Playground

Playground
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277408/bmid_playground-sJf-277408.jpg 3 1533 1533

Přístavní město plné násilí je nebezpečné místo. A ze všeho nejnebezpečnější je dětské hřiště. Jasmin Pascalová­-Andersonová má hodnost poručíka švédské armády. Během mise NATO v severním Kosovu se její jednotka ocitne v boji. Jasmin ztratí dva ze svých mužů a sama je těžce zraněna. Na minutu a čtyřicet vteřin se jí zastaví srdce, načež je znovu přivedena k životu. Po probuzení mluví o své zkušenosti z klinické smrti: byla převezena do tajemného přístavního města, které představuje přechod mezi životem a smrtí a panuje v něm krutý a nespravedlivý systém. Jasmin je ze svých zážitků zmatená a rozrušená. Co se jí stalo během těch vzácných vteřin, kdy se jí zastavilo srdce? A jak se jí podařilo z města uniknout a vrátit se do života?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Host

Playground , 2015

martunka
30.08.2017 5 z 5

I když to není další kniha s Joonou Linou, příběh se mi moc líbil. Myslím, že je to originální a napínavé. A je to fakt pravda, Joona se tam fakt mihne. Za mě dobrý.

-Annett-
30.08.2017 5 z 5

Tato kniha mne naprosto nadchla. Je neskutečně čtivá a naprosto nepředvídatelná. Opravdu kniha se mi moc líbila a určitě si ji přečtu znovu.

dagsvob
27.08.2017 4 z 5

Námět zajímavý, ale jednu hvězdu ubírám za některé zbytečně dlouhé popisy, které mě moc nebavily.

Lidudu
19.08.2017 4 z 5

Smrt... to je věc, na kterou se lidé většinou sice snaží nemyslet, ale každý si za život vytvoří nějakou představu o tom, jak to bude po smrti vypadat. Já si žiju ve spokojené představě, že vykráčím po bílých dřevěných schodech kamsi do výšin, kde se pak budu houpat na obláčku se všemi mými blízkými, kteří po oněch schodech vykráčeli přede mnou. Švédská dvojka mi dost nepříjemně zvýšila tlak tou svou představou o životě po životě.
Zajímavý námět, pěkně napsáno a úplně největší radost mi udělalo krátké setkání s Joonou. Já jsem celkem dost spokojená =)

Trina1
18.08.2017 3 z 5

Bohužel mi tito autoři k srdci nepřirostou. Kniha byla sice čtivá a zajímavá, ale přesto zbytečně zdlouhavá a natahovaná. Polovina stránek by bohatě stačila.
Pozor, spoiler: Jasmin mi byla nesympatická, chápu, že bojovala za syna, ale vyloženě si u všech sobecky prosazovala svůj zájem a šla přes mrtvoly (doslova).
Navíc bych očekávala, že nakonec navštíví matku Marty, jak jí slíbila, ale to se nestalo. Se synem se zachránila a to jí stačilo.
Taky, jak už tu bylo zmíněno, zde bylo pár nesrovnalostí, např. Pedro měl být plešatý, ale pak mu vzplály vlasy?!?!
Na to, že autoři jsou dva, mohli by to mít víc "vychytané"

SeverusSnape
16.08.2017 4 z 5

Skvělý napád o tom žádná.Barvitě a skvěle napsáno,ale něco tomu prostě chybělo.I přesto mne to velmi bavilo číst a bohužel nemohu srovnávat,byla to má první kniha od Lars Kepler

biairicia
09.08.2017 3 z 5

Začínám se bát, že lepší knihu, jak Písečný muž, už Kepler nedá :( Ze začátku mě to skoro až nebavilo, ale nakonec to nebylo tak špatné! Mám však dojem, jakoby se Kepler bál, že když nebude psát krvavěji, jak se teď nosí, ubude mu na oblibenosti. Pro Keplera mám slabost, ale u mě to má opačný efekt :( Doufám, že se vratí ke svému stylu, který provázel Joonu Linnu (krom Lovce králíků, kde množství krve zatím vitězí). Každopadně námět je celkem fajn a Jasminina zarputilost je neuvěřitelná.

Hejkalka
09.08.2017 4 z 5

Detektivku jsem nečekala, takže u mě se zklamání nekonalo. Zajímavá myšlenka, knížka se dobře čte. (A každý, kdo tvrdí, že v ní není Joona Linna, četl špatně! :-) )

p.pavlina
08.08.2017 2 z 5

Tak tohle je třetí kniha v mém životě, kterou jsem nedočetla do konce. Dvě hvězdičky za styl psaní a za nápad, jak by mohla vypadat jedna ze stanic do posmrtného života nebo zpět do života. Ale to je tak vše. Lars Kepler by se měli držet detektivek. Ty jim jdou hodně dobře. Tohle bylo šlápnutí vedle.

kaja205
07.08.2017 odpad!

Siahla som po tejto knihe bez citania akychkolvek recenzii, v ocakavani Joonu Linnu a dalsej prepracovanej detektivky. Bola som ja sklamana! Po par kapitolach som predsa len precitala neake tie diskusie a ebook mazem z pamate telefonu. Kepler je synonymom kvalitneho krimi, tak by to aj malo zostat. Ach jo, a tak som sa povodne tesila na nasledujuce dni pri tejto knihe, u mna dvojite sklamanie.

BlaFre
06.08.2017 3 z 5

Zajímavá myšlenka, ne tolik zajímavé čtení.

Hana62
31.07.2017 4 z 5

Mám dost rozporuplné pocity z četby této knihy. Určitě nevšední pojetí "života po životě", já tam nebyla, tak nemohu soudit. Že jsem během čtení této knížky stihla přečíst tři další, asi svědčí o tom, jak mě chytla. Detektivky Keplerových jsou mnohem lepší, asi by měli zůstat u nich.

sydney
27.07.2017 5 z 5

Knížka mi sedla od první chvíle a dokázala bych ji přečíst na jeden zátah, kdyby tam nebylo tolik na mě příliš drastických scén. Přesto hodnotím 5* jelikož Jasmin byla hrdinka na úrovni Joony Linny. Jen po dočtení knížky jsem byla trochu zklamaná, doufala jsem v trochu jiný závěr.

LaPetja
27.07.2017 2 z 5

V první půlce knihy jsem si nesmírně přála, aby na dveře zaklepal Joona Linna a pozvedl příběh na vyšší úroveň. Druhá polovina knihy celkem utekla, ale srovnání "happy-smile" s Hunger Games je přesné. Knihu jsem přečetla rychle - snad proto, že má krátké kapitoly, snad proto, že už jsem ji chtěla mít za sebou. Úvaha nad tím, jak to vypadá v posmrtném životě může být zajímavá, nicméně myslím, že to švédské dvojce úplně nesedlo.

happy-smile
25.07.2017 3 z 5

Zajímavá kniha. Nejprve sledujeme osudy ženy, která mluví o tom, že viděla posmrtný život a je kvůli tomu držena v blázinci (to mi tedy přišlo přehnané, opravdu to tak může být?). Potom se přesouváme ke sci-fi odehrávající se ve světě mezi životem a smrtí. Pohybujeme se v čínském přístavním městě a chvílemi jsem zapomínala, že nečtu Petera Maye a jeho čínské thrillery, protože i atmosféru to mělo podobnou. Tato část mi přišla opravu zajímavá do doby, než se z toho stala survival kniha ve stylu Hunger Games. V té chvíli to bohužel vybočilo do roviny, která pro mě osobně je mimo moji zájmovou skupinu a zbytek už jsem spíše jen mechanicky dočetla, abych věděla, jak to dopadne.

DenisaHamakova
24.07.2017 1 z 5

Já jsem po knize sáhla zkrátka proto, že je právě od Keplera, jinak jsem vůči ní byla poměrně skeptická.. Začátek pro mě dost nudný, ty popisy čínského města mi přišly zbytečně zdlouhavé, složité, měla jsem co dělat, abych knížku neodložila. Poté se děj naštěstí trochu rozjel a když došlo na boj, byla knížka čtivější a napínavější, nicméně i ten se mi zdál popisován zbytečně dlouho a pak už jsem se jen nemohla dočkat, až budu u konce.. Za mě zklamání, příště zůstanu o Joony :)

Surmei
24.07.2017 3 z 5

Jednalo se o první knihu tohoto autorského dua, která se mi dostala do ruky. Koupila jsem ji jako dárek a potémi byla zapůjčena. A osobně jsem teda zase tak nadšená nebyla a nejsem si jistá, zda zrovna ttao kniha jako dárek udělala radost. Možná si příště zjistím, o čem vlastně je a nebudu koukat jen na hodnocení v %. Neříkám, že byla knížka špatná, to ne, rozhodně byla zajímavá, neobyčejná a vedla k zamyšlení. Teda aspoň u mě. Ale ta kombinace scifi příběhu s reálným příběhem mě zase tak nenadchla, nicméně jsem ji přečetla za odpoledne (spíše z toho důvodu, ať to už mám za sebou)... 3* max a rozhodně číst znovu nebudu.

Hanny
24.07.2017 2 z 5

Pozor SPOILERY!!!
V knihovně se mi rozšířily zorničky, když jsem zahlédla knížku od Keplera. Ani jsem si nepřečetla, o čem je, rovnou jsem se vrhla na první kapitolu... byla jsem překvapená, kam se děj ubírá, tak jsem později svou chybu napravila, a navzdory mým nově nabitým poznatkům, jsem už knížku dočetla. Je čtivá, děj je napínavý, tak to šlo rychle a samo. Ale hlavní hrdinka mi k srdci nepřirostla, popisy čínského města byly rozsáhlé, až mi to přišlo zmatené, některé činy až příliš snadné (sestra má v cizí nemocnici přístup k vysoce rizikovým lékům), něco byla až dost velká náhoda (zrovna tenhle psycholog ze všech lidí je napojen na síť zločinu předsmrtné říše)... postě mě to ve výsledku vlastně moc neuspokojilo. Konec vcelku předvídatelný. No a otázka, na kterou jsem čekala odpověď, zůstala nezodpovězena. Nebo jak jsem četla rychle, tak mi unikla...

Hannik
21.07.2017 4 z 5

Vzhledem k tomu, že mám přečtené všechny knížky od tohoto autora, nemohla jsem vynechat. Knížka se mi líbila, i když občas byla docela dost drsná... Jen se už těším, až vydají knížku opět komisaře Linny.

not_interested
20.07.2017

výborná kniha, hltám ji jako splašená !!!
potřebuji však něco vysvětlit, nevím jestli jsem to jen špatně pochopila nebo je to opravdu tak divné...v přístavním městě plyne čas jinak, Tching řekl Jasmin že je tam už 3 týdny a když se pak vzbudila, zjistila že jemu se srdce zastavilo o 3 minuty dřív než jí. To by znamenalo že 1 minuta ve skutečnosti je týden ve městě. Ona měla srdce zastavené 2minuty, to by znamenalo, že ve městě byla 2 týdny ale přitom stihla jen dojít z přístavu na terminál a už se zase vracela...po 11 hodinách si nechala srdce zastavit znovu, vrátila se tam a tching tam stále byl...(celkem tedy 3tydny+660tydnu) to je docela divné, že by měl srdce zastavené půl dne ne? Vysvětlíte mi prosím někdo tyhle přepočty?