Bouře mečů 1

Bouře mečů 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29114/bmid_boure-mecu-1-pV0-29114.jpeg 5 886 54

3. kniha série Píseň ledu a ohně – část 1. Z pěti uchazečů o trůn je jeden mrtvý, další upadli v nemilost, a boj, v němž jsou bez skrupulí uzavírána nová spojenectví a rušena stará, zuří nemilosrdně dál. Moc rodu Lannisterů hrozivě sílí, avšak Tyrion trpí stále většími ústrky od své intrikánské sestry, krutého otce i zkaženého sadistického synovce. Robb Stark je nucen bránit mladé království proti zuřivosti Greyjoyů, kteří si chtějí Sever zabrat pro sebe. Divocí vytáhli zpoza Zdi a spolu s nimi nabývají na síle Jiní. O celý kontinent dál se vydává na válečné tažení Daenerys a její draci nebezpečně rostou.Každý podniká odhodlanou výpravu za své vítězství, a všichni dohromady halí svět do temné bouře mečů, která je však pouhou dětskou šarvátkou ve srovnání s válkou mezi silami dobra a zla, jejíž hrozba se blíží… První vydání. (zdroj: legie.info)... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

A Storm of Swords , 2000

Ivan F
30.12.2013 5 z 5

Vynikajúco napísané tretie pokračovanie, ktoré ma svojím jazykovým bohatstvom naozaj nadchlo. Síce si v knihe slovné spojenia "Ako si praješ." a "Bol oblečený do krúžkovej zbroje a varenej kože." čitateľ prečíta cca päťsto krát, ale to je jediná výčitka, ktorú knihe dávam. A myslím si, že v roku 2001, kedy Rowlingová získala cenu Hugo za najlepší román za HP and goblet of fire, tak to bol omyl. Pre mňa jednoznačným víťazom roku 2001 bol George R. R. Martin a jeho tretie pokračovanie Piesne ľadu a ohňa.

LuciusWlk
23.12.2013 4 z 5

1.díl dvoudílného vydání se trochu táhne a poměrně "zase až tolik" se zde neděje. Je dobré začít čís hned pokračování (v případě dvoudílné edice).

orson
18.12.2013 4 z 5

Už se v těch postavách začínám mírně ztrácet (nejsou jich desítky ale stovky), ale kupodivu mě to pořád nutí číst dál a dál. Některé postavy jsou mnohem zajímavější než jiné a to pak nezbývá než se těšit, až se k nim člověk zase pročte (co kapitola, to jiná hlavní postava). Každopádně mě fascinuje, s jakou lehkostí autor dokáže i dosti důležité postavy zprovodit z příběhu.

dusty
04.12.2013 5 z 5

Stále žasnu nad tím, jak autor dokáže udržet napínavý děj a stále stejně se bojím, že do děje vstoupí příliš mnoho čar a kouzel.

Korumbad
20.10.2013 5 z 5

"Bouře mečů" je pro mě zatím nejlepším dílem. Když u předchozích dílu jsem si často nudil, tak tady jsem ani na to nepomyslel. Výborné nové prvky v psaní, aspoň podle překladu to tak vyznělo a i přes tu barbarskou brutalitu, hodně strhující děni, které chytře zapada do monstrózní sérii.

KikiEli
22.09.2013 5 z 5

Asi zatím nejzajímavější díl, teda pro mě.. :) konečně mi všechny ty sebemenší detaily zapadají do sebe.. :)

pauele
10.09.2013 4 z 5

Ako som si už zvykol prvá časť sa potrebuje trochu rozbehnúť, ale stále výborné čítanie.

Kampino
03.09.2013 5 z 5

Prostě paráda... co dodat. Opět struhující, napínavé, překvapivé.

Alma-Nacida
03.08.2013 4 z 5

Poněkud spletitý dvojdíl... To abych si už na konci psala, kde se právě kdo nachází! A navíc některé z postav tam, kde se nachází, jsou jen doměle!! Smekám, že se v tom autor vyzná!

Belatris
21.07.2013 5 z 5

Po zklamání, které pro mne znamenal druhý díl ságy, je Bouře mečů opět strhující (stejně jako první díl, Hra o trůny). Oceňuji nejen zajímavý a rychle plynoucí děj, ale také vývoj postav (například pro mne dosud nepříliš zajímavého Jona Sněha a Daenerys, ale hlavně skvěle vystavěné postavy Jaimeho Lannistera, jehož POV jsou jedním z vrcholů knihy).
Co do kvality i zážitku třetí díl dokonce převyšuje výbornou Hru o trůny. Snad bude kvalita nadále stoupat!

markuc
03.07.2013 5 z 5

skvela kniha, zatim se mi asi z cele sagy libila nejvic...

Lady Dracula
19.06.2013 5 z 5

Že se zvolnilo tempo?No a co, mě to nevadí! A knihu jsem přečetla se zatajeným dechem.
Martin mne velmi potěšil, konečně se ukazuje, že mí oblíbení Lannisterové nejsou tak (hledám to správné slovo) "zlí", jak vypadají a kromě toho, že splácí své dluhy mají i to, lehce bezkrevné, srdce. A nám se tedy postupně odkrývá jejich tvrdá slupka a my můžeme spatřit i to měkké jádro (a plné hnisu, jak by řekl můj přítel, který je rád nemá a radši fandí Vlkům). Až na Cersei. Kdo mě však začíná přivádět k šílenství je kupodivu Dany....
Každopádně konec nepřekvapivě překvapivý, jen co je pravda.

kingmaker
18.10.2012 3 z 5

Počítačové textové editory jsou na jednu stranu požehnáním ulehčujícím práci a zjednodušující život, ale na druhou stranu jsou prokletím. Stehen King tomu říká „slovní průjem“, tomu, co umožňují. Jak je s nimi jednoduché psát, lákají k tomu produkovat obrovské, nekonečné ságy a eposy a v nich mnohdy utonou i zruční spisovatelé, jakým Martin určitě je. Píše pořád zručně, avšak čím dál rozvláčněji. Už předchozí díl tím poněkud trpěl a tento na to téměř dojíždí. Jistě, Martin není zrovna akční spisovatel, nikdy se nevyžíval v popisu válečných scén, ale to po něm nikdo ani nechce. Jeho síla je v popisu politických intrik a úskoků, které samozřejmě nechybí ani v tomto dílu, avšak znatelně jich ubývá. Místo toho jsme zahrnuti popisy cesty, krajiny a okolí. Všichni hrdinové někam putují a autor se vyžívá v popisu všech těch stromů, řek, jezer a já nevím čeho a místy se to téměř nedá číst. Občas je v tom nudný jako Jirásek. Upřímně jsem se děsil kapitol, jejichž vypravěči byli Jon, nebo Arya, protože jsem měl pocit, že další porci krajinomalby nesnesu. Dokonce jsem uvažoval, že bych ty kapitoly přeskočil, což jsem nakonec neudělal. O to víc jsem se ale těšil na kapitoly Tyriona, nebo Sansy, tedy kapitoly z centra moci, protože tam se něco dělo a v tom je autor prostě nejlepší. Co však bylo největším zklamáním, je osud Denerys. Měl jsem tu holku rád a dokonce mi jí bylo líto, ale co se změnila v osvoboditelku otroků, je směšná. To je Martin opravdu tak naivní, aby si myslel, že to výjde? Aby věřil tomu, že otroci, kteří nikdy nepoznali svobodu a vlastně neví, co to je, otroci ze společnosti, kde je otroctví běžné, tak aby tito lidé nadšeně skočili po svobodě a neservali se mezi sebou jako vzteklý psy? Autor je vcelku realistický, ale tady ujel. Myslím, že to je teď nejslabší část knihy a největší sci-fi.

AnnaCZ
01.07.2012 5 z 5

Parádní knížka :-) Hru o trůny ani Střet králů jsem nečetla. Navázala jsem na seriál HBO Hra o trůny, sice jsou v seriálu drobné odchylky od knížky, ale to vůbec nevadilo... Hned se pouštím do dalšího dílu ;-)