Playground

Playground https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277408/bmid_playground-sJf-277408.jpg 3 1530 1530

Přístavní město plné násilí je nebezpečné místo. A ze všeho nejnebezpečnější je dětské hřiště. Jasmin Pascalová­-Andersonová má hodnost poručíka švédské armády. Během mise NATO v severním Kosovu se její jednotka ocitne v boji. Jasmin ztratí dva ze svých mužů a sama je těžce zraněna. Na minutu a čtyřicet vteřin se jí zastaví srdce, načež je znovu přivedena k životu. Po probuzení mluví o své zkušenosti z klinické smrti: byla převezena do tajemného přístavního města, které představuje přechod mezi životem a smrtí a panuje v něm krutý a nespravedlivý systém. Jasmin je ze svých zážitků zmatená a rozrušená. Co se jí stalo během těch vzácných vteřin, kdy se jí zastavilo srdce? A jak se jí podařilo z města uniknout a vrátit se do života?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Host

Playground , 2015

Blasut
14.07.2017 4 z 5

Asi by bylo lepší, kdyby autorské duo vydalo knihu pod jiným pseudonymem, takhle mají čtenáři moc velká očekávání a jsou zklamaní jenom proto, že v knize není Joona Linna (i když kdo četl pozorně, i toho Joonu tam najde, byť jenom na pár řádcích). Mně se ale kniha líbila i tak, zajímavě vymyšlený svět, klasické drsné keplerovské scény i zajímavé postavy, i když hlavní postavě teda trvá dost dlouho, než si vzpomene, že má vojenský výcvik. Popisy prostředí jsou teda někdy zbytečně zdlouhavé a ukecané a v příběhu je až moc zásahů typu deux ex machina. Celkově je to ale napsané dobře, pořád to člověka nutí číst dál, Kepler opět nezklamal.

Hadrna
14.07.2017 5 z 5

Lars Kepler je moje srdcovka, je to autor, který mě chytil do své pasti a nepustil a já jsem teď závislá na jeho černobílých řádcích ! Je k neuvěření jak je tahle spisovatelská dvojce rozmanitá a sehraná tak, že při jejich knihách, ležím, brečím, tančím a zpívám. Lars Kepler se rozhodl jít jinou cestou bez Joona Linny a jsem za to dost ráda, toho urostlého blonďáka mám ráda, ale všeho moc škodí. A tahle cesta je prostě BOMBA ! Hodně lidí říká, že je to vesměs hodně nepravděpodobné, ale lidi, knihy jsou od toho, aby jste se ocitli někde jinde, kde jsou jiná pravidla a život ;) Po přečtení knížky jsem zvědavá co že to tam po tý smrti vlastně je :)
Doporučuji a přeji krásné počteníčko NH

Nelly
30.06.2017 4 z 5

Po přečtení komentářů jsem již věděla, že kniha nebude detektivka s Joonou. Od četby mne ale trochu odrazovalo množství negativních komentářů. A tak kniha dlouho ležela ladem. Ale opět platí, že to, na co se moc netěšíme, může mile překvapit. Skvěle napsaný netypický thriller z říše mrtvých. Možná někomu nesedly reálie ze světa mrtvých - kdo má něco načteno z duchovní literatury, nemusí v mnohém souhlasit, ale o tom kniha zase až tak není. Je pro všechny, kdo chtějí zažít napínavý příběh se sympatickou hrdinkou, která se jistě zase někdy vrátí - v knize i do světa mrtvých. Já se budu těšit.

danipos
23.06.2017 4 z 5

Úplně jiná kniha,než od Larse známe,ale četla se skvěle,určitě doporučuji.

mirka71
22.06.2017 3 z 5

Tentokrát pro mě zklamání. Dvojice Kepler má nasazenou laťku hodně vysoko a je zárukou velmi zajímavé četby, ale styl sci-fi asi není pro ně. Nedotažené, vlekoucí se..... nějak nevím. Třeba je chyba ve mně, asi jsem čekala víc, každopádně je to kniha, která mě moc nebavila , nejspíš se k ní už nikdy nevrátím, na rozdíl od série s Joonou Linou.

Misa101
20.06.2017 3 z 5

Hlavní hrdinka Jasmin není zrovna typickou švédskou ženou, ale je bývalou armádní velitelkou a rozvedenou matkou. Prošla si klinickou smrtí, během níž zažila něco dosud neznámého. Bylo nebo nebylo to skutečné?

Podle některých reakcí jsem čekala scifi thriller a nakonec nepadlo dle mého názoru ani jedno. Pokud bych měla knihu zařadit, tak napůl cesty. Nicméně kniha byla čtivá, nevšední a zajímavá. Jen mi v druhé půlce přišly jednotlivé pasáže zbytečně natahované a děj rozvleklý, až jsem se těšila na konec.

ela111111111
19.06.2017 1 z 5

Naprostý zklamání!! Skvělá původní myšlenka. Bohužel ale špatně rozvinutá...

kachenbooklover
16.06.2017 4 z 5

Zjištění , že kniha není krimi ,ale sci-fi mě překvapilo. A navíc u Keplera..? Tak to jsem opravdu nečekala. Sci-fi téměř vůbec nečtu , tak se mi četlo trochu hůř.. ale myšlenka skvělá !!! Donutilo mě to přemýšlet o posmrtném životě.
Takže za mě dobrá=D

VeliiQ
16.06.2017 3 z 5

Vcelku zajímavý nápad, zpracování však horší. Chvílemi nuda, zbytečné opakování a k tomu docela otravná hlavní postava, škoda.

dobama
10.06.2017 5 z 5

Nejdřív šok - "to není krimi" , pak příjemné zjištění - "jo je to sci-fi"... a na závěr "jo jo je to dobré sci-fi!".
Nejdřív musím přiznat, mé hodnocení je založené hlavně na těch nejosobnějších čerstvých pocitech...pro někoho tedy možná nebude úplně objektivní.
Pro mne hodně bolestivé téma a kniha plná síly, odhodlání a lásky - ale fakt je to sci-fi ;-)
POZOR SPOILER! Můj syn před 4 měsíci bohužel nedostal štítek na krk a vízum, rovnou odplul... Tak ráda bych byla na místě Jasmin, bojovala a Wanga nasekala na malé kostičky! Každý si zaslouží druhou šanci a bylo mi moc líto Tchinga, Rossmanna a všech kteří ve městě uvízli.

sarka54
08.06.2017 5 z 5

Pro milovniky sci-fi perfektni kniha!!!!

martinaandulka
08.06.2017 1 z 5

Mám doma celou sérii Keplera,kterou miluji,ale tato kniha je jiná mysteriozní,tak jsem jsi ji jen půjčila v knihovně a udělala jsem dobře,sice se to četlo dobře,ale za mě nic moc.

Maňule
07.06.2017 3 z 5

Knihu jsem si koupila a včera s velkým přemáháním dočetla, ale jsem zklamaná. Nebavila mě, přitom tuto severskou dvojici miluji a mám od ní přečtené všechny knihy. Nevím.....možná tento žánr příště nevyhledávat.

HankaMarek
06.06.2017 4 z 5

krásná kniha, jen konec překvapil.

Iki1
02.06.2017 3 z 5

Děj se v knize zdárně rozvíjí, udržuje nás v napětí, a pomalu nás směřuje k očekávanému konci. Počtení je to vcelku dobré, ale není to příliš můj šálek čaje. Thriller ano, mystérie příliš ne.

Foglinka
25.05.2017 4 z 5

Ze začátku mi to nějak nešlo zkousnout. Knihu jsem odložila a později se k ní vrátila. Nakonec mě příběh zaujal a potřebovala jsem vědět jak to dopadne.Kniha je místy smutná. Nevšední.

Nestorkea
24.05.2017 3 z 5

Mně se to líbilo, i když hlavní hrdinka mi místy přišla hysterická a čekala jsem od ní trochu lepší velící schopnosti. I když kdo ví, jak by se v dané situaci zachovala jiná vojanda-matka...
Keplerovci rozhodně potvrdili, že i v jiném žánru jsou schopní sepsat poutavý příběh, který nelze až do konce odložit.

Dagmar0403
23.05.2017 5 z 5

Jako vždy, přečteno jedním dechem. Super.

Siwan
21.05.2017 3 z 5

Kdyby tuhle knihu vydal někdo jiný, nebo ji vydali pod pseudonymem, byl by podvědomý přístup čtenáře mnohem ohleduplnější a nemusela by být vůbec špatná. Ona totiž není špatná. Je vlastně opravdu dobrá, napínavá, čte se sama, téma perfektní. Snad si najde širší publikum, které nebude čekat jenom na Joonu.

Klarinet
16.05.2017 1 z 5

Ani krásná myšlenka, že dokud stárneme, je v nás opravdový život, nebrání udělit mi jednu hvězdu. Sice čtivé, napínavé, originální...ale hlavní téma knihy a naplněnost děje urban fantasy stylem není mým šálkem čaje...