Pokrevní pouta

Pokrevní pouta https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82962/bmid_pokrevni-pouta-pokrevni-pouta-5WB-82962.jpg 4 1043 140

Pokračování Vampýrské akademie. Mladá královna Lissa Dragomirová si netradiční politikou nadělala u morojského dvora spoustu nepřátel, kteří by ji rádi odstranili. Je ale velmi dobře střežena, a tak se spiklenci zaměří na její nevlastní sestru Jill. Vědí totiž, že kdyby Jill zabili, Lissa by musela odstoupit a přenechat trůn někomu, kdo má alespoň jednoho žijícího příbuzného. Po brutálním útoku na Jill se Morojové a dhampýři rozhodnout uklidit Jill někam do bezpečí. Kam ale? Po dlouhém zvažování dojdou k závěru, že mladou vampýrku by jistě nikdo nehledal ve světě lidí. Jill má doprovázet a strážit alchymistka Sydney Sageová. Obě dívky se zapíší na lidskou školu, kterou navštěvují i Adrian Ivaškov a Eddie Castile. Kamarádi zpočátku řeší běžné problémy spojené se studiem na lidské škole, ale brzy začnou zjišťovat, že na téhle škole nejsou jediní, kdo potřebuje k životu krev.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Bloodlines , 2011

Kacennnka
09.11.2019 5 z 5

Nečekala jsem, že by se mi po Vampýrské akademii mohlo něco tak moc líbit. Příběh mě naprosto dostal a opravdu jsem si ho zamilovala, stejně jako knihy původní série. Bylo to napínavé, vtipné, zajímavé... Dokázalo mě to chytnout za srdce a vše jsem prožívala s hrdiny, přestože se tam vyskytovalo mnohem méně akčních scén než ve Vampýrské akademii. Sydney je výbornou hrdinkou, se kterou jsem si sedla ještě víc než s Rose, asi protože mi hrdinky intelektuálky sedí víc. Adrian je prostě zlatíčko, na které nedám dopustit, a ostatní postavy byly skvěle propracované, každou se svou vlastní psychologií a minulostí.

Mergirus
06.09.2019 3 z 5

Že já blbec jsem se do toho pouštěla. Měla jsem to ukončit VA a bylo by. Pokrevní pouta mě bohužel prozatím moc nezaujala, proto doufám, že druhý díl bude lepší. Neboť mám hloupý zvyk dočítat série.

Pejuška
02.07.2019 5 z 5

Konečně jsem se dostala ke čtení této série, nastal ten pravý čas. A musím říct, že mě nadchla stejně, jako vampýrská akademie. Jsem zvědavá, jak se život Sydney propletený s Adrianem bude nadále vyvíjet.

Damonka12
13.05.2019 5 z 5

Miluji tuhle sérii a ráda se k ní vracím. Adrian a Sydney jsou dokonalý hrdinové. Kniha je vtipná a má děj, který dává smysl. Svět Morojů a Dhampýrů je dokonale vymyšlen. Rozhodně doporučuji, je to má srdcovka.

Hankah265
23.04.2019 4 z 5

Na sérii pokrevní pouta jsem narazila náhodou v knihovně, když jsem neměla, co číst, aniž bych předtím četla vampýrskou akademii. Takže mi chvilku trvalo, než jsem se zorientovala. Příjemná oddechová četba...

Nika320
28.03.2019 5 z 5

Já osobně jsem fanynka Rose, protože je výbušná. Ale Sydney je prostě jiný typ postavy, s čímž jsem se musela ze začátku těžko smiřovat - ale myslím, že série je povedená. Bylo mi dost líto Adriana ve VA, proto jsem si sérii přečetla a rozhodně nelitovala.

DannyLady
21.01.2019 5 z 5

Na navazující sérii VA jsem se moc těšila. Trochu jsem se bála na vyprávění z pohledu Sydney, ale po prvním díle věřím tomu, že to utáhne. Adrian je stejně jako ve VA velice silnou postavou, takže se s ním nikdo nudit nebude. První kniha byla velice čtivá, dala jsem jí na jeden zátah a dokázala sem se odtrhnout až ve 4 ráno. Nejvíc mě ovšem dostala závěrečná věta knihy, kdy na scénu vstupuje můj milovaný Dimitrij Belikov. S nadšením se vrhám na další díl.

Okoslav
25.12.2018 2 z 5

Kniha, ve které je bohužel hodně věcí špatně.

V tomhle spin-offu Vampýrské akademie (která už sama o sobě nebyla žádné velké umění) hraje hlavní roli alchymistka Sydney. Ano, ta Sydney, nad kterou jsme si už ve Vampýrské akademii svorně říkaly "wtf" a která jako vypravěčka nemá ani charisma, ani vtip na to, aby utáhla vlastní sérii.

A první díl Pokrevních pout to dokazuje. Sydney nudí, vedlejší postavy nudí taky a jediný, kdo čtenáře aspoň trochu zajímá, je Adrian Ivaškov, který bavil už ve VA. Děj je předvídatelný (zhruba po 50 stránkách je vám jasné nejen to, jaký zásadní "twist" se chystá, ale i jak se budou vyvíjet vztahy mezi postavami a kdo bude nakonec největší padouch), což je u detektivně laděného příběhu trochu blbý. Prostředí střední školy, kde se Pokrevní pouta odehrávají, celkovému dojmu taky neprospívá: teda pokud se nevyžíváte ve čtení o tom, kdo má zrovna bad hair day a jak se hlavní hrdince daří v chemii.

Mimořádně špatný je i jazyk, který autorka používá. Což je vlastně docela překvapující, jelikož Richelle Mead už několikrát ukázala, že psát umí (viz zatím nedokončený Věk X).

Nebudu to protahovat: pokud fandítě dobrému ději zajímavým postavám, nečtěte to. A jestli to přece jen budete číst, nebrečte, sami jste si to zavinili (stejně jako já, protože teď, ať už je to jakýkoliv, musím dočíst všech pět zbylých dílů, protože kvůli každé nedočtené sérii umře jedno koťátko :-/).

carollfu
25.04.2018 3 z 5

Nebylo to vyloženě špatné, ale u Richelle Mead je stejně pro mě favoritem série Vampýrské Akademie. Sydneyin přístup k určitým věcem se mi protivil a často se chová jako Mary-Sue aka "všechno vím, všechno znám, všechno umím". Ale jelikož se mi tvorba Meadové líbí, rozhodně si hodlám přečíst celou sérii. 3*

Anonymní
31.03.2018 5 z 5

Ze začátku se mi do toho nechtělo, ale rychle jsem se do toho začetla a nemohla se od toho odtrhnout. Jsem zvědavá jak to bude dál se Sydney a Adrianem. :D

Szekynka
02.03.2018 5 z 5

Jak se bude vyvíjet Adrianův příběh mě zajímalo již při čtení Vampýrské akademie. Postava Sydney knihu oživuje a dodává upírským životům šmrnc. Od začátku mě tedy zajímalo jak se budou životy Syndey a Adriana prolínat a postupně propojovat. Tato série pro mě byla milých překvapením a oddechovým čtení.

Ree
14.02.2018 4 z 5

Když jsem četla Vampýrskou akademii, stěžovala jsem si, že se tam nic moc nedělo a akce byla až na konci. A to jsem Rose i Dimitrije milovala od začátku knihy. Pokrevní pouta mi v tomhle sedla lépe. Možná to bylo tím, že tady jsem opravdu neočekávala nakopávání zadků, vzhledem k tomu, že na to Sydney ani Adrian nejsou.
Kniha mě překvapila a oblíbila jsem si většinu postav - Sydney, Adriana, Eddieho i Jill jsem měla ráda už VA, ale k nim se přidali ještě Trey a profesorka T. Richelle prostě umí psát skvělé postavy.

janno69
21.01.2018 5 z 5

Super čtení. První díl se rozjíždí zvolna, ale nabírá to na obrátkách :-). Vrhám se s chutí a nadšením na další díl.

jana3526
08.10.2017 4 z 5

Zatím slabší, ale to byl u VA první díl taky a pak se to rozjelo. Ale se Sidney se oproti Rose pořád nemohu sžít. Adriana je mi moc líto a strašně mi chybí Dimka:( Hned se vrhám na další díly.

nani_nka
11.09.2017 5 z 5

Dimitrij? Rose? Kto? Na scénu prichádza Adrian a Sydney, ktorí sú pre mňa jedným z tých knižných párov, na ktoré sa nedá zabudnúť ♥

Lucka1355
06.09.2017 5 z 5

Když jsem zjistila, že je pokračování Vampýrské akademie, tak jsem si ho musela ihned přečíst, protože jsem se do té triologie úplně zamilovala. Triologie Pokrevní pouta se mi taky líbí, ale na akademii to rozhodně nemá. Navíc mi tu hodně chyběla Rose a Dimitrij. Co bylo, ale na této knížce opravdu nejlepší byl Adrian, protože jsem se hodně nasmála všem jeho hláškám a všeho co se týkalo jeho.

lenka00
29.08.2017 5 z 5

Výborný četla se jedním dechem.

l0st-g1rl
06.07.2017 5 z 5

Prostě Adrian Ivashkov. Jeho jsem si nedokázala nezamilovat♥ Snad ještě nikdy jsem si neoblíbila žádnou postavu tolik jako jeho. A pak také Sydney, samozřejmě. Líbilo se mi pozorovat, jak se oba dva postupně vyvíjí.
Musím říct, že Pokrevní pouta se mi líbí asi o něco více než Vampýří akademie. (Možná je to tím Adrianem, heh.)

Adriana21
13.06.2017 5 z 5

Skvělý začátek nové série od Richelle Mead, která se odehrává ve světě Morojů, Dhampýrů, Alchymistů...
Ústřední postava Sydney se mi opravdu zamlouvá, v sérii Vampýrská akademie se její postava objevila jako vedlejší, takže jsem ráda, že tato série je věnovaná jí a také tomu, že se více dozvíme o Alchymistech. Jsem ráda i za další postavy jako Eddi, Jill a Adrian. Ve Vampýrské akademii jsem si je oblíbila, ale byli tam pouze vedlejší, i když Adrianovi se dostalo trochu více prostoru. V této sérii je vlastně Adrian taky hlavní postava a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat s ním a Sydney, protože po události s Rose ve Vampýrské akademii si taky zaslouží něco dobrého, fandím mu :)

hanapaimen
30.03.2017 5 z 5

Vampýrskou akademii jsem přečetla dvakrát, a nějak jsem neměla ani tušení, že existuje pokračování. Takže když jsem si v knihovně půjčila první díl a ten den ho dočetla, nemohla jsem se dočkat až si půjčím další. Jenom málo knížek ve mně vzbudí takovou závislost xD Prostě úžasnost - postavy jsou parádně vykreslené, a pohled na děj VA z jiného pohledu je taky super. Pro mě určitě nejlepší knižní série.

upíři alchymie pro dívky

Richelle Mead