Po strništi bos

Po strništi bos https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175251/bmid_po-strnisti-bos-5q2-175251.jpg 4 1110 289

Není to kronika mého dětství ani naší rodiny, chtěl jsem, aby to byla krásná literatura. Autoři takové literatury nejen vzpomínají na to, co viděli a slyšeli, ale také si vymýšlejí a fantazírují, aby jejich příběh stál za řeč. V knížce vyprávím o tom, jak byl malý kluk přesazen z města na venkov a co to udělalo s jeho duší. Jsem to já a nejsem to já. Je to mozaika, v níž jsou některé kamínky pravé a jiné přidané. Ale vy byste neměli poznat, který je který.... celý text

knihamouder
05.11.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Dokázala mě rozveselit, zavzpomínala jsem na své dětství a došlo i na slzy.
Dle mě má pan Svěrák skvělý talent vyprávět. A to, že je kniha z pohledu malého chlapce... úžasné!

Bórborka
03.11.2018 4 z 5

Po knize jsem sáhla jen z toho důvodu, že se mi hodila do knižní výzvy 2018 a nelituji. Vybrala jsem si ji proto, že byla krátká, ale čím více jsem se do ní začetla, tím více mě mrzelo, že brzy skončí. Krátké kapitoly mě nenechali odtrhnout a kdyby bylo více času knihu stihnu přečíst za jedno odpoledne.

Simouš
01.11.2018 5 z 5

Svěrákovy knížky jsou pro mě nečím, co se podobá pohlazení dědečka. Milé, nezaměnitelné a lákavé. A vždycky stojí za to!

Bustedka
30.10.2018 3 z 5

Nemůžu si pomoc, ale mám pocot, že byla cena Magnesia litera udělena jen proto, že knihu napsal Zdeněk Svěrák.
Čtivé to je, milé taktéž, ale nenadchlo mě to

BlaniVan
15.10.2018 3 z 5

Neřekla bych že to bylo něco extra k čemu bych se v budoucnu chtěla vracet, ale fajn se to četlo, kratičké kapitoly měli své výhody a příběh byl pěkný... Řekla bych zlatý střed.

Etule
11.10.2018 4 z 5

Musím pana Svěráka obdivovat, že byl schopný napsat knihu z pohledu sedmiletého chlapce, tak že to opravdu vypadalo, jako by to vyprávělo malé dítě. Hrůza doby, ve které se kniha odehrává, na mě dopadla o to víc, jak to dítě vidí "jednoduše". I nějaká ta slzička ukápla.
Bez výzvy bych se ke knize nedostala a nakonec byla jediná, která mě dokázala z dané kategorie opravdu zaujmout natolik, abych ji dočetla.

lucie.8
10.10.2018 4 z 5

Nebýt Čtenářské výzvy 2018, tak po této knize asi nesáhnu. A byla by to škoda. Líbila se mi lehkost, s jakou je příběh vyprávěn a dětský pohled na svět. I film se moc povedl.

Kíťovec
05.10.2018 5 z 5

Milé, úsměvné, čtivé a zároveň na Vás dopadá tíha doby. Vřele doporučuji.... A já konečně mohu jít shlédnout film.

Eridan
25.09.2018 4 z 5

Milý příběh lehce podobný knize Bylo nás pět (parta mladých kluků a jejich dobrodružství, včetně citlivého hlavního hrdiny) nebo filmu Pelíšky (zasazení do dobového kontextu, Rusové, Němci, válka a názory rodiny na ni/ně). Svěrák se krásně umí vžít do klukovských let a stylu myšlení mladíka. Ve výsledku je to pohlazení po duši.

DK197
23.09.2018 3 z 5

Mám raději souvislejší povídání než tyto kratičké historky. Ale bylo to docela fajn a milé. :-) Přiznám, že bez výzvy 2018 bych tuto knihu do ruky nevzala. Svěrák mě nelákal. Teď jsem tomu ráda. :-)

EvikU.
17.09.2018 4 z 5

Je zajímavý, že ke knize jsem se dostala přesně po roce, kdy jsem viděla film v kině. Svěrák je Svěrák. Jeho knihy i filmy jsou zárukou kvality. Doporučuju.

KejtlinM
16.09.2018

Úžasná kniha. U pasáže s leteckým palivem si vždy vzpomenu na otevřeného a zavřeného hroznýše. Lehkost se kterou je kniha napsaná, průnik do hlavy malého kluka, pro kterého je svět místo plné nových dobrodružství, je pro mě místo k zamyšlení, jak se dospělák kouká na spoustu věcí šedě a bez zájmu. Pan Svěrák je neuvěřitelný člověk. Jeho tvorbu si hluboko v sobě uchová nejeden čtenář.

Lenka8418
11.09.2018 4 z 5

Krásná oddychovka, četlo se rychle, příjemně, i jsem se zasmála. Už se těším až si pustím film :o). Doporučuji

misafibi
09.09.2018 5 z 5

Krásné a velmi čtivé vyprávění

knihcitko
05.09.2018 5 z 5

Obdivuji pana Svěráka za jeho vypravěčský talent. Za jeho jazykový cit a lehkost všech jeho písní, filmů a knih. Dokáže pohladit a navodit lehký úsměv na tváři. Byť jde mnohdy o ne zcela humorný příběh. To vše jsem v této knížce našel. Pan Svěrák mě znovu nezklamal.

Vojslava
01.09.2018 4 z 5

Nostalgická, půvabná, dojemná knížka. Je to autor a zároveň jakékoliv dítě, které hledá v kterékoliv době a na jakémkoliv místě své strniště, které by přešlo, aby se dostalo na další stupeň. Krásné čtení na deštivé odpoledne...

dee7
28.08.2018 5 z 5

Milá knížečka o dětství, rodičích, prarodičích a jedné klukovské partě, vyprávěná vytříbeným jazykem pana Zdeňka Svěráka.
Kratičké příběhy odehrávající se na sklonku války, vás vezmou za srdce.
Laskavé i smutné.. pohlazení po duši..

Turante
23.08.2018 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, už jsem viděla předtím film, takže to pro mě nebylo překvapení, jen škoda, že je tak krátká :-)

luci33
17.08.2018 5 z 5

Milé a osobité stejně jako autor. Pohled dítěte mi připomněl, jak jsem také vnímala svět černobíle a vždy se chtěla chovat jedině čestně a správně. A ono se to ne vždy daří..

Srni
16.08.2018 5 z 5

Krásná kniha. Přečtena jedním dechem, humorná, místy smutná až mrazivá. Až mi při tom čtení bylo líto, že je to dětství už pryč....