Pipi Dlouhá punčocha (4 příběhy)

Pipi Dlouhá punčocha (4 příběhy) https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2527/pipi-dlouha-puncocha-2527.jpg 5 773 107

Příhody ze života svérázné devítileté dívenky s nevšedním chováním, jménem (Pipi se celým jménem - v českém překladu - jmenuje Pipilota Citrónie Cimprlína Mucholapka Dlouhá punčocha) i vzezřením, nejsou skutečně ledajaké. Pipi bydlí sama bez rodičů v domku na okraji města, společníkem jí je pouze malá opička a kůň. Není však vůbec smutná, prožívá spoustu veselých dobrodružství se svými přáteli. A jednou se dokonce vydá lodí za tatínkem, který je na dalekém ostrově černošským králem. Obsahuje: Pipi Dlouhá punčocha -- Pipi Dlouhá punčocha se nalodí -- Pipi Dlouhá punčocha v Tichomoří -- Pipi Dlouhá punčocha na Chmelnici... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Pippi Långstrump , 1945

Renava
10.08.2012

Pipi je klasika, ktorá nikdy nevyjde z módy. Pani Lidgreenová ju stvorila tak, že pôsobí neodolateľné pre každú generáciu, čítali ju už naši rodičia a rovnako si ju obľúbia deti našich detí :-).., je jednoducho nadčasová..
Staré filmové prevedenie tejto rozkošnej postavičke dokonca pridalo ako ublížilo, ryšavé, pehavé dievčatko so svojským úsmevom v "akcii" naladí aj toho najväčšieho bručouna a pravdupovediac, neviem si predstaviť dokonalejší výber postavy na jej miesto :-) Pipi mám od detstva veľmi rada a som rada, že teraz, s mojim drobizgom mám dôvod opäť sa k nej vracať a smiať sa na "rošťárnách", ktoré nevymyslí nikto, len Pipi :-)

onysek123
21.06.2012 5 z 5

Krásná kniha protože Pipi je statečná.........

Barbastelle
17.04.2012 5 z 5

Přestože už pár let nemám Pipiny roky, je to stále můj vzor! Kéž by takových lidí jako Pipi bylo více!

Dorothea
05.03.2012 5 z 5

Pipi mě naprosto fascinuje,má dobré srdce, je dobrodružná a spravedlivá. Tato kniha patří k mým nejoblíbenějším.

Val
20.02.2012 5 z 5

Milovala jsem Pipi.... a dodnes se k ní moc ráda vracím. Ať už ke knize nebo k filmu .

RimmerCZ
17.02.2012 5 z 5

Chtěl jsem hledat poklady v dutém stromě vily Vilekuly, lést na strom a hlavně...odjet na ostrov Kurekuredutů. Jedno z nejkrásnějších děl pro děti.

Mikiem
09.02.2012 5 z 5

Tuhle knihu sem měla zase já nebo ségra od babičky když sme byli malí,viděla sem to i pěkně zfilmované super,doporučuju:o)