Pokrevní pouta

Pokračování Vampýrské akademie. Mladá královna Lissa Dragomirová si netradiční politikou nadělala u morojského dvora spoustu nepřátel, kteří by ji rádi odstranili. Je ale velmi dobře střežena, a tak se spiklenci zaměří na její nevlastní sestru Jill. Vědí totiž, že kdyby Jill zabili, Lissa by musela odstoupit a přenechat trůn někomu, kdo má alespoň jednoho žijícího příbuzného. Po brutálním útoku na Jill se Morojové a dhampýři rozhodnout uklidit Jill někam do bezpečí. Kam ale? Po dlouhém zvažování dojdou k závěru, že mladou vampýrku by jistě nikdo nehledal ve světě lidí. Jill má doprovázet a strážit alchymistka Sydney Sageová. Obě dívky se zapíší na lidskou školu, kterou navštěvují i Adrian Ivaškov a Eddie Castile. Kamarádi zpočátku řeší běžné problémy spojené se studiem na lidské škole, ale brzy začnou zjišťovat, že na téhle škole nejsou jediní, kdo potřebuje k životu krev. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82962/pokrevni-pouta-pokrevni-pouta-5WB-82962.jpg 4.5735

Pokrevní pouta (1.)

Bloodlines (2011)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, Domino

l0st-g1rl

Prostě Adrian Ivashkov. Jeho jsem si nedokázala nezamilovat♥ Snad ještě nikdy jsem si neoblíbila žádnou postavu tolik jako jeho. A pak také Sydney, samozřejmě. Líbilo se mi pozorovat, jak se oba dva postupně vyvíjí.
Musím říct, že Pokrevní pouta se mi líbí asi o něco více než Vampýří akademie. (Možná je to tím Adrianem, heh.)

Adriana21

Skvělý začátek nové série od Richelle Mead, která se odehrává ve světě Morojů, Dhampýrů, Alchymistů...
Ústřední postava Sydney se mi opravdu zamlouvá, v sérii Vampýrská akademie se její postava objevila jako vedlejší, takže jsem ráda, že tato série je věnovaná jí a také tomu, že se více dozvíme o Alchymistech. Jsem ráda i za další postavy jako Eddi, Jill a Adrian. Ve Vampýrské akademii jsem si je oblíbila, ale byli tam pouze vedlejší, i když Adrianovi se dostalo trochu více prostoru. V této sérii je vlastně Adrian taky hlavní postava a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat s ním a Sydney, protože po události s Rose ve Vampýrské akademii si taky zaslouží něco dobrého, fandím mu :)

hanapaimen

Vampýrskou akademii jsem přečetla dvakrát, a nějak jsem neměla ani tušení, že existuje pokračování. Takže když jsem si v knihovně půjčila první díl a ten den ho dočetla, nemohla jsem se dočkat až si půjčím další. Jenom málo knížek ve mně vzbudí takovou závislost xD Prostě úžasnost - postavy jsou parádně vykreslené, a pohled na děj VA z jiného pohledu je taky super. Pro mě určitě nejlepší knižní série.

Richelle

Miluji Vampýrskou akademii a teď jsem si zamilovala i Pokrevní pouta. Čte se to samo. Konec byl parádní, dobře vymyšlený a nečekaný. Knihu jsem zhltla za několik hodin. Spíš za odpoledne a noc. Teď se musím přemáhat, abych si do ruky nevzala hned druhý díl a nezačala číst. Za mě rozhodně 5*

AliceV

Knížka je to velice výborná. Měla jsem přečtených pár stránek a už mě dej tak chytl, že jsem se těšila kdy budu mít čas na čtení. Adriana jsem si hned zamilovala.

Julinka679

Příběh se čte jedním dechem. Kdo si ve VA zamiloval Adriana a později i Sydney, která se tam jen "mihla", bude nadšený :-)

tatafa

Krásný příběh, který člověka vtáhne do děje a nepustí. Velkým kladem je, že knížku lze číst i bez přečtení Vampýrské akademie. Vřele doporučuji, je to velice čtivá fantasy série.

zuzanagelnarova

Spisovatelka opět dokázala zaujmout svým příběhem od kterého se nešlo odtrhnout.A musím uznat, že na volný pokračování je to podle mně úžasné!Původně jsem myslela, že mi bude hlavní hrdinka vadit, ale zapůsobila na mně určitým kouzlem jako bych v ní párkrát uviděla sebe.A samozřejmě nemůžu zapomenout na Adriana, který mně furt nepřestává překvapovat :-)

kjama
12.10.2016

Na rozdíl od VA mi zápletka přišla velmi nenáročná a předvídatelná. Autorka mohla vytvořit nesmělou dívku, velmi chytrou, nejistou v mezilidských vztazích. Místo toho vytvořila pipku, která řeší jen hadry, váhu a kafe. Z Adriana se změnou vypravěčky stal mnohem povrchnější jedinec. A to jsem ho málem začala mít ráda v předchozí sérii. Také nějaká dilemata v knize mi přijdou přehnaná. Vždyť, jaký je rozdíl mezi dhampýrem a člověkem? Když to může dělat moroj s dhampýrem, proč ne s člověkem, atd. atd.
Osobně se moc těším, že Eddie dostane víc prostoru, na Dimka bude nazíráno méně přezíravě a že Adrian pochopí, že Rose křivdil, protože jaksi nepochopil, co znamená milovat na život a na smrt (obětovat pro lásku život a být pro ni schopen i milovaného zabít).

Veeria
23.09.2016

Kdo si zamiloval Adriana, bude nadšen. Kdo miluje tvorbu Richelle, bude nadšen. Kdo se nechce rozloučit s příběhy Morojů a Dhampýrů a Strigojů a Alchymistů - bude nadšen. Nové příběhy, nové otazníky, nové záhady.... Jsem nadšena. Díky za Adriana. Mé čtenářské srdce je naplněné. :) Věřte mi, tato kniha má co nabídnout. Ale co si budeme povídat - fanoušci této spisovatelky stejně ví své. :) These books are forever!!

BojácnéKuře
13.08.2016

Ze začátku pro mě bylo docela těžké zvyknout si na to, že vypravěčka není Rose, ale Sydney, nebo že se děj odehrává v Palm Springs a ne u dvora nebo na Akademii. Přestože mám Sydney ráda, ten nový svět alchymistů není ono. Musím ale uznat, že tam nechyběl humor, o který se postaral Adrian (:D) a nebo napínavý konec, který Vás donutí sáhnout po dalším díle.

IvankaM
19.07.2016

Perfektní. Úžasné. Miluji to. Akorát jsem to po dni dočetla a hned ráno se vrhnu na druhý díl a musím se hodně přemáhat, abych na něj neskočila už teď v půl jedné ráno.

medvídě
18.07.2016

Další skvěle napsaná fantasy od úžasné autorky. Nechybělo napětí ani legrace. Už se těším na její pokračování a jsem tudíž velmi ráda, že nemusím čekat, až vyjde další díl. :)

adela3429
01.07.2016

Na Vampýrskou akademii to sice nemá, ale i Pokrevní pouta se mi hodně líbí. Richelle má zkrátka úžasný styl psaní, který mě pokaždé okouzlí :)

04.03.2016

no sice to dostanu na narozeniny ale už ted je mi divný že tam asi není Rose a Dimitrij já je prostě žeru a hlavně Dímitrije:D. Aspoň je tam Adrian a Sydney:)Těšim se i na Sukubu. Doufam že sem -nou souhlasíte že V.A. je super já to četla 2x.

Jamka
27.02.2016

Není to tak skvělé jako vampýrská akademie, ale i tak dobré a poutavé čtení, rozhodně si celou sérii přečtu.

petra4080
24.02.2016

Oproti ostatním knihám autorky to je velmi slabé. Dlouho mi trvalo zvyknout si na hlavní hrdinku.

Aurorita
12.01.2016

Jako všechny knihy od této autorky, i tato se mi velmi líbila. Byla svižná a četla se opravdu dobře. Ale za mne je teda Vampýrská akademie o něco lepší.

Pepidráček
02.12.2015

Klady, tedy to, co se mi v knize líbilo:
- pro mě nový svět alchymistů, plasticky vystavěné charaktery

Zápory, tedy to, co se mi v knize nelíbilo:
- prvních sto stran téměř bez děje

Hlavní hrdinové:
- Sydney a Adrian mi byli velice sympatičtí, líbilo se mi, jak se doslova mezi řádky jejich postavy pozvolna vyvíjejí a formují

Celkový dojem z knihy:
- ve chvíli, kdy jsem překonala první třetinu příběhu, u které jsem se nudila, začal děj nabírat dech. Poté již nechybělo stupňující se napětí, výborně skrytý záporný hrdina, akční pasáže, ani náznak počínající citové náklonnosti mezi hlavními hrdiny. Autorčin styl psaní byl lehký a velice čtivý. Já udělila knize čtyři hvězdičky a to zejména za strhující závěr.

Haňulec
03.11.2015

Kniha velmi volně navazuje na Vampýrskou akademii, což jí dodává na kouzle a začtení do příběhu. Hodně mě zaujalo spojení Sydney a Adriana, uvidíme jak se to bude vyvíjet dál. Knihu mohu jedině doporučit. :-)

zelvickaalenka
20.10.2015

Sydney a Adrian .. bomba! skvěle napsané, napětí, romantika.. všech 6.dílů na 1****** :-)

TaberýováM
10.10.2015

Dokonale napsané, a krásně se to čte, bylo tam hodně napětí pomalu jsem od toho neodtrhla ani oči jak se to skvěle četlo :) Proto dávám 5***** :)

SoniaShadow
10.10.2015

Sice mě překvapilo, že to volně navazovalo na Vampýrskou akademii (kt. jsem nečetla), ale kniha se velmi dobře četla. Také se mi líbila celá ta záhadná věc s těmi úmrtími a tetováním a jak se to potom vyřešilo. Keitha jsem nesnášela, takovej blb. :) Bylo zajímavé sledovat jak se Sydneyin názor na vampýry a dhampýry pomalu mění... (hlavně na Adriana - oblíbená postava :D) Velmi dobrá kniha!

08.09.2015

Děj za 1.Postavy za 1.Sepsání za 1.Je zajímavé pozorovat jak se její názor na vampýry mění.je to zajímavé.je to fajn kniha a mě se velmi, velmi líbila.A proto čtyři hvězdičky.

PandaGirl
09.08.2015

Prostě zbožňuji psaní Richelle Mead. Tahle série mě nadchla. Možná je to i tím, že Sydney je tak odlišná od Rose, která prostě byla můj vzor. Zato se Sydney si prostě rozumím.
Abych pravdu řekla, tak jsem se u toho docela i nasmála.
Navíc se tam prostě objevil Adrian. A Adrian je prostě moje srdcovka :)
Jsem zvědavá co se z toho nakonec vyklube :)

Babsie
24.07.2015

Proboha co jsem to přečetla?! Čekala jsem stejný napínák jako VA, ale tohle bylo obrovský zklamání! Nechtěla jsem se se světem VA a postavami rozloučit, takže jsem se samozřejmostí po této knize sáhla...A přišlo mi to naprosto hrozné. Téměř v celé sérii se nic nedělo, jediné co se tam řešilo( a donekonečna opakovalo) bylo, jaké má Sydney problémy s přijímáním potravy a závislost na kafi, a to jak se kdo obléká a češe! A tolik hrozných klišé... VA bylo něco úplně nového, zatím co v této sérii se neustále opakovalo, že -upír nesmí chodit s člověkem- -moroj nesmí chodit s dhampýrem- -dhampýr nesmí chodit s člověkem- ...Prostě přesně ty teenager románky které nesnáším a které se VA naštěstí vyhnuly... Dočetla jsem to jenom proto, že chci vědět jak to v tomhle světě dopadne, a kvůli Adrianovi, což je nejlepší postava vůbec a chvílemi to zachraňoval... Většina série opravdu hrůza, zápletky předvídatelné a krátké, většinou se nic nedělo, bavil mě až pátý díl kde se toho dělo dost, navíc to bylo zajímavé. Richelle Mead píše skvěle, takže se to dalo číst, proto hodnotím takhle. A nechápu jak tak skvělá autorka mohla napsat něco takového. Rozhodně nedoporučuji, nestojí to za to.

ElisR1
05.07.2015

Skvělá kniha, jako ostatní od R. Mead, tahle autorka prostě umí psát...

Roselunda 1928
01.07.2015

VA mi fakt už chyběla, moc ráda jsem si z knihovny odnášela první čtyři díly Pokrevních pout (víc tam ti mizerové nemají!) A ano, opravdu to není VA. Opravdu Sydney není jako Rose. Mně to přišlo lepší. Možná to je tím, že má Richelle víc zkušeností s psaním, ale příběh mi přišel promyšlenější, víc mě zaujal, ale nejspíš to bude tím, že jsem věděla, co mám čekat a postavy jsem již znala. Sydney mi dokonce přišla sympatičtější než Rose, když si vzpomenu, jak jsem Rose vnímala po prvním díle. (Ano, ta podivínku Sydney jsem si oblíbila hodně.) Jo, a Adrian má dost velký náběh na to být po Gideonovi z Rudé jako rubín mojí další knižní láskou.
4,51*

kacaaba
02.06.2015

Vampýrská akademie mě moc bavila, takže jsem se na tuto sérii pokrčování těšila. Líbí se mi to. Postavy se zatím oťukávají, tak jsem zvědavá.co s toho bude.

mišule5
30.05.2015

Dá se říct, že zpočátku to byl slabší rozjezd, ale jakmile jsem četla dál, začal se mi příběh líbit víc a víc. Sydney mi hned přišla sympatická a Rose mi tam vůbec nechybí. Jsem ráda, že Richelle napsala další sérii a budu pokračovat s druhým dílem:-)

upíři

Richelle Mead