hodnotím takhle. A nechápu jak tak skvělá autorka mohla napsat něco takového. Rozhodně nedoporučuji, nestojí to za to.

ElisR1
05.07.2015 5 z 5

Skvělá kniha, jako ostatní od R. Mead, tahle autorka prostě umí psát...

Roselunda 1928
01.07.2015 5 z 5

VA mi fakt už chyběla, moc ráda jsem si z knihovny odnášela první čtyři díly Pokrevních pout (víc tam ti mizerové nemají!) A ano, opravdu to není VA. Opravdu Sydney není jako Rose. Mně to přišlo lepší. Možná to je tím, že má Richelle víc zkušeností s psaním, ale příběh mi přišel promyšlenější, víc mě zaujal, ale nejspíš to bude tím, že jsem věděla, co mám čekat a postavy jsem již znala. Sydney mi dokonce přišla sympatičtější než Rose, když si vzpomenu, jak jsem Rose vnímala po prvním díle. (Ano, ta podivínku Sydney jsem si oblíbila hodně.) Jo, a Adrian má dost velký náběh na to být po Gideonovi z Rudé jako rubín mojí další knižní láskou.
4,51*

kacaaba
02.06.2015 5 z 5

Vampýrská akademie mě moc bavila, takže jsem se na tuto sérii pokrčování těšila. Líbí se mi to. Postavy se zatím oťukávají, tak jsem zvědavá.co s toho bude.

mišule5
30.05.2015 5 z 5

Dá se říct, že zpočátku to byl slabší rozjezd, ale jakmile jsem četla dál, začal se mi příběh líbit víc a víc. Sydney mi hned přišla sympatická a Rose mi tam vůbec nechybí. Jsem ráda, že Richelle napsala další sérii a budu pokračovat s druhým dílem:-)

Nelly
07.05.2015 3 z 5

Po první sérii s Rose mne kniha poněkud zklamala. Závěrečné kapitoly sice nahradily pomalý rozjezd a naznačily další možné dějové linky a zvraty, ale nevím, nevím, kdy se do dalších dílů pustím. Vampýrská akademie byla daleko chytlavější.

kklepkaa
06.05.2015 2 z 5

Svým způsobem zklamání. Vampýrská akademie nasadila laťku celkem vysoko. Richelle asi špatně zvolila hlavní postavu, ale po horkokrevné Rose mě studená Sydney vůbec nechytla.

Renytka
08.04.2015 5 z 5

Udivilo mě, že jsem neměla problém se sžít se Sydney, protože jsem se toho trochu bála, ale byla jsem mile překvapena. Kniha se mi četla dobře, sice jsem z ní nebyla tak nadšená, jako z akademie, ale i tak se už těším na čtení dalšího dílu.

1v8na
02.04.2015 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila i se svým dějem. Byla velmi napínavá a příběh byl velmi zamotaný až do poslední stránky a ani konec není jednoznačný a nechává prostor pro druhý díl. Bylo to velmi pěkné a moc se mi to líbilo. Nemohu se dočkat druhého dílu.

pink_ivy
03.03.2015 4 z 5

Vampýrské akademii jsem se dlouho vyhýbala, než jsem si ji asi před rokem přečetla a skoro hned jsem se do toho zamilovala. Richelle Mead umí dobře psát, umí vymyslet zajímavý příběh, i postavy, a hlavně dokáže rozepsat příběh na šest knih tak, že se člověk prostě nenudí. Pokrevní pouta tak pro mě byla skoro nutnost si přečíst, už kvůli přítomnosti Adriana.

Hned na začátku jsem byla teda mírně rozčarovaná, protože jsem se naivně domnívala, že je kniha psaná právě z jeho pohledu, rychle jsem si ale zvykla na Sydney, ve VA pro mě byla taková neutrální, líbilo se mi ale, že právě díky jejímu pohledu bylo hodně vysvětlené, jako její podivné chování, proč tak nemá ráda upíry a hlavně jsme se konečně dozvěděli co na ní ten Abe má. Většinu postav už jsme znali z VA, takže bylo jednoduché si na ně zvyknout.

Každopádně mě Richelle opět nezklamala, vymyslela zajímavý příběh, dobře se to četlo a mě to celkem rychle vtáhlo do děje. Adrian byl výborný jako obvykle, sice ho tam mohlo být o trochu víc, ale jeho interakce se Sydney neměli chybu. Tahle knížka pro mě měla ale jedno mínus - předvídatelnost. Dva velké zvraty jsem víceméně rychle odhadla, takže to pro mě nebylo tak překvapivé, ale jinak už se těším, až si přečtu další díl. 4*

1259
15.02.2015 4 z 5

Jako vždy výborná knížka. Nemůžu si jí vynachválit. Úžasný děj a Sydney v roli ochránce je úžasná.

219katka
11.02.2015 4 z 5

Jsem moc ráda, že se Richelle do této série pustila, protože sledování jejího vampýřího světa mě neskutečně baví! Nepřestávám ji obdivovat pro její fantazii a ani tentokrát jsem se u její knížky nenudila. Sice jsem zpočátku hodně postrádala mou milovanou vypravěčku Rose, ale i na Sydney jsem si nakonec zvykla. Děj měl jako vždycky spád a nechyběla ani nějaká ta záhada, kterou rozluští jen prozíraví jedinci:) Vřele doporučuji všem, kteří si oblíbili Vampýrskou Akademii!

Aléda
21.01.2015 5 z 5

Když jsem zjistila, že je volné pokračování Vampýrské akademie, jenom s jinou hlavní hrdinkou, skákala jsem radostí! A jo líbilo se mi to, i když jsem měla víc ráda Rose, Sydney mi nějak nesedla...,ale naopak jsem byla šťastná za už známého Adriana (z VA), kterého mám fakt ráda. Jinak samozřejmě zase skvělý příběh! Miluju Richelle Mead a i když na VA to nemá, vtáhlo mě to do děje a já dokázala jenom číst a číst :)

Arianne
18.01.2015 3 z 5

Příjemné nenáročné čtení, autorka má hezký styl vyprávění, postavy jsou sympatické, zápletky přirozené...
Kdo má rád fantasy romantiku, tohle je jedna z těch lepších v rámci žánru

andy3841
09.01.2015

Mám na mysli, že to není VA... :) Přečetla jsem všechny díly VA, které vás skvěle vtáhnou do děje :) Je pravda, že vžít se do Rose a poté do Sydney, které jsou dost odlišné nebylo snadné, ale ne nemožné... Cca po 30- ti stranách se mi to povedlo... Je pravda, že to rozhodně není úplně stejné jako VA, ale Sydney a Adrian jsou nová verze Rose a Dimitrije :D Jen je to trochu složitější... ;) Každopádně počítám, že si koupím i 6. díl Bloodlines a v blízké budoucnosti si ho přečtu... DOPORUČUJI ;)

Ivy
28.11.2014 5 z 5

Musím mít na mysli, že tohle není VA. Pokrevní pouta mě prostě nevtáhly do děje tak jako se to podařilo Rose. Spíš jsem doufala ve víc Dimitrije, ane věnovat mu jenom: Dimitrij Belikov přijel. To mě prostě donutí přečíst si další díl. Né, taky je to fajn příběh. Adrina mám ráda (jen nech Rose Dimitrijovi a všechno bude OK). Jsem opravdu zvědavá jak se upjatá Sadney vypořádá s nákloností k Adrianovi.

Samira
22.11.2014 5 z 5

Jsem nadšená, Vampýrská akademie mě nadchla a na pokračování jsem se moc těšila, i tak předčilo má očekávání. Sydney je skvělá hrdinka a Adriana si konečně můžu užít naplno. Zápletka byla inteligentní a celkově se příběh rozvíjí více, než slibně. Rose jsem milovala, ale zápletky okolo Liss byly někdy zdlouhavější. Tohle mě uchvátilo jako celek , jsem zvědavá na pokračování. Doporučuji!

Strify
17.11.2014 5 z 5

Než jsem začala knihu číst, byla jsem hodně zklamaná, že v knize Rose a Dimitri moc nebudou. Nicméně po přečtení prvního dílu vůbec nelituji. Sydney a Adrian mě překvapili a budu pokračovat v dalším dílu :-)

upíři alchymie pro dívky

Richelle Mead