Pokrevní pouta

Pokračování Vampýrské akademie. Mladá královna Lissa Dragomirová si netradiční politikou nadělala u morojského dvora spoustu nepřátel, kteří by ji rádi odstranili. Je ale velmi dobře střežena, a tak se spiklenci zaměří na její nevlastní sestru Jill. Vědí totiž, že kdyby Jill zabili, Lissa by musela odstoupit a přenechat trůn někomu, kdo má alespoň jednoho žijícího příbuzného. Po brutálním útoku na Jill se Morojové a dhampýři rozhodnout uklidit Jill někam do bezpečí. Kam ale? Po dlouhém zvažování dojdou k závěru, že mladou vampýrku by jistě nikdo nehledal ve světě lidí. Jill má doprovázet a strážit alchymistka Sydney Sageová. Obě dívky se zapíší na lidskou školu, kterou navštěvují i Adrian Ivaškov a Eddie Castile. Kamarádi zpočátku řeší běžné problémy spojené se studiem na lidské škole, ale brzy začnou zjišťovat, že na téhle škole nejsou jediní, kdo potřebuje k životu krev....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82962/pokrevni-pouta-pokrevni-pouta-5WB-82962.jpg 4.5801

Pokrevní pouta (1.)

Bloodlines (2011)

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány
Vydáno:, Domino

carollfu

Nebylo to vyloženě špatné, ale u Richelle Mead je stejně pro mě favoritem série Vampýrské Akademie. Sydneyin přístup k určitým věcem se mi protivil a často se chová jako Mary-Sue aka "všechno vím, všechno znám, všechno umím". Ale jelikož se mi tvorba Meadové líbí, rozhodně si hodlám přečíst celou sérii. 3*

Anonymní

Ze začátku se mi do toho nechtělo, ale rychle jsem se do toho začetla a nemohla se od toho odtrhnout. Jsem zvědavá jak to bude dál se Sydney a Adrianem. :D

Szekynka

Jak se bude vyvíjet Adrianův příběh mě zajímalo již při čtení Vampýrské akademie. Postava Sydney knihu oživuje a dodává upírským životům šmrnc. Od začátku mě tedy zajímalo jak se budou životy Syndey a Adriana prolínat a postupně propojovat. Tato série pro mě byla milých překvapením a oddechovým čtení.

Ree

Když jsem četla Vampýrskou akademii, stěžovala jsem si, že se tam nic moc nedělo a akce byla až na konci. A to jsem Rose i Dimitrije milovala od začátku knihy. Pokrevní pouta mi v tomhle sedla lépe. Možná to bylo tím, že tady jsem opravdu neočekávala nakopávání zadků, vzhledem k tomu, že na to Sydney ani Adrian nejsou.
Kniha mě překvapila a oblíbila jsem si většinu postav - Sydney, Adriana, Eddieho i Jill jsem měla ráda už VA, ale k nim se přidali ještě Trey a profesorka T. Richelle prostě umí psát skvělé postavy.

janno69

Super čtení. První díl se rozjíždí zvolna, ale nabírá to na obrátkách :-). Vrhám se s chutí a nadšením na další díl.

jana3526
08.10.2017

Zatím slabší, ale to byl u VA první díl taky a pak se to rozjelo. Ale se Sidney se oproti Rose pořád nemohu sžít. Adriana je mi moc líto a strašně mi chybí Dimka:( Hned se vrhám na další díly.

nani_nka
11.09.2017

Dimitrij? Rose? Kto? Na scénu prichádza Adrian a Sydney, ktorí sú pre mňa jedným z tých knižných párov, na ktoré sa nedá zabudnúť ♥

Lucka1355
06.09.2017

Když jsem zjistila že je pokračování Vampýrské akademie tak jsem si ho musela přečíst, protože Vampýrskou akademii hrozně miluju. Pokrevní pouta se mi taky líbí, ale na Vampýrskou akademii to nemá. Co bylo na této knížce nejlepší byl Adrian, protože jsem se hodně nasmála všemu co se týkalo jeho.

lenka00
29.08.2017

Výborný četla se jedním dechem.

l0st-g1rl
06.07.2017

Prostě Adrian Ivashkov. Jeho jsem si nedokázala nezamilovat♥ Snad ještě nikdy jsem si neoblíbila žádnou postavu tolik jako jeho. A pak také Sydney, samozřejmě. Líbilo se mi pozorovat, jak se oba dva postupně vyvíjí.
Musím říct, že Pokrevní pouta se mi líbí asi o něco více než Vampýří akademie. (Možná je to tím Adrianem, heh.)

Adriana21
13.06.2017

Skvělý začátek nové série od Richelle Mead, která se odehrává ve světě Morojů, Dhampýrů, Alchymistů...
Ústřední postava Sydney se mi opravdu zamlouvá, v sérii Vampýrská akademie se její postava objevila jako vedlejší, takže jsem ráda, že tato série je věnovaná jí a také tomu, že se více dozvíme o Alchymistech. Jsem ráda i za další postavy jako Eddi, Jill a Adrian. Ve Vampýrské akademii jsem si je oblíbila, ale byli tam pouze vedlejší, i když Adrianovi se dostalo trochu více prostoru. V této sérii je vlastně Adrian taky hlavní postava a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat s ním a Sydney, protože po události s Rose ve Vampýrské akademii si taky zaslouží něco dobrého, fandím mu :)

hanapaimen
30.03.2017

Vampýrskou akademii jsem přečetla dvakrát, a nějak jsem neměla ani tušení, že existuje pokračování. Takže když jsem si v knihovně půjčila první díl a ten den ho dočetla, nemohla jsem se dočkat až si půjčím další. Jenom málo knížek ve mně vzbudí takovou závislost xD Prostě úžasnost - postavy jsou parádně vykreslené, a pohled na děj VA z jiného pohledu je taky super. Pro mě určitě nejlepší knižní série.

Richelle
12.03.2017

Miluji Vampýrskou akademii a teď jsem si zamilovala i Pokrevní pouta. Čte se to samo. Konec byl parádní, dobře vymyšlený a nečekaný. Knihu jsem zhltla za několik hodin. Spíš za odpoledne a noc. Teď se musím přemáhat, abych si do ruky nevzala hned druhý díl a nezačala číst. Za mě rozhodně 5*

AliceV
04.03.2017

Knížka je to velice výborná. Měla jsem přečtených pár stránek a už mě dej tak chytl, že jsem se těšila kdy budu mít čas na čtení. Adriana jsem si hned zamilovala.

Julinka679
24.02.2017

Příběh se čte jedním dechem. Kdo si ve VA zamiloval Adriana a později i Sydney, která se tam jen "mihla", bude nadšený :-)

tatafa
06.01.2017

Krásný příběh, který člověka vtáhne do děje a nepustí. Velkým kladem je, že knížku lze číst i bez přečtení Vampýrské akademie. Vřele doporučuji, je to velice čtivá fantasy série.

zuzanagelnarova
02.01.2017

Spisovatelka opět dokázala zaujmout svým příběhem od kterého se nešlo odtrhnout.A musím uznat, že na volný pokračování je to podle mně úžasné!Původně jsem myslela, že mi bude hlavní hrdinka vadit, ale zapůsobila na mně určitým kouzlem jako bych v ní párkrát uviděla sebe.A samozřejmě nemůžu zapomenout na Adriana, který mně furt nepřestává překvapovat :-)

kjama
12.10.2016

Na rozdíl od VA mi zápletka přišla velmi nenáročná a předvídatelná. Autorka mohla vytvořit nesmělou dívku, velmi chytrou, nejistou v mezilidských vztazích. Místo toho vytvořila pipku, která řeší jen hadry, váhu a kafe. Z Adriana se změnou vypravěčky stal mnohem povrchnější jedinec. A to jsem ho málem začala mít ráda v předchozí sérii. Také nějaká dilemata v knize mi přijdou přehnaná. Vždyť, jaký je rozdíl mezi dhampýrem a člověkem? Když to může dělat moroj s dhampýrem, proč ne s člověkem, atd. atd.
Osobně se moc těším, že Eddie dostane víc prostoru, na Dimka bude nazíráno méně přezíravě a že Adrian pochopí, že Rose křivdil, protože jaksi nepochopil, co znamená milovat na život a na smrt (obětovat pro lásku život a být pro ni schopen i milovaného zabít).

Veeria
23.09.2016

Kdo si zamiloval Adriana, bude nadšen. Kdo miluje tvorbu Richelle, bude nadšen. Kdo se nechce rozloučit s příběhy Morojů a Dhampýrů a Strigojů a Alchymistů - bude nadšen. Nové příběhy, nové otazníky, nové záhady.... Jsem nadšena. Díky za Adriana. Mé čtenářské srdce je naplněné. :) Věřte mi, tato kniha má co nabídnout. Ale co si budeme povídat - fanoušci této spisovatelky stejně ví své. :) These books are forever!!

BojácnéKuře
13.08.2016

Ze začátku pro mě bylo docela těžké zvyknout si na to, že vypravěčka není Rose, ale Sydney, nebo že se děj odehrává v Palm Springs a ne u dvora nebo na Akademii. Přestože mám Sydney ráda, ten nový svět alchymistů není ono. Musím ale uznat, že tam nechyběl humor, o který se postaral Adrian (:D) a nebo napínavý konec, který Vás donutí sáhnout po dalším díle.

IvankaM
19.07.2016

Perfektní. Úžasné. Miluji to. Akorát jsem to po dni dočetla a hned ráno se vrhnu na druhý díl a musím se hodně přemáhat, abych na něj neskočila už teď v půl jedné ráno.

medvídě
18.07.2016

Další skvěle napsaná fantasy od úžasné autorky. Nechybělo napětí ani legrace. Už se těším na její pokračování a jsem tudíž velmi ráda, že nemusím čekat, až vyjde další díl. :)

adela3429
01.07.2016

Na Vampýrskou akademii to sice nemá, ale i Pokrevní pouta se mi hodně líbí. Richelle má zkrátka úžasný styl psaní, který mě pokaždé okouzlí :)

04.03.2016

no sice to dostanu na narozeniny ale už ted je mi divný že tam asi není Rose a Dimitrij já je prostě žeru a hlavně Dímitrije:D. Aspoň je tam Adrian a Sydney:)Těšim se i na Sukubu. Doufam že sem -nou souhlasíte že V.A. je super já to četla 2x.

Jamka
27.02.2016

Není to tak skvělé jako vampýrská akademie, ale i tak dobré a poutavé čtení, rozhodně si celou sérii přečtu.

petra4080
24.02.2016

Oproti ostatním knihám autorky to je velmi slabé. Dlouho mi trvalo zvyknout si na hlavní hrdinku.

Aurorita
12.01.2016

Jako všechny knihy od této autorky, i tato se mi velmi líbila. Byla svižná a četla se opravdu dobře. Ale za mne je teda Vampýrská akademie o něco lepší.

Pepidráček
02.12.2015

Klady, tedy to, co se mi v knize líbilo:
- pro mě nový svět alchymistů, plasticky vystavěné charaktery

Zápory, tedy to, co se mi v knize nelíbilo:
- prvních sto stran téměř bez děje

Hlavní hrdinové:
- Sydney a Adrian mi byli velice sympatičtí, líbilo se mi, jak se doslova mezi řádky jejich postavy pozvolna vyvíjejí a formují

Celkový dojem z knihy:
- ve chvíli, kdy jsem překonala první třetinu příběhu, u které jsem se nudila, začal děj nabírat dech. Poté již nechybělo stupňující se napětí, výborně skrytý záporný hrdina, akční pasáže, ani náznak počínající citové náklonnosti mezi hlavními hrdiny. Autorčin styl psaní byl lehký a velice čtivý. Já udělila knize čtyři hvězdičky a to zejména za strhující závěr.

Haňulec
03.11.2015

Kniha velmi volně navazuje na Vampýrskou akademii, což jí dodává na kouzle a začtení do příběhu. Hodně mě zaujalo spojení Sydney a Adriana, uvidíme jak se to bude vyvíjet dál. Knihu mohu jedině doporučit. :-)

zelvickaalenka
20.10.2015

Sydney a Adrian .. bomba! skvěle napsané, napětí, romantika.. všech 6.dílů na 1****** :-)