Bez rozloučení

Bez rozloučení https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/409974/bmid_bez-rozlouceni-NXV-409974.jpg 4 595 127

Play On série

Nora O'Brienová utekla z Indiany do Skotska, přesvědčená, že dělá správnou věc. Po třech letech v nové zemi jí však zůstala jen vina a lítost. Pak do jejího života vstoupil Aidan Lennox, starší, světaznalý a přitažlivý hudební skladatel. Ačkoli byli každý z jiného světa, probudili jeden v druhém vášeň a sílu nevzdávat se, navzdory ztrátám, které v minulosti utrpěli. Dokud jim osud znovu nehodil klacky pod nohy. Teď pohání Noru kupředu zlost a bolest. Vztek ji přinutil převzít kontrolu nad životem. Konečně si plní sny, chodí na univerzitu, hraje divadlo, přesně, jak po tom toužila. Soustředí se na své cíle a vyhýbá se tomu, aby jí někdo znovu zlomil srdce. Není to však tak snadné, jak by si přála…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Play On , 2017

TomuVer
05.10.2019 1 z 5

Ten dôvod,prečo sa to pokazilo medzi zaľúbeným párikom uprostred príbehu? Na môj vkus od veci. Z knihy celkovo mám zmiešané pocity. Youngová to vie aj lepšie.

blonďatá.luc
30.09.2019 5 z 5

Jestli někdo umí psát romantické příběhy s nádechem erotiky, pak je to Samantha Young. Kniha je rozdělena do tří částí, každá z nich se odehrává v jiném roce, a vypráví příběh Nory, mladé Američanky žijící ve Skotsku (ideální místo pro romantický příběh). Nora je jediný vypravěč a musím říct, že jsem si ji vážně oblíbila (čemuž určitě pomohla i věková blízkost). Hlavní hrdina by se opět mohl přidat k těm typickým představitelům červené knihovny, ale to není nic nečekaného - proč by to autorky měnily, když to tak dobře funguje. Taky mě potěšilo, že byť v knize vystupuje vícero postav, dokázala jsem si je zapamatovat, protože jsou dávkovány pěkně postupně, aby si na ně člověk měl dost času zvyknout. Dialogy byly místy vtipné a svižné, místy jsem neměla daleko k slzám. Kniha ve mně tedy vyvolala mnoho různých pocitů a s poslední stránkou mě zanechala dokonale šťastnou a rozbitou.

Léňa2510
29.09.2019 5 z 5

Nádherná kniha, veľmi som si ju užila, aj som sa pri nej smiala aj som zirala s otvorenou pusou. Super super!

Ivet1990
27.09.2019 4 z 5

Četla jsem všechny knihy od autorky co vyšly v českým překladu a musím říct, že tato kniha byla ze všech nejlepší. Byl to úžasný příběh co dokázal vzít za srdce.

LilianaFalcon
23.09.2019 5 z 5

Opravdu nádherný citlivý příběh, složený z několika časových rovin. Samantha Young opět předvedla, že prostě píše perfektní romance :-)

pavlikova9332
19.09.2019 5 z 5

Nemám slov. Asi 2x jsem brečela. Děj se mi velmi libil. Prostě paráda

Enxinka
19.09.2019 4 z 5

Z tyhle knizky mam strasne zvlastni pocity. Chvilema jsem mela dojem, ze ctu dva ruzne romany - nejak mi k sobe nepasovaly ty naivni Noriny okamziky s pochybami o sobe same a sexualni vsuvky plne napeti a vzruseni. O rychlem spadu veci ani nemluve. Kazdopadne jsem roman zhltla temer jednim dechem, v urcitych pasazich se mi i vlevaly slzy do oci.
Celkovy dojem z knihy mi mari pouze nektera klise, ale tak je to jen roman, ze :)

Zuke86
18.09.2019 5 z 5

Jsem plná emocí. Knížka byla skvělá a lehce se četla. Nevím proč jsem měla problém s překladem skotského přízvuku Jima a Roddyho. Nějak mi to tam nesedlo ale to je jediná maličkost, za kterou ovšem nemůže autorka. Příběh byl dojemný, nebyla to jen tak nějaká jednoduchá erotika, mělo to hloubku. S Norou jsem hned navázala jakési spojení, možná proto, že jsem v podobném věku. A Aidan... ten ani nepotřebuje komentář ;)

Nuttelka
18.09.2019 5 z 5

Teda, to jsem zase citově vyždímaná... Na svůj věk toho Nora strašně moc prožila, když byla s Jimem, dobrý, ale jak poznala Aidana se Sylvií, moje srdce dostalo zabrat. Knihy od Samanthy miluju a tato kniha není výjimkou, doporučuji.

Kikina182
15.09.2019 5 z 5

Bez rozloučení je svým způsobem jiná kniha než autorčina série Dublin Street, ale zároveň je svým způsobem stejná. Autorka v této knize pracovala s tématy, které byly závažnější než v předchozí sérii, ale nevynechala ani typickou milostnou zápletku. Ale rozhodně se nejedná o horší nebo lepší knihu, než autorčiny předchozí. Je zkrátka jiná, ale rozhodně moc povedená a já se k ní stejně jako ke všem ostatním knihám od Samanthy Young moc ráda vrátím. A rozhodně můžu i doporučit a to ať se vám předchozí autorčiny knihy líbily nebo nikoli. Tahle by podle mě mohla zaujmout mnohem víc lidí.

Tereza18
08.09.2019 4 z 5

Kniha se od předešlé série Dubling Street liší větší propracovaností, menší dávkou sexu a i větší délkou - včetně rozdělení na tři části. Autorka mi v případě tohoto příběhu přišla taková vyzrálější, dá-li se to tak nazvat. Víc rozpracovala psychiku a celý příběh hlavní hrdinky - včetně docela dlouhého pohledu do minulosti. Aidan byl možná až moc dokonalý (klasika - bohatý, chytrý, extrémně pohledný, chápavý, milý, dřív byl hajzlík , ale teď... bla bla...). V rámci žánru se to ale čte hezky a částečně jsem se v hlavní postavě našla. SPOILER:
Smrt Jima byla pro autorku asi ideální řešení, ale přeci jen by bylo o něco realističtejší, kdyby se prostě rozvedli. Takhle se jejich vztah vlastně vyřešil během pár řádků. Vztah s matkou se taky nemusel nutně tak hladce napravit. Vím, že tyhle typy knih obsahují spoustu klišé a vše se v nich vlastně vždycky dobře vyřeší, ale někdy by to nemuselo být až tak super.

Mellisek
24.08.2019 5 z 5

Youngová prostě nezklame. Zajímavý námět - dlouhá časová linie. A krásný romantický příběh

LenRan
25.04.2019 5 z 5

Dlouho jsem čekala, jestli kniha vyjde v češtině, evidentně marně, takže jsem se do toho pustila "po slovensky" a jsem úplně unešená krásou tohoto příběhu. Málokdy se mi stane, že bych se tak sžila s hlavní hrdinkou, fandila jsem jí od začátku příběhu s Jimem a později i s Aidnem. Bylo tam všechno co tam má být, zlomená a osamělá dívka, která se dokázala postavit osudu a nakonec i sama sobě. Měla jsem slzy v očích když jsem to dočetla, určitě se k ní časem vrátím.

fidáš
14.03.2019 5 z 5

Moc pěkně se to četlo. Tuto autorku mám ráda. Taky by bylo fajn, kdyby v Česku fungoval Ikar tak jako na Slovensku. Opravdu nechápu proč na Slovensku vychází tato literatura o tolik dřív než u nás, pokud vyjde vůbec.

gimaf
10.03.2019 5 z 5

Zaujímavý príbeh zo súčasnosti. Štandardne dobre napísaný román o láske, vášni, smiechu, žiali a strate. Román zahŕňa aj vzťah k rodičom, priateľom a lásku k rodisku. Preklad do slovenčiny zodpovedá štandardu slovenských prekladov.

Knihomolka97
25.02.2019 5 z 5

Autorka opět nezklamala. Krásný dojemný příběh, samozřejmě s troškou komlikovanosti...jak je u autorky zvykem. :-D
Aidan je prostě dokonalý,ale musím si rýpnout.. vážně, vážně se umí chovat jako pořádný vůl! :-D

Princezna_1
26.01.2019 5 z 5

Opravdu moc se mi líbila.

Lucai
23.01.2019 5 z 5

Sanantha Young je moja obľúbená autorka a zasa nesklamala... Knihu som prečítala jedným dychom do Aidana a Sylvie som sa asi tiež zamilovala... Seonaid bola prava kamarátka a jej laskovanie s Roddym ma bavilo...
Knihu samozrejme odporúčam...

jani.ruzicko
22.01.2019 4 z 5

Až na ten začátek...
Delší dobu mi trvalo než jsem se začetla, asi i proto, že začátek příběhu se odehrává vlastně v minulosti. Nejsem si úplně jistá, jestli bylo nutné, aby tam tato část byla - na jednu stranu to chápu, uvedení do děje a abychom věděli v jakých podmínkách žila, jak to měla s rodinou, jak se setkala s Jimem a jaký Jim byl, když se setkali. Na druhou stranu si myslím, že by to stačilo pak vysvětlit v rámci nějakých vzpomínek, vyprávění apod. :-)

Každopádně po pomalém začátku se příběh rozjíždí a už se čte vážně skvěle. Aidan je sympaťák a rozhodně citově založený. Vztah se Sylvií mě hodně zasáhl a určitě ukáplo i nemalé množství slziček. =) Nora mi někdy připadala asi až moc dramatická, to jak si svoji minulost moc brala a vinila se ze všeho. =)

Autorka nezklamala a mohu doporučit.

prcek19
11.01.2019 5 z 5

Wow..další výborná kniha..docela sem se bála po všech těch předchozích, jaká bude tato a opět skvělá! Moc se mi líbilo, jakým stylem se vyvíjel děj, jak postupně dospívala Nora a u epilogu a příchodu Sydney mi ukáply slzy..krásná kniha, ke které se určitě někdy vrátím a hlavně ji doporučuji ostatním

pro ženy erotika Skotsko romantika

Samantha Young