Hra o trůny 1

Hra o trůny 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29109/bmid_hra-o-truny-1-DmK-29109.jpeg 5 1601 151

1. kniha série Píseň ledu a ohně, část 1. Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy… Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. (zdroj: legie.info)... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

A Game of Thrones , 1996

iVca.v
04.12.2013 5 z 5

Perfektní kniha (nejen) pro ty, co milují fantasy. Velké množství rozmanitých postav, avšak člověk se nemůže příliš ztratit, skoro všechny jsou jedinečné. Knihu jsem přečetla až když byla zfilmována a přesto, že jsem děj již znala, jsem ji přečetla jedním dechem.

dusty
16.10.2013 5 z 5

Je to nádherná historizující fantasy s drsným příběhem. Trochu se obávám, že se v příběhu objeví zatím naznačené nadpřrozenosti. Snad to autor zvládnul.

ala.mihalikova
12.10.2013 5 z 5

Kniha se četla úplně sama, chvílemi to byl nervák. A bylo těžký se od ní odtrhnout. Příběh má náboj a nečekaný vývoj. Určitě si tam každý najde svou oblíbenou postavu. Rozhodně doporučuji!

Ivan F
14.09.2013 5 z 5

Veľmi príjemné prekvapenie, ako po obsahovej stránke, tak aj po stránke používania bohatstva jazyka.

KikiEli
05.08.2013 5 z 5

Nádherná kniha.. :) Baví mě barvitost postav... člověk si nemůže vybrat, komu fandit.. :) postavy mají dokonalé chraktery, je tam spousta vniřních monologů, děj má hloubku a příjemný spád :)

Pitbullka
31.07.2013 4 z 5

Kniha je super. Prvně jsem viděla seriál, ale až díky knize jsem schopná si dát do souvislosti některé události a udělat si lepší obrázek o charakteru postav. Jen jsem ze začátku měla trochu problém zapamatovat si, kdo je kdo. Jelikož je tam hodně důležitých postav.

Amber
03.07.2013 5 z 5

Už je to pár let, co jsem se pustila do čtení této knihy a od té doby se tato sága stala mou srdcovou záležitostí! Je to excelentně zamotaný a propracovaný děj a vždy se těším na pokračování. Když jsem se potom dozvěděla, že HBO se chystá podle toho natočit seriál moc šancí jsem mu nedávala. Myslela jsem si, že to vše co se odehrálo v knížce nemůže být natočené, že tam bude spoustu věcí chybět, ale ze zvědavosti jsem se na to hned podívala a smekám. Seriál je skoro zrovna tak dobrý jako tyto všechny knihy. Žeru to!

Kampino
02.07.2013 5 z 5

Krásná fantasy, autor knihu rozdělil do kapitol podle postav. Přehledné, odpočinkové čtení.

Lady Dracula
19.06.2013 5 z 5

Asi mi nezbude nic jiného, než se zařadit do stáda a přiznat, že ke knize mne přivedl opravdu povedený seriál na HBO. Mimochodem, ten dabing je naprosto příšerný. Ale to jen tak na okraj.
Co se týká děje, nepřijde mi, že by byl až tak moc roztažený. Spíš naopak, veškeré ty odbočky jen dokreslují charaktery a nechávají běžet fantazii, pokud se vám tedy do toho neplete seriál, jako občas mně.
Každopádně, chtě nechtě (ale spíš chtě) musím uznat, že autor si vyhrál i s jazykem.
Každá postava má své pro a proti, ale já osobně nefandím postavám, které jsou vyloženě kladné, jako Eddard, nebo záporné jako Cersei. Takže mi k srdci přirostl, jak jinak, Tyrion. Nejen svou vynalézavostí a ostrým jazykem, ale i tím, že si dokázal ze svého handicapu udělat přednost ( a není to tím, že sama jsem trpaslík:-D)
A ačkoli zrovna fantasy není můj šálek nejen ranní kávy, touha číst dál mě nutila k tomu, abych nad knihou trávila dlouho do noci (spíš rána), dokud se mi písmenka únavou nerozplývala před očima.
Doporučuji všemi dvaceti prsty, čtyřmi končetinami, dvěma očima a jedním nosem. A mimochodem, kniha je lepší jak seriál:)

Skjaninka
08.06.2013 5 z 5

Myslím si, že všetko pozitívne už bolo povedané a mne neostáva nič iné len súhlasiť. Môj postoj ku knihám, ktoré sú veľmi vychvaľované a propagované, býva dosť negativistický, ale hodnotenie ságy Píseň ledu a ohně, jej ospevovanie zo všetkých strán, ma nakoniec prinútili k tomu, že som ju otvorila a na moje vlastné a veľké prekvapenie, ostala veľmi milo prekvapená.
Hra o trůny je dospeláckou rozprávkou na spôsob historického románu a fantasy prvky len ojedinele podtrhujú magickosť celého deja.
Požehnané množstvo postáv budete milovať aj nenávidieť a v každom prípade sa nebudete chcieť odtrhnúť od deja, ktorý sa stáva viac a viac nepredvídateľnejší.
Zatiaľ je to len prvá časť prvej knihy, ale po jej prečítaní si dovolím tvrdiť, že Martin položil základ perfektne rozohranej hry, ktorej veľmi rýchlo podľahnete a budete ju "hrať" až do úplneho konca.

Yorika
23.05.2013 4 z 5

Kniha s barvitým dějem, plná nečekaných zvratů.Snad jen ta přemíra postav ji trochu ubírá na kráse ale každá z postav je pro další děj důležitá a není jich zase tolik, aby knihu činila nepřehlednou.Výborně načatá série.

Antena
09.05.2013 5 z 5

Knihy mě nadchly už tím, jak jsou obsáhlé. Zbožňuji knihy s nekonečně mnoho stránkami plus s dalšími X díly. Tato sága mě pohltila a mít víc času tak jen čtu a čtu. Ze začátku jsem se moc neorientovala v postavách, ale dá se to vydržet. Jediné co se mi moc nelíbí je, že si oblíbím nějakou z postav a bohužel to s ní nedopadne dobře, ale chápu, že bez toho by to nebylo ono. Někdy už mě vážně nebaví přečíst u některé knihy pár stránek a už vědět jak to dopadne. U této fantasy se toho vážně bát nemusím. Spíš trnu hrůzou, co se asi tak stane některé z mých oblíbených postav..

Na seriály jsem se ještě nedívala a vůbec mě to neláká. Pak jsem vždycky jenom zklamaná.

ttinecka
25.04.2013 5 z 5

Tento žánr moc nečtu, o to větší to pro mě bylo překvapení, jak dobře se to četlo. Příběh trošku zamotaný, mnoho postav a těžko zapamatovatelných jmen. Jinak není co vytknout, představivost pracovala na plné obrátky. Seriál jsem neviděla, chci jej zkouknout až po přečtení :-)

Alma-Nacida
09.04.2013 3 z 5

Slušná fantasy, ovšem pro čtenáře "špičky" v tomto žánru lepší průměr. Napínavá oddechovka, jen mi místy vadil trochu lajdácký překlad Hany Březákové.

Petr7676
31.03.2013 4 z 5

Tato kniha má dost vĕcí spojených s realitou.Například dnes po nahlédnutí z okna na venkovní scenérii.Zima se blíží a já již jsem v myšlenkách za zdí jako člen Noční hlídky:-).

Atheal
24.03.2013 5 z 5

Dobrý spisovatel se prý pozná podle toho, že nemiluje své hrdiny tak moc, aby je nedokázal zabít. G.R.R. Martin je zatraceně dobrý spisovatel, i když mě tím občas dohání k šílenství.

elfos
20.02.2013 5 z 5

Na čtení téhle série jsem se těšila hodně a dlouho. Dnes konečně dozrál čas, i rozečetla jsem knihu první........

G. R. R. Martin - Hra o trůny 1:
Dechy mužů a koní se mísily, měnily se v chladném ranním vzduchu v obláčky páry. Jeho otec nechal muže odvázat od zdi a přivést před ně. Robb a Jon seděli vzpřímení a tiší na svých koních. Bran mezi nimi na svém poníkovi se snažil vypadat starší než na svých sedm let a pokoušel se předstírat, že tohle všechno už viděl. Branou tvrze profukoval mírný větřík a nad jejich hlavami se ve vzduchu třepetal praporec Starků ze Zimohradu: šedivý zlovlk běžící po sněhobílém poli.

hankapimi
08.02.2013 5 z 5

Dočetla jsem Hru o trůny na svém novém vánočním Kindlovi a měla jsem obavy, že mi bude chybět papírová kniha a ten "chytrý strojek" mě nevtáhne do děje...Zbytečně jsem se strachovala ! Je to tak perfektně napsané, že mě velmi baví tato moderní pohádka pro dospělé se všemi těmi čarostromy, draky ,zlovlky a čarodějnicemi v dobách dávného středověku .A také si přímo "rochním" nad úžasnými popisy autora, když přivřu oči, tak to všecko vídím kolem sebe, jsem tam prostě s nimi !! Jediný problém jsem měla s představou širšího popisu místa a cestování po celé zemi, s čímž mi velmi pomohl komentář Kingmakera, za což mu velmi děkuji ! Dejte mi koně a už tam trefím sama !!
A myslím si, že zfilmovaný seriál byl povedený, napínavý a celkem věrně se držel předlohy. A také mi pomohl vyznat se v postavách, protože jsem ho viděla před četbou - a jen tak mezi námi: velice obdivuji G.R.R.Martina, že se v tom vyzná...
Je to úžasný literární počin, jdu číst Střet králů !

Komls
18.01.2013 3 z 5

S velkym ocekavanim pujcena kniha, doctena do pulky s velkym rozcarovanim a sebezaprenim. Pak jednou sedim v hospe, prijde pani nabizet cigarety a povida moji kamaradce:"Jeee, vy to ctete? Na to se vyprdnete, stahnete si serial, je to to samy, jen prehlednejsi a rychlejc to ubiha!" A mela pravdu!!;)

Mesič
02.11.2012 4 z 5

Sice jsem ze začátku tvrdila, že mě fantasy moc nebere, ale knihu jsem v krátkém čase přečetla, dvakrát jsem přejela ve vlaku stanici, kde mám vystoupit a čtu druhý díl.
Jakmile se zorientujete v množství postav (což je pro mě vždycky smrt), tak Vás kniha chytne.

magie rytíři zrada intriky čarodějové čest

George R. R. Martin
americká, 1948