Muž v hnědém obleku

Muž v hnědém obleku https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60304/muz-v-hnedem-obleku-60304.jpg 4 301 69

Plukovník Race série

Anne Beddingfeldová, mladá a inteligentní žena se smyslem pro dobrodružství, se po náhlém skonu otce ocitne v tíživé situaci a přemýšlí, jak naložit se životem. Osud však rozhodne za ni, když se v londýnské podzemní dráze stane svědkyní podivného úmrtí neznámého muže a nalezne lístek, jejž mrtvému sebral a poté poblíž místa nehody ztratil jiný, neméně záhadný muž. Brzy poté vyjde najevo, že nešťastná událost patrně souvisí s objevením uškrcené ženy v sídle člena parlamentu sira Eustace Pedlera. Anne se rozhodne přijít celé věci na kloub a stopy i náhoda ji zavedou na loď plující do Jižní Afriky. Během pátrání se seznámí s několika rázovitými i tajemnými postavami, mezi nimiž nakonec potká lásku i odhalí nebezpečného zločince přezdívaného Plukovník.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Českomoravské podniky tiskařské a vydavatelské

The Man in the Brown Suit , 1924

zuzi1162
13.10.2014 5 z 5

Perfektní Agatha Christie. Pro mě je to jedna z těch lepších knih, co napsala. Krásně prokombinované, hlavní hrdina a hrdinka spolu krásně zafungovali; byla radost, to číst.

wooloong
06.10.2013 3 z 5

Špionážní příběhy mi připadají naivní a mnohdy překombinované. Příliš mnoho náhod, převleků a intuice.

Jíťa
05.08.2013 4 z 5

Netradiční Agatha. Autorčin rukopis je poznat především zapeklitou zápletkou a zvraty v ději a minimalistickým popisem charakterů postav, umožňujícím zvýšenou činnost fantazie čtenáře. Přesto kvalitka občas trochu pokulhává, romantika Agathě dle mého příliš nesedí. Chvílemi na mě kniha působila až příliš naivně s nádechem červené knihovny. Přesto stojí za přečtení.

Market = )
01.08.2013 5 z 5

Za mě dobrý :-). A vtipný, to oceňuju.

kelve
14.03.2012 5 z 5

Kniha mě velice nadchla. Jistě se k ní počase vrátím. Při půjčování z knihovny jsem čekala Poarota, ale tato kniha je ještě lepší. Přípěh má i romantickou zápletku:-)

Malin
30.01.2012 5 z 5

Přestože nade všechno miluju Hercula Poirota, knížku Muž v hnědém obleku považuju za nejlepší, co Agatha napsala. Nedokážu říct proč, prostě mě uchvátila.

Trina1
08.12.2011 5 z 5

Perfektní a čtivá detektivka, ale musím přiznat, že na konci jsem se moc neorientovala.

bovinka
14.03.2011 4 z 5

Špionážní agátka. Klasicky milé počtení. Jen závěr mi přišel poněkud zmatený.

derminator
30.11.-0001 5 z 5

Jedna z nejnapínavějších a nejlepších detektivek od Agathy naprostá bomba i bez Hercula Poirota vřele doporučuji a já dávám hodnocení 100%.