Mezi láskou a smrtí

Mezi láskou a smrtí https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127582/podsveti-mezi-laskou-127582.jpg 4 457 94

Podsvětí série

Sedmnáctiletá Pierce se málem utopila v bazénu na zahradě domu svých rodičů a vyvázla jen zázrakem. Událost byla posledním hřebíčkem do rakve rozkládajícího se manželství jejích rodičů a Pierce se s maminkou přestěhovala do ostrovního městečka jejího mládí, kde žije i babička a strýček s pochybnou pověstí. Po počátečních obtížích nachází ve škole nové přátele a setkává se i s tajuplným, ponurým, lehce agresivním, ale právě proto nesmírně atraktivním Johnem Haydenem, který se objevuje vždy, když to Pierce čeká nejméně, ovšem zaručeně přesně ve chvíli, kdy potřebuje jeho pomoc. Pierce o něm docela jistě ví jen jediné – je temný, půvabný a neodolatelný, ale není to žádný anděl. Kdyby mu propadla, byla by navždy odsouzena k existenci v místech, která ji děsí a kam se v žádném případě nechce vrátit... Dá přednost bezpečnému každodennímu životu, nebo omamující lásce v náručí smrti? První díl nové strhující „podsvětní“ řady.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Abandon , 2011

Samaret
16.11.2014 3 z 5

Námět skvělý, žádní otřepaní andělé a celkem sympatický příběh, ale docela úděsné zpracování. Uznávám, že jde o celkem náročný příběh na zpracování, ale každý by měl znát své hranice a v tomhle případě mám pocit, že si autorka ukosla příliš velké sousto.

maca5449
07.11.2014 4 z 5

Skvělá hrdinka, skvělý nápad. Těším se na další díl.

warca
06.11.2014 3 z 5

Kniha byla skoro o ničem. Zatím jsem knihy od Meg Cabot hodnotila jen kladně, ale tahle mě nezaujala a trochu zklamala...
taky jsem občas měla pocit, jakoby to byl už druhý díl... Sice to nakonec vysvětlili, ale stejně se mi to takhle nelíbilo...

Mishell14
30.08.2014 3 z 5

Od této knihy jsem čekala víc, začátek byl celkem nudný, ale pak se konečně začal odehrávat nějaký příběh. Co mi docela mrzelo, bylo to že v této knize nebylo moc o vztahu mezi Johnem a Pierce. Co mi štvalo,bylo jednoduše to že Pierce byla v přítomnosti začala se řešit v kapitole minulost, ale až v další kapitole bylo vysvětleno co se stalo. Každopádně konec mě překvapil a těším se na další díl,kde snad, už bude více Johna a Pierce.

Pedruska01
19.08.2014 5 z 5

Na knihu jsem se těšila a nezklamala. :) Do knihy jsem se ponořila a bylo mi neskutečně líto, když jsem dočetla poslední stránku a já ji musela odložit. Tímhle dílem se Meg dostala do mých oblíbených spisovatelů! Tajuplný, půvabný a temný John zároveň společně s Pierce si našli u mě místo. A ten konec? Týý brďo! :D Rozhodně skvělá knížka! Doporučuju a bez debat! Těším se na pokračování, doufám, že se dočkám! :)

KatnissLavender
17.08.2014 5 z 5

Já byla nadšená! Nevím zda je to tím, že jsem od knihy moc neočekávala a nebo tím, že byla opravdu dobrá... :-) Líbí se mi hlavní téma smrti a řecké mýty tak nevšedně usazené do děje... Dokonce i drobnosti jako vyjížďky na kole kolem starého hřbitova, oživený ptáček a spousta dalších! Další díly si určitě přečtu, ba co víc, budu se na ně těšit! :-)

Damonka18
23.07.2014 5 z 5

Už mě docela nudí knihy jenom o upírech,vlkodlacích...atd. Byla to docela změna. Viděla jsem tu knihu v knihovně a začala ji číst a kámoška mi ji musela hned půjčit,protože řekla že to budu chtít dočíst. Líbilo se mi, že když ji přenesl do toho jeho domu tak měla na sobě krasné šaty. A potom jak ji přenesl aby tam zůstala s ním aby ji ochránil. On si čet a ona hledala cestu zpátky. Těším se na druhý díl.

Lenka.Vílka
28.06.2014 4 z 5

Roztomiloucke a sladke poctenicko...pokud se mi do ruky dostane druhy dil, s radosti se do nej pustim, uz me boli hlava z toho srotovani a predstavovani si, co bude v druhem dile (ale na to si ocividne pockam dlouho)...takze...libilo se mi vsechno od zacatku do konce...jak tak nad tim premyslim, po dlouhe dobe originalni namet (moje prvni knizka od autorky...)...moc, moc, moc se mi libil konec, prestoze to znamena cekani...jeste dlouho po precteni jsem musela premyslet...co je vlastne lepsi?...zustat?...utect?...

lenda123
03.06.2014 4 z 5

Pěkný námět, dobře napsaná... občas jsem z toho byla zmatená, ale stálo to za to.

dqenisa
29.05.2014 4 z 5

Zpočátku jsem z toho byla lehce zmatená, ale rozhodně to má zajímavou zápletku. taky oceňuju zapojení tech dávných příběhů. Těším se na další díl.

Lira
25.12.2013 4 z 5

Tuhle knihu jsem hodnotila tak napůl, jelikož mne nějaké pasáže zaujaly a někdy to byla příšerná nuda. Obzvlášť se mi líbilo, když vyprávěla hl. postava o Johnovi a o jeho činech. Ale s postavou jsem se nějak nedokázala dohodnout. Měla jsem proti jejímu chování námitky apod. Nedokázala jsem se do ní vcítit, jestli to píšu správně.
Ale jinak to není zrovna kniha jako její ostatní knihy, ale alespoň se to dalo číst.

lilwejnka
02.12.2013

Tato kniha mě svým obsahem nezaujala .

Lucinda566
17.10.2013 4 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem se pořádně začetla ,ale potom když jsem se začetla byla knížka dokonalá! :)

Gwendolyn
24.09.2013 5 z 5

To je naprosto úžasná kniha v té jsem se našla!!!
nemůžu se dočkat dalšího dílu:D
(začátek mi nepřišel o nic méně zajímavý ne zbytek knížky)

Mishwaa
28.08.2013 5 z 5

I kdyby Meg psala o tom, jak vynáší odpadky, pokaždé by mne její styl psaní strhnul..
Napřed jsem byla trochu zmatena, když Pierce zničehonic přeskakovala do svých vzpomínek, a hodnou chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla. Ale celkově se kniha četla skoro sama, postavy nádherně charakterizované. John mě vytáčel, protože vzteklouny nesnáším, a je mi jedno, jak moc byl přitažlivý, stejně bych mu nejradši občas jednu vrazila :).

Nel-ly
14.08.2013 3 z 5

Od tak známé autorky bych čekala něco jiného... nápad není špatný a i když mám radši antické příběhy samy o sobě a ne jejich přepracované verze, tahle neurazila, kdyby byla pojatá trochu jinak... flashbacky můžou být zmatené (mně to až tak nepřišlo), ale především autorka spoileruje sama sobě, takže velká tajemství prostě nejsou, od začátku je docela jednouché odhadnout, jak to vlastně všechno dopadne a hrdinka je zas ubrečená pipka, co nic sama nezvládne (a v druhém dílu je to prý ještě horší), ale špatné čtení to určitě není, podobné YA prostě bývají slabší

bookcase
12.07.2013 5 z 5

MC umí psát o všem. Ani tohle mě nezklamalo.

NikinkaFantasy
30.06.2013 4 z 5

Zpočátku, když jsem na tuto knihu narazila, tak jsem si myslela - podle popisu -, že to je kopie Stmívání. Ale zatímco jsem ji začala číst, tak jsem pochopila, že to je čistý originál. Nakonec jsem ji dočetla a vůbec nejsem zklamaná.

Muddy98
01.06.2013

Tato knížka je jedna z nejlepších jaké jsem kdy četla. Děj vás vtáhne a nepustí. Přečetla jsem ji celou za 24 hodin. Meg Cobot je úžasná spisovatelka a už se těším až si od ní přečtu další knížku. 100% doporučuju pro ty co mají rádi romány, drama a fantasy knihy, které se odvíjejí od starých řeckých mýtů. Už se nemůžu dočkat dalších dílů ;)

Hašlerka
01.05.2013

Řekla bych že tahle kniha se dost povedla. :) Začátek je takovej nemastnej neslanej než se vžijete do děje a pochopíte o co se jedná, ale dál se to začne vyvíjet. Doufam že další díly přeloží jsem zvědavá jak to s nima dopadne. Jestli nakonec od Johna uteče a vrátí se k životu a nebo tam zůstane. Takže budu doufat že si přečtu další díly. :) Jinak tuhle knihu bych doporučovala přečíst. Je zajímavé jak to propojila s mýty a historií.