Playground

Playground
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277408/bmid_playground-sJf-277408.jpg 3 1533 1533

Přístavní město plné násilí je nebezpečné místo. A ze všeho nejnebezpečnější je dětské hřiště. Jasmin Pascalová­-Andersonová má hodnost poručíka švédské armády. Během mise NATO v severním Kosovu se její jednotka ocitne v boji. Jasmin ztratí dva ze svých mužů a sama je těžce zraněna. Na minutu a čtyřicet vteřin se jí zastaví srdce, načež je znovu přivedena k životu. Po probuzení mluví o své zkušenosti z klinické smrti: byla převezena do tajemného přístavního města, které představuje přechod mezi životem a smrtí a panuje v něm krutý a nespravedlivý systém. Jasmin je ze svých zážitků zmatená a rozrušená. Co se jí stalo během těch vzácných vteřin, kdy se jí zastavilo srdce? A jak se jí podařilo z města uniknout a vrátit se do života?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Host

Playground , 2015

JPBelmondo
17.11.2017 3 z 5

Knihu jsem dočetla. Konečně. Nechápu pochvalné hodnocení na zadní obálce knihy. Mě bohužel neuchvátila. Posmrtná "čínská říše mrtvých" se mi vůbec nelíbila, měla jsem z ní naprosto deprimující pocity. A to, že kvůli Jasmin zemřeli všichni ti, kteří jí pomáhali (hlavně Marta s dcerkou), se mi nelíbilo ještě víc. Zkrátka mi kniha nic nedala. Kniha s podobnou tematikou, která se mi líbila mnohem víc, je Konec pana Y. I když tam to není o tom, zemřít a vrátit se, ale cestovat myslí a podvědomím. Tu vřele doporučuji.

Mr.Pajek
14.11.2017 3 z 5

Tohle, že je Kepler? Neřekla bych. Příběh má fajn myšlenku i zápletku, místama zbytečně drsný, ale vlastně se mi to líbilo. Je pravda, že to bylo dost popiskové a přesto jsem se v prostoru nějak ztrácela..

marge74
13.11.2017 3 z 5

Moje první knížka od této spisovatelské dvojice. Knížka měla jasný děj a spád. Jenom hlavní postava, Jasmin, mi byla nesympatická svou sobeckostí a jednáním v "říši mrtvých". U každé knihy při popisování nějakého místa mám vždy určitou a jasnou představu, ale o "říši mrtvých" se to říct nedá. Jeho popis mi přijde chaotický. Ještě že ti mrtví neměli nadpřirozené schopnosti a bojovali vlastní silou, jinak by se to nedalo snad ani číst. Ale téma dobré.

LKS
10.11.2017 2 z 5

Uff..docteno s velkou dávkou sebezapření. Nevím co mi na tom vadilo víc. Jestli nesmyslná "čínská říše mrtvých" nebo trochu labilní hlavní postava. Když pominu kolikrát teda člověk může umřít a zase se vrátit, když pominu, že živí můžou komunikovat s touto říši a když pominu, že se vždy našel nový a nový způsob jak nezemrit v říši mrtvých.. a ten konec? Vážně?! Chuck Norris má evidentně konkurenci.. Jedine co se mi na knize líbilo, bylo na závěr přemýšlení o životě.. ano, čas nás opravdu dělí od smrti a je dobré si obcas připomenout, že dokud nam ten čas ubiha, žijeme :)

cz.klima
30.10.2017 2 z 5

Bohužel zklamání, ač tohle duo mám v oblibě, tohle mi nesedlo...

MagdaS
29.10.2017 3 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden večer - prostě jsem se začetla a nemohla přestat... Věděla jsem, že to není "klasická" keplerovská detektivka, ale tohle mě vážně překvapilo. Podruhé už bych ale tuhle knihu nečetla a váhám, co vlastně říct těm, kteří si ji teprve chtějí přečíst. Asi takhle: žádná očekávání a uvidíte, jestli je to váš šálek kávy.

igbi
16.10.2017

Ještě jsem ji nedočetl, ale zatím je to pro mě obrovské zklamání. Keplera mám velmi rád, ale tento žánrový přemet do oblasti fantasy jsem opravdu nečekal a dost nepříjemně mě zaskočil. Dalo by se to samozřejmě omluvit, pokud by byla knížka dobrá, ale to podle mne bohužel není. Možná zajímavý námět, ale pro jiného spisovatele. Manželé Ahndorilovi ho zpracovali příliš povrchně, nepromyšleně a jaksi uspěchaně. Kniha má řadu chyb a nelogičností. A stále trvají na kratičkých kapitolkách, což jindy oceňuji, ale pro tento druh příběhu se to ne moc hodí. Mám co dělat, abych to nezaklapl ještě před koncem.

Darami87
16.10.2017 1 z 5

Pozor, komentáře obsahuje spoilery.
A tohle jako bylo co? Retardovaný pokus o Hunger Games? Samotná myšlenka knihy je velmi zajímavá, ale provedení je hotová katastrofa. Do poloviny knihy jsem pořád nevěděla, co si o knize vlastně myslet. Líbí se mi nebo ne? Ale jakmile se začalo bojovat na život a na smrt, musela jsem si povzdechnout: "Bože, tohle je ale děsná sr**ka." A šlo to jen z kopce. Jako vážně, aby dítě bojovalo na život a na smrt proti dospělým chlapům jo? Aby se na cestě mezi životem a smrtí museli lidi tak rvát a hlídat si svá víza...
Mám ráda knihy s fantazií, ale tahle fantazie je totálně pošahaná. Nemluvě o vypatlanosti Diany. Sama dala sestře injekci, aby se jí zastavilo srdce a pak si klidně pronese: "Vidíš, já jsem ti říkala, že jsou to skvělí doktoři. Si představ že bys umřela jen tak..."
Hmmmm... Jako vážně...
To že Jasmin se během relativně krátké doby objevila v říši mezi životem a smrtí čtyřikrát, to si vůbec komentář nezaslouží...
Navíc mám pocit, že Lars Kepler při psaní knihy často zapomínal na to, že Dantemu je pět let. Sorry, ale tohle by pětileté dítě nezmáklo...
Celá říše mezi životem a smrtí je jedna velká hovadina. Vlastně když umřete, můžete se jít rovnou bodnout (a ano, to na tomhle místě fakt jde, i když jste v podstatě mrtví!), protože pokud nejste z armády a neumíte čínsky, tak si na tomhle místě ani neškrtnete.
Zlatý Joona Linna, ten nikdy nezklame. Tohle je děs!

Raszkulce
13.10.2017 3 z 5

Trošku mi trvalo než jsem se do knížky začetla ale nakonec můžu říct, že se mi líbila ale z hlediska Keplerových knížek, tato byla ta nejméně povedená. Myslím, že i celkově ten námět byl nedořešený, všechen důležitý děj se odehrál až v posledních cca 50-ti stránkách. Nechápu proč potom co Jasmin zabila Wanga, neřekla všem o tom jak je město organizováno či případně něco neudělala se soudcem. Také mi bylo docela jasné, že Jasmin s Dantem přežijí .. za mě tři hvězdičky :)

mystar
05.10.2017 4 z 5

Příběh byl čtivý, napívaný a strašidelný. Měla jsem pocit, že jsem příběhem doslova proběhla. Autoři opět nezklamali, i když to není typická Joonovka. Postavy byly trošku nesmrtelný (co se týče, kolik toho v boji vzládly, než padly), přesto se mi kniha moc líbila.

rozalupe
03.10.2017 5 z 5

Kniha měla spád a četla se výborně, ale není to klasická keplerovka.

SilvieSisinka
27.09.2017 5 z 5

Me kniha velice bavila,sokovala.Cetla se sama.Nechapu kde berou takove napady manzele :-) Jen doufam ze se to opravdu po smrti nedeje.Ja bych radci neumrela :-)

tak.normal
20.09.2017 3 z 5

3 hvězdičky jsou málo a 4 jsou moc, takže je to přesně na 3 a 1/2. Věděla jsem, že nejdu číst klasickou detektivku, takže děj mě nezklamal, zápletky také ne, ani delší popisy mě tolik nenudily. Bylo to jiné. Bylo to smutné. Bylo to chytlavé, ale chvílemi jsem se přistihla při "scannování stránek", a musela jsem se u čtení soustředit víc, než jsem zvyklá, nešlo to samo.

Space.Junkienka
19.09.2017 4 z 5

Naprosto bezmyšlenkovitě jsem si knihu zakoupila - jedná se přece jenom o LK a tedy také o Joonu Linnu...Až po otevření jsem zjistila, že tohle není další díl detektivky s oblíbeným Joonou, ale úplně něco jiného. A když mě takové příběhy normálně nelákají - tak musím uznat, že jsem knihu přečetla relativně rychle (ano, chvílemi se dá přeskakovat mei řádky) a pocit jsem měla velmi spokojený. Prostě a jednoduše - něco úplně jiného.

lukozminova
15.09.2017 2 z 5

Kniha se mi z autorových děl zamlouvá nejméně

hankavanikova
13.09.2017 3 z 5

Larse Keplera mám přečteného komplet a tato kniha, která vybpočuje ze serie Joony Liny, mi dala asi nejvíce zabrat...Po začtení jsem projela také, ale trochu hůře se dostávalo do děje, rozhodně však stojí za přečtení, zajímavý pohled na "život po životě" a velmi tenké hranice mezi realitou a sny..

jana277
11.09.2017 4 z 5

Kniha z úplne iného súdka, než na čo je človek pri autorovi zvyknutý. Zaujímavé, čítavé.

nikl
04.09.2017 4 z 5

Dvojici Lars Kepler zbožňuju! A ani tentokrát mě nezklamali, ač to byl úplně jiný příběh, než na jaký jsme od těchto dvou zvyklí. 4 hvězdy dávám proto, že to nepřekonalo Písečného muže, kterého jsem zhltla hned, a který měl podle mě o něco větší spád a četl se mi úplně sám. Ale jinak paráda.

SadUnicorn
03.09.2017 4 z 5

V porovnání s ostatními knihami od Larse Keplera je tohle něco docela jiného. Přesto je to napínavé a čte se to dobře. Ale stále se opakující popisy přístavního města mě trošku nudily.

Blafoun
03.09.2017 4 z 5

Když jsem začal tuto knihu číst, musel jsem se několikrát přesvědčit, že je to opravdu od Keplera. :-) Kde je Joona? Kde je vražda? ...pak mi došlo, že je to jen prostě něco ale úplně jiného, těžko říci jestli zkouška autorů jak budou čtenáři reagovat nebo nebo jestli budou i v budoucnu následovat knihy s různou tématikou. Každopádně jsem byl překvapen nevšední představou přestupní brány na onen svět. Bylo to záživné, napínavé, originální. Mně se to líbilo, pár drobností by se tomu vytknout dalo, ale to se dá asi u každé knihy, ne? ;-)