Hra o trůny 1

Hra o trůny 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29109/bmid_hra-o-truny-1-DmK-29109.jpeg 5 1601 151

1. kniha série Píseň ledu a ohně, část 1. Úvodní část epického fantasy eposu odehrávajícího se ve světě temného středověku, mezi statečnými rytíři, mocnými čaroději, draky, zlovlky a čarostromy… Jako strážce severu lord Stark považuje za prokletí, když ho král Robert pověří úřadem pobočníka vladaře a vyšle ho na jih, odkud se zatím nikdo z jeho rodiny nevrátil. Bezejmenní staří bohové nemají na jihu žádnou moc, Starkova rodina je brzy rozdělena a pobočník sám je polapen do sítě nebezpečných intrik. Ba co hůř, v exilu ve Svobodných městech za mořem dospěl pomstou posedlý chlapec. Jako dědic šíleného Dračího krále, jehož rodina byla vyvražděna, si dělá nárok na trůn. A na severu, tam za Zdí, kde člověk nemůže nikdy říct, co je živé a co ne, se mezitím houfují mrtvé armády Jiných, které vyčkávají na konec léta a nadvládu dlouhé zimy. Příběh zrady a ambicí, lásky, čar a kouzel může začít. (zdroj: legie.info)... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

A Game of Thrones , 1996

guplin
10.06.2016 5 z 5

první díl super.

Juryk
28.05.2016 5 z 5

Nenacházím slov, zkrátka perfektní :) Určitě ale doporučuji nejdříve shlédnout pár dílů seriálu - lépe se potom v knize zorientujete a budete mít přehled v postavách, kterých je tam víc než mnoho :)

Jaruš7
30.04.2016 5 z 5

Záblesk pohledu na ukázku seriálu mě doslova chytl, při dalším pohledu, ale na tloušťku knihy a její váhu a další díly, jsem dospěla k přesvědčení, že se přede mnou otevírá propast. Východisko se objevilo záhy, pozvolna , po dílech začaly vycházet skvělé načtené P. Rimským MP3, - záslužné dílo, v kombinaci se seriálem jsou zážitky dokonalé.

Exit-50
06.04.2016 5 z 5

Skvělé, prostě skvělé :)

jennefer
13.03.2016 5 z 5

Trocha slov platících pro celou sérii. Tolik, co by ji plně vystihovaly, jich stejně není: geniální, hrůzostašné, dechberoucí, pohlcující, až moc živé, funkční, uvěřitelné a neuvěřitelné...
Jen tiše doufám a držím palce, aby ji stihl celou dopsat. Čekám na každý nový díl stejně nedočkavě, jako dítě na zazvonění vánočního zvonku.

Škubín
28.02.2016 5 z 5

Na začátku knihy jsem byl sice ztracený v obrovském množství Postav, (hlavně díky tomu, že jednu postavu autor nazýval třemi způsoby např: Skřet, Lannister, Tyrion ) ale po chvilce jsem si zvykl a teď se od čtení nemůžu odtrhnout.. :) R.R.Martin je opravdu dobrý vypravěč a strašně moc se mi líbí vyprávění příběhu z pohledu každého hrdiny v jednotlivých kapitolách.

Opravdu můžu jen doporučit :) a pro tuto knihu je pět hvězdiček málo ;)

marlenma
27.01.2016 5 z 5

Pěkná pohádka pro dospělé. Jdu se vrhnout na druhý díl. :)

Madame R
17.01.2016 5 z 5

Podle mě naprosto dokonalý příběh. Bavilo mě, že každou kapitolu vypráví někdo jiný, děj byl tímto dosti obohacen, byl to skvělý nápad, který podle mě nemá obdoby. Příběh nemá žádná hluchá místa, všechno souvisí ze vším. Kniha je psaná ve smyšleném světě kde roční období trvají několik let, přesto je hodně reálně zpracovaná. Čáry a nadpřirozeno jdou spíše stranou. Z knihy jsem hodně nadšená a mohu jen doporučit protože když hraješ hru o trůny, buď zemřeš nebo zvítězíš...

Peti
03.12.2015

První kniha ze série Píseň ledu a ohně na mě dlouho čekala v knihovničce a teď přišel ten pravý čas (dlouhé zimní večery) se na toto fantasy vrhnout. Ze začátku mi malinko dělalo problém zorientovat se v množství postav a v jednotlivých dějích, ale jakmile jsem si udělala pořádek, začala jsem si příběh užívat. Některé postavy jsou mi velmi nesympatické a nechápu, jak si můžou dovolit se sakra takto chovat? Např. Lysa a její syn, no ti mi vyloženě pijí krev. Na druhou stranu Jon Sníh by měl mít víc úcty, co na tom, že je bastard? Těžká doba pro nevyvolené... Skvělé čtení, poutavé, místy trošku kruté, ale takový je ten svět v příběhu. Jsem napnutá, jak se děj bude vyvíjet dál.

Elleniel
29.11.2015 3 z 5

Neurazí, nezaujme.

kristyna4414
13.11.2015 5 z 5

Perfektní knížka

jaspurha
09.11.2015 3 z 5

Knihu jsem začla číst dříve než jsem shlédla pár dílů v seriálu, který mně moc nenalákal...kniha byla těžce stravitelná -některé části poutavé a jiné zase šíleně natáhlé. Vyznat se v postavách a rodech, to chce větší kapacitu na paměť. Autor mi příjde jako tak trošku "úchyl" v některých popisech. Jestli napíše někdy nějaký konec tomuto sáhodlouhému příběhu o rodech a bojích o moc, tak snad půjdu do 2 dílu. Nejlepší postavy knihy Ned, Bran, Daenerys, Tyrion a Arya. Zbytek nuda. Zabít Neda...to byl hřích :D.

1v8na
19.07.2015 5 z 5

Příběh se mi hrozně líbil. Obsahoval vše, co by měla podle mě kniha mít - lásku, emoce, pomstu, dobrodružství, odvahu. Nebyl jednotvárný a nebyl tu pouze jen jeden hrdina. Nejvíce se mi líbil Bran a Jon. Na druhou stranu jsem nemohla vystát královnu a jejího syna Joffreye.

Majkrofon
22.06.2015

Pre mňa určite sklamanie, možno je to tým, že som začal pozerať seriál ovela skôr ako som sa dostal ku knihám, alebo tým, že mi autorov štýl písania veľmi nesadol, no knihu som nedočítal a bohužiaľ, veľmi ma nebavila, čo je škoda, pretože som čakal, že to bude ďalšia moja srdcová záležitosť. možno som nemal mať také veľké očakávania a zatiaľ ostanem len pri seriály.

agamka
03.04.2015

Fantazy rytířský román, spletitý jak bruselská krajka. Ale mnohem napínavější :-)

cumulus
10.03.2015 4 z 5

Výborná historická knížka. Trochu mi ze začátku dělala potíž orientace ve vztatích rodů, ale při delším čtení se to dá zvládnout. Nenechte se tím odradit.

KatnissLavender
01.12.2014 3 z 5

Na tuto knihu jsem se hodně těšila, čekala jsem skoro rok, než se uvolnila v knihovně. Mé očekávání ale bohužel nesplnila. Je celkem čtivá, líbil se mi i autorův styl psaní. Ovšem děj knihy mne naprosto zklamal. Začátek z mého pohledu vypadal ještě slibně, ale číst na téměř 500 stranách stále dokola jen o intrikách a bojích mě velmi rychle přestalo bavit. V ohromném množství jmen jsem se ztrácela hned od začátku a musela jsem se nutit k tomu, abych knihu vůbec dočetla... Asi bych udělala lépe, kdybych místo knihy zvolila seriál...

CeP
27.11.2014 4 z 5

Pro milovníky fantasy určitě nutnost přečíst.
Pro ostatní už čtení nemusí být taková radost.

Galadwen
16.11.2014 5 z 5

Zajímavá, dobře rozehraná kniha. Vyprávěcí styl (subjektivní erforma, či jak to nazvat :-), zaměřená na jednotlivé postavy) mi velmi sedí, i když bez některých dějových linií bych se obešla. Mírné zkrácení by také možná nebylo na škodu, množství stránek, které člověka čekají, je tak enormní, že to, alespoň ve mně, probouzí netrpělivost. A drobet mi vrtá hlavou, jak je možné, že v tomto světě, zvláště v některých jeho geografických částech, funguje každodenní život (jak je to na severu s vegetačním obdobím, když tam v srpnu sněží, a to má být prosím "léto"? Čím se tam budou lidi živit, až přijde opravdická zima?). Slabinou je nedotažený překlad, čeština místy poněkud trpí.

MarkétaLore
07.11.2014 5 z 5

tak je to víc než 10 let co mně kniha padla do oka v knihoně, a moc se mi,líbila. přečetla jsem sérii 1, 2 i 3 jedním dechem dál ji už ale číst nebudu, počkám si na seriál.

magie rytíři zrada intriky čarodějové čest

George R. R. Martin
americká, 1948