Střet králů

Střet králů https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79149/bmid_stret-kralu-3mQ-79149.png 5 3856 286

Čas zešílel. Deset let dlouhé léto pokoje a hojnosti se blíží ke konci, a jako zuřivá bestie se neodvratně blíží krutá, mrazivá zima. Dva mocní muži – král Robert Baratheon a lord Eddard Stark – kteří třímali žezlo moci v časech nuceného míru, jsou mrtví. Zatímco oblohu protíná znamení zkázy – kometa barvy krve a plamene – o moc nad rozdělenou říší bojuje šest frakcí. Eddardův syn Robb byl korunován za Krále severu. Na jihu vládne domnělý následník trůnu Joffrey Baratheon, oběť intrik dvořanů v Králově přístavišti. O trůn usilují také dva Robertovi bratři a ke starému způsobu dobývání se rovněž vrací v nemilost upadlý rod Železných mužů. V bitvě o světadíl riskuje svou existenci i exilová královna, Matka draků. A na severu se muži Noční hlídky vydávají do krutých končin za Zeď, aby se vypořádali s Divokými a Jinými, co tam přebývají. Na pozadí krvesmilstva a bratrovraždy, alchymie a válek lze cenu slávy měřit jen krví. A chuť vítězství mohou poznat pouze muži a ženy z té nejtvrdší oceli... a s tím nejtvrdším srdcem. Protože – když se střetnou králové – chvěje se celá říše.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

A Clash of Kings , 1998

AmodAvolpok
16.07.2014 5 z 5

Tato kniha stejně jako předešlý díl je naprosto dokonalá. Takže směle do dalšího! :)

Aniga
11.07.2014 5 z 5

Velice dobré pokračování. Ze začátku mi přišel děj dost roztahaný, ale pak to začalo být zajímavé.
Fandíl všem postavám, pokud se vžiji do každého z nich, je pravda, že každý hraje sám za sebe, svoji "hru o trůn"... tedy fandím vlastně skoro všem - mimo Joffreyho (prostě zmetek) .
A co dál číst?? No přece pokračování.

jollie
28.06.2014 5 z 5

Po přečtení Hry o trůny jsem si říkala: Tak a mám novou závislost.
Ale netušila jsem, jak moc velká ta závislost bude!!! Střet králů už jsem nečetla jen po večerech, když byl čas (tak jako Hru o trůny), ale četla jsem prakticky kdykoliv a kdekoliv. Nešlo odolat......
První díl mě chytil, druhý díl mě nadchnul....teď se vrhám na třetí a už teď věřím, že rozhodně zklamaná nebudu :)
Za mě plný počet * a určitě doporučuji........závislost jménem Píseň ledu a ohně rozhodně stojí za to ;)

Greene
20.06.2014 5 z 5

Výborně, bravo! Důstojné pokračování, které s přehledem překonalo první díl. Super bitvy, excelentně napsané, výborný a nepředvídatelný příběh a já už jenom otvírám Bouři mečů :)))

Patw
07.06.2014 4 z 5

Zaznamenal jsem mírný pokles. Ačkoliv mě to bavilo, první díl mě přeci jen bavil o chloupek víc. Nemám co dodat. Rozhodně se jedná o výjimečné dílo, G.R.R. Martin ví jak čtenáře upoutat i u roztahaného díla, knihy která má přes devět set stran.

Jordyz
21.05.2014 5 z 5

Už se nemůžu dočkat až si přečtu 3. díl - to hovoří za vše :-) Baví mě to čím dál víc!

RimmerCZ
14.05.2014 4 z 5

Zatím si stále drží kvalitu předchozího dílu a toho, co se mi na něm líbilo. Zejména se mi líbila linie Jona Sněha, která je oproti seriálu mnohem lepší. Jinak klasika, všechno bylo řečeno. Co se mi nelíbí a hlavně bude nelíbit, protože to přijde v dalších knihách, je trochu přehnané komplikování děje. Autor se snaží všechno zvrátit a každému postavit do cesty nějakou překážku, aby se vymkl mainsteramu, kde dobro vždy vyhrává... ale dělá to tak důsledně, až je mi to přijde místy maličko umělé. Píšu to kvůli lince u Zimohradu, nejprve Železní a pak ještě z Hrůzova... Starky rozdupává až zbytečně důrazně si myslím. V životě má většinou každý ve smůle trochu štěstí a naopak.

Bobšule
05.05.2014 5 z 5

Vleče se to, ale už jsem si zvykla. Jen na odškrtávání mrtvol si zvyknout nehodlám. :-(

lukazsss
27.04.2014 5 z 5

Dalsi skvela kniha :)

Natique
20.04.2014 5 z 5

Nějak se mi nedostává slov....

kota
24.03.2014 5 z 5

Moc dobré, první díl mě bavil o malilinko více, při čtení tohoto dílu už jsem zjistila, že fandím všem hlavním postavám (Tyrionovi, Jonovi, Arye s Gendrym, Daenerys, dokonce i Jameimu, vždyť vlastně bojuje za sebe, za rodinu, jako všichni, některé postavy mě štvou (Sansa, Varys, Theon) :-) a Joffreyho fakt nenávidím a doufám, že si pro něj Martin připravil opravdu něco speciálního..
Mám ráda překvapivé zvraty - spoiler : jak člověk zalituje, že "někdo" zemře a ještě rukou takového pitomce jako je Theon, a pak jééé, žijééé!
Na youtube se dá najít odkaz, kde někdo ve všech knihách ságy Ledu a ohně založil barevnýma štítkama každou stránku, kde někdo zemřel, to je spousta barevných pásků :-)

M.A.s.a.k.R.A
30.01.2014 5 z 5

Nevím, jak knihu samotnou hodnotit. Je to součást větší (obrovské) ságy a tak ji beru. Je pravdou, že díky rozvětvenému ději se toho v knize i přes úctyhodný počet stran zas tak moc nestane. I proto jsem se hned po dočtení pustil do dalšího dílu!

zpevSusannah
30.01.2014 5 z 5

Opět megalomantské, jak počtem stran, tak velikostí děje.

sumcicka
20.01.2014 4 z 5

Výborné čtení, propracované do všech detailů se skvěle napsanými hrdiny. Bohužel v některých případech až moc podrobné. Nepotřebuju vědět, co měl který hrdina k snídani, obědu, večeři a jestli mezi tím i svačil. K členění na postavy mám trochu smíšený vztah - líbí se mi, že umožňuje sledovat příběh z několika perspektiv zároveň, nicméně je to vykoupeno nutností číst kapitoly, které mě až tak nebaví (Catelyn, Sansa a pro někoho možná překvapivě i Daenerys). I přes tyto nedostatky ale můžu tuto knihu jenom doporučit a rozhodně si přečtu i další díly.

Ami 32
12.01.2014 5 z 5

vyborna kniha

angiek
06.01.2014

Zajímavé,do půlky knihy nějaká nechuť,ale jak jsem se rozečetla,nemohla přestat....určitě nezklame.

Dera
05.11.2013 3 z 5

Příběh je nepochybně skvělý, ale bohužel jsem se musel doslova prokousávat tou náloží stránek. Autor dle mého názoru děj příliš natahuje a tím pro mě kniha velmi ztrácí na tempu a čtivosti. Střídání časových a dějových linií mé smíšené pocity z knihy ještě umocňuje. Ve čtení dalších dílů pokračovat samozřejmě budu, byl by hřích neudělat to..

lachy
23.10.2013 5 z 5

Uf, zase jedním dechem přečteno. Znovu mě Matrin dokázal zatesat do křesla a nutil číst. Takto si představuji perfektní čtení na dlouhé zimní večery. Občas mi spadla brada ze zvratu událostí, někdy jsem nemohl uvěřit, kdo to zase schytal. Jen tak dále :-)

preceja
22.09.2013 2 z 5

Tak ne, zkusila jsem druhý díl, první byl přece jen úvod a nastínění postav, ale fakt to nejde. Jak fantasy miluju, tak tohle mě prostě neoslovilo. Je to strašně rozvláčné a postavy se vyvíjejí tak nějak náhodně, což je sice možná podobné jako v realitě, ale u knížky mi to vadí. Mám pocit, že autorovi to nějak moc rozbujelo a tak sem tam někoho nechá zemřít jen proto, že už si s ním neví rady. Do dalšího dílu už vážně nemám chuť, je spousta mnohem zajímavějších knih.

lanusinka
15.09.2013 5 z 5

tuhle sérii prostě můžu, jsem strašně zvědavá, jak se nakonec vyvrbí Sansa...