Pokrevní pouta

Pokračování Vampýrské akademie. Mladá královna Lissa Dragomirová si netradiční politikou nadělala u morojského dvora spoustu nepřátel, kteří by ji rádi odstranili. Je ale velmi dobře střežena, a tak se spiklenci zaměří na její nevlastní sestru Jill. Vědí totiž, že kdyby Jill zabili, Lissa by musela odstoupit a přenechat trůn někomu, kdo má alespoň jednoho žijícího příbuzného. Po brutálním útoku na Jill se Morojové a dhampýři rozhodnout uklidit Jill někam do bezpečí. Kam ale? Po dlouhém zvažování dojdou k závěru, že mladou vampýrku by jistě nikdo nehledal ve světě lidí. Jill má doprovázet a strážit alchymistka Sydney Sageová. Obě dívky se zapíší na lidskou školu, kterou navštěvují i Adrian Ivaškov a Eddie Castile. Kamarádi zpočátku řeší běžné problémy spojené se studiem na lidské škole, ale brzy začnou zjišťovat, že na téhle škole nejsou jediní, kdo potřebuje k životu krev....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82962/big_pokrevni-pouta-pokrevni-pouta-5WB-82962.jpg 4.5961

Pokrevní pouta 1.

Literatura světová, Fantasy, Dívčí romány

Vydáno: , Domino

Bloodlines, 2011

Kniha Pokrevní pouta

deedulka

Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami. Jelikož z Vampýrské akademie jsem byla opravdu nadšená, tak jsem kvůli menšímu zklamání dala jen ty 3. Kniha mne do sebe nedokázala pořádně vtáhnout, chyběla mi tam Rose a Dimitirij, školní prostředí mne spíše odrazovalo a celkově to bylo většinou bez akce. Chyběly mi napínavé bitvy se Strigoji a pořádný náboj. Ale sérii chci dát určitě ještě šanci a třeba budou další díly akčnější.

vlkove

Slabší než VA, ale i přesto doporučuji a těším se na další díly.

Chou

Určitě doporučuji nejdříve pročíst sérii Vampýrská akademie. Její děj byl napínavější než u této série. Navíc na ni přímo navazuje a proto některé věci už v této knize nejsou vysvětleny.

cukrovka

Vampýrskou akademii jsem nečetla, tak nemůžu srovnávat, ale tato knížka mě úplně nenadchla. 2/3 příběhu se vůbec nic neděje a až v poslední 1/3 je nějaká akce. Do dalšího dílu se přesto pustím, protože mě zaujali postavy, prostředí a vztahy mezi alchymisty a vampýry.

rosalindaaa

Zatím se mi líbí víc série Vampýrská akademie, tak doufam , že mě další díl více nadchne ....

mysimas

Po Vampýrské akademii obrovské zklamání. Minimálně do půlky knihy (kde jsem četbu vzdala) se nic neděje a Sydney zkrátka není ten typ, co dokáže podobné deficity vyvážit svým osobním kouzlem - na rozdíl od Rose, hlavní hrdinky VA, kterou se Sydney nejde nesrovnávat, obzvlášť pak ne po Rosině cameu.

Karoli282

Po přečtení série Vampýrská akademie jsem rychle sáhla i po téhle sérii a musím říct, že jsem udělala dobře. Příběhy našich hrdinů zde pokračují, jen místo Dimitrije s Rose máme Adriana, Sydney, Jill a další. Tento díl je takový rozjíždějící. Seznámíme se s hlavními postavami, novou situací i prostředím. Dozvíme se také více o alchymistech. Vývoj vztahu Adriana se Sydney je pozvolný, těším se na další díly.

miluju_knizky
06.10.2020