Bez rozloučení

Bez rozloučení https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409974/bmid_bez-rozlouceni-NXV-409974.jpg 4 595 127

Play On série

Nora O'Brienová utekla z Indiany do Skotska, přesvědčená, že dělá správnou věc. Po třech letech v nové zemi jí však zůstala jen vina a lítost. Pak do jejího života vstoupil Aidan Lennox, starší, světaznalý a přitažlivý hudební skladatel. Ačkoli byli každý z jiného světa, probudili jeden v druhém vášeň a sílu nevzdávat se, navzdory ztrátám, které v minulosti utrpěli. Dokud jim osud znovu nehodil klacky pod nohy. Teď pohání Noru kupředu zlost a bolest. Vztek ji přinutil převzít kontrolu nad životem. Konečně si plní sny, chodí na univerzitu, hraje divadlo, přesně, jak po tom toužila. Soustředí se na své cíle a vyhýbá se tomu, aby jí někdo znovu zlomil srdce. Není to však tak snadné, jak by si přála…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Play On , 2017

Dreisii
14.01.2020 5 z 5

Toto je moje prvotina od autorky a knížku jsem hltala od první stránky až do poslední.Za mě naprosto 5 hvězd.

DomenicaRisa
11.01.2020

Dobre, stáhla jsem si ukázku, abych věděla, zda má smysl si knihu koupit. Už jen ukázka mě naprosto znechutila. Dokonalé převedení toho, jak špatný překlad naprosto zabije příběh. To nářečí se prostě nedalo. Kdyby překladatel vybral jiné, možná by se to nějak dalo, ale tohle jsem číst nemohla. Ukázku jsem ani nedočetla. Možná slovenský překlad, pokud bude, mi umožní si knížku přečíst.

Leniii
05.01.2020 5 z 5

Nechyběla láska, vášeň, sex, nalezení sebe samotný, přátelství...
To mě bavilo. Zajímavý příběh. Super čtení.

avalonek
16.12.2019 4 z 5

Autorku zbožňuju.Její série je dokonalá a jsem nadšená,že ji mám v knihovně.Ale tady nemůžu dát plný počet hvězd.Bylo to takové ponuré celou dobu a Nora mi jo konci celkem lezla krkem,jak se neuměla rozhodnout.Jinak je čtení super,hezky to utíká a Aidana bych chtěla potkat(I když můj muž je taky fešák:).

pollyn
16.12.2019 4 z 5

Je to jiná kniha než předešlá série. Byla jsem nadšená. Hlavní postava je vypracovaná a má vývoj. Začátek je rozpačitý, ale to i hlavní postava a tak je to dobře. Tentokrát jsem nešla po ději, ale četla všechny její myšlenky a knížku zaklapla se slzami a tak to má být :)

maafa
06.12.2019 2 z 5

Bylo to čtivé, ale podle mého to autorka umí líp. Na mě moc ukňourané....

Tesset
19.11.2019 3 z 5

Čekala jsem něco trochu jiného, méně sebehloubání a více zábavy. Už mě celkem unavovalo jak vztah Nory a Aidena pořád něco narušovalo, takže ve výsledku ta kniha vůbec není o nich, jako o dvojici, ale spíše o tom, jak se tou dvojicí stali. Za mě jednou přečíst stačilo.

LeeSungji
18.11.2019 4 z 5

Velmi slabý rozjezd. Chápu, že ta dějová linka před tím, než potkala Nora Aidena byla důležitá, ale vážně mě štvalo to přeskakování a věčné Nořino litování. Nicméně když se člověk dostal do druhé poloviny knihy, konečně to stálo za to. Aiden byl neskutečný, až jsem si ho vážně zamilovala. Nora mě štvala, ale nechci spoilerovat proč. Nakonec to byl poměrně hodně dobrý román, s pár chybami, ale tak dá se to překousnout. Do erotických románů to má pěkně daleko, jestli si autorka myslí, že pár sprostými slovy udělá erotickou atmosféru, tak je mimo. Ale samotný akt byl celkem věrohodně popsaný. Kdo má dobrou fantazii, tak se v tom vyžije.

Lucka.79
15.11.2019 5 z 5

Už dlouho jsem si knihu v tomto žánru tak neužila. Za mě výborná!

Anežka524
08.11.2019 3 z 5

Miluju sérii Dublin street od této autorky. Tahle kniha je o něco slabší. Bylo tam hodně věcí, které mi vadily a musím se přiznat, že už si ani nepamatuji, o čem v této knížce přesně šlo. Ale Samantha Young je dobrá autorka a jako oddychovka tato kniha ujde.

veveronka
04.11.2019 3 z 5

Oproti minulym kniham zklamani.Prvni cast knihy nuda.A Nora,ktera se utapela ve vycitkach,ze nemilovala manzela me taky obcas dost rozcilovala

happy19
30.10.2019 5 z 5

Narovinu...musíte překonat první část knihy!A pak je to paráda hodna 5*
Poutavý,bolavý příběh té opravdu opravdové lásky:-*..

nani_nka
24.10.2019 3 z 5

Čakala som vtipný príbeh prihliadnuc na autorkyne predošlé knihy. Zo začiatku, asi prvých sto strán, ktoré opisujú život Nory pred stretnutím s hlavným hrdinom, som zývala od nudy, no časom som pochopila, že aj táto časť mala svoje opodstatnenie ak sme chceli dobre pochopiť príbeh Nory. Po stretnutí s Aidanom bola knižka záživnejsia, no aj tak ma nenadchla ako autorkyna predošlá séria Dublin street.

LucyBooks
22.10.2019 5 z 5

Knížka mě na první pohled upoutala její nádhernou obálkou. A když jsem si přečetla anotaci přišla mi zajímavá. Ihned mě dějem vtáhla do sebe, stránky vyloženě mizely pod rukama, všechny postavy mi byly sympatické a přirostly mi k srdci. Pro mě to byl ten typ knihy ze které se mi nechce odcházet, měla své kouzlo.
S radostí budu vyhlížet pokračování.
Doporučuji

havrmoni
19.10.2019 3 z 5

Než jsem se pustila do této nové knihy, přečetla jsem si znovu sérii Dublin Street. Záměrně jsem si nepřečetla anotaci a hned po posledním dílu se vrhla do tohoto příběhu. Při jeho čtení mě občas napadlo, že všechny problémy z Dublin Street nacpala autorka do jedné knihy a navalila to na jednoho člověka. Problémy s rodiči, sebeúcta, smrt atd. S postavou Nory jsem se dost prala a musím přiznat, že je to poprvé co mi postava od Samanthy nepřirostla k srdci. Asi mi vadilo to, jak se litovala, ale vlastně s tím nic nedělala. Příběh jako takový se mi líbil, protože tahle autorka prostě psát umí a dobře se to četlo. Jen mi přišlo, že tam toho bylo prostě nějak moc. A to nářečí, tak to bylo hrůza. Neustále mi to připomínalo toho poskoka krále jelimána z Madakaskaru. V jiných knihách to není. Vlastně jsem se s tím setkala poprvé a doufám, že naposledy.

georginaa
17.10.2019 3 z 5

Vcelku příběh čtivý, působivý, smutný i veselý....ale to, že se příběh odehrává ve Skotsku a ti dva kluci mluví moravsky??? Ostatní mluvili normálně, to bylo docela úchylný. Jasně, potřebovalo se to jaksi odlišit, ale myslím že by to šlo i lepším způsobem. Vtipné mi to nepřišlo, spíš jako rušivý element. Osud si nevybereš, když už někoho v srdci máš, zůstane tam napořád. I když se objeví různé překážky, srdce si stejně najde toho jediného....a to se stalo i Noře a Aidanovi.

jinbr
15.10.2019 5 z 5

Příběh je bezesporu zajímavý. Takový souběh událostí značí hlavně to, že se daný jedinec, zde hrdinka, potřebují něčemu naučit. V tomto případě si být si vědoma svojí hodnoty a nenechat se citově vydírat či manipulovat. Všechno je to o nastavení v hlavě a mě se zdá i docela logické, byť někomu nepravděpodobné, že se k sobě vrátili až po těch skoro dvou letech. Protože aby to mohlo nakonec fungovat dobře, bylo potřeba, aby oba zvládli tu "svoji lekci". Tato kniha trochu vybočuje z běžných knih romanticko/erotického typu a mě se právě proto líbila.

margitka13
15.10.2019 2 z 5

Toto je asi najslabšia kniha od tejto autorky. Čítala som ju dávnejšie a už si ani poriadne nepamätám o čom bola. Asi si ju musím oprášiť.
Ale čo si pamätám, tak ma nijak extra nenadchla.
Samantha má ROZHODNE lepšie knihy.

Karola050716
09.10.2019 4 z 5

Komplikovaný příběh jedné holky a cca 5 let jejího života..překvapivě z toho člověk nemá pocit povrchnosti, i když se v knize stane spousta věcí a obsahuje minimálně tři časové roviny...trochu mě otravovalo to sebemrskačství hlavní hrdinky, ale jinak to bylo působivé a příjemné čtení.

Terka18
06.10.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, i když jsem měla občas chuť hlavní hrdiny trošku proplesknout, aby se jim v té hlavě rozsvítilo dříve. Příběh mě bavil, občas jsem se i zasmála a občas jsem měla slzy v očích. Noru jsem chápala, její blok a obavy a jsem ráda, že to autorka ukončila, tak jak to ukončila. Knížka skončila v mojí knihovně a určitě tam zůstane,abych se k ní mohla vrátit.

pro ženy erotika Skotsko romantika

Samantha Young