Plavý kůň

Plavý kůň https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92410/bmid_plavy-kun-cj9-92410.jpeg 4 385 63

Záhadná vražda kněze vracejícího se jednoho mlhavého večera od umírající ženy a ještě záhadnější seznam jmen nalezený v jeho botě... Chtěl vrah získat právě tento kousek papíru? Co mohli mít tito lidé společného? Vypadá to, že jsou všichni mrtví... Magie, voodoo, transy, bílí kohouti a skříňka plná blikajících žároviček a podivných součástek. Je možné vraždit na dálku? Existuje nějaká organizace, která se zabývá likvidací nežádoucích osob? Kdo stojí v jejím čele? To vše se snaží zjistit nejen policejní inspektor Lejeune, ale i spisovatel Mark Easterbrook a jeho přítelkyně, paní Ariadne Oliverová.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Pale Horse , 1961

kokiska197
16.05.2019 5 z 5

Precizně promyšlený děj i zápletka... Palec nahoru

novina
03.05.2019 4 z 5

Konec mě trochu zklamal, ale příběh se mi četl moc dobře :-)

dagmar5477
01.08.2018 5 z 5

Skvělá detektivka, jako vždy.

konicekbily
12.06.2018 4 z 5

Jakoby knížku nenapsala Agatha Christie - tak moc se liší od jejích jiných děl! Většinu knížky autorka klade falešné stopy, aby to potom policie vše objasnila jako jediné možné. Nepatří to k její absolutní špičce, ale jako odočinková četba to jde,.

qydko
12.09.2017 5 z 5

Detektivka bez Poirota a slečny Marplové... ale ani mi nechyběli :)

Koka
19.08.2017 3 z 5

Ten příběh mě hrozně nudil a zdál se mi přespříliš vykonstruovaný - jakoby to ani nebylo z pera "áchá". Pak mi - naprosto paradoxně - pomohly zdejší spoilery. Podívala jsem se do těchto komentářů a z narážek jsem se dozvěděla, kdo byl pachatelem. A najednou mě začalo vysloveně zajímat, jak se na něj přijde, jak to autorka "uhraje". Takže jsem to právě díky spoilerům neodložila, ale naopak - dočetla. Výrazně k tomu pomohl i velmi kvalitní český překlad (vyd. Práce, 1984), u něhož jsem ani na chvíli nezapochybovala.

Pavlapila
11.08.2017 5 z 5

Souhlasím s Netopyr07, na začátku jsem byla až překvapená, jak je děj "moderní" :-) ale pak se to začlo pěkně rozvíjet a detektivna vynikající. Jedna z mých nejoblíbenějších autorek, četla jsem většinu jejích knih už několikrát a líbí se mi vždycky.

Netopyr07
26.05.2017 5 z 5

Páni, to byla krásná detektivka! Nejprve jsem byla trochu na rozpacích a přemýšlela, zda v 60. letech existovaly vymoženosti jako myčka, či co tam je uvedené.. Ale pak se příběh rozeběhl a já poprvé v životě nakoukla na zadní stránky, zda moje hrdinka přežije, protože jsem se o ni začala bát :-) Vřele tuto knihu doporučuji.

Mikik
29.12.2016 5 z 5

Trošku jiná "Christie", až jsem si sama říkala, že se nechala zlákat tajemnými silami. Ale vše má opět reálné vysvětlení a jak jinak, překvapivé. Tyhle knihy mě nikdy neomrzí. :-)

Market = )
27.08.2016 4 z 5

No, docela "Pááni!" :-). Pro mě na Agathu neobvyklé (a o to více vítané) pojetí, tajemnost z knížky přímo odkapávala a moc se mi líbila :-). Navíc jsem měla moc ráda hlavní postavy.

patricka
29.02.2016 5 z 5

(SPOILER) Tak systém Pravého koně mě ohromil. Je strašidelná představa, kdyby to fungovalo doopravdy. Ale bylo to zajímavé. A lékárníkovi jsem docela věřila...

Sebasti
15.12.2015 5 z 5

Jestli si chcete přečíst zapeklitou, ďábelsky vykombinovanou detektivku, sáhněte po Plavém koni. Jestli chcete vidět Agathu v celé parádě a zjistit, proč je tak uznávaná, sáhněte po Plavém koni. Jestli chcete být opravdu překvapeni dokonalým rozuzlením, kde vaše túra za vrahem (který je zde skutečně nevypočitatelný a čertovsky geniální) skončí totálním fiaskem, sáhněte po Plavém koni. Po jedné z nejlepších detektivek Královny zločinu, kde snad přeskočí svou dobu a vykreslí vám napínavou, neskutečně tajemnou, obdivuhodnou a krásnou atmosféru magického hostince Plavého koně. Doporučuji co nejsrdečněji!

konicekbily
13.12.2015 4 z 5

(SPOILER) Agatha nás zase obalamutila tajemnem a vymyslela dokonalou zápletku. Kdo to řídí, kdo je vrah a jak se to dělá - to vše vysvětlí. Ještě, že jsou detektivové amatéři, když Poirot a Marplová jsou už tam nahoře.

Marika Vanova
15.09.2015 5 z 5

Perfektní detektivka jako vždy.

terka.b
15.09.2015 5 z 5

skvělá knížka. Jelikož jsem zatím jinou od Agathy Christie nečetla, tak nemohu srovnávat, ale knížka byla velice zajímavá a napínavá, nedokázala jsem se od ní odtrhnout. Pokud vás zajímají mystické věci jako mě určitě doporučuji.

konformita
03.09.2015 5 z 5

(SPOILER) Pěkné a takové jiné než jsme zvyklí u AG. Zajímavé, jak se ten pachatel celou dobu pletl do vyšetřování, až to začalo být podezřelé. Moc se mi to líbilo.

Violka
23.01.2015 5 z 5

Aghata je mou srdcovou záležitostí a patří ke světové klasice. Jako vždy pohladila po duši.

zuzi1162
13.10.2014 5 z 5

Bonbonek od Agathy Ch. Na začátku mi tedy přišlo, že je tam hrozně moc postav, ale tím jak bravurně je autorka vedla a jak byla zápletka zapletena, to bylo mistrovské.

keri.H
27.03.2014 5 z 5

Velice zajímavá kniha. :) Líbilo se mi, jak případ byl obestřen tajemnem a jak to vše pak bylo vysvětleno. Vážně úžasné. :)

wooloong
06.10.2013 5 z 5

Mám ráda, když všechny nevysvětlitelné záhady vždycky pěkně zapadnou do logického rámce příběhu na správné místo. Líbila se mi knížka i dvě varianty televizního zpracování, ve kterých řešil záhadu Poirot.